Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když jste dítě, je těžké si vydělat nějaké peníze. Přečtěte si ale naše tipy a možná budete brzo boháčem! Tento článek vám ukáže, jak si vydělat rychlé peníze.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Práce všeho druhu

 1. 1
  Umývejte auta a kola. Namočte je, pořádně je vydrhněte kartáčem a opláchněte. Pokud je to auto, umyjte potom i okna (ne předtím, jinak byste je zacákali). Protože jsou auta větší, můžete si za ně účtovat více, než za kola.
 2. 2
  Recyklujte. Lahve, plechovky a noviny se dají recyklovat! Požádejte rodiče, aby vám pomohli nasbírané plechovky a noviny odnést do sběrny, peníze si budete moci nechat. Budete chránit životní prostředí a ještě si vyděláte!
 3. 3
  Sekejte trávník. Platit si nechejte podle velikosti zahrady. Můžete také roznášet po sousedství letáky a nabízet své služby. Vyrobte si letáčky a dávejte je do schránek. Nikdy ale lidi neotravujte. Neměli byste požadovat, aby vás někdo zaměstnal, takto se nikam nedostanete. Vždy se také usmívejte!
 4. 4
  Venčete psy. Psi procházky milují a jejich páníčkům tím také pomůžete. Vždy ale psy venčete dostatečně dlouho, žádný pes si neužije minutovou procházku.
 5. 5
  Hlídejte sousedům psy, když jedou na dovolenou. Vždy se ke zvířatům chovejte hezky, uklízejte po nich (nenechávejte kočičí záchod celý týden plný!) a správně je krmte.
 6. 6
  Uklízejte sousedům. Můžete mýt okna, zametat podlahy, čistit hadicí příjezdové cesty, oprašovat nábytek a také mýt nádobí.
 7. 7
  Hrabejte sousedům listí. Potřebujete pouze hrábě a pytel na listí.
 8. 8
  Odhazujte sousedům sníh. Vždy si na to vezměte správné vybavení a dejte pozor, abyste na ledu neuklouzli.
 9. 9
  Hlídejte malé děti. Měli byste mít alespoň 11 let a opatřit si certifikát Červeného kříže pro hlídání dětí. Přípravu nemůžete nikdy podcenit, takže si zkuste najít tipy ohledně hlídání dětí na wikiHow nebo jinde na webu.
 10. 10
  Hlídejte sousedům dům, když budou na dovolené. Zalévejte květiny a starejte se o to, aby vše zůstalo čisté. Je to jednoduché a můžete si díky tomu vydělat.
 11. 11
  Dělejte lidem nehty. Pokud umíte krásně lakovat nehty, nechejte si platit například 50,- za to, že někomu nalakujete všechny nehty. Můžete se naučit také nail art a účtovat si více.
 12. 12
  Dělejte práce navíc také pro své rodiče. Utírání prachu, vysávání, zametání a mytí oken jsou skvělé činnosti. Snažte se vyjednat co nejlepší podmínky, abyste si něco vydělali. Nezapomeňte ale, že tyto práce by měly být navíc, neměli byste chtít peníze za běžnou pomoc v domácnosti.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Prodávejte

 1. 1
  Prodejte své věci, které již nechcete. Můžete si udělat například zahradní výprodej. Rozneste letáky po celém sousedství, aby přišlo hodně lidí.
 2. 2
  V létě prodávejte limonádu. Udělejte si ji doma a před domem si potom otevřete stánek.
 3. 3
  Prodávejte pečivo a moučníky. Požádejte rodiče, aby vám s pečením pomohli.
 4. 4
  Oblečení, které již nechcete, odneste do secondhandu. Vždy ho ale nejprve vyperte a zkontrolujte, zda je v dobrém stavu.
 5. 5
  Prodávejte věci, které by lidi mohli sbírat. Pokud máte dobrou sbírku LEGA nebo figurek akčních hrdinů, se kterými si už nehrajete, můžete je zkusit prodat například na eBay nebo Aukro. Požádejte rodiče, aby vám pomohli určit cenu a nikdy nelžete o stavu své věci. (Například pokud vaše hračka nemá ani škrábnutí, můžete napsat, že je v dobrém stavu. Pokud jsou na ní ale kousance, nepište, že je v dobrém stavu. Pokud jste ji ale ještě ani neotevřeli, nedělejte to – sběratelé za neotevřenou hračku v krabici zaplatí mnohem více peněz!)
 6. 6
  Vyrábějte pochoutky pro psy a prodávejte je. Nikdy je ale nedělejte sami, vždy požádejte o pomoc rodiče.
 7. 7
  Prodávejte kamarádům a sousedům čokolády. Jděte raději s rodiči, abyste byli v bezpečí.
 8. 8
  Prodávejte vejce nebo mléko. Pokud žijete na farmě, můžete tyto věci nabízet lidem.
 9. 9
  Pěstujte a prodávejte zeleninu. Požádejte rodiče, aby vám pomohli se zahrádkou a potom začněte pěstovat zeleninu, jako například hrášek nebo fazole a až uzrají, prodávejte je. Vyděláte si a ještě se pobavíte.
 10. 10
  Vyrábějte různé věci a prodávejte je.
  • Vyrábějte šperky. Zkuste dělat například kožené náramky nebo náhrdelníky s korálky. Prodávejte je kamarádům za symbolickou cenu. Raději je ale neprodávejte ve škole, abyste neměli problémy.
  • Vyrábějte papírové korálky. Je to zábava a když jich uděláte více, můžete je prodávat po malých sáčcích.
  • Vyrábějte plyšáky z ponožek. Pokud umíte šít, nebo vám maminka či tatínek pomohou, naučte se vyrábět zvířátka z ponožek. Budete je moci prodávat kamarádům, nebo jejich mladším sourozencům.
  • Vyrábějte vílí křídla. Pokud se blíží Halloween nebo maškarní ples, vyrábějte takové nebo podobné masky a prodávejte je ostatním dětem.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Computer Skills

 1. 1
  Naučte někoho, jak používat počítač. Pokud vám to s počítači jde, můžete si díky tomuto talentu vydělat. Zeptejte se rodičů nebo prarodičů, jestli nevědí o někom, kdo by potřeboval naučit základy s počítačem.
 2. 2
  Udělejte pro někoho prezentaci v PowerPointu. Máte známého, nebo příbuzného, který potřebuje pěknou prezentaci? Nabídněte mu, že mu nějakou uděláte například za 200 nebo 300 Kč.
 3. 3
  Nastavte někomu profil na Facebooku. Pokud například dědeček chce profil na Facebooku, zařiďte mu ho, přidejte fotku a pošlete požadavek o přátelství všem jeho kamarádům. Můžete si říct třeba o 100Kč.
 4. 4
  Nahrajte něčí fotky do počítače. Znáte někoho, kdo má digitální fotoaparát, ale neví, jak fotky dostat do počítače? Řekněte si o nějakou odměnu a udělejte to pro něho, nebo ho naučte, jak se to dělá.
  Reklama

Tipy

 • Neutrácejte všechny své peníze za sladkosti a hlouposti – naučte se šetřit a brzy budete bohatší.
 • Vždy si říkejte o rozumné částky – ne příliš nízké, ale ani příliš vysoké. Zamyslete se nad tím, kolik by ta věc stála běžně a určete si nižší cenu, ale nezapomeňte si nechat zaplatit za čas, který jste práci věnovali a za použitý materiál.
 • Buďte společenští, protože lidí si rádi koupí něco od člověka, se kterým si mohou příjemně popovídat – zlepší jim to celý den!
 • Vždy se snažte nejlépe, jak umíte a pracujte tak, aby za vámi lidé zase rádi přišli. Stálý obchod je ten nejlepší obchod.
 • Nezapomeňte, že ne každý bude chtít to, co nabízíte. Mějte trpělivost a pokud někdo vaše služby odmítne, buďte slušní a zkuste to jinde.
 • Vždy klientům za obchod poděkujte a buďte milí. Za čas poděkujte i v případě, že si nic nekoupí.
 • Když hlídáte děti, vždy mějte po ruce kontakty na tísňové linky a další telefonní čísla.
 • Pokud jste slíbili, že uděláte nějakou práci, ale nezvládli jste to, vraťte peníze. Upřímnost je nejlepší a ohromíte tím své zákazníky.
 • Buďte ke svým zákazníkům slušní, nikdy je nenuťte dělat něco, do čeho se jim nechce.
 • Vyzdobte si svůj stánek, aby přitáhl více zákazníků.
 • Zkuste si zjistit, jaké práce jsou v sousedství potřeba. Pokud máte v okolí hodně lidí, kteří myjí auta nebo venčí psy, najděte si něco jiného.
 • Vyvěste si cedule, například „1+1 zdarma“, „3 za cenu 2“ atd. Vždy si ale spočítejte, že si takovou akci můžete dovolit.
 • Buďte ochotni pracovat za málo, ale ne za příliš málo, jinak byste si nic nevydělali.
 • Nejlepší je prodávat věci dopoledne a kolem oběda, když je město plné lidí. Budete tak mít více potenciálních zákazníků a dav vás ochrání před špatnými lidmi.
 • Rozdávejte vzorky zdarma kamarádům a snažte se, aby se lidé o vašich službách dozvěděli. Rozhodně to dělejte ale ještě dříve, než s obchodem začnete, jinak byste rozdali všechny věci, které jsou na prodej.
 • Když potřebujete pomoc, požádejte o ni.
 • Ušetřete si všechny peníze, které jste dostali k narozeninám!
 • Nezapomeňte, že jste ještě dítě. Nemusíte si začínat šetřit na důchod. Snažte se užít si svět bez práce tak dlouho, jak můžete – jednoho dne vám bude chybět.
 • Prodávejte sladkosti. Nastavte si prodejní cenu tak, abyste si vydělali alespoň 10Kč za každou věc, kterou prodáte.
 • Pokud jezdíte do školy autobusem s ostatními dětmi, můžete jim sladkosti prodávat přímo tam a za dobrou cenu.
 • Pokud hlídáte děti, je dobré si přinést krabici plnou hraček, her, filmů, sladkostí a dalších věcí, které děti milují. Budou se tak na vás vždy těšit (a vy je budete mít čím podplatit).
 • Účastněte se soutěží. Pokud máte dost štěstí, můžete využít svůj talent a vyhrát nějakou soutěž. Pokud například tančíte, zapište se do taneční soutěže. I když výhrou nejsou peníze, můžete své trofeje prodat.
 • Požádejte kamarády o pomoc. Budete si sice muset dělit výdělky, ale užijete si mnohem více legrace. Vždy ale dejte zákazníkům vědět, že i s sebou berete kamaráda.
Reklama

Varování

 • Vyhýbejte se nebezpečným místům.
 • Opatrně, když mluvíte s cizími lidmi. Mluvte s nimi pouze v přítomnosti rodiče nebo opatrovníka. Někteří cizinci budou chtít jít k vám do domu, nebo vás budou zvát k sobě. Nikdy taková pozvání nepřijímejte a rodiče mějte stále v dohledu.
 • Neberte si věci, které vám nepatří, abyste je mohli prodat. Krádež je zločin a když se na to přijde, budete mít velké problémy a zahanbíte své rodiče.
 • Buďte upřímní. Když budete lhát, dostanete se do problémů.
 • Nedělejte práce, o kterých nic nevíte. Mohli byste si pokazit reputaci.
 • Než se dáte do práce, požádejte rodiče o pomoc a zjistěte si, co vlastně budete dělat.
 • Neprodávejte ve škole věci bez dovolení. Mohli byste mít velké problémy. V některých školách vám nedovolí prodávat spolužákům věci. Pročtěte si svůj školní řád.
 • Prodávejte to, co lidé budou kupovat. Nemá smysl nabízet něco, co je k ničemu a lidé to nebudou chtít.
 • Nehrajte si s jídlem, které lidem prodáváte, ani s jinými věcmi.
 • Vždy se zeptejte rodičů, zda máte povolení pracovat.
 • Vždy mějte s sebou na pomoc dospělého, který vám pomůže.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 370 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 49 625 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 49 625 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama