Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už vás nebaví platit za drahé kožené doplňky, které byste si mohli vyrobit sami? Tak pak vytáhněte své nádobíčko na tvoření a vyrobte si vlastní kožený náramek od základu! Je to snadné a vy získáte originální, sofistikovaný, ručně dělaný výrobek. Vyzkoušejte jednu z těchto pěti technik a sami doma si vyrobte kožený náramek přesně podle svého stylu a vkusu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Kožený náramek s korálky

 1. 1
  Připravte si materiál a pomůcky. Kožené pásky a potřeby na tvoření seženete v mnoha hobby marketech nebo online. Pro vytvoření koženého náramku s korálky budete potřebovat kožené šňůrky nebo proužky a korálky s dostatečně velkou dírkou, aby se jí dala prostrčit kůže.
 2. 2
  Odměřte a nastříhejte kůži. Ustřihněte dva proužky kůže nůžkami. Při výrobě tohoto náramku odměřte potřebnou délku jednoduše tak, že proužek kůže omotáte okolo zápěstí a asi 10 cm přidáte na uzlíky a zavírání.
 3. 3
  Zavažte konce. na jednom konci svažte konce kůží dohromady bezpečným, pevným uzlíkem a nechte trochu šňůrek přesahovat, aby se náramek dal uvázat okolo zápěstí. Aby se vám lépe navlékaly korálky, můžete konec přilepit páskou k desce stolu, nebo připevnit zavíracím špendlíkem ke kalhotám.
 4. 4
  Začněte s navlékáním korálků. Jeden korálek navlékněte na jednu ze šňůrek a posuňte jej k uvázanému počátečnímu uzlíku.
 5. 5
  Protáhněte korálkem i druhou koženou šňůrku. Měli byste to udělat z druhé strany. Okolo korálku tak vznikne smyčka a bude dobře držet na místě. Tento proces budete opakovat u všech korálků, které postupně přidáte.
 6. 6
  Pokračujte v přidávání korálků. Dál přidávejte na svůj náramek korálky tak, že budete provlékat nejprve z jednoho konce a pak ze druhého, vždy opačným směrem. Navlékejte, dokud nebude mít náramek potřebnou délku, aby obtočil celé zápěstí.
 7. 7
  Dokončete náramek. Jednoduchým uzlíkem zajistěte druhý konec náramku. Odlepte pásku ze stolu, která držela první uzel a zavažte šňůrky okolo svého zápěstí, abyste svůj šperk dokončili.[1]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Pletený kožený náramek

 1. 1
  Vyberte si materiál. Tento typ náramku můžete vytvořit z jakýchkoliv tří proužků kůže - kulaté nebo ploché. Pro bohémský vzhled sáhněte po silnější ploché kůži. Elegantnější vzhled zajistí kulatá kožená šňůrka.
 2. 2
  Odměřte si délku kůže. Obtočte proužky kolo zápěstí, abyste zjistili, jak dlouhé budete potřebovat.Odstřihněte tři stejně dlouhé proužky nůžkami nebo řezákem.
 3. 3
  Zavažte uzel. na jednom konci náramku uvažte klasický uzel, který udrží proužky pohromadě. Připevněte uzel páskou k desce stolu nebo zavíracím špendlíkem k látce kalhot.
 4. 4
  Začněte s pletením. Vezměte pravou šňůrku a přeložte ji přes prostřední. Pletení tohoto typu náramku je stejné, jako pletení copu z vlasů.
 5. 5
  Přeložte levou šňůrku přes prostřední. Ve druhém kroku přehnete krajní levou šňůrku přes prostřední proužek. Levá šňůrka se tak sama stane prostřední.
 6. 6
  Opět přehněte pravou šňůrku přes prostřední. Pravou krajní teď opět položte přes prostřední. je to stejný krok, jako první.
 7. 7
  Teď totéž opakujte s levou šňůrkou. Stejně jako ve druhém kroku přeložte levou šňůrku přes prostřední.
 8. 8
  Dokončete náramek. Pleťte vzor náramku tak dlouho, dokud nebude mít dostatečnou délku, aby obtočil vaše zápěstí. Vyrovnejte šňůrky a vyhlaďte záhyby.
 9. 9
  Uvažte uzel na konci. Zajistěte proužky kůže uzlíkem, pak odlepte pásku a uvažte náramek okolo zápěstí. Přebytečné kousky kůže odstřihněte.[2]
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Silný kožený náramek

 1. 1
  Připravte si vše, co budete potřebovat. Abyste vyrobili silný kožený náramek, budete potřebovat pruh opracované kůže, lepidlo na kůži, jehlu na kůži, voskovanou lněnou nit a přezku nebo jiné zakončení náramku.
 2. 2
  Změřte si potřebnou délku kůže. Použijte pravítko a odměřte pruh, široký asi 5 cm v délce obvodu vašeho zápěstí plus 3 cm navíc. Upravte kůži na požadovaný tvar buď nůžkami, nebo odlamovacím řezákem.
 3. 3
  Kůži navrstvěte. Svůj připravený kousek kůže lepidlem na kůži připevněte k druhému, většímu kusu. Prsty vyhlaďte všechny záhyby a nechte zaschnout přes noc. Přidání druhé vrstvy dá náramku upravenější vzhled.
 4. 4
  Odřízněte náramek na požadovanou velikost. Zkraťte okraje většího kusu kůže tak, aby přiléhaly k původnímu pruhu. Měli byste mít téměř dokončený, dvojitý pásek kůže.
 5. 5
  Prošijte okraje. Speciální jehlou na kůži a voskovanou lněnou nití náramek prošijte. Na druhu stehu nezáleží, řiďte se vlastní fantazií. Prošití slouží k tomu, aby se okraje náramku netřepily, a aby vypadal upraveněji.
 6. 6
  Přidejte zakončení. Jehlou a nití nebo lepidlem na kůži připevněte na konce náramku zavírání. jeho typ záleží jen na vašem vkusu a na tom, co je vám dostupné. Hotovo![3]
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Kožený náramek přátelství

 1. 1
  Připravte si materiál a pomůcky. pro tento druh náramku budete potřebovat tenké proužky nebo pásky kůže, lepidlo na kůži nebo na textil, jehlu a vyšívací přízi v různých barvách. Budete také potřebovat nůžky na zakončení. Typ zavírání záleží jen na vás.
 2. 2
  Změřte a odstřihněte potřebnou délku kůže. Obtočte proužek kůže okolo zápěstí a přidejte asi 10 cm navíc, které budete potřebovat na uvázání náramku.
 3. 3
  Zajistěte kůži. Jeden její konec přilepte páskou k desce stolu, asi 5 cm od konce.
 4. 4
  Začněte omotávání náramku. Kápněte na kůži trochu lepidla a pak ji obtočte vyšívací bavlnkou. Obtočte vyšívací bavlnku pevně okolo proužku kůže, než přejdete k další barvě. Až budete hotovi, přidejte opět kapku lepidla a přebývající bavlnku odstřihněte.
 5. 5
  Přidávejte další barvy. Opakujte postup popsaný výše, vždy kapku lepidla a pak omotání nového kousku vyšívací bavlnky okolo proužku kůže. Pokračujte v omotávání tak dlouho, jak chcete, opět zakápněte lepidlem a přebytečnou přízi odstřihněte.
 6. 6
  Pokračujte ve vytváření vzoru. Přidejte tolik bavlnek, kolik jen chcete a dodejte tak náramku barvu. Můžete jej omotat celý, nebo jen jeho část, záleží pouze na vás!
 7. 7
  Dokončete omotávání vyšívací bavlnkou. Až budete mít hotovo, navlékněte konec bavlnky do vyšívací jehly a odstřihněte přebytek. Ponechte jen asi 3 cm. Provlékněte bavlnku pod omotanou částí kůže. Vytáhněte jehlu tak, aby konec bavlnky zůstal ukrytý pod vypletenou částí.
 8. 8
  Dokončete náramek. Pokud chcete přidat ozdobné zapínání, připevněte jej právě teď ke koncům kůže. Jinak jednoduše konce svažte okolo zápěstí k sobě. Hotovo![4]
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Kožený náramek s hroty

 1. 1
  Připravte si materiál a pomůcky. Na kožený náramek s hroty potřebujete pruhy opracované kůže, hroty, kladivo, nůžky, patentkové zapínání a ostrý nůž.
 2. 2
  Odměřte si a odstřihněte kůži. Obtočte pruh kůže okolo zápěstí a přidejte asi 3 cm. Nůžkami pruh odstřihněte na požadovanou délku a tvar a konce zastřihněte do kulata.
 3. 3
  Umístěte na náramek hroty. vezměte hroty a vytvořte z nich na náramku požadovaný vzor. Až je budete mít tam, kde je chcete, opatrně kůži označte jehlicemi hrotů. Kůži tak nejspíše nepropíchnete, ale uděláte do ní zářezy.
 4. 4
  Prořízněte dírky pro jehlice hrotů. Použijte úzký ostrý nůž a prořízněte malé dírky tam, kde jsou zářezy od jehlic hrotů. Měly by být dlouhé jen tak, aby jimi prošly jehlice, pokud je uděláte větší, na výsledném náramku to bude vidět.
 5. 5
  Připevněte hroty. Protáhněte jehlice každého hrotu zářezy, které jste udělali. Jehlice budou vidět z rubu náramku. Než je definitivně uchytíte zkontrolujte, že je hrot na správném místě.
 6. 6
  Ohněte jehlice. Obraťte kožený náramek a kladívkem opatrně jehlice ohněte. Pokud jsou na každém hrotu jen dvě, ohněte je naproti sobě, aby hrot dobře držel.
 7. 7
  Přidejte patentky. Aby měl náramek celistvý vzhled, zajistěte jeho konce patentkami. Mohou mít rovněž jehlice k uchycení, které můžete kladivem ohnout a připevnit tak k náramku stejně jako hroty, nebo je budete muset přilepit lepidlem na kůži.
 8. 8
  Vyzkoušejte náramek na zápěstí. Pomocí patentů jej umístěte na zápěstí a upravte hroty, které se mohly posunout nebo nedrží pevně. Hotovo! Zdůrazněte svou drsnou image tím, že náramků s hroty vyrobíte více a navrstvíte je.[5]
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 11 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 20 768 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 20 768 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama