Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už vás nebaví všechny ty internetové podvody ohledně vydělávání z domova, ale potřebujete si najít práci, která vám bude časově vyhovovat? Opravdu existují možnosti pracovat z domova (a nejsou to pyramidové společnosti!). V tomto článku se o nich dozvíte vše.

Část 1 ze 3:
Přivýdělek k hlavnímu příjmu

 1. 1
  Dělejte různé úkoly pro webové stránky. Existuje spousta webů, například Mechanical Turk společnosti Amazon, na kterých si můžete vydělat několik málo dolarů za plnění jednoduchých úkolů. Můžete si tak vydělat trochu peněz navíc pokud studujete, nebo si tak můžete přivydělávat k brigádě.
  • Takové práce jsou většinou určené pro lidi v zámoří, pro které je toto finanční ohodnocení mnohem zajímavější. Nebuďte překvapení, když vám to nebude vydělávat hodně. Pokud ovšem nemůžete najít jiné práce, které by vám časově vydělávaly, není špatný nápad to zkusit.
 2. 2
  Založte si blog. Založte si webovou stránku, umístěte na ni reklamy a sdílejte obsah, který bude lidi zajímat. Musíte se naučit základy inzerování a SEO (optimalizace pro vyhledávače), jinak nebudete mít dostatek čtenářů, abyste mohli vydělávat peníze. Jinak je ale správa blogu vcelku jednoduchá a zábavná práce.
  • Pište o něčem, o čem toho hodně víte a co zajímá dost lidí. Například bude jistě lepší psát blog s radami pro rodiče, než blog o modelech vláčků z 80. let.
 3. 3
  Starejte se o cizí zvířata. Pokud bydlíte na dobrém místě, můžete si vydělávat peníze tím, že budete hlídat zvířata, nebo chodit venčit psy. Vždy řekněte majitelům zvířat, že se staráte o několik zvířat najednou. Někteří psi nevycházejí dobře s ostatními zvířaty.
  • Můžete se začít starat o zvířata svých známých a až se to naučíte, můžete si dát inzerát například do místního obchodu. Až budete mít dostatek klientů, budete si moci dát inzerát i na internet.
 4. 4
  Hlídejte lidem domy. Můžete se starat také o cizí domy. Můžete je uklízet, nebo jen hlídat. Někteří lidé neradi nechávají svůj dům bez dohledu, když jedou na dlouhou dovolenou. Počkejte si, až budete mít několik dobrých doporučení a budete si hlídáním domů moci vydělávat dost peněz.
  • Začněte pracovat nejprve pro svoji rodinu a přátele. Udělejte si dobré jméno a potom si dejte inzerát na internet nebo do místních obchodů a restaurací.
  • Nejde sice o práci z domu v tradičním slova smyslu, ale budete si tím moci vydělat, zatímco zůstanete v domě. Hodí se to tedy například pro studenty nebo pro matky na mateřské dovolené.
 5. 5
  Prodávejte věci, které lidé už nechtějí. Uspořádejte si zahradní bazar a prodávejte na něm nepotřebné věci svých přátel. Můžete prodávat například i na eBay nebo na Aukru. Začněte se svými přáteli a potom si hledejte klienty i mezi ostatními lidmi.
  • Můžete prodávat i své vlastní věci. Pokud si chcete vydělat na nový Play Station, zkuste prodávat své věci, které už nepotřebujete.
 6. 6
  Foťte fotky na fotobanky. Fotobanky jsou webové stránky, na které nahrajete své kvalitní fotky různých věcí a prodáváte je společnostem a webovým stránkám. Existuje spousta fotobank, na kterých můžete své fotka prodat. Budete k tomu potřebovat jen fotoaparát a cit pro fotografii.
  • Kompaktní fotoaparát vám na focení fotek pro fotobanky stačit nebude.
 7. 7
  Pište články. Stránky jako eHow nebo Listiverse vám budou platit za to, že pro ně budete psát články. Pokud máte spoustu nápadů a umíte rychle psát, můžete si tím vydělat nějaké peníze navíc.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Začněte pracovat z domu

 1. 1
  Buďte virtuálním asistentem. Můžete si vydělávat peníze z domu tak, že budete dělat asistenta lidem přes internet. Budete dělat v podstatě to, co dělají asistenci v kanceláři. Spousta firem a lidí si najímá asistenty na zkrácený pracovní úvazek, kteří pro ně píšou dokumenty, vyřizují telefonáty a odesílají emaily jejich klientům. Pokud tuto práci chcete dělat na plný úvazek, můžete si najít více než jednoho klienta.
 2. 2
  Pište texty. Dalším způsobem, jak si vydělat z pohodlí domova je psát různé texty. Na internetu najdete spoustu příležitostí. Mnoho společností dnes svůj internetový marketing a webový obsah řeší pouze tímto způsobem. Můžete si také založit blog a vydělávat pomocí reklam, nebo psát blog pro někoho jiného a dostávat každý měsíc zaplaceno. Online textaři také píšou zprávy, elektronické knihy, nebo texty pro své klienty.
 3. 3
  Staňte se přepisovatelem. Spousta lidí potřebuje digitálně přepsat dokumenty. Najděte si na internetu různé nabídky takové práce, nebo své služby nabízejte lékařům, právníkům či studentům.
  • Uvědomte si, že pro odborný přepis budete potřebovat vzdělání v daném oboru. Jde například o lékařské nebo právní texty.
  • Pravděpodobně budete placeni za každý text zvlášť, takže budete muset umět rychle číst i psát na počítači.
 4. 4
  Buďte grafickým nebo webovým designérem. Díky stále vzrůstajícím potřebám internetového obchodování je nutné najímat grafiky a webové designéry. Pokud znáte programovací jazyky, vyznáte se v grafickém designu a tvorbě softwaru a webu, můžete si tímto způsobem vydělávat. Udržujte krok s nejnovější technologii a zkuste prodat svůj talent!
 5. 5
  Pište akademické práce. Existuje spousta lidí, zejména studentů, kteří mají více práce, než kolik zvládnou. Můžete si nechat zaplatit za to, že jim pomůžete. Když budete psát práce pro své klienty, vyděláte si dobré peníze a také se naučíte spoustu různých věcí. Existuje několik společností, které vám budou práci poskytovat.
  • Pro vás je tato práce legální, ale pro vaše klienty zrovna ne. Pokud vám to nevadí, klidně se do toho pusťte.
 6. 6
  Staňte se softwarovým inženýrem. Při této práci budete muset vytvářet nový software nebo opravovat starý software pro společnosti nebo jednotlivce. Je nutné mít k tomu potřebné znalosti, ale pokud rádi pracujete v pyžamu a neradi chodíte mezi lidi, je to pro vás ideální práce.
 7. 7
  Staňte se finančním poradcem nebo účetní. Poradci, účetní, daňoví asistenti atd. jsou lidé, kteří pomáhají ostatním zvládat jejich finance. Pokud to s čísly umíte a chcete se naučit spravovat finance, začněte pracovat pro různé jednotlivce, nebo pro společnosti a můžete si vydělat spoustu peněz.
 8. 8
  Staňte se překladatelem. Pokud umíte plynule mluvit více jazyky, nebude pro vás problém najít si práci. Můžete překládat dokumenty, webové stránky, knihy a další texty. Musíte ale dokonale ovládat oba jazyky – čtyři roky španělštiny na střední škole vám stačit nebudou.
 9. 9
  Starejte se o cizí děti. Pokud jste matka na mateřské dovolené a máte doma děti, můžete se starat i o cizí děti. Nechejte si zaplatit dost peněz na to, abyste si vydělala a zvládala pokrýt potřeby dětí, o které se staráte (jídlo, pití, hračky atd.). Musíte si ale uvědomit, že k tomu budete pravděpodobně potřebovat povolení.
 10. 10
  Staňte se učitelem. Pokud na to máte kvalifikaci, můžete pracovat jako učitel na online univerzitách. Pokud nemáte dostatečnou kvalifikaci, můžete dělat domácího učitele a doučovat například pomalejší studenty. Na webu najdete spoustu nabídek takové práce.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Založte si podnikání z domu

 1. 1
  Najděte si něco, co umíte a co byste mohli využít k založení společnosti. Ne všechny práce je možné vykonávat z domu, takže se zamyslete nad svými zkušenostmi a zjistěte si, zda je možné založit společnost, která by vám vydělávala.
  • Zhodnoťte, kolik peněz budete potřebovat. Určete si, kolik peněz budete potřebovat k tomu, abyste mohli pohodlně žít. V některých případech budete muset zahrnout také náklady na založení společnosti a dobu, kterou budete muset přečkat bez příjmů. Zapište si všechny měsíční náklady, abyste získali představu o tom, kolik peněz budete potřebovat.
  • Zjistěte si, zda máte potřebné vybavení pro založení úspěšné společnosti. Vybavení byste měli zahrnout i do nákladů. V některých případech stačí počítač a software. Pokud ale chcete například vyrábět šperky, budete si muset koupit vše, co k tomu budete potřebovat.
  • Rozhodněte se, zda potřebujete pomoc, nebo zda je možné podnik vést bez cizí pomoci. Budete se muset rozhodnout, zda budete potřebovat někoho dalšího, nebo zda to zvládnete sami. Například pokud chcete lidem malovat domy, budete si muset najmout několik zaměstnanců, kteří vám pomohou s výmalbou větších prostor.
  • Najděte si doma místo, které se stane vaší kanceláří. I když budete chtít pracovat hlavně v terénu, budete potřebovat místo na papírování a fakturování. Může to být klidně jen stůl v kuchyni, ale lepší je najít si celou místnost.
 2. 2
  Naučte se organizovat si pracovní den. Mít motivaci je to nejdůležitější. Pokud nejste organizovaní, budete to mít ze začátku těžké. Naučte se používat kalendář a zapracujte na své pracovní morálce.
  • Kupte si diář, nebo začněte používat nějaký plánovací software. Nikdo na vás nebude dohlížet, takže si budete muset zapisovat všechny schůzky a důležitá data. Nikdy si neříkejte, že si je budete pamatovat – to je zaručená cesta k neúspěchu.
  • Prohlédněte si svůj kalendář a zjistěte, kdy budete pracovat. Pokud jste rodič a musíte během dne odcházet z domu například vyzvednout děti ze školy, určete si hodiny, které budete moci každý den věnovat práci. Je možné, že budete muset pracovat po večerech, protože přes den nebudete mít čas.
  • Vytvořte si organizační systém, díky kterému budete mít o všem přehled. Pokud jednáte s více klienty, připravte si systém evidence, který vám bude dávat smysl. V některých případech bude stačit vkládat si všechny dokumenty do jedné složky, jindy budete potřebovat sofistikovanější evidenční systém.
  • Připravte si profesionální fakturový systém a posílejte všechny faktury na konci každého měsíce. Používejte šablony pro faktury, nebo si je vytvářejte sami například v Excelu. Rozhodněte se, kdy chcete dostávat peníze a posílejte faktury vždy ve stejný den každý měsíc, abyste měli jistotu, že vám budou chodit peníze včas. Na faktury dávejte splatnost například 14 dní.
 3. 3
  Podporujte svůj podnik a hledejte si klienty. I když pracujete z domu a nemáte moc klientů, budete muset svému podniku dělat reklamu. V prostředí dnešní ekonomiky nikdy nevíte, kdy vám některý z klientů uteče.
  • Sociální sítě. Dělejte svému podniku reklamu na sociálních sítích a sdílejte informace, které by mohly lidi zajímat. Pokud například máte vlastní firmu, která zařizuje catering z organických potravin, sdílejte své reklamy na stránky s recepty z organických plodin.
  • Tradiční reklamy. Tradiční reklamy sice mají své místo, ale reklamy v televizi, v rádiu a v tisku jsou drahé. Raději si nechejte vytisknout letáky a vizitky a rozdávejte je lidem.
 4. 4
  Připravte si realistický pracovní rozvrh, který vám bude vyhovovat. Některé práce z domu se dělají v terénu, jiné zase u počítače. Bez ohledu na to, jakou společnost vedete, si musíte uvědomit, že když si budete dělat půl dne volno, váš podnik brzy zkrachuje. Nikdo vás nekontroluje, takže musíte mít sami zodpovědnost a nutit se pracovat.
  • Víkendy a svátky vás možná nečekají. Věřte nebo ne, ale pravděpodobně budete muset přijímat objednávky i v sobotu večer, nebo na Vánoce. Většina domácích společností poskytuje lidem produkt v přesně určené době – pokud jde například o pondělí nebo o den po svátcích, budete muset pracovat, i když všichni ostatní budou mít volno.
  • Na práci o svátcích a dovolených si budete muset zvyknout. I na dovolené budete muset pracovat, takže buďte vždy na telefonu i na emailu.
  • Svým klientům musíte být k dispozici 24 hodin denně. Bez ohledu na to, jakou společnost máte, se budete muset nějak odlišit od konkurence. To znamená, že musíte být stále dostupní a snažit se klientům poskytovat nadstandardní služby. Pokud chcete, aby vám klienti důvěřovali a spoléhali se na vás, budete muset vždy splnit to, co slíbíte.
  • Stále se učte nové věci a dovednosti. Udržte si náskok před konkurencí tím, že budete svůj podnik stále vylepšovat. Choďte na kurzy a rozšiřujte si obzory.
  Reklama

Tipy

 • Většina domácích podniků funguje z domu, ale můžete si vydělávat i když to neumíte s počítači. Musíte si najít takovou práci, která vás bude bavit a která vám půjde, jinak si nevyděláte dost peněz na to, abyste mohli pohodlně žít.
 • Dopřejte svému podniku nějaký čas – klienty nezískáte přes noc, takže chvíli počkejte, než se obchod rozjede.
Reklama

Varování

 • Práce z domu podléhá daním. Poraďte se s daňovým poradcem a zjistěte si, co si z daní můžete odečíst a jak byste měli daně platit.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 26 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 13 387 krát
Kategorie: Obchod
Stránka byla zobrazena 13 387 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama