Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud chcete, můžete si vyrobit svůj vlastní lesk na rty se svou oblíbenou vůní, chutí a barvou. Lesky se vyrábí velmi snadno a za málo peněz tak můžete získat úžasné kosmetické vychytávky, které můžete věnovat i kamarádkám. V tomto článku se dozvíte, jak si vyrobit rychlý lesk na rty z vazelíny, chladivý lesk s mátou, nebo krásný růžový lesk ze staré rtěnky.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Rychlý lesk na rty

 1. 1
  Dejte si do misky trochu vazelíny. Vezměte si takovou misku, kterou je možné dávat do mikrovlnky. Vazelíny do ní dejte tolik, kolik sama chcete. Můžete si udělat velkou nádobu plnou lesku na rty.
 2. 2
  Nechejte vazelínu v mikrovlnce rozpustit. Dejte misku s vazelínou do mikrovlnky a zapněte ji na plný výkon na 30 vteřin. Potom ji vyndejte ven a obsah promíchejte. Pokud nebude vazelína rozpuštěná, ještě ji trochu ohřejte.
 3. 3
  Přidejte svoji oblíbenou vůni. Můžete do vazelíny přidat několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje nebo extraktu. Zkuste růži, vanilku, mandle, skořici, nebo například levanduli.
 4. 4
  Přidejte lžíci medu. Díky medu se bude váš lesk ještě více lesknout a bude také příjemně chutnat. Protože je med antibakteriální a zvlhčující, bude váš lesk také zdravý a bude hezky chránit vaše rty před vysušováním.
  • Pokud nechcete přidávat med, nemusíte. I tak budete mít rty lesklé.
  • Pokud chcete lesk osladit něčím jiným, je to v pořádku. Měla byste ale vědět, že když přidáte do lesku cukr, javorový sirup nebo jiné sladidlo, za nějakou dobu se vám zkazí a nevydrží tak dlouho, jako s medem.
 5. 5
  Zamíchejte to. Vezměte si lžičku a promíchejte celou směs tak, aby se všechny přísady spojily. Pokud chcete, přidejte ještě trochu medu nebo oleje, abyste dosáhla požadované vůně.
 6. 6
  Nalijte směs do nádobek. Můžete použít původní nádobu od vazelíny, nebo si koupit malé kelímky na lesky na rty.
 7. 7
  Nechejte lesk ztuhnout. Postavte nádobky s leskem na stůl, nebo je dejte vychladnout do lednice. Nepoužívejte lesk, dokud vám úplně neztuhne. Tento druh lesku bude stále trochu mazlavý, takže je nejlepší ho nanášet na rty prstem.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Mátový lesk

 1. 1
  Sežeňte si vše, co budete potřebovat. Na výrobu tohoto lesku se budete muset lépe připravit, ale výsledek bude rozhodně stát za to. Budete potřebovat následující přírodní přísady:
  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 1 lžíci včelího vosku
  • 5 kapek mátového oleje
 2. 2
  Připravte si nádobky. Tento typ lesku na rty tuhne dost rychle, takže byste si měla připravit nádobky ještě před jeho výrobou. Použijte malé nádobky na make-up, které koupíte v drogerii, nebo malé krabičky na masti, které seženete v lékárně.
 3. 3
  Zahřejte vosk ve vodní lázni. Včelí vosk je při pokojové teplotě tuhý, ale když ho rozpustíte a smícháte s ostatními přísadami, vytvoříte jemnou lesklou hmotu. Vložte nasekaný vosk do vodní lázně a nechejte ho rozpustit.
 4. 4
  Přimíchejte k vosku další přísady. Nalejte k vosku kokosový a olivový olej. Lžičkou všechny přísady dobře promíchejte, přidejte mátový olej a znovu promíchejte.
  • Pokud chcete mít lesklejší, ale tekutější lesk, přidejte ještě trochu kokosového oleje.
  • Pokud chcete jen jemný nádech příchuti, dejte do lesku jen 2-3 kapky mátového oleje.
 5. 5
  Nalejte směs do nádobek. Opatrně ho vlijte přímo z kastrolku do nádobek. Použitý kastrol budete muset okamžitě vypláchnout, jinak vám vosk ztuhne.
 6. 6
  Nechejte lesk ztuhnout. Měl by být hotový za 2 hodiny, ale můžete ho nechat odpočívat přes noc. Až bude úplně studený, můžete ho použít.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Růžový lesk na rty

 1. 1
  Sežeňte si vše, co budete potřebovat. Na tento krásný lesk na rty budete potřebovat přísady, které koupíte v obchodech se zdravou výživou. Nachystejte si tyto věci:
  • 1 lžíce bambuckého másla
  • 2 lžíce sladkého mandlového oleje
  • 1 lžíce nasekaného včelího vosku
  • 5 kapek oleje z vitamínu E
  • Stará rtěnka vaší oblíbené barvy
 2. 2
  Připravte si nádobky. Rozložte si je tak, abyste do nich mohli hned nalít hotový lesk.
 3. 3
  Rozpusťte si ve vodní lázni včelí vosk. Vložte vosk do vodní lázně a při rozpouštění ho stále míchejte.
 4. 4
  Přidejte bambucké máslo, mandlový olej a olej s vitamínem E. Všechno důkladně míchejte, dokud nebude směs jemná a lesklá.
 5. 5
  Uřežte kousek rtěnky a přidejte ji ke směsi. Přimíchejte do směsi malý kousek rtěnky své oblíbené barvy, aby lesk získal barevný nádech. Vše dobře promíchejte, aby se přísady hezky spojily.
  • Pokud chcete tmavší lesk, přidejte více rtěnky.
  • Můžete přidat také několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje.
 6. 6
  Nalejte lesk do nádobek. Ihned umyjte kastrol, aby vám v něm nezůstala špína z vosku.
 7. 7
  Nechejte lesk vychladnout. Po několika hodinách, až úplně vychladne, ho můžete použít.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Třpytivý lesk na rty

 1. 1
  Použijte vazelínu, starou rtěnku a netoxické třpytky.
 2. 2
  Vyndejte rtěnku z obalu a v mikrovlnce ji rozpusťte.
 3. 3
  Smíchejte ji s vazelínou.
 4. 4
  Přidejte netoxické třpytky a vše důkladně promíchejte.
 5. 5
  Nalejte směs zpět do nádobky od rtěnky a nechejte ji vychladnout v lednici.
 6. 6
  Můžete lesk používat. Budete mít krásně třpytivé rty.
  Reklama

Tipy

 • Lesk si vždy dávejte jen do vyčištěných nádobek.
 • Nádobky koupíte v drogerii nebo v lékárně. V obchodech s výtvarnými potřebami často seženete i prázdné nádobky na rtěnky.
 • Kvalitní oleje koupíte také v obchodech s výtvarnými potřebami, nebo v obchodech se zdravou výživou. Také včelí vosk seženete na stejném místě. V supermarketu seženete slunečnicový, olivový a kokosový olej a také různé extrakty.
Reklama

Varování

 • Jako u každého produktu, který budete chtít používat, si svůj lesk nejprve vyzkoušejte na malém kousku kůže, abyste zjistila, zda netrpíte alergickou reakcí na nějakou z jeho přísad.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 996 krát
Kategorie: Make up
Stránka byla zobrazena 8 996 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama