Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je jedno jak mu říkáte – Hrdina v kápi, Temný rytíř, Nejlepší detektiv na světě, nebo prostě jen Batman – jeho oblek se stal ikonou. Batman nosí svůj oblek, aby skryl svoji identitu a zastrašil nepřítele, ale vy si můžete vyrobit stejný oblek jen pro legraci. Když s ním někoho vystrašíte, bude to ještě lepší! Zde je návod, jak na to:

Postup

 1. 1
  Rozhodněte se, jaký Batman chcete být. Batman se od svého debutu v roce 1939 hodně změnil, a stejně tak i jeho kostým. Zde jsou dvě nejčastější zobrazení Batmana:
  • Temný rytíř: Toto je temnější verze Batmana, který se začal objevovat po filmu Batman začíná. Ten Batmana zobrazoval jako temného vyhnance ve městě Gotham, který žije na hranici zákona. Alfred Pennyworth to ve filmu Temný rytíř řekl nejlépe: „Vytrvejte, pane Wayne. Jděte do toho. Budou vás za to nenávidět, ale o to jde, Batman může být psanec. Může činit rozhodnutí, která nikdo jiný činit nemůže – správná rozhodnutí.“

  • Nejlepší detektiv na světě: Toto je ikonická komiksová verze Batmana. Tento kostým je hravější a barevnější (se žlutými akcenty) a zobrazuje detektivní styl boje se zločinem. Tento kostým představuje Batmana jako postavu, která je dostatečně chytrá na to, aby zakřičela „Stát!“ na Mr. Freeze.

  Reklama
Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Staňte se Temným rytířem

 1. 1
  Buďte tmaví. na rozdíl od prvního obleku Batmana, Temný rytíř je sofistikovanější. Zde je návod, jak si vyrobit jeho oblek.
  • Začněte s oblekem na celé tělo, nebo černým body. Vše by mělo být černé a vše by mělo mít dlouhé rukávy. Oblečení by vám mělo sedět, ale také byste se v něm měli moci volně pohybovat. Vhodné oblečení najdete v obchodech s baletním vybavením, nebo si můžete pořídit neoprenový oblek, jako mají potápěči (a který může skrýt nedostatky, pokud jste právě neprošli cvičením u Ra's al Ghula v Lize stínů).
  • Přidejte si výzbroj. Pomocí černé paintballové výstroje si vytvořte pevnou schránku obleku. Měli byste mít celé tělo v tvrdém obalu, hlavně se ale zaměřte na hrudník a ramena.
  • Buďte velcí. Batmanův oblek ukazuje, jak silné má svaly, aby vystrašil nepřátele. Můžete si břišní svaly vycpat, nebo je vytvarovat z pěny a strčit si je pod brnění.
  • Znak Batmana. Tento znak je umístěn uprostřed hrudníku. Měl by být celý černý, bez žádných okrajů. Můžete použít šablonu, vytiskněte si co největší znak Batmana, obkreslete na lepenku a opatrně vystřihněte.

  • Rukavice. Rukavice byste měli mít až po lokty, celé černé a s „ploutvemi“ na bocích. Tyto ploutve jsou pevné a namířené dozadu směrem k Batmanovi.
 2. 2
  Připravte si pás s nářadím. Tento černý nebo kovový pás s velkými kapsami skrývá všechny Batmanovy pomůcky. Můžete si vzít levný pás pro zedníky, nebo si vyrobit vlastní z pásku a prázdných krabiček od šperků nebo brýlí.
 3. 3
  Batmanovo náčiní. Zkuste si sehnat něco jako Bat-monitor (stará vysílačka), Bat-pouta (černá pouta), Bat-laso (černé švihadlo), bumerang (seženete v obchodě, stačí přemalovat na černo) atd.
 4. 4
  Oblečte si kápi. Ta by měla být až na zem, celá černá a rovně střižená. Postačí i prostěradlo obarvené na černo. Bavlna je vhodná, ale nejlepší je satén nebo kevlar.
 5. 5
  Nazujte si boty. Měly by vypadat jako vojenské boty, ne jako holiny. Nejlepší bude sehnat si pravé černé vojenské boty, získáte autentičtější vzhled.
 6. 6
  Muž v masce. Dejte svému kostýmu korunu tou nejlepší Batmanskou maskou. Kupte si černou gumovou masku s ušima nahoře. Nos by měl být špičatý a pevný. Ústa a bradu byste měli mít odhalené a na oči byste měli mít pouze tenké škvíry.
  • Pomocí černého make-upu si začerněte kůži okolo očí, abyste vypadali více jako Temný rytíř.

  Reklama


Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Staňte se Batmanem, nejlepším detektivem světa

 1. 1
  Buďte světlí. Na rozdíl od obleku Temného rytíře je oblek detektiva Batmana jednodušší. Zde je návod, jak si ho vyrobit.
  • Začněte s body, nebo neoprenovým oblekem. Měl by být v neutrálních barvách, například šedý, a s dlouhými rukávy. Pokud nemáte vypracované svaly, měl by vám dobře sedět, abyste si ho mohli vycpat. Tyto obleky koupíte v obchodech s baletním vybavením, nebo v obchodech pro surfery a potápěče.
  • Nemusíte shánět oblek, pokud se vám nechce – když si vezmete pás s nářadím, bude to vypadat, že je váš oblek celý v jednom kuse. Kalhoty byste ale neměli mít příliš volné, budete si je muset zastrčit do bot.
 2. 2
  Vezměte si černé trenýrky. Ne boxerky. Batman je outsider, nemá problém nosit spodní prádlo přes svůj šedý oblek. Najděte si tedy pěkné trenýrky, které nemají žádný motiv. Tmavě modrá barva je dobrá, ale záleží na tom, jakou éru Batmana chcete napodobit.
 3. 3
  Vycpěte se. Najděte si ramenní vycpávky a něco, čím si můžete vytvořit břišní svaly. Zkuste například částečně nafouknuté balonky.
 4. 4
  Přidejte znak Batmana. Měl by vám zakrývat celý hrudník. Tento znak může vypadat různě – žlutý ovál s černým symbolem netopýra uvnitř, nebo celý černý znak netopýra bez ohraničení.
 5. 5
  Natáhněte si rukavice. Rukavice by měly být dlouhé až po lokty a měly by mít stejnou barvu, jako vaše trenýrky. Ploutve na jejich stranách by měly být pevné a mířit směrem k Batmanovi.
 6. 6
  Připněte si pás. To je ikonický žlutý pás s velkým symbolem Batmana vepředu a malými žlutými kapsami, které skrývají Batmanovy hračky. Jistě najděte vinylový pás na nářadí v nějakém secondhandu. Vždy ale můžete zkusit obchod s kostýmy, kde můžete najít i skutečný Batmanův pás.
 7. 7
  Batmanovo náčiní. Zkuste si sehnat něco jako Bat-monitor (stará vysílačka), Bat-pouta (černá pouta), Bat-laso (černé švihadlo), bumerang (seženete v obchodě, stačí přemalovat na černo) atd.
 8. 8
  Oblečte si kápi. Měli byste mít kápi až po zem s roztřepenými rohy a modrým lemováním. Okraje by se měly podobat křídlům netopýra.
 9. 9
  Nazujte si černé boty. Boty by měly být vysoké pod koleno. Neměly by na nich být žádné pásky ani přezky. Batman na takové věci nemá čas. Zkuste černé holiny.
 10. 10
  Doplňte svůj kostým perfektní maskou. Dejte svému kostýmu korunu tou nejlepší Batmanskou maskou. Kupte si černou gumovou masku s ušima nahoře. Nos by měl být špičatý a pevný. Ústa a bradu byste měli mít odhalené a na oči byste měli mít pouze tenké škvíry.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Najděte si přítele

 1. 1
  Najděte si kamaráda, který se oblékne jako jiná postava z komiksů a filmů s Batmanem. Zde jsou některé z možností:
  • Kočičí žena. Přítel, nebo nepřítel? Kdo ví? Tento kostým nepotřebuje dlouhé představování. Připravte se na setkání s Kočičí ženou.

  • Robin. Robin by měl být přizpůsoben éře Batmana, kterou se snažíte napodobit. Kostým Robina Temného rytíře je černý s červenými detaily, zatímco tradiční Robin nosil spíše barevnější oblečení.

  • Joker. Zelené vlasy, bílý obličej, černé oči, rozmazaná červená rtěnka a růžový oblek vám zajistí perfektní vzhled. Make-up a oblek byste měli přizpůsobit době, ze které váš Joker pochází.
  • Další postavy, ze kterých by mohly být skvělé kostýmy, jsou například Zaříkávač, Kočičí žena, Poison Ivy, Two-Face, Tučňák, Mr. Freeze nebo Bane.
 2. 2
  Hotovo.
  Reklama

Varování

 • Kostým vám nedodá žádné nadpřirozené schopnosti – Batman hlavně ani žádné takové schopnosti nemá. Vše závisí na jeho zastrašujícím vzhledu, motivu netopýra a soustředěnosti – to ostatní je jen tvrdý trénink.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 421 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 7 421 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama