Jak si vyrobit roztrhané džíny

Koupit si již roztrhané džíny může být drahé. Ale máme dobrou zprávu! Je jednoduché vyrobit si je. Se správným postupem, materiálem a trpělivostí si můžete snadno a rychle vyrobit své vlastní roztrhané džíny.

Postup

 1. 1
  Vyberte si džíny, které vám dobře padnou. Můžete roztrhat jakékoliv džíny a získat stejný výsledek, ale nemusíte nutně roztrhat džíny, které již máte doma. Poohlédněte se po pohodlných, levných džínách v second handu nebo obchodě s levným oblečením.
  • Použití džínů, které jsou již mírně obnošené, vám může zaručit lepší výsledek, než použití zcela nových džínů, ale nenechte se pro tento projekt odradit od koupě nového páru.
  • Středně světlé seprané džíny obvykle vypadají nejlépe roztrhané, protože jejich barva jim propůjčuje obnošený vzhled. Tmavé džíny vypadají jako čerstvě obarvené a pokud je roztrháte, nemusí vypadat realisticky.
 2. 2
  Připravte si pomůcky. K tomu, abyste roztrhali džíny, potřebujete v podstatě jen džíny a nějaký ostrý předmět. Nicméně záleží na vzhledu, kterého chcete dosáhnout, a proto byste měli zvážit, jaký vhodný předmět k této činnosti použijete:
  • Pokud chcete udělat díry, použijte k roztrhání nůžky, žiletku nebo ostrý nůž. Odlamovací nože nebo nože na kartonové krabice vám také dobře poslouží.
  • Pro vytvoření ošoupaného vzhledu, použijte smirkový papír, struhadlo na sýr, drátěnku nebo pemzu.
 3. 3
  Vyberte si místo, které roztrháte. Džíny rozložte na stůl a tužkou si označte místa, která chcete roztrhat. Pokud chcete, použijte pravítko a označte si přesnou délku. Mějte na paměti konečnou podobu děr, stejně tak jako jejich šířku a délku.
  • Obecně si lidé většinou vytvoří díry v oblasti kolenou, ale můžete džíny proděravět v podstatě kdekoliv po celé délce nohavice.
  • Pokuste se díru vytvořit kousek nad kolenem, aby se vám při chůzi nezvětšovala. Pokaždé, když ohnete nohu, koleno se vám může dostat do díry a roztrhnout ji ještě více.
  • Džíny netrhejte příliš vysoko, mohlo by vám být vidět spodní prádlo.
 4. 4
  Rozložte džíny na hladký povrch. Vsuňte do nohavice kousek dřeva, abyste při trhání neporušili i zadní stranu nohavice. [1]
  • Jako alternativu můžete použít kuchyňské prkénko, starou knížku nebo svazek časopisů, či jakoukoliv jinou pomůcku, které vám nebude líto, když se zničí. Nepracujte na kuchyňském stole, pokud používáte velmi ostrý nůž.
 5. 5
  Začněte třít džíny smirkovým papírem. Než začnete s trháním džínů, použijte smirkový papír nebo drátěnku a začněte třít místo, které chcete roztrhat, abyste jej ztenčili a dodali mu ošoupaný vzhled. To pomůže uvolnit vlákna v džínech a budou se lépe trhat.
  • Použijte více různých vzhledů. Používejte střídavě smirkový papír, drátěnku a pemzu, pokud máte všechny tyto pomůcky. To může ze začátku chvíli trvat, záleží na síle vašich džínů.
  • Pokud byste raději jen v džínech udělali díry, pusťte se do toho. Nemusíte jejich materiál nejprve ztenčit, pokud nechcete, aby dostaly ošoupaný vzhled.
 6. 6
  Uvolněte vlákna džínů ještě více, abyste vytvořili díry. Pokud chcete mít na džínech ošoupaná místa s nitkami, použijte nůž nebo nůžky pro vytvoření díry na ztenčeném místě. To uvolní vlákna a až si džíny obléknete, bude vám z nich vykukovat kůže. Zatáhněte za bílé nitky, které vykukují z látky, abyste vzhled vylepšili.
 7. 7
  Nožem nebo nůžkami udělejte díry. Vezměte nůžky a prostřihněte látku na ztenčeném místě. Udělejte jen malou dírku. Můžete ji vždy zvětšit, ale pokud ji rovnou uděláte příliš velkou, riskujete, že džíny zničíte, protože je nebudete moci nosit. Snažte se udělat díru o velikosti asi 1 cm.
  • Díry dělejte podél, ne ze shora dolů. Vypadá to přirozeněji.
 8. 8
  Rukama díru zvětšete. Roztržení potrhá vlákna a díra bude vypadat přirozeně. Zatáhněte za nitě, abyste je více povytáhli ven, jako by tomu bylo u přirozené díry.
  • Díru příliš nestříhejte, abyste neměli čisté, nepřirozené okraje roztržení látky.
  • Můžete také prostřihnout jen malou dírku a nechat ji zvětšit se, jak džíny budete nosit. Tento způsob vypadá přirozeněji.
 9. 9
  Upravte díru podle přání. Pokud nechcete, aby se vám díry dále zvětšovaly, můžete je po obvodu obšít. K obšití použijte buď bílou, nebo modrou nit a obšívejte buď ručně, nebo na šicím stroji.
  • Pokud chcete, aby se džíny časem změnily, tento krok vynechte.[2]
   Pokud se chcete dozvědět více o obšívání džínů, můžete si na wikiHow přečíst další články.
 10. 10
  Oblečte si své roztrhané džíny!

Tipy

 • Pokud džíny vyperete ihned poté, co jste je roztrhali, vlákna se uvolní ještě více a džínům to dodá více obnošený vzhled.
 • Netrhejte džíny v místech, kde jsou založené, mohly by se vám začít párat.
 • Pro ještě obnošenější vzhled můžete džíny pokropit bělidlem.
 • Pro další trhliny můžete jehlou na šití vytvořit malé trhlinky, tak, že z látky vytáhnete jednotlivá vlákna.
 • Pokud jste chlapec, nedělejte v džínech díry příliš vysoko, mohly by vám vykukovat boxerky. Pro dívky platí totéž, nechcete přece ukazovat kůži v oblasti kalhotek.
 • Pokud nohavici džínů podložíte cihlou místo kusu dřeva, proces se urychlí.

Varování

 • Nikdy v džínech nedělejte díry, pokud je máte oblečené na sobě.
 • Nedělejte díru příliš velkou. Vypráním látky se díra zvětší.
 • Při používání ostrých nástrojů buďte opatrní.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 111 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Osobní péče a Styl

V jiných jazycích:

English: Rip Your Own Jeans, Español: rasgar tus jeans, Deutsch: Jeans einreissen und zu Designer Jeans machen, Português: Rasgar Seus Jeans, Italiano: Strappare un Paio di Jeans, Français: déchirer vos propres jeans, Nederlands: Je spijkerbroek zelf scheuren, Русский: стильно порвать свои джинсы, 中文: 撕破牛仔裤, Bahasa Indonesia: Membuat Jin Robek Robek, ไทย: ทำกางเกงยีนส์ขาด ๆ, العربية: تمزيق الجينز الخاص بك, हिन्दी: अपनी जींस स्वयं चीरें, 한국어: 청바지 찢는 법, Tiếng Việt: Tự chế Quần bò Rách, 日本語: ダメージジーンズを作る, Türkçe: Yırtık Kot Nasıl Yapılır

Stránka byla zobrazena 25 410 krát.
Byl tento článek přesný?