Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Facebook není zlatým dolem pro všechny lidi, ale může se pro vás stát spolehlivým zdrojem vedlejších příjmů. Stačí jen investovat trochu práce a času a jít na to chytře. V tomto článku se dozvíte, jak díky Facebooku vydělávat peníze.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Základy

 1. 1
  Sdílejte kvalitní příspěvky. Základem každého úspěšného plánu pro vydělávání peněz pomocí sociálních sítí je kvalitní obsah. Na Facebooku to znamená sdílení spousty zajímavých odkazů, obrázků a každodenní updatování svých stránek..
  • Najděte si nějakou oblast a zaplňte ji kvalitním obsahem. Nemusí jít o oblast, kterou se nezabývá nikdo jiný, ale měla by být dostatečně konkrétní na to, aby jí lidé rozuměli. Můžete například sdílet obsah pro milovníky koček, pro matky, nebo pro lidi s určitým politickým názorem. Pokud chcete pomocí svého účtu podporovat prodej nějakého produktu, měli byste tento produkt se svými příspěvky nějak propojit.
  • Založte si nový profil na Facebooku a oddělte si ho od svého osobního profilu. Tento účet používejte pro sdílení příspěvků a potom je sdílejte také na svůj osobní profil, aby se dostaly k většímu počtu lidí. Záleží na tom, jak přesně chcete vydělávat – možná bude dobré založit si i více dalších účtů.
  • Dejte tomu čas. Budujte svůj účet postupně a přidávejte každý den zajímavý nový obsah.
 2. 2
  Buďte odhodlaní vydělávat. Jediný způsob, jak si vydělat peníze díky Facebooku, je tvrdě pracovat. Určete si pracovní dobu a dodržujte ji.
  • Buďte organizovaní. Ať už si zvolíte jakoukoli strategii, budete muset každý den udělat několik věcí, abyste dosáhli úspěchu. Naplánujte si všechno dopředu, aby vás nic nezaskočilo.
  • Nasyťte svůj trh. Vydělávání peněz pomocí Facebooku je hra s čísly. Protože vás marketing na Facebooku bude stát jen čas, můžete tomu věnovat tolik času, kolik budete chtít a věnovat se tomu takovou měrou, která by vás v jiných médiích stála hodně peněz. Potom už jen počkejte, až vám statistiky začnou vydělávat peníze.
  • Přidávejte si hodně přátel. Pokud chcete zvednout počet lidí, kteří sledují vaši stránku, přidávejte si hodně přátel. Většina lidí váš požadavek odmítne, ale najdou se i tací, kteří ho přijmou.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Vydělávání pomocí partnerských inzertních programů

 1. 1
  Najděte si nějaký partnerský program. Dostanete marketingové materiály a vlastní uživatelské ID a budete dostávat provize z každého prodeje, který se díky reklamě na vaší stránce uskuteční.
  • Většina webových stránek takový program nabízí. Nestojí to žádné peníze, takže se můžete stát partnerem tolika stránek, kolika budete chtít.
  • Začněte se známými značkami. Například Amazon nabízí výhodný partnerský program, který vám zaplatí provizi kdykoli, kdy někdo klikne na reklamu uvedenou u vašeho příspěvku. Také iTunes od společnosti Apple má podobně výhodný program.
  • Přidejte si i menší programy. Tyto reklamy vám za jediný den pravděpodobně nevydělají spoustu peněz, ale pomohou vám získat větší výnosy díky tomu, že budete nabízet reklamní služby mnoha různých společností.
 2. 2
  Přihlaste se. Až se rozhodnete stát se partnerem nějaké společnosti, najděte si její stránky a vyplňte příslušný formulář. Přihlášení by mělo být zdarma a nemělo by trvat déle než několik minut.
  • Nikdy neplaťte za partnerský program peníze.
 3. 3
  Přidejte si své účty. Udělejte si nový účet na Facebooku pro každý program nebo skupinu programů, ke kterým se přihlásíte, abyste si mohli ke každému účtu přidávat pouze lidi, kteří by mohli být potenciálními zájemci o danou reklamu.
  • Jak už jsme zmínili, svůj osobní účet můžete používat ke sdílení příspěvků z ostatních účtů, aby se navýšil počet lidí, ke kterým se reklama dostane.
 4. 4
  Dělejte svým programům promo. Každý den sdílejte příspěvky o každém ze svých programů a pravidelně aktualizujte stránky. S trochou štěstí a hlavním účtem s mnoha přáteli budete mít brzo přátele i na ostatních účtech. Kdykoli někdo klikne na váš příspěvek a koupí si produkt společnosti, kterou inzerujete, dostanete zaplaceno.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Vydělejte si peníze pomocí e-knihy

 1. 1
  Napište e-knihu. E-knihy jsou elektronicky distribuované publikace. Nestojí žádné peníze takovou knihu napsat, takže to může udělat každý, kdo má dobrý nápad.
  • Nebuďte na sebe příliš tvrdí. Na rozdíl od papírových knih nemají e-knihy žádný předepsaný počet stran. Většina z nich se píše jen pro zisk a jsou to vlastně spíše „letáky“, než celé knihy.
  • Vyberte si nějaké téma, o které mají lidé zájem. Nejlepší je vždy psát o něčem aktuálním a nepokoušet se o fikci. Velmi populární jsou například e-knihy, které radí lidem, jak vydělávat peníze pomocí e-knih. Většinou vám vydělají dost na to, aby alespoň pokryly náklady na jejich tvorbu.
  • Pište o něčem, o čem skutečně něco víte, aby vaše kniha působila přesvědčivě. Nemusíte mít žádné potvrzení o vzdělání, ale měli byste psát o něčem, o čem toho víte více, než většina ostatních lidí.
 2. 2
  Určete si, jak budete knihu vydávat. Máte tři možnosti:
  • První možností je uložit si ji ve formátu PDF, zaheslovat ji a heslo posílat lidem, kteří si vaši knihu koupí. Když se heslo dostane mezi lidi, bude si ji moci stáhnout každý, kdo ho bude mít.
  • Createspace je služba společnosti Amazon, která vám umožní vydávat své e-knihy na stránkách Amazonu. Vaše knihy tak budou lépe zabezpečené než v případě PDF metody, ale nemohou být distribuovány jinak, než přes webové stránky Amazonu. Createspace nabízí také množství placených služeb. Pokud chcete maximalizovat svůj zisk, neměli byste je využívat.
  • ReaderWorks je program, který vám snadno naformátuje a vydá knihu ve formátu Microsoft Reader, což je jeden z nejčastěji používaných formátů e-knih na webu. Základní verze programu nenabízí žádné zabezpečení, ale snadno se s ní pracuje a je zdarma. Placená verze přidává ke knize ochranu DRM. Placenou verzi byste ale měli používat pouze v případě, že díky knize hodláte vydělat hodně peněz.
 3. 3
  Vyvěste svoji e-knihu na web. Createspace vyvěsí vaši e-knihu na internet automaticky. Pokud si ji vytvoříte sami v počítači, můžete ji zveřejnit několika způsoby:
  • Amazon vám umožní nahrát a prodávat svoji knihu ve formátu pro Kindle zdarma (Kindle je značka čteček e-knih od Amazonu). Tato metoda se nazývá KDP (Kindle Direct Publishing).
   • KDP je rychlé a velmi flexibilní. Svoji knihu můžete vydat během pěti minut a nastavit si zisk až do výše 70% (Amazon získá 30%).
   • Na druhou stranu KDP neumožňuje vydávat svoji knihu jinde, než na stránkách pro stahování knih do Kindlu. Čtenáři, kteří Kindle nepoužívají, si nebudou moci vaši knihu najít a koupit.
  • eBay vám umožní prodávat svoji knihu za vámi určenou cenu. Když nabídnete množství „kopií“ své e-knihy na eBay, můžete díky tomu vydělat dost peněz.
   • Výhodou eBay je jednoduchost. Každý, kdo na stránku vstoupí, si bude moci potenciálně koupit vaši knihu – nejsou k tomu potřeba žádná zařízení ani speciální software.
   • Nevýhodou je cena. eBay si účtuje poplatky za všechno – když si určíte fixní cenu za svoji knihu, budete platit ještě více. Některé z těchto poplatků se platí ve formě procent z prodeje, ale jiné jsou fixní a když si nedáte pozor, mohou výrazně ovlivnit vaše výdělky.
 4. 4
  Prodávejte svoji knihu na Facebooku. Pokud jste se dobře zamysleli a napsali svoji knihu tak, aby zajímala lidi, na které zaměřujete své reklamy, budete mít spoustu potenciálních kupců, kteří jen čekají na to, až jim knihu prodáte.
  • Sdílejte svoji knihu několikrát denně a přidávejte odkaz také k ostatním příspěvkům. Buďte kreativní a snažte se zaujmout čtenáře a vzbudit v nich zájem o vaši knihu.
  • Pokud máte jiné účty (například pro sdílení partnerských reklam), inzerujte svoji e-knihu i na nich.
  • Ke každému příspěvku uveďte odkaz na stránku, na které je možné si vaši knihu zakoupit.
  Reklama

Tipy

 • V dnešní době je po marketingu v sociálních médiích velká poptávka. Pokud jste v tomto oboru expertem, nebude pro vás problém si hodně vydělat.
 • E-knihy nejsou to jediné, co můžete svým fanouškům prodat, jsou to jen jedny z produktů, které nejvíce vydělávají. Zapojte svoji kreativitu a vymyslete další věci, které vám pomohou vydělat si peníze.
 • Neexistuje žádný trik, kterým byste nahradili tvrdou práci. Když tomu věnujete čas a udržíte si čtenáře, zbytek už se udělá sám. Když si ale pouze zařídíte partnerské programy a dál už budete jen sedět a čekat na peníze, nestane se vůbec nic.
Reklama

Související články

Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na FacebookuJak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na FacebookuJak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojeníJak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak odhalit falešný facebookový účetJak odhalit falešný facebookový účet
Jak někoho odblokovat na FacebookuJak někoho odblokovat na Facebooku
Jak odstranit fotky z FacebookuJak odstranit fotky z Facebooku
Jak vytvořit nový účet na FacebookuJak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak najít přátele na FacebookuJak najít přátele na Facebooku
Jak sdílet na FacebookuJak sdílet na Facebooku
Jak si změnit jméno na FacebookuJak si změnit jméno na Facebooku
Jak si vytvořit účet na FacebookuJak si vytvořit účet na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na FacebookuJak si změnit rodinný stav na Facebooku
Jak inzerovat na FacebookuJak inzerovat na Facebooku
si přidat přátele na Facebookusi přidat přátele na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 41 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 730 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 6 730 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama