Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete na někoho nastražit páchnoucí past? Potřebujete někomu oplatit nejapný žertík? Pokud ano, jste tady správně. Někdo zažije pořádné překvapení. Naučte se s námi několik způsobů, jak si vyrobit smrduté bombičky.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Bombička z vejce

 1. 1
  Sežeňte si vajíčko a jehlu.
 2. 2
  Jehlou (čím tenčí, tím lepší), propíchněte do vajíčka malinkou dírku.
 3. 3
  Dejte vajíčko na bezpečné místo, kde proudí vzduch (třeba do krabice od bot, která má po stranách otvory) a nechte několik týdnů uležet. Teoreticky by mělo platit, že čím déle, tím lépe, pokud to ale přeženete, vejce může vyschnout. Experimentujte a zjistěte, jaká doba je nejvhodnější.
 4. 4
  Hoďte vajíčkem. Až budete přesvědčeni, že jste už čekali dost dlouho, jednoduše vajíčkem hoďte (mělo by být nedotčené, kromě miniaturního otvoru!) tam, kde to chcete pořádně zasmradit.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Bombička z vlasů

 1. 1
  Vezměte si kus novinového papíru nebo třeba papír, vytržený z bloku.
 2. 2
  Do jeho středu položte větší pramen lidských vlasů nebo zvířecí srsti.
 3. 3
  Odřízněte hlavičky čtyř nebo pěti sirek. Přidejte je k vlasům.
 4. 4
  Obalte vlasy papírem a udělejte z něj malý balíček nebo kouli. Pozor, nemačkejte papír příliš, jinak nebude bombička správně hořet. Zkontrolujte také, zda hlavičky sirek z papíru nevypadly.
 5. 5
  Zajistěte bombičku volnou gumičkou, aby se nerozpadla.
 6. 6
  Pod gumičku vložte dvě celé zápalky. Ty poslouží jako doutnáky.
 7. 7
  Zapalte bombičku na vámi vybraném místě a připravte se na opravdu silný zápach!
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Amoniak a zápalky

 1. 1
  Odlámejte hlavičky z jedné krabičky zápalek, nebo je odstříhejte nůžkami. Odložte zatím stranou. Dřívka zahoďte, nebo použijte k něčemu jinému.
 2. 2
  Vložte hlavičky do čisté, nepoužité lahve s uzávěrem.
 3. 3
  Přidejte k zápalkám dvě nebo tři lžíce amoniaku. Zakryjte víčkem a zašroubujte.
 4. 4
  Počkejte asi 3 - 4 dny, než lahev otevřete. Jakmile to uděláte, už nebude cesty zpět, tento zápach je opravdu hrozivý, protože v láhvi se vytvořil síran amonný (NH4)2S.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Cibule, česnek a spálené chlupy

 1. 1
  Připravte si potřebné suroviny. Nakrájejte cibuli a česnek nadrobno - na druhu cibule nezáleží, nejlepších výsledků ovšem dosahuje jarní cibulka a pórek, protože jsou velmi aromatické.
 2. 2
  Dejte zeleninu do skleničky. Vezměte si 250 ml skleničku s víčkem a cibuli s česnekem nasypte dovnitř.
 3. 3
  Přidejte vlasy. Ke směsi vhoďte smotek zvířecí srsti nebo lidských vlasů. Měl by držet tvar a spočívat na pokrájené zelenině, následující krok tak bude snazší. (Nepovinné) Pro ještě silnější zápach přidejte do smotku jednu hlavičku zápalky.
 4. 4
  Zavřete a zapalte. Zašroubujte víčko tak, aby bylo vzduchotěsně uzavřeno. Pak s pomocí lupy smotek uvnitř sklenice zapalujte, dokud neuvidíte kouř. Potřebujete spálit co nejvíce vlasů nebo chlupů. Pokud jste se rozhodli použít hlavičku zápalky, miřte paprskem na ni.
 5. 5
  Nechte uležet. Skleničku plnou kouře postavte na nepřímé sluneční světlo a nechte ji tam asi týden - celý obsah se hezky spojí.
 6. 6
  Vyzkoušejte účinky. Asi za týden sklenici otevřete a zkontrolujte, zda je zápach dostatečně silný. pamatujte, dělejte to zásadně venku, NIKDY ne uvnitř domu, nebo kdekoliv, kde nechcete, aby to ještě několik týdnů páchlo. Čím déle necháte směs louhovat, tím silnější zápach bude. Za dva týdny by měla být bombička připravena k použití.
 7. 7
  Rozpoutejte peklo! Otevřete nebo rozbijte skleničku tam, kde to chcete zasmradit a sledujte, jak se lidé snaží dostat co nejdál od nechutného, dusícího zápachu.
  Reklama

Tipy

 • Experimentujte. Zkoušejte různou dobu louhování a poměry surovin. Můžete třeba injekční stříkačkou odsát trochu obsahu vajíčka a vpravit do něj jinou páchnoucí substanci. Hlavní složkou většiny páchnoucích bombiček je sirovodík. Nechte shnít vejce, trochu obsahu odsajte, nahraďte sirovodíkem, a dírku zatřete epoxidovým lepidlem.
Reklama

Varování

 • Nenechávejte bombičky zrát příliš dlouho, mohou explodovat!
 • Nepoužívejte je nikde, kde nechcete, aby to příšerně zapáchalo.
 • Nedávejte bombičku do blízkosti ničích očí.
 • Nikdy páchnoucí bombičky nepoužívejte na cizím pozemku! Můžete se dostat do problémů a co hůř, jako trest budete muset nepořádek uklidit (a ten zápach není opravdu NIKOMU příjemný). Poškozování cizího majetku je trestný čin!
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • 1 vejce
 • 1 jehla nebo tužka či propiska
 • Krabice s dírkami nebo třeba sáček

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 63 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 107 krát
Stránka byla zobrazena 8 107 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama