Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete mít krásně rovné vlasy jako ze salonu, ale nechcete chodit ke kadeřnici? Pokud máte přirozeně vlnité vlasy a chcete si je vyfoukat tak, aby byly rovné, musíte na to jít správně, abyste je neměli krepaté. Když si vlasy dobře připravíte a použijete správnou techniku, krásně rovné a hladké vlasy vám vydrží několik dní.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Příprava

 1. 1
  Nachystejte si vše, co budete potřebovat. To nejdůležitější je kvalitní fén s nástavcem, který zajistí, že bude vzduch foukat koncentrovaně. Díky tomu dosáhnete hladkých vlasů. Většina fénů se prodává již s těmito nástavci, ale pokud ho nemáte, můžete si ho koupit zvlášť. Kromě fénu budete potřebovat následující věci:[1]
  • Řídký hřeben
  • Velký kulatý kartáč
  • Produkt na ochranu před teplem
  • Olej na vlasy a sérum proti krepatění
 2. 2
  Umyjte si vlasy. Umyjte si vlasy šamponem a použijte kondicionér. Protože si je budete foukat do rovna, použijte šampon a kondicionér pro narovnání vlasů a redukci objemu.
 3. 3
  Jemně si vlasy vysušte ručníkem. Vezměte si ručník a vymačkejte si do něho přebytečnou vodu z vlasů. Nemačkejte vlasy příliš silně, ani s nimi nekruťte, jinak byste je měli krepaté. Pouze je opatrně vymačkejte do ručníku.
 4. 4
  Vezměte si řídký hřeben a opatrně si vlasy pročešte, aby nebyly zacuchané. Je lepší foukat učesané vlasy, abyste si je nepoškodili kartáčem.
 5. 5
  Použijte produkt pro ochranu proti teplu. Tento krok je také velmi důležitý. Tyto produkty obsahují polymery, které se přichytí k vlasům a zajistí, že jim teplo z fénu neublíží. Naneste si trochu produktu do ruky a vetřete ho do vlasů od kořínků až po konečky.
  • Pokud nemáte produkt proti poškození teplem, použijte kondicionér, který se nevymývá, nebo sérum. Je to lepší, než si vlasy vysoušet bez ochrany.
  • Nepřehánějte to se sérem, abyste neměli vlasy mastné.
 6. 6
  Přesuňte se do ložnice. Ve vlhku vlasy krepatí, takže byste si je neměli foukat v koupelně po tom, co jste si je myli. Pokud chcete dosáhnout hladkých a rovných vlasů, foukejte si je v jiné místnosti.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Foukání

 1. 1
  Ze začátku si vlasy jen lehce vysušte. Místo abyste vlasy začali hned rovnat kartáčem, si je nejprve jen mírně vysušte fénem, aby byly vlhké. Držte fén asi 20 cm od hlavy a druhou rukou si vlasy načechrávejte, aby vyschly rovnoměrně. Až budou vlasy vlhké, vypněte fén.
  • Když si vlasy takto částečně vysušíte, nepoškodíte si je kartáčem a fénem. Když vezmete kartáč na ještě mokré vlasy, bude vám trvat dvakrát tak dlouho, než je vyfoukáte.
 2. 2
  Připněte si horní vrstvy vlasů. Vezměte si horní vlasy a udělejte si culík, nebo je sponkou připněte k hlavě. Začněte odspodu a postupně odkrývejte více vrstev, dokud nebudete mít suché všechny vlasy. Díky tomu budete mít jistotu, že máte narovnané úplně všechny vlasy.
 3. 3
  Vezměte si malý pramen vlasů a pročísněte ho kartáčem. Vyberte si malý pramen, se kterým začnete a natáhněte ho u kořínků přes kulatý kartáč. Kartáčem byste se měli dotýkat hlavy a pramen vlasů by měl viset směrem k zemi. Díky tomu budete moci pramen vlasů napnout a narovnat ho.
 4. 4
  Zapněte fén a namiřte ho na pramen vlasů ze vzdálenosti asi 10 cm. Většinou je nejlepší použít střední nastavení, ale pokud máte velmi kudrnaté vlasy, nastavte fén na nejteplejší vzduch.
 5. 5
  Miřte fénem směrem dolů a pročísněte pramen od kořínků ke konečkům. Napněte si pramen tak, aby byl rovný a projíždějte ho kartáčem až dolů. Zároveň namiřte fén směrem dolů. Kartáčem a fénem byste měli pohybovat zároveň.
  • Pokud vašim vlasům chybí objem, měli byste je pročesávat směrem nahoru. Pokud chcete, aby byly hladké, pročesávejte je směrem k zemi.
  • V každém případě musíte fénem mířit směrem dolů, aby vzduch procházel od kořínků vlasů ke konečkům. Díky tomu se vlasy uhladí a nebudou krepaté.
 6. 6
  Celý postup opakujte tak dlouho, dokud nebudete mít pramen suchý. Většinou stačí projet pramen jednou, ale pokud máte husté vlasy, budete to muset udělat víckrát. Vždy prameny pročesávejte od kořínků ke konečkům a držte je kartáčem napnuté. Fén namiřte směrem dolů. [2]
 7. 7
  Pokračujte s dalším pramenem, dokud nebudete mít celou spodní vrstvu suchou. Potom přejděte k další vrstvě vlasů a postupujte tímto způsobem, dokud nebudete mít vlasy suché a rovné.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zakončení

 1. 1
  Nakonec vlasy lehce vyfoukejte studeným vzduchem. Zapněte si na fénu studený vzduch a vyfoukejte si vlasy ještě jednou od konečků ke kořínkům. Díky tomu se vlasová vlákna zacelí a vlasy vám vydrží dlouho rovné.
 2. 2
  Naneste si na vlasy sérum pro uhlazení. Pokud nemáte sérum, použijte arganový olej. Trochu si ho naneste na prsty a vetřete ho do vlasů, hlavně do konečků, které rychle vysychají.
 3. 3
  V případě potřeby použijte žehličku na vlasy. Vlnité nebo kudrnaté vlasy většinou není možné narovnat pouze pomocí fénu. Pokud chcete mít hladké vlasy, budete muset použít i žehličku.
  Reklama

Tipy

 • Miřte fénem vždy směrem dolů, jinak budete mít vlasy krepaté.
 • Na rozlétané vlasy dejte sérum nebo pomádu. Dejte si pár kapek do ruky a vetřete je do vlasů.
 • Pokud chcete dosáhnout naprosto rovných vlasů, projeďte všechny prameny keramickou žehličkou na vlasy. Teplotu si nastavte podle typu vašich vlasů.
 • Nakonec vlasy vyfoukejte ještě jednou studeným vzduchem.
 • Po vyfoukání vlasy ještě trochu pročísněte, aby byly hladké.
Reklama

Varování

 • Při práci s fénem a žehličkou si dávejte pozor a zajistěte, aby nepřišly do rukou dětem. Vypojte fén ze zásuvky hned po použití a pokud máte zapnutou žehličku, odložte ji na bezpečné místo, dokud nevychladne.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Fén
 • Produkt pro ochranu před teplem
 • Kulatý kartáč
 • Sponky
 • Sérum

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 24 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 448 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 7 448 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama