Neumíte si trhat obočí, nebo se toho bojíte? Bezbolestně to bohužel nejde, ale když to budete dělat správně, podaří se vám bolest minimalizovat. Naučte se vytrhávat obočí jako profesionál!

Metoda 1 ze 3:
Správná technika

 1. 1
  Kupte si kvalitní pinzetu. Používejte čistou pinzetu s ostrým koncem. Když budete mít tupou nebo nepraktickou pinzetu, vytrhávání vám potrvá mnohem déle a bude vás zbytečně bolet. Musíte mít pinzetu, do které bez problémů chytnete jednotlivé chloupky a budete je moci jemně vytrhnout.
 2. 2
  Zjemněte si pleť v okolí obočí. Když je pleť jemná a hladká, chloupky se vytrhávají mnohem snáze. Když budete vytrhávat obočí ze suché a pevné pokožky, bude to mnohem bolestivější.
  • Vytrhávejte si obočí hned po sprchování. Teplá voda a pára vám otevře póry a zjemní pokožku.
  • Pokud si chcete obočí vytrhat v jinou denní dobu, nejprve si umyjte obličej teplou vodou a osušte ho. Můžete si také vzít žínku a namočit ji do horké vody. Potom si ji přiložte na 2 minuty na obočí. Otevřou se vám póry a vytrhávání půjde snáze.
  • Natřete si obočí trochou krému, aby se chloupky zjemnily a snáze se vytrhávaly.
 3. 3
  Podívejte se, v jakém směru vám rostou chloupky na obočí. Většině lidem obočí roste směrem ven od kořene nosu k vlasům. V některých případech ale obočí může růst i více směry. Dobře si své obočí prohlédněte, protože je nutné chloupky vytrhávat vždy ve směru růstu, aby se vám trhaly snáze.
 4. 4
  Vezměte si pinzetu do ruky tak, jako kdybyste drželi tužku. Otevřený konec by měl mířit nahoru. Několikrát si pinzetu zmáčkněte, abyste si zvykli na pohyb, kterým budete vytrhávat chloupky.
 5. 5
  Přiložte konec pinzety ke kořeni chloupku, který chcete vytrhnout (řiďte se pokyny uvedenými níže). Snažte se dostat se co nejblíže ke kůži a vytrhněte chloupek ve směru jeho růstu. Pinzetu držte v takovém úhlu, abyste ji měli stále co nejblíže u kůže.
  • Pokračujte tímto způsobem, dokud nevytrháte jedno obočí a potom zopakujte stejný postup i u druhého obočí.
  • Pokud se musíte zastavit a dát si pauzu, je to v pořádku. Až budete připraveni, pokračujte s vytrháváním.
  • Někdy při vytrhávání obočí začnou slzet oči a začne vám téct z nosu. Nic si z toho nedělejte a pokračujte, dokud nebudete hotovi.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Jak zjistit, které chloupky vytrhnout

 1. 1
  Zjistěte, kde by vám mělo začínat obočí. U každého obličeje se to liší, ale vždy můžete použít stejnou metodu. Vezměte si tužku na obočí nebo jinou rovnou věc a přiložte si ji k okraji nosu a ke koutku oka. Bílou tužkou si udělejte tečku nad místem, kde vám tužka prochází obočím. Na tomto místě by vám mělo obočí začínat. Stejný postup zopakujte i s druhou stranou obličeje.
  • Můžete tečku kousek posunout dopředu, nebo dozadu. Tato metoda vám ukáže obecné místo, kde by vám mělo obočí začínat, ale můžete si ho upravit podle toho, co se vám líbí.
  • K měření použijte velmi tenký nástroj. Když si vezmete něco silného, může vám to posunout začátek obočí.
 2. 2
  Zjistěte, kde byste měli mít obočí nejvyšší. Hezky upravené obočí má tvar oblouku a pro celkový vzhled je velmi důležité, kde je tento oblouk nejvyšší. Vezměte si stejný nástroj, kterým jste měřili začátek obočí a přiložte si ho k vnější straně nosu tak, aby vám procházel přes okraj duhovky. Označte si místo, kde tužka prochází obočím a zopakujte postup i na druhé straně.
 3. 3
  Najděte si místo, kde by vám mělo obočí končit. Tentokrát si tužku přiložte k okraji nosu tak, aby procházela vnějším koutkem vašeho oka. Označte si místo, ve kterém tužka protíná obočí. Na tomto místě by vám mělo obočí končit. Zopakujte celý postup i s druhým obočím.
 4. 4
  Zjistěte, jak husté obočí chcete mít. Neexistují žádná pravidla ohledně toho, jak husté obočí byste měli mít – záleží hlavně na vašem tvaru obličeje a na tom, co se vám líbí. Než si začnete obočí vytrhávat, měli byste mít představu o tom, jak husté ho chcete mít, abyste si nevytrhali příliš mnoho chloupků. Zaměřte se na následující faktory:
  • Velikost vašich očí. Pokud máte velké oči, můžete je vyrovnat pomocí hustšího obočí. Pokud máte malé oči, vyrovnejte jejich velikost pomocí tenčího obočí.
  • Prostor mezi obočím a očima. Pokud máte obočí posazené vysoko na čele, měli byste si ho nechat hustější, aby hezky orámovalo vaše oči. Pokud máte nízko posazený nadočnicový oblouk a máte obočí jen kousek nad očima, vytrhejte si obočí tenčí, aby neodvádělo pozornost od očí.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Tvarování obočí

 1. 1
  Použijte štětec na obočí a vyčešte si všechny chloupky směrem nahoru, lehce ve směru růstu. Ihned najdete několik příliš dlouhých chloupků, které budete muset vytrhnout.
 2. 2
  Vytrhněte chloupky, které rostou mimo tečky, které jste si na obočí udělali. Opatrně chloupky vytrhávejte vždy po jednom a postupně obočí dodávejte zvolený tvar.
  • Vytrhejte si chloupky, které jsou blíže u nosu, než první tečka, kterou jste si udělali u vnitřní strany obočí.
  • Vytvarujte si oblouk obočí tím, že vytrháte několik chloupků okolo nejvyššího místa obočí a dodáte mu lepší tvar.
  • Vytrhejte chloupky u spánků, které jsou dál, než tečka, kterou jste si udělali po straně obočí.
  • Pod obočím vytrhejte všechny chloupky tak, abyste ho měli přesně tak husté, jak chcete.
 3. 3
  Dejte si pozor, abyste to s vytrháváním nepřehnali. Při tvarování obočí postupujte pomalu a opatrně. Každých několik minut se zastavte a podívejte se, jak vaše obočí vypadá. Dejte si pozor, abyste si chloupků nevytrhali příliš mnoho – obočí může dorůstat i déle než 6 týdnů a někdy dokonce nedoroste vůbec.
 4. 4
  Zakončete úpravu obočí gelem na obočí. Učešte si obočí ve směru růstu a naneste si na něho trochu gelu na obočí (nebo na vlasy), aby drželo na místě.
 5. 5
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte pokožku v místě vytrhávání zarudlou, natřete si ji trochou gelu z aloe vera, nebo olejem z čajovníku.
 • Vytrhávejte chloupky obočí tak, abyste napodobovali přirozenou strukturu kostí vašeho obličeje. Uvidíte, že to bude vypadat mnohem lépe.
 • Pokud chcete mít obočí dokonalé, zastřihněte si ho. Nejprve si chloupky vyčešte směrem nahoru a najděte si ty, které jsou příliš dlouhé. Vezměte si malé nůžtičky a zastřihněte tyto chloupky nad nejhustější částí obočí. To samé zopakujte znovu, ale tentokrát si chloupky učešte směrem dolů. Nakonec si obočí učešte ve směru růstu.
 • Natřete si obočí před vytrháváním znecitlivujícím krémem, abyste necítili bolest.
 • Použijte korektor a hrajte si s tvarem svého obočí, aniž byste museli cokoli vytrhávat.
 • Dejte si pozor, abyste neměli příliš krátké obočí – obočí by mělo být dlouhé a mělo by hezky rámovat obličej.
 • Pokud máte bolestivou a zarudlou pokožku, natřete si obočí zklidňujícím krémem.
 • Neměli byste vytrhávat vždy celé jedno obočí a potom druhé. Když budete obočí vytrhávat postupně na střídačku, dosáhnete lepších výsledků a vaše obočí bude vypadat symetricky.
 • Nejlepší doba na trhání obočí je hned po sprchování, kdy je pokožka zvlhčená a póry jsou otevřené.
 • Zarudnutí a bolesti se můžete zbavit pomocí ledového obkladu.
 • Aloe vera zajistí, že budete mít pleť pod obočím i po vytrhávání krásně jemnou a hladkou.
 • Používejte ostrou a kvalitní pinzetu.
 • Pokud nemáte kartáček na obočí, učešte si ho kartáčkem na zuby.

Reklama

Varování

 • Úhel vytrhávání je velmi důležitý – díky správnému úhlu se vyhnete zarostlým chloupkům a podráždění pokožky. Vytrhávejte chloupky v ostrém úhlu, ale nikdy ne přímo nahoru.
 • Když budete opakovaně vytrhávat chloupky, mohli byste poškodit vlasový váček a chloupek už by vám nikdy nedorostl zpět.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 66 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 15 098 krát
Stránka byla zobrazena 15 098 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama