Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už chcete zabavit děti nebo začít domácí bitvu, na výrobě neškodných zbraní z věcí, které máte doma po ruce, si procvičíte kreativitu a šikovnost! Wikihow vám přináší několik nápadů, ale možnosti jsou samozřejmě téměř nekonečné. Pamatujte jen jedno důležité pravidlo - buďte kreativní a nevzdávejte to! Začněte naším článkem a naučte se, jak vyrobit kuši, válečnou sekeru a nunčaky!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Papírová kuše

 1. 1
  Připravte si vše potřebné. Sežeňte si několik listů obyčejného kancelářského papíru, lepicí pásku a instalatérskou nebo kobercovou pásku, dřívka od nanuku, tužku, silný provázek, pravítko, odlamovací řezák a nůžky.
 2. 2
  Vyrobte lučiště. Vezměte si 4 listy kancelářského papíru a podélně je přestřihněte napůl. Každou sadu čtyř papírů srolujte (obtočte okolo tužky). Papíry k sobě slepte páskou na třech místech okolo ruličky a pak tužku vytáhněte.
 3. 3
  Vyrobte pažbu. Vezměte 5 listů papíru, dejte je přes sebe a opět je srolujte pevně okolo tužky. Na několika místech ruličku omotejte lepicí páskou a tužku vytáhněte.
 4. 4
  Vložte podpěry lučiště. Ustřihněte dva čtyřcentimetrové kousky nanukových dřívek a vložte je do konce ruličky tak, aby byl dřívky vyplněný. Pak si odměřte 4 cm od tohoto konce. nakonec vložte nanukové dřívko do opačného konce, a pod úhlem 90°oproti předchozímu dřívku nalepte jednu vrstvu kobercové pásky kolem celé pažby, aby se nezlomila. Lučiště ohněte v bodě, kde jste si na pažbě poznačili 4 cm.
 5. 5
  Připevněte lučiště k pažbě. Zmáčkněte konec pažby, a kratší konce lučiště dejte na každou její stranu. Přilepte je kobercovou páskou. Spoj musí být pevný a odolný.
 6. 6
  Natáhněte tětivu. Uvažte provázek a svažte krajní konce lučiště. Připevněte šňůrku na jedné straně, zajistěte páskou a pak natáhněte asi 2 cm pod konec na opačné straně. I tenhle provázek přilepte páskou.
 7. 7
  Vyrobte spoušť. Stáhněte provázek dozadu, až spolu s lučištěm vytvoří tvar kosočtverce. Na pažbě si to místo poznačte - tam přijde spoušť. Řezákem do pažby v tom místě udělejte rýhu. Ulomte nebo uřízněte kus nanukového dřívka a zastrčte ho do otvůrku jako spoušť. Trochu by se měl pohybovat tam a zpět, ale přitom musí být dostatečně dlouhý, aby alespoň na jedné straně pažby (nahoře nebo vespod) koukal ven.
  • Dětem by v tomto kroku měl vždycky pomoci někdo dospělý. I vy buďte opatrní, ať se nepořežete!
 8. 8
  Postavte vodiče. Jeden list papíru přestřihněte podélně na polovinu a srolujte do dvou ruliček. Zploštěte je a přilepte po jedné nebo druhé straně spouště. Pak vezměte další list papíru, tentokrát jej rozstřihněte na čtvrtiny a srolujte trubičku, kterou umístíte doprostřed pažby. Zkontrolujte, zda trubičkou projde tužka.
 9. 9
  Hotovo! Napněte tětivu, spoušť zmáčkněte dozadu, naládujte trubičku tužkou a můžete střílet!
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Válečná sekera z kartonu

 1. 1
  Připravte si vše potřebné. Budete potřebovat velké kusy silného, pevného kartonu, univerzální lepidlo, barvu, stuhu a nepovinně plochý rohový profil, který můžete koupit v železářství.
 2. 2
  Připravte si předlohu. Nakreslete si žádaný tvar sekery - ostří i topůrko - na kus papíru. Čím jednodušší tvar, tím snazší bude výroba.
 3. 3
  Vyřízněte požadované tvary. Tvar sekery si obkreslete alespoň na čtyři kusy (šest je lepší) kartonu a vyřízněte řezákem na krabice.
  • Dětem by v tomto kroku měl pomoci někdo dospělý, aby se nezranily!
 4. 4
  Zpevněte střed sekery. Vezměte kus kartonu, který bude tvořit střed sekery. Přilepte kovový profil mezi topůrko a čepel sekery. Topůrko můžete také zpevnit výztuhou, chcete-li.
 5. 5
  Slepte všechno dohromady. Všechny vrstvy teď slepte k sobě, výztuha sekery přijde doprostřed.
 6. 6
  Dokončete dílo. Okraje čepele můžete například ozdobně vyřezat. Až budete hotovi, omotejte celou sekeru instalatérskou páskou a natřete barvou podle libosti. Topůrko můžete také oplést stuhou, aby sekera vypadala autenticky.
 7. 7
  Hotovo! Užijte si svou novou bitevní sekeru.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Nunčaky z kobercové pásky

 1. 1
  Připravte si vše potřebné. Budete potřebovat dvě kartonové trubky, například ze středu papírové utěrky. Dále alobal a kobercovou nebo instalatérskou pásku. Když přidáte závaží (třeba příborové nože), budou nunčaky trochu nebezpečnější.
 2. 2
  Pokud používáte závaží, začněte s nimi. Vezměte dva příborové nože, otočte je konci k sobě a slepte dohromady. Důkladně je omotejte páskou, aby se neoddělily a neporanily vás.
 3. 3
  Vyplňte kartonové trubky. Páskou zavřete na každé trubce jeden konec. Udělejte kouli z alobalu a zastrčte ji do konce trubky. Pokračujte a plňte trubky alobalem nebo jím omotávejte závaží, pokud jste se pro něj rozhodli. Naplňte trubku alobalem, dokud nebude sahat až k opačnému konci. Pak páskou otevřenou trubku zalepte.
 4. 4
  Vyrobte si lano. Odstřihejte tenké kusy kobercové lepicí pásky a pak je přeložte na polovinu, aby vznikly šňůrky. Ty pak spleťte dohromady do jednoho provazu. Provaz by měl sahat od jednoho nunčaku k druhému a měl by mít délku alespoň 15 cm.
 5. 5
  Připevněte provaz k trubkám. Kousek lana rozpleťte a přilepte k trubce v rovnoměrných rozestupech. Zapletená část zůstane uprostřed.
 6. 6
  Zakryjte trubky. Oba nunčaky důkladně omotejte kobercovou nebo instalatérskou páskou a pokračujte i přes spojovací lano.
 7. 7
  Hotovo! Užijte si svoje nunčaky, ale buďte opatrní, obzvlášť pokud jste použili závaží.
  Reklama

Tipy

 • Buďte kreativní a vymyslete si vlastní návody, pokud se vám tyto nehodí.
Reklama

Varování

 • Při hře s vyrobenými zbraněmi buďte opatrní, ať neublížíte sobě nebo druhým.
 • Nenoste zbraně do školy nebo do práce, ani když se jedná o hračky.
 • Nemiřte nikomu na obličej ani na hlavu.
 • I tyto zbraně mohou druhé lidi zranit. Pokud se tomu chcete vyhnout, pořiďte si makety ze silikonu, které nemohou ublížit.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 21 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 348 krát
Stránka byla zobrazena 11 348 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama