Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte co kouřit, ale nemáte to z čeho vykouřit? Zkuste si vyrobit dýmku z jablka. Bude vám na to stačit jen chvilka a uvidíte, že si to vychutnáte. Nezapomeňte jablko po použití vyhodit. Existují dva způsoby, jak si udělat dýmku z jablka:

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Jablečná dýmka s perem

 1. 1
  Vezměte si jablko a propisku. Tento druh dýmky je „čistý“ protože vám na to stačí jen jablko a něco dost ostrého na to, abyste s tím do jablka udělali díru.
  • Použijte vždy čerstvé jablko. Měkké přezrálé jablko by se vám mohlo při propichování rozpadnout.
  • Ideální je použít propisku, kterou můžete odšroubovat, abyste z ní mohli před propichováním jablka vyndat náplň. Jinak riskujete, že se vám inkoust dostane do jablka. Až budete mít náplň propisky venku, našroubujte špičku zase zpět.
  • Nepoužívejte obyčejnou tužku, mohla by se vám v jablku zlomit.
 2. 2
  Utrhněte z jablka stopku. Můžete to udělat rukama, nebo ji vyříznout nožem. Musíte utrhnout celou stopku – když se zlomí, vyřízněte do jablka díru a vyndejte stopku úplně celou.
 3. 3
  Udělejte do jablka díru shora. Strčte propisku do místa v jablku, kde byl dříve stonek. Zatlačte ji zhruba do poloviny jablka.
  • Pokud je jablko moc tvrdé, zkuste propiskou trochu zakroutit.
  • Až uděláte první díru, můžete propisku vytáhnout, odšroubovat náplň a protlačit dutou propisku jablkem znovu. Potom ji vytáhněte a vyhoďte kousek jablka, který v ní zůstane.
 4. 4
  Na spodní straně jablka udělejte druhou díru. Měla by být asi centimetr od první díry. Vložte propisku do jablka a udělejte druhou díru tak, aby se spojila s první dírou.
 5. 5
  Po straně jablka udělejte třetí díru. Strčte propisku asi centimetr pod horní díru a protlačte ji tak, aby se všechny tři díry spojily. Tato díra bude sloužit jako turbo, takže ji udělejte tak, abyste ji při kouření mohli pohodlně přikrýt prstem.
 6. 6
  Udělejte si kotel. Vezměte si propisku nebo jiný ostrý předmět a vytvarujte malou „misku“ na horní straně jablka, kde jste udělali první díru. Kotel by měl být dostatečně velký, aby se do něho vešel materiál ke kouření.
 7. 7
  Zakuřte si z jablečné dýmky. Naplňte kotel materiálem ke kouření, chytněte si jablko do jedné ruky a zakryjte prstem turbo – malou dírku po straně jablka. Druhou rukou si zapalte kotel s kouřením a kouř nasajte třetí dírou na spodní straně jablka.
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Dýmka z vydlabaného jablka

 1. 1
  Vezměte si jablko, nůž, lžičku a tužku. Pro tuto dýmku toho budete potřebovat trochu více, ale je velmi snadné ji vyrobit a výsledek vás příjemně překvapí.
 2. 2
  Odkrojte horní část jablka. Vezměte si nůž, odkrojte asi 2 cm horní strany jablka a vyndejte stonek.
  • Nekrájejte moc blízko u stonku. Z horní strany jablka budete mí kotel, takže je nutné, aby jablko zůstalo tvrdé.
  • Možná budete muset stonkem trochu zakroutit. Dejte si pozor, abyste nepoškodili jablko.
 3. 3
  Vydlabejte si kotel. Vezměte si lžičku a vydlabejte na horní uřezané straně jablka malou „misku“. Obkružte lžičkou jablko tak, abyste měli díru asi 0.5 cm od okraje. Zaryjte lžičkou dovnitř a vydlabejte z této díry kousky jablka.
  • Nedlabejte moc blízko u stran, aby se vám jablko nerozpadlo a dýmka držela hezky pohromadě.
  • Nožem vyřežte kousky jablka z dírky a lžičkou je vyndejte. Několikrát nožem bodněte do jablka a potom lžičkou vyberte vnitřek.
 4. 4
  Udělejte si otvory pro kouření. Vezměte si jablko do ruky a tužkou opatrně udělejte dírku asi 2 cm pod okrajem jablka. Tato dírka bude sloužit jako turbo. Druhou dírku udělejte na opačné straně. Touto dírkou budete vdechovat kouř.
 5. 5
  Zakuřte si. Přikryjte jablko odkrojeným „víčkem“. Naplňte vnitřek jablka materiálem ne kouření. Vezměte si jablko do ruky, zakryjte prstem turbo dírku a ústa přiložte k druhé díře. Druhou rukou si zapalte kotel a vdechujte kouř.

Tipy

 • Použijte co nejčerstvější jablko.
 • Jakmile začne jablko měknout, vyhoďte ho.

Věci, které budete potřebovat

Jablečná dýmka

 • Jablko
 • Propiska

Vydlabané jablko

 • Jablko
 • Nůž
 • Lžička
 • Tužka

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 57 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 14 216 krát
Kategorie: Obecné zdraví
Stránka byla zobrazena 14 216 krát.

Pomohl vám tento článek?