Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chlapskou zašívárnou myslíme speciální místnost domu, zasvěcenou vládci domácnosti, kde relaxuje úplně sám nebo se svými kamarády. Taková místnost by měla být nabitá věcmi, které jsou esencí vašich koníčků, od fotbalu, přes kulečník, až po napěchovaný bar. Je vážně spousta věcí, které můžete ve své zašívárně dělat, ale předtím si musíte svou vlastní vybudovat. Tento článek vám nabízí několik nápadů na to, jak si takové místo zařídit.

Část 1
Část 1 ze 3:
Příprava prostoru

 1. 1
  Vyberte vhodný prostor. Anglický výraz pro vámi plánované místo zní „men cave“, tedy vlastně mužská jeskyně. Tohoto termínu byste se měli držet jen velmi volně a vyčlenit pro svou zašívárnu místo jako je půda domu, nevyužívaná koupelna, kůlna na vaší zahradě, garáž nebo sklep. Vlastně jakákoli místnost s dostatečnou výměrou, která je momentálně nevyužívaná nebo opuštěná.
  • Pokud jsou vaše možnosti v této oblasti omezené, pokuste se na zahradě postavit nějakou vlastní boudu nebo vybudujte ve svém domě sklep.
 2. 2
  Připravte se na vyjednávání. Mít takové své vlastní místo v domě bude pravděpodobně vyžadovat delikátní domácí vyjednávání a přijmutí určitých kompromisů. Možná budete muset odsouhlasit nějakou protislužbu výměnou za povolení k zřízení své vlastní místnosti. Pokud se vaše zašívárna má využívat čistě k relaxačním účelům, nikoho tím pravděpodobně moc nenadchnete. Zkuste partnerce navrhnout jednu z následujících možností výměnou:
  • Vyčlenit jinou místnost pro různé tvořivé práce nebo cvičení, pokoj s různými hrami, saunu, místo pro vystavení různých sbírek nebo třeba astronomickou pozorovatelnu.
  • Slibte, že každý měsíc strávíte určitý čas domácími pracemi nebo opravami různého zařízení.
  • Naplánujte pravidelný rozvrh pro čas strávený v rodinném kruhu.
 3. 3
  Ve vybrané místnosti instalujte zvukovou a tepelnou izolaci. Chlapské zašívárny se často nacházejí v částech domů, kde izolace není. Proto si celou místnost zútulněte a odizolujte ji od zvuku skleněným vláknem nebo jiným vhodným materiálem.
  • Jestliže nežijete doma sám nebo vaše zašívárna nestojí na nějakém samostatném místě, upřednostněte izolační materiály, které izolují hlavně zvuk. Když vás kvůli hluku ruší o půlnoci sousedi od partičky pokeru nebo sledování fotbalu, není to nic příjemného.
 4. 4
  Vymalujte nebo vytapetujte místnost (volitelně). Pokud jste byl vykázán do nejošuntělejší a nejmenší místnosti vašeho domu, trocha barvy vnese do prostoru pomyslné světlo a opticky zvětší prostor. Na druhou stranu, tmavé barvy jsou mnohem vhodnější při instalaci domácího kina a televize nebo pokud chcete navodit relaxační atmosféru.
  • Pokud se o takové věci nezajímáte a vystačíte si prostě s holou stěnou, gratulujeme, to je to nejjednodušší řešení. Přeskočením tohoto kroku získáte více času na přemýšlení o vybavení svého nového doupěte a naplníte tak první účel zašívárny samotné-přemýšlet v ní.
 5. 5
  Přidejte světlo nebo závěsy, pokud je to potřeba. Nainstalujte zapuštěná světla nebo stmívače, pokud chcete ve své vlastní místnosti sledovat filmy. Pokud má vaše zašívárna okna, zavěste na ně závěsy pro případ, že budete potřebovat ztlumit i přirozené světlo (např. pro chvíle odpoledního odpočinku).
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Vybavte místnost nábytkem a zábavou

 1. 1
  Přidejte pohodlnou sedací soupravu. Sežeňte co nejpohodlnější gauč, křesla, polohovací lehátka nebo sedací pytle, cokoli jen chcete. Pokud už se těšíte na hektolitry rozlitého piva a spoustu jídla, sežeňte starší kožený gauč, který takové zacházení vydrží. Jestli chcete svou zábavu pojmout více „gentlemansky“, vyhledejte nějaký kvalitní nábytek, který se bude hodit k výmalbě.
 2. 2
  Vybavte místnost stoly a dalším nábytkem. Správná chlapská zašívárna má mít několik stolků, na které si může návštěva odkládat pití. Hodit se také bude nějaká police nebo knihovna, ve které si můžete vystavit své knihy, ocenění, trofeje a podobné dekorace. V případě, že jste fanouškem deskových nebo karetních her, vybavte místnost také karetním stolkem a sadou několika pohodlných židlí.
  • Do více „neotesané“, drsnější verze zašívárny se hodí více venkovní dřevěný nábytek. Je odolný a svým rustikálním vzhledem místnost báječně doplní.
 3. 3
  Pořiďte si televizi a rádio. Pokud jste vy a vaši přátelé velkými sportovními fanoušky, kupte plochou televizi s alespoň padesátipalcovou úhlopříčkou (127 cm) a myslete přitom na praktičnost-s tak velkou televizí potřebujete větší prostor, abyste seděli dostatečně daleko od obrazovky. Pokud ovšem televize nebude hlavní zábavou, nemusíte za ní utrácet velké peníze a místo toho pořídit jen nějakou menší nebo místo ní použít rádio. Anebo vůbec nic.
  • Místo televize můžete také použít projektor a velké plátno s domácím kinem, ke kterému nepotřebujete v podstatě téměř žádný prostor.
 4. 4
  Vybavte místnost barem a/nebo lednicí. Užíváte-li si míchání drinků nebo jen uskladňování široké sbírky alkoholických i jiných nápojů, umocněte dojem ze své zašívárny vybudováním barového pultu s velkou lednicí a několika barovými židlemi. Pokud vám však stačí mít po ruce vždy několik piv, vystačíte si s miniledničkou.
  • Jestliže se chystáte hostit velké množství lidí najednou, můžete přemýšlet i o koupi chladícího zařízení na pivní sudy.
 5. 5
  Zapojte počítač. Pokud máte laptop, zajistěte přístup k internetu. Proč nerozjet ze své zašívárny třeba nějaký business?
  • Pokud je váš domácí bezdrátový signál slabý, můžete do své místnosti pořídit zařízení pro rozšíření WiFi signálu.
 6. 6
  Nainstalujte po místnosti prostorový zvukový systém. Užíváte-li si často kvalitního poslechu hudby, určitě oceníte prostorový zvuk, kterým svou místnost ještě více pozvednete. Ujistěte se, že nebude z místnosti unikat příliš mnoho hluku předtím, než koupíte nějaký zvukový systém.
 7. 7
  Připravte vaše herní potřeby. Od deskových her po karetní, od kulečníku po stůl na ping pong, prostě cokoli se vám líbí a udělá z vaší zašívárny místo, kde by chtěl relaxovat každý. Je to také skvělé místo pro hraní konzolových a počítačových her-zejména těch méně „rodinných“ druhů.
 8. 8
  Přidejte sportovní vybavení. Nechte si nějaké místo pro své sportovní aktivity, podle své volby. Udržíte se tak aktivní a při mužné síle. Přemýšlejte o činkách, bench pressu nebo čemkoli dalším, co se hodí do vaší místnosti.
 9. 9
  Udělejte prostor pro ponk. Pokud jste zapáleným domácím kutilem, budete potřebovat prostor pro svou práci se dřevem, plánování domácích změn a další projekty. V případě, že si svou zašívárnu budujete v garáži, můžete ji doplnit o nářadí pro údržbu automobilu a další náčiní.
 10. 10
  Přidejte cokoli, podle svého uvážení. Existují tisíce věcí, kterými si místnost můžete zútulnit. Pokud máte nějakého koníčka, který se dá provozovat vevnitř, udělejte si pro něj dostatečný prostor. Tady vám nabízíme několik dalších možností:
  • Arkádové hry a stroje na pinball
  • Bowlingový nebo golfový simulátor a další
  • Hudební nástroje, na které můžete se svými přáteli hrát.
  • Stroj na tvorbu kouře nebo další úžasné hračky
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Vyzdobte svou zašívárnu

 1. 1
  Pověste na zdi různé cedule. Neonová svítidla a značky vaši místnost skvěle doplní stejně jako staromódní reklamy na alkohol nebo dopravní značky se zábavnými nápisy a obrázky. Nemusíte chodit podél cest a hledat odpadlé značky. Pořídíte je ve spoustě specializovaných obchodů nebo online.
  • Různé doplňky můžete najít také na internetu po napsání vhodných hesel jako je např. „dekorace pánského klubu“ nebo „staré reklamní značky“ apod.
 2. 2
  Rozmístěte plakáty a obrazy. Vystavte obrázky svých oblíbených herců, sportovců nebo kohokoli jiného. Můžete také zarámovat plakáty svých oblíbených filmů do osvětlených rámů. Můžete také přesvědčit ostatní členy domácnosti, abyste si mohli přesunout některé kousky umění z jiné místnosti. Další klasickou chlapskou výzdobou jsou plakáty modelek, které však mohou být dalším bodem sporu s vaší partnerkou.
 3. 3
  Vystavte své trofeje, sbírky a suvenýry. Na polici ve výšce očí hrdě rozvěste své medaile a postavte veškeré poháry a podobné ceny. Pokud jste vášnivými lovci, rybáři nebo sportovci, vystavte své sportovní nebo lovecké vybavení společně s fotkami z vašich loveckých výprav nebo sportovních zápasů. Zašívárny jsou skvělými místnostmi pro vystavení sbírek nebo alespoň nejcennějších kusů.
 4. 4
  Mějte neustále po ruce nějaké čtení a různé přístroje. Měli byste mít místnost plnou malých věcí, kterými se zabavíte v případě, že v televizi zrovna není nic zajímavého a nechce se vám do žádné velké aktivity. Můžete pak kdykoli sáhnout po knize, herní konzoli nebo něčem z následující nabídky:
  • Časopisy a knihy
  • 3D puzzle, konzolové hry do ruky a podobné hračky a zabíječe času
  • Zvláštní přístroje, úlovky z bleších trhů a další zajímavé věci, které jste časem posbírali a rodina vás je nenechá skladovat jinde.
  Reklama

Tipy

 • Opatřete místnost dveřmi se zámkem a poctivě za sebou zamykejte. Máte-li totiž v domě děti, mohly by se velmi snadno dostat k vašim železným zásobám chlastu, zbraní, medvědích pastí a dalším podobným radostem.
 • Projděte si fotografie cizích chlapských zašíváren na internetu a nechte se inspirovat. Muži jsou obyčejně velmi hrdí na své vlastnoručně vybudované místnosti a často zveřejňují jejich fotky.
 • Takové místnosti jsou jejich královstvím a nepouští si do nich jen tak kdekoho. Obzvláště ne ty, kterým se jejich místnost nelíbí. (Buďte připravení, konverzace s partnerem a členy domácnosti je obvykle mnohem hladší, když nejdříve získáte souhlas s přebudováním některé místnosti)
Reklama

Varování

 • Když si zvyknete na časté využívání své zašívárny, můžete tím způsobit určité pnutí ve svém rodinném životě. Snažte se věnovat rodině co nejvíce času.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 654 krát
Kategorie: Dům a Zahrada
Stránka byla zobrazena 3 654 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama