Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nošení šátku jako čelenky je opravdu roztomilý způsob jak barevně osvěžit váš outfit, a je to také praktický způsob jak udržet neposedné vlasy z obličeje. Šátky nejsou drahé a seženete je ve množství rozličných barev a vzorů. Vyberte si takový, který se bude hodit k vašim šatům, a pak postupujte podle těchto kroků na vytvoření čelenky.

Metoda 1 ze 2:
Vytvoření klasické šátkové čelenky

 1. 1
  Přeložte šátek na trojúhelník. Přeložte šátek šikmo napůl, tak že spojíte dva protější rohy a vytvoříte trojúhelník. Ujistěte se, že vzor šátku je na vnější straně.
 2. 2
  Šátek srolujte. Začněte v nejširší části trojúhelníku a jemně ho srolujte směrem ke špičce. Můžete ho srolovat pevně nebo volně. Od šířky této rolky bude záviset konečná šířka vaší čelenky. Šátek rolujte až po špičku pořád ve stejné šířce.
  • Pevné rolování šátku bude mít za následek jemnější konečný vzhled. Místo šátku to pak může vypadat jako barevná čelenka.
  • Volnější rolování vyústí v široký pás, který bude určitě vypadat jako šátek.
 3. 3
  Omotejte si šátek kolem hlavy. Špička by měla být nad prostředkem vašeho čela směrem vzad. Konce šátku stáhněte vzad, tak aby se sešli na šíji.
  • Také můžete špičku šátku nechat naplocho ležet na vaší hlavě, tak aby nevyčuhovala. Prostě jen šátek převraťte druhou stranou vzhůru.
 4. 4
  Svažte konce šátku dvojitým uzlem. Ujistěte se, že je šátek uvázaný dost pevně, aby nespadl.
 5. 5
  Upravte si vlasy. Můžete si je stáhnout do copu nebo je nechat rozpuštěné. Další možností je vytáhnout pár pramínků zpod šátku, tak aby rámovali vaši tvář.
  • trochu laku na vlasy pomůže udržet šátek na místě.
  • Pokud máte jemné hebké vlasy, pár vlásenek vám pomůže šátek udržet na místě. Zasuňte je do vlasů poblíž uzlu, tak aby je nebylo vidět.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Vytvoření vrstvené čelenky

 1. 1
  Šátek si před sebe rozložte jako diamant. Jeden roh by tedy měl směrovat k vám. Vzorovaná a nejbarevnější strana šátku by měla být vespod.
 2. 2
  Srolujte šátek od spodního rohu nahoru. První ohyb by měl být tak široký, jaký široký chcete mít v konečném výsledku šátek. Ku příkladu chcete-li mít čelenku širokou 5 centimetrů, první ohyb by měl mít tuhle šířku.
 3. 3
  Pokračujte v rolování. Tento první ohyb opět přeložte na další část šátku. Snažte se udržovat pořád stejnou šířku.
 4. 4
  Omotejte si šátek kolem hlavy. Umístěte ho na vrch čely, nebo hlavy.
 5. 5
  Svažte konce dvojitým uzlem. Ujistěte se, že je šátek uvázaný dost pevně, aby nespadl.
 6. 6
  Upravte si vlasy do požadovaného tvaru.
  Reklama

Tipy

 • Pod šátek si můžete dát elastickou čelenku, aby vám z vlasů šátek nesklouzl.
 • Pokud se vám vlasy zaplétají při uvazování do šátku, zkuste si šátek otočit tak, abyste měli jeho konce pod bradou. Tam konce zavažte a pak šátek otočte zpátky do správné polohy a přes tvář si jej vysuňte až do vlasů.
 • Pro klasický pin-up styl také můžete svázané konce nosit nahoře ve vlasech místo vzadu na krku.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 690 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 5 690 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama