Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jsou vaše rukávy příliš dlouhé? Je v pokoji příliš teplo? Chcete prostě jen vypadat víc neformálně a uvolněněji? Vyhrňte si rukávy! Existují tři styly, které se můžete rychle naučit: klasické vyhrnutí, manžeta na předloktí a stylová manžeta na lokti.

Metoda 1 ze 3:
Klasické vyhrnutí

 1. 1
  Povolte manžetu. Odstraňte manžetové knoflíky, pokud je máte na košili a rozepněte manžetu.
 2. 2
  Začněte se skládáním. Přeložte manžetu směrem vzhůru tak, aby ohyb byl v místě, kde se šev manžety připojuje k rukávu. Pokud košile nemá oddělenou manžetu, přeložte rukáv směrem vzhůru rovnoměrně v délce přibližně 5 až 7 centimetrů.
 3. 3
  Pokračujte v rolování. Opět přeložte rukáv a řiďte se při tom šířkou prvního ohybu. Opakujte kolikrát chcete, nebo kolikrát je potřeba. Srolování rukávu vícekrát nebo jeho srolování nad loket zabezpečí, že tak rychle nesklouzne zpět dolů.
 4. 4
  Pokud je to potřeba, zajistěte rukáv. Většina košil je vyrobena z materiálu, který po srolování zůstane na svém místě, ale pokud máte oblečenou košili z hedvábí nebo jiného klouzavého materiálu, zajistěte ohyb na místě pomocí zavíracího špendlíku. Sepněte ho zvnitř, tak aby nebyl vidět.
 5. 5
  Hotovo.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Manžeta na předloktí

 1. 1
  Rozepněte manžetu. Rozepněte také tzv. rukavicové knoflíky výše na rukávu, pokud je rukáv má. Pokud máte na košili manžetové knoflíky, odstraňte je.
 2. 2
  Přehněte rukáv směrem zpět. Ohněte jej zpět tak, aby byl vidět vnitřní materiál. Ohyb by měl být přesně v místě, kde je manžeta spojena s rukávem.[1]
 3. 3
  Opět prohněte. Ještě jednou přehněte manžetu zpět v šířce rovné prvnímu ohybu. Ujistěte se, že oba ohyby jsou stejně široké. To tomuto vzhledu dodá upravenost.
 4. 4
  Zastrčte kraje. Prohlédněte si manžetu a ujistěte se, že všechny kraje jsou zastrčené, aby ohyb zůstal na svém místě. Pokud na sobě máte košili z kluzkého materiálu, zajistěte manžetu na místě zavíracím špendlíkem. Zopakujte na druhém rukávu.
  • Tento typ manžety vypadá dobře hlavně, když máte na košili oblečený ještě svetr. Než začněte skládat rukáv košile, vyhrňte si rukávy svetru. Pak je přizpůsobte tak, aby rukávy svetru zapadali přesně za manžetu košile.
  • Tenhle typ manžety je také dobrým řešením pro formální košili, kterou nechcete pokrčit tím, že byste jí rolovali až po loket.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Stylová manžeta na loktu

 1. 1
  Rozepněte manžetu. Rozepněte také tzv. rukavicové knoflíky výše na rukávu, pokud je rukáv má a odstraňte manžetové knoflíky. Pokud máte na košili oblečený svetr, tenhle typ manžety nebude fungovat, proto si ho musíte svléct.
 2. 2
  Přehněte manžetu naruby. Místo toho, abyste manžetu přeložili v místě, kde se setkává s rukávem, vytáhněte konec manžety až k vašemu loktu. Tímto otočíte rukáv naruby.[2]
 3. 3
  Přeložte spodek převráceného rukávu. Prsty zatáhněte dozadu okraj rukávu a potáhněte ho vzhůru až ke spodnímu kraji manžety.
 4. 4
  Nechcte část manžety viditelnou nebo ji skryjte.[3] Je v módě nechat kousek manžety vyčuhovat z ohybu, hlavně pokud na sobě máte košili s manžetami kontrastní barvy. Můžete si také zvolit úplné zakrytí manžety, v tom případě prostě jen potáhněte převrácený rukáv tak, abyste úplně překryli manžetu.
  Reklama

Tipy

 • Při elastické, pletené košili možná budete moci rukáv potlačit výše, až za váš loket.
 • Rukávy můžete skládat jednou rukou, když máte košili na sobě, ale je to jednodušší s pomocí obou rukou předtím, než si košili oblečete.
 • Některé katalogy také prodávají něco jako náramek, který podrží rukávy nahoře, aby nepřekáželi.
 • Pokud jsou rukávy na košili pro vás příliš dlouhé, zvažte jejich zkrácení a olemování, nebo to přenechte krejčímu nebo švadleně.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 600 krát
Kategorie: Oblečení
Stránka byla zobrazena 3 600 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama