Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kostým kočičí ženy je skvělý – je to silná sexy žena a její oblečení každý snadno pozná, i když byla ztvárněna už mnohokrát. Asi nejznámější kostým kočičí ženy je ten z filmu Tima Burtona Batman se vrací, kde hrála Michelle Pfeiffer, i když ani kostýmy Halle Berryové nebo Anne Hathaway nejsou vůbec špatné. V tomto článku najdete návod k vytvoření každého z těchto kostýmů a také návod na klasický make-up pro kočičí ženu.

Část 1
Část 1 ze 4:

Kostým kočičí ženy v podání Michelle Pfeiffer

 1. 1
  Sežeňte si černý overal z PVC. Lesklý černý overal je základem většiny kostýmů kočičí ženy a Michelle Pfeiffer není výjimkou. Sežeňte si overal, který se zapíná vepředu na zip, má dlouhé rukávy a rolák. Tyto overaly koupíte v obchodech s kostýmy, nebo například na eBay.
  • Pokud nemáte peníze na to, abyste si overal kupovali, můžete si ho zkusit vyrobit z věcí, které už máte v šatníku. Můžete použít těsné kožené kalhoty, koženkové legíny, nebo velmi těsné džíny.
  • Ke kalhotám si vezměte těsný černý rolák.
 2. 2
  Přišijte si k overalu bílé linie. Kostým Michelle Pfeiffer měl bílé detaily, takže byste si je měli ke svému overalu také přišít. Nejprve si bílou křídou načrtněte čáry, které budete chtít vytvořit.
  • Nakreslete si je náhodně na overal nebo na kalhoty a rolák a inspiraci načerpejte z obrázku kostýmu, který najdete na internetu. Potom si vezměte jehlu a dlouho bílou nit a začněte si čáry na kostým přišívat.
  • Pokud nemáte dost času, můžete místo šití čáry namalovat bílou barvou na textil.
 3. 3
  Kupte si nebo vyrobte masku kočičí ženy. Nejdůležitější součástí každého kostýmu kočičí ženy je maska – černá lesklá s kočičíma ušima. Pokud chcete dosáhnout autentického vzhledu, kupte si masku na eBay nebo na Amazonu. Tyto stránky často nabízejí sety, které obsahují masku, rukavice a drápky. Pokud ale nemáte dost peněz, můžete si masku vyrobit sami.
  • Vezměte si staré černé tepláky z pružného materiálu, abyste si masku mohli přetáhnout přes hlavu.
  • Ustřihněte spodek tepláků tak, aby vám kus látky zakrýval polovinu obličeje až po konec nosu. Nad hlavou by vám měl zůstat kus látky na ušití uší.
  • Vezměte si bílou křídu a nakreslete si na rubovou stranu látky půlkruh, který později vystřihnete a vytvoříte na obou stranách uši. Také si nakreslete dvě díry na oči. Použijte nějaký obrázek z filmu, abyste věděli, jak má maska vypadat.
  • Vezměte si ostré nůžky a vystřihněte půlkruh nakreslený křídou i díry na oči. Potom si vezměte jehlu a nit a přišijte k sobě horní část masky, aby vám nahoře zůstaly dvě špičaté uši. Zkuste si masku nasadit na hlavu. Pokud je vám příliš volná, trochu ji zapošijte. [1]
  • Můžete si masku nechat tak, jak je, nebo ji můžete také vyzdobit bílými čarami. Opět se podívejte na obrázek Michelle Pfeiffer z filmu o Batmanovi, abyste věděli, kam bílé čáry umístit.
 4. 4
  Vyrobte si rukavice s drápky. Pokud chcete mít autentický kostým kočičí ženy, budete potřebovat dlouhé černé rukavice. Nejlepší je vzít si nějaké lesklé, ale budou vám stačit jakékoli. Nůžkami odstřihněte konečky prstů.
  • Kupte si černé umělé nehty – čím delší a špičatější, tím lepší. Nalepte si je na vaše vlastní nehty a navlečte si rukavice. Konce nehtů by měly trčet z odstřižených konečků prstů.
  • Je možné si na internetu koupit rukavice pro kočičí ženu s umělými drápky, ale když si je vyrobíte sami, budete si moci rukavice sundat a drápky vám zůstanou.
 5. 5
  Vezměte si vysoké černé kozačky. K dokonalému vzhledu budete potřebovat dlouhé černé kozačky na vysokých podpatcích. Než si je obujete, důkladně je vyčistěte. Kočičí žena by nikdy nevyšla z domu ve špinavých botách!
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Kostým kočičí ženy v podání Halle Berryové

 1. 1
  Pořiďte si černé kalhoty nebo legíny z PVC. Kostým Halle Berryové je trochu jiný, než ostatní kostýmy kočičích žen, takže k němu nebudete potřebovat overal. Budete ovšem potřebovat kožené, nebo jiné lesklé černé kalhoty. Koupíte je v obchodech s kostýmy, ale i v obyčejných obchodech s oblečením.
  • Kalhoty by měly být nahoře úzké, ale dole mohou být mírně rozšířené. Kostým Halle Berryové nebyl celý úzký – kalhoty měla od kolen trochu rozšířené.
  • Nakreslete si na kalhoty zepředu i zezadu bílou křídou čáry ve tvaru blesku. Potom si vezměte nůžky a vystřihněte si tyto čáry tak, abyste docílili efektu potrhané látky.
  • Nemusíte stříhat dokonale, mělo by to vypadat, jako kdyby vás napadla smečka rozčílených koček.
 2. 2
  Pořiďte si černou koženou podprsenku nebo krátký korzet. S tímto kostýmem budete muset ukazovat holé břicho. Sežeňte si koženou nebo koženkovou podprsenku nebo zkrácený korzet, jaký měla Halle Berryová ve filmu. Pokud nic takového nenajdete, zkuste najít nějakou saténovou podprsenku.
  • Pokud máte dost času, zapracujte na svých břišních svalech! Hezké ploché břicho je ten nejlepší doplněk k tomuto kostýmu.
  • Pokud nechcete odhalovat tolik kůže, nebo budete v kostýmu trávit hodně času venku, můžete si vzít černé páskové body. Nezapomeňte ho ale také trochu roztrhat, abyste dosáhli toho správného vzhledu.
 3. 3
  Omotejte si kolem pasu dva černé pásky. Halle Berryová měla na sobě komplikovaný překřížený pásek, který spojoval její kalhoty s podprsenkou. Bylo by těžké dosáhnout stejného vzhledu, ale můžete si kolem pasu omotat dva černé pásky a překřížit je do tvaru písmene X. Nejlepší bude použít černé kožené pásky.
 4. 4
  Kupte si kočičí masku, nebo si ji vyrobte. Stejně jako kostým Michelle Pfeiffer i kostým Halle Berryové musí mít masku s kočičíma ušima. Tato maska je matně černá a nemá žádné bílé detaily. Nejlepší bude koupit si na internetu přesnou kopii této masky, ale klidně si ji můžete sami vyrobit podle návodu v kroku 3 předchozí sekce.
 5. 5
  Vezměte si černé boty s otevřenou špičkou. Pokud chcete vytvořit co nejvěrnější kopii kostýmu Halle Berryové, vezměte si boty nebo kozačky s otevřenou špičkou a středně vysokými podpatky. Budou vám ale stačit jakékoli černé boty, protože přes ně budete mít kalhoty.
 6. 6
  Pořiďte si rukavice a bič. Posledními kousky tohoto kostýmu jsou černé kožené rukavice, které sahají až nad loket a černý kožený bič. Bič koupíte v obchodech s kostýmy, nebo na internetu, ale můžete si ho vyrobit tak, že namalujete kus provazu na černo.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Kostým kočičí ženy v podání Anne Hathaway

 1. 1
  Pořiďte si černý overal. Nejnovější kočičí ženu hrála Anne Hathaway ve filmu Temný rytíř povstal. Jde pravděpodobně o nejjednodušší a zároveň nejvíce sexy verzi kostýmu kočičí ženy.
  • Základem kostýmu je černý overal s dlouhými rukávy a zipem vepředu. Kupte si ideálně matně černý, ale i pokud ho neseženete, poslouží vám i lesklý.
  • Pokud nemůžete sehnat overal, vezměte si těsné černé legíny a černý rolák na zip.
 2. 2
  Vezměte si široký černý pásek. Měli byste mít černý pásek, který bude napodobeninou pásku s přístroji, který ve filmu měla kočičí žena. Nejlepší bude, když si seženete skutečný pásek na pistole.
 3. 3
  Kupte si masku, nebo si ji vyrobte. Anne Hathaway ve filmu neměla oddělenou masku, ale měla jednoduchou masku a kočičí uši zvlášť a vlasy nosila rozpuštěné. Podobala se tedy kočičí ženě ze seriálu o Batmanovi ze 60. let, kterou hrála Julie Newmar. Bude vám stačit jakákoli černá maska, která zakryje oči a čelenka nebo sponky s kočičíma ušima.
  • Můžete si vyrobit vlastní masku z černého pásku (nejlepší je použít pásek ze silné gumy). Nakreslete si obrys masky na kousek látky, vystřihněte si ho a přišijte ho ke gumičce, abyste vytvořili masku. [2]
  • Jak si vyrobit vlastní uši: vystřihněte si z černé látky dva trojúhelníky a podlepte je černou plstí nebo kouskem kartonu, aby pevně držely. Potom si je přilepte k obyčejným sponkám do vlasů.
 4. 4
  Vezměte si černé rukavice. Budou se vám hodit jakékoli černé rukavice, ale nejlépe budou vypadat takové, které budou sahat až nad lokty.
 5. 5
  Kupte si hodně vysoké kozačky. Nejzajímavější součástí tohoto kostýmu jsou kozačky z černé kůže, které sahají až po stehna. Pokud takové máte, máte štěstí. Pokud je nemáte, obejděte si obchody s obuví, nebo si nějaké najděte na internetu. Kupte si kozačky s co nejvyššími podpatky.
  • Budou vám samozřejmě bohatě stačit i kozačky po kolena. Záleží jen na tom, jak přesně se chcete držet kostýmu kočičí ženy z filmu.
 6. 6
  Sežeňte si falešnou zbraň. Místo biče měla Anne Hathaway opravdovou zbraň. Najděte si v obchodě s kostýmy nějakou falešnou a zastrčte si ji do svého pásku.
 7. 7
  Vlasy si nechejte rozpuštěné a narovnejte si je. Na rozdíl od jiných kostýmů, které měly vlasy schované, je poslední kočičí žena měla volně rozpuštěné. Anne Hathaway měla vlasy rovné, ale objemné. Naneste do na mokré vlasy pěnové tužidlo a potom si je vyfénujte v předklonu. Z obličeje si je stáhněte čelenkou s kočičíma ušima nebo sponkami.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Make-up kočičí ženy

 1. 1
  Správný podkladový make-up. Začněte svým oblíbeným podkladovým make-upem a smíchejte si ho s trochou bílé barvy na obličej. Kočičí žena byla většinou bledá. Potom použijte fixační pudr. Kruhy pod očima si nezamalovávejte korektorem, měly by vám tam zůstat.
 2. 2
  Zaměřte se na líčení očí. Naneste si šedé oční stíny na celá víčka, abyste vytvořili dojem hlubokých očí. Protáhněte stíny až do stran nosu. Potom si do prohlubně ve víčkách dejte trochu tmavě hnědých očních stínů a nakonec si doprostřed víček naneste černé stíny a důkladně je rozetřete.
  • Černé stíny si naneste malým štětcem také na spodní víčka. Nemusí to vypadat dokonale, klidně je trochu rozmažte.
  • Pomocí vatové tyčinky si stíny trochu rozmažte, aby nepůsobily tak tvrdě.
  • Použijte černé oční linky, natočte si řasy kleštičkami a potom si naneste černou řasenku na horní i spodní řasy.
 3. 3
  Zvýrazněte si obočí. Obkreslete si obočí tmavě hnědou tužkou a zvýrazněte jeho tvar. Pod obočí si dejte trochu světlého stínu na oči, aby obočí působilo hlubším a výraznějším dojmem. Nakonec si obočí zafixujte průhledným gelem.
 4. 4
  Použijte červenou rtěnku. Obkreslete si rty červenou konturovací tužkou a potom použijte svoji oblíbenou rudou rtěnku. Pomocí štětečku si podle obrázku kočičí ženy nakreslete správný tvar rtů. Použijte korektor a trochu si zvýrazněte obrys rtů. Doprostřed spodního rtu si ještě na rtěnku naneste trochu lesku na rty. [3]
  Reklama

Tipy

 • Při kreslení masky na látku si nechejte trochu místa na vlasy.
 • Silnější materiál vám vydrží déle a bude se s ním lépe pracovat, protože se vám nebude trhat.
 • Před šitím masky si zkontrolujte, že jsou díry na oči na správném místě.
 • Když použijete neonově žlutou nebo oranžovou nit, váš kostým bude originální a bude vypadat skvěle na večírcích v nočních klubech.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 622 krát
Kategorie: Umění a Zábava
Stránka byla zobrazena 8 622 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama