Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Fénováním se vlasy značně poškozují a také vám to zabere spoustu času, když se chystáte ven. Pokud chcete zkusit alternativní způsoby vysoušení vlasů, které netrvají o moc déle, zkuste některé z metod uvedených v tomto článku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Vysoušení ručníkem

Stáhnout PDF
 1. 1
  Použijte kondicionér. Ve sprše si na vlasy naneste kondicionér. Kondicionér vlasům dodá zdraví, ale také pomáhá odpuzovat vodu. Vytvoří na vlasech vrstvu, která odpuzuje vodu a brání tomu, aby ji vlasy absorbovaly. [1]
  • Pokud máte kudrnaté vlasy, vetřete si do nich kondicionér, který se nevymývá. Vyhnete se tomu, že budete mít vlasy po vysušení krepaté. Pokud máte jemné vlasy, naneste si na konečky olej. [2]
 2. 2
  Než vylezete ze sprchy, důkladně si vlasy vyždímejte. Můžete proces vysoušení trochu urychlit ještě než vylezete ze sprchy. Jemně si z vlasů vymačkejte přebytečnou vodu. Až budete mít vodu vymačkanou, pročešte si vlasy opatrně prsty a načechrejte si je, aby se prameny oddělily. Vlasy vám díky tomu uschnou rychleji. [3]
  • Snažte se si vlasy po smytí kondicionéru už znovu nenamočit. Připněte si je ve sprše k hlavě sponkou, nebo dejte pozor, aby se vám na ně nedostala voda. Díky tomu v nich budete mít méně vody.
 3. 3
  Vytřepejte si vlasy. Až vylezete ze sprchy, v předklonu si vlasy vytřepejte. Několik minut házejte hlavou a prsty si vlasy načechrávejte, abyste urychlili jejich vysoušení. [4]
  • Když si vlasy vytřepete, dostane se vám mezi prameny vzduch, takže vám uschnou rychleji a prameny se nebudou lepit k sobě.
 4. 4
  Důkladně si vlasy vytřete ručníkem. Vezměte si ručník a nasajte do něj z vlasů co nejvíce vody. [5] Použijte ručník z mikrovlákna, nebo jiný extrémně savý ručník. Vyhněte se běžným ručníkům. Normální ručník vám vlasy zkrepatí a způsobí jejich lámání. [6] Použijte savý ručník a snažte se odstranit co nejvíce vody. [7] Rozdělte si vlasy na prameny a každý pramen několik vteřin vymačkávejte do ručníku. Potom pramen pusťte a přejděte k dalšímu pramenu. Tímto způsobem vlasy vysoušejte tak dlouho, jak bude potřeba.
  • Na každý pramen si vezměte jiný kus ručníku, abyste měli jistotu, že do vlasů nebudete vtlačovat další vodu.
  • Neměli byste si vlasy ručníkem drhnout. Mohli byste si je tím poškodit a to i v případě, že použijete ručník z mikrovlákna. [8]
  • Místo ručníku můžete použít měkké bavlněné tričko, nebo povlak na polštář. Bavlna dobře absorbuje vlhkost a ochrání vaše vlasy. Můžete použít také papírové ubrousky, které zajistí, že se vám vlasy nepoškodí. [9]
 5. 5
  Zaměřte se na kořínky vlasů. Při vysoušení vlasů byste se měli zaměřit na jejich kořínky, ne na konečky. Konečky schnou rychleji, než kořínky. Pokud chcete, aby vám vlasy uschly rychleji, snažte se odstranit co nejvíce vody z kořínků.[10]
  • Několikrát tímto způsobem vlasy vysušte ručníkem. Použijte malý ručník, abyste se dostali až ke kořínkům vlasů – větší ručník v tomto případě nebude stačit.
  • Neustále si prsty načechrávejte vlasy. Předkloňte se a prohrábněte si vlasy od kořínků. Měli byste mezi ně dostat co nejvíce vzduchu, aby vám uschly rychleji.
 6. 6
  Pročešte si vlasy řídkým hřebenem. Odborníci na vlasy tvrdí, že byste nikdy neměli mokré vlasy česat kartáčem. Místo toho použijte řídký hřeben. [11] Vyhnete se tím krepatění a poškození mokrých vlasů.
  • Po pročesání si vlasy znovu prohrábněte prsty, abyste prameny oddělili od sebe a zatřepejte hlavou. Prameny by měly být neustále oddělené, aby se mezi ně dostal vzduch.
  • Použijte vlasové produkty před česáním, nebo po česání vlasů. Je nutné použít správné produkty, abyste vlasy po uschnutí mohli upravit. Můžete zvolit sérum pro zvýraznění vln, sérum pro narovnání vlasů, nebo sprej s obsahem mořské soli.
  • Hřebenem si udělejte pěšinku a snažte se nedotýkat se vlasů rukama. Mohli byste si je tím poškodit. [12]
 7. 7
  Nechejte si vlasy doschnout přirozeně. Po vysoušení ručníkem a uvolnění pramenů počkejte, až vám vlasy doschnou. Bude to trvat různě dlouho, podle toho, jak máte husté vlasy, kolik vody jste z nich odstranili a jaká je vlhkost vzduchu.
  • Pokud vám vlasy schnou pomalu, zkuste se každých několik minut předklonit. Díky tomu se vám mezi prameny dostane vzduch a vlasy uschnou o něco rychleji.
  • Další možností je pročesávat si vlasy prsty, nebo řídkým hřebenem každých 10-15 minut.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Vysoušení vlasů jinými metodami

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zabalte si vlasy do turbanu z ručníku. Použijte ručník z mikrovlákna a po sprše si do něho zabalte vlasy. Nechejte si vlasy v turbanu tak dlouho, jak to bude možné a věnujte se jiným činnostem. Po 10-15 minutách si vlasy zkontrolujte. Měly by být již z poloviny suché. [13]
  • Před zabalením vlasů do turbanu z nich odstraňte co nejvíce vody. Jemně z nich vodu vymačkejte a potom si je vysušte ručníkem. Nakonec si je zabalte do turbanu ze suchého ručníku.
  • Místo nákupu speciálního turbanu můžete použít ručník z mikrovlákna.
 2. 2
  Zabalte si vlasy do trička a zamotejte ho. Tímto způsobem snadno vysušíte kudrnaté vlasy. Naneste na vlasy stylingový přípravek a omotejte si kolem hlavy bavlněné tričko. Místo toho, abyste si ho zamotávali jako turban, tričko zatočte tak, aby se vám zkroutilo u uší. Bude vypadat jako malé štrůdly. U krku si oba konce trička svažte. [14]
  • Nechejte si ručník na vlasech 20-30 minut a potom ho sundejte.
  • Nejprve z vlasů odstaňte co nejvíce vody a vysušte si je ručníkem.
 3. 3
  Použijte kartáč z mikrovlákna. Tyto kartáče obsahují štětiny z mikrovláken. Nasávají vlhkost z vlasů jako houba. Pročesávejte si vlasy tímto kartáčem, aby vám rychleji uschly.
  • Zkuste si vlasy několikrát pročesat kartáčem z mikrovlákna. Zatřepejte hlavou, aby se vám mezi prameny dostal vzduch. Potom chvíli počkejte a po 5-10 minutách celý postup zopakujte.
 4. 4
  Třepejte hlavou tak dlouho, dokud vám vlasy neuschnou. Odstraňte z vlasů co nejvíce vody a potom je důkladně vysušte ručníkem. Předkloňte se a začněte hlavou třepat a máchat. Prsty si neustále vlasy načechrávejte, aby se vám do nich dostal vzduch. Vezměte si vlasy do ruky a jemně s nimi zatřepejte. Potom se opět předkloňte a třepejte hlavou.
  • Tímto pohybem zajistíte, že se k pramenům dostane vzduch. Také tím prameny oddělíte od sebe.
  • Buďte však opatrní, mohla by se vám totiž zatočit hlava již po minutě nebo dvou.
 5. 5
  Jděte na slunce. Horko ze slunce vám pomůže vlasy vysušit. Pokud máte dost času, jděte na procházku na slunce a počkejte, než vám vlasy uschnou. Nejprve si je ovšem důkladně vysušte ručníkem. Protřepejte si vlasy a načechrávejte si je u kořínků, aby vám uschly rychleji.
  • Pokud venku zrovna fouká, vlasy vám uschnou ještě rychleji.
 6. 6
  Hotovo.
  Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama