Jak si vyrobit šortky s vysokým pasem

V tomto článku:Pořiďte si staré kalhotyVýroba šortek s vysokým pasemOzdobte šortky

Šortky s vysokým pasem byly letos v létě úplně všude. Za vysoký pas se považuje takový, který sahá k pupíku a váš a takové šortky vypadají skvěle s krátkým tričkem nebo blůzou. Jsou trendy a sexy a hodí se pro ženy, které už omrzely bokovky. Šortky si navíc můžete jednoduše vyrobit z páru starých kalhot. Pokud si chcete vyrobit vlastní šortky s vysokým pasem, řiďte se naším návodem.

1
Pořiďte si staré kalhoty

 1. 1
  Najděte si hezké kalhoty nebo džíny s vysokým pasem. Pokud si chcete vyrobit šortky, musíte začít s kalhotami, které mají taktéž vysoký pas. Prohlédněte si šatník a najděte třeba ty staré džíny, které vám před pár lety dala kamarádka, nebo si nějaké kupte v second handu. Je úplně jedno, kde džíny vezmete, hlavně aby vám nevadilo je ustřihnout na šortky.
 2. 2
  Kalhoty by vám měly dobře padnout a slušet vám. Není to jen o tom, ustřihnout nějaké staré džíny - nejdřív si je vyzkoušejte a zhodnoťte, jak na vás vypadají. Měly by vám být pohodlné a pas by měl být správně vysoký. Pokud jsou kalhoty příliš volné, pytlovité, budou vám padat na boky a vy z nich šortky s vysokým pasem nedokážete vyrobit.

2
Výroba šortek s vysokým pasem

 1. 1
  Poznačte si, jak chcete mít šortky dlouhé. Oblékněte si je na sebe a rozhodněte se, jak chcete mít jejich nohavice dlouhé. Naznačte si to třeba fixem nebo křídou. Jednoduše na každé nohavici udělejte linku. Tou se pak budete řídit, až budete látku stříhat.
  • Pokud budete chtít lem šortek zahnut, nechte si na to dostatek látky - jinak by šortky byly kratší, než chcete.
  • Udělejte šortky raději o kousek delší, kdybyste udělali chybu. Zkrátit je můžete vždycky, prodloužit nikoliv.
  • Pokuste se poznačit délku i na zadní straně nohavic. Pokud je to obtížné, udělejte to, až si kalhoty sundáte.
  • Můžete také přes kalhoty položit své oblíbené kraťasy a linie okopírovat - budete pak vědět, že stříháte takovou délku, kterou chcete.
 2. 2
  Poznačené kalhoty položte na plochý povrch. Přeložte je a nakreslete si linii, podle které budete stříhat. Pokud chcete rovný střih, můžete k sobě nohavice sešpendlit, aby se při stříhání nerozjížděly.
 3. 3
  Odstřihněte nohavice nůžkami. Pozor, aby byly dostatečně ostré, obzvlášť, pokud stříháte denim. Dělejte krátké, pomalé tahy a sledujte při tom naznačenou linii. Pokud odstřihnete šortky příliš krátké, nebude to už možné napravit.

3
Ozdobte šortky

 1. 1
  Udělejte na šortkách díry a prodřená místa. Šortky s vysokým pasem vypadají ošoupané a děravé velmi pěkně. Použijte struhadlo, odlamovací řezák, cokoliv co vás napadne. Na každé nohavici byste měli vytvořit alespoň jedno prodřené místo, každé na jiném místě.
  • Nedělejte si starosti, pokud to nevypadá přirozeně - až kraťasy vyperete, prodřená místa se otřepí a budou vypadat, jako by taková byla odjakživa.
 2. 2
  Olemujte nohavice šortek. Pokud chcete, aby byl spodní lem nohavic upravený a ne otřepený, pak ho budete muset olemovat. Pokud jste je neustřihli rovně, můžete tak zamaskovat drobné chyby. Lemování šortek je velmi jednoduché:
  • Obraťte šortky na rub.
  • Založte okraje na požadovanou délku.
  • Prošijte lem jehlou a nití v ruce, nebo na šicím stroji.
 3. 3
  Obarvěte šortky. Kupte si barvu na textil a řiďte se návodem. Šortky vypadají pěkně v hravých, veselých barvách, jako je například růžová nebo limetkově zelená. Barvení také nejlépe funguje na světlé kraťasy.

Tipy

 • Můžete také kapsy nebo švy ozdobit kovovými cvočky, nebo šortky potisknout leopardím vzorem. Buďte kreativní a odvážní!
 • Džínové šortky jsou snadné na výrobu a lehce s nimi dosáhnete otřepeného vzhledu. Můžete je vybělit, nebo třeba odpárat kapsy, pod kterými budou modré obdélníky.
 • Obarvěte šortky na nějakou veselou barvu, pokud se vám nelíbí tak, jak jsou. Můžete barvit dokonce i tmavý denim.
 • Zkuste šortky kombinovat s krátkým tričkem a okolo pasu si dejte pásek nebo šátek.

Varování

 • Tento styl vám příliš nebude slušet, pokud máte krátký trup a dlouhé nohy - trup pak bude vypadat ještě kratší.

Věci, které budete potřebovat

 • Staré kalhoty nebo džíny s vysokým pasem
 • Fix nebo křída
 • Nůžky
 • Jehla a nit nebo šicí stroj (nepovinné)

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Šití a pletení oděvů

V jiných jazycích:

English: Make High Waisted Shorts, Español: hacer pantalones cortos a la cintura, Русский: сделать шорты с завышенной талией, Deutsch: Shorts mit hohem Bund anfertigen, Nederlands: Shorts met een hoge taille maken, Italiano: Come Creare dei Pantaloncini a Vita Alta, Português: Fazer Shorts De Cintura Alta, Français: fabriquer un short taille haute, 中文: 自制高腰热裤

Stránka byla zobrazena 3 444 krát.
Byl tento článek přesný?