Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Neumíte si trhat obočí, nebo se toho bojíte? Bezbolestně to bohužel nejde, ale když to budete dělat správně, podaří se vám bolest minimalizovat. Naučte se vytrhávat obočí jako profesionál!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Správná technika

 1. 1
  Kupte si kvalitní pinzetu. Používejte čistou pinzetu s ostrým koncem. Když budete mít tupou nebo nepraktickou pinzetu, vytrhávání vám potrvá mnohem déle a bude vás zbytečně bolet. Musíte mít pinzetu, do které bez problémů chytnete jednotlivé chloupky a budete je moci jemně vytrhnout.
 2. 2
  Zjemněte si pleť v okolí obočí. Když je pleť jemná a hladká, chloupky se vytrhávají mnohem snáze. Když budete vytrhávat obočí ze suché a pevné pokožky, bude to mnohem bolestivější.
  • Vytrhávejte si obočí hned po sprchování. Teplá voda a pára vám otevře póry a zjemní pokožku.
  • Pokud si chcete obočí vytrhat v jinou denní dobu, nejprve si umyjte obličej teplou vodou a osušte ho. Můžete si také vzít žínku a namočit ji do horké vody. Potom si ji přiložte na 2 minuty na obočí. Otevřou se vám póry a vytrhávání půjde snáze.
  • Natřete si obočí trochou krému, aby se chloupky zjemnily a snáze se vytrhávaly.
 3. 3
  Podívejte se, v jakém směru vám rostou chloupky na obočí. Většině lidem obočí roste směrem ven od kořene nosu k vlasům. V některých případech ale obočí může růst i více směry. Dobře si své obočí prohlédněte, protože je nutné chloupky vytrhávat vždy ve směru růstu, aby se vám trhaly snáze.
 4. 4
  Vezměte si pinzetu do ruky tak, jako kdybyste drželi tužku. Otevřený konec by měl mířit nahoru. Několikrát si pinzetu zmáčkněte, abyste si zvykli na pohyb, kterým budete vytrhávat chloupky.
 5. 5
  Přiložte konec pinzety ke kořeni chloupku, který chcete vytrhnout (řiďte se pokyny uvedenými níže). Snažte se dostat se co nejblíže ke kůži a vytrhněte chloupek ve směru jeho růstu. Pinzetu držte v takovém úhlu, abyste ji měli stále co nejblíže u kůže.
  • Pokračujte tímto způsobem, dokud nevytrháte jedno obočí a potom zopakujte stejný postup i u druhého obočí.
  • Pokud se musíte zastavit a dát si pauzu, je to v pořádku. Až budete připraveni, pokračujte s vytrháváním.
  • Někdy při vytrhávání obočí začnou slzet oči a začne vám téct z nosu. Nic si z toho nedělejte a pokračujte, dokud nebudete hotovi.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak zjistit, které chloupky vytrhnout

 1. 1
  Zjistěte, kde by vám mělo začínat obočí. U každého obličeje se to liší, ale vždy můžete použít stejnou metodu. Vezměte si tužku na obočí nebo jinou rovnou věc a přiložte si ji k okraji nosu a ke koutku oka. Bílou tužkou si udělejte tečku nad místem, kde vám tužka prochází obočím. Na tomto místě by vám mělo obočí začínat. Stejný postup zopakujte i s druhou stranou obličeje.
  • Můžete tečku kousek posunout dopředu, nebo dozadu. Tato metoda vám ukáže obecné místo, kde by vám mělo obočí začínat, ale můžete si ho upravit podle toho, co se vám líbí.
  • K měření použijte velmi tenký nástroj. Když si vezmete něco silného, může vám to posunout začátek obočí.
 2. 2
  Zjistěte, kde byste měli mít obočí nejvyšší. Hezky upravené obočí má tvar oblouku a pro celkový vzhled je velmi důležité, kde je tento oblouk nejvyšší. Vezměte si stejný nástroj, kterým jste měřili začátek obočí a přiložte si ho k vnější straně nosu tak, aby vám procházel přes okraj duhovky. Označte si místo, kde tužka prochází obočím a zopakujte postup i na druhé straně.
 3. 3
  Najděte si místo, kde by vám mělo obočí končit. Tentokrát si tužku přiložte k okraji nosu tak, aby procházela vnějším koutkem vašeho oka. Označte si místo, ve kterém tužka protíná obočí. Na tomto místě by vám mělo obočí končit. Zopakujte celý postup i s druhým obočím.
 4. 4
  Zjistěte, jak husté obočí chcete mít. Neexistují žádná pravidla ohledně toho, jak husté obočí byste měli mít – záleží hlavně na vašem tvaru obličeje a na tom, co se vám líbí. Než si začnete obočí vytrhávat, měli byste mít představu o tom, jak husté ho chcete mít, abyste si nevytrhali příliš mnoho chloupků. Zaměřte se na následující faktory:
  • Velikost vašich očí. Pokud máte velké oči, můžete je vyrovnat pomocí hustšího obočí. Pokud máte malé oči, vyrovnejte jejich velikost pomocí tenčího obočí.
  • Prostor mezi obočím a očima. Pokud máte obočí posazené vysoko na čele, měli byste si ho nechat hustější, aby hezky orámovalo vaše oči. Pokud máte nízko posazený nadočnicový oblouk a máte obočí jen kousek nad očima, vytrhejte si obočí tenčí, aby neodvádělo pozornost od očí.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Tvarování obočí

 1. 1
  Použijte štětec na obočí a vyčešte si všechny chloupky směrem nahoru, lehce ve směru růstu. Ihned najdete několik příliš dlouhých chloupků, které budete muset vytrhnout.
 2. 2
  Vytrhněte chloupky, které rostou mimo tečky, které jste si na obočí udělali. Opatrně chloupky vytrhávejte vždy po jednom a postupně obočí dodávejte zvolený tvar.
  • Vytrhejte si chloupky, které jsou blíže u nosu, než první tečka, kterou jste si udělali u vnitřní strany obočí.
  • Vytvarujte si oblouk obočí tím, že vytrháte několik chloupků okolo nejvyššího místa obočí a dodáte mu lepší tvar.
  • Vytrhejte chloupky u spánků, které jsou dál, než tečka, kterou jste si udělali po straně obočí.
  • Pod obočím vytrhejte všechny chloupky tak, abyste ho měli přesně tak husté, jak chcete.
 3. 3
  Dejte si pozor, abyste to s vytrháváním nepřehnali. Při tvarování obočí postupujte pomalu a opatrně. Každých několik minut se zastavte a podívejte se, jak vaše obočí vypadá. Dejte si pozor, abyste si chloupků nevytrhali příliš mnoho – obočí může dorůstat i déle než 6 týdnů a někdy dokonce nedoroste vůbec.
 4. 4
  Zakončete úpravu obočí gelem na obočí. Učešte si obočí ve směru růstu a naneste si na něho trochu gelu na obočí (nebo na vlasy), aby drželo na místě.
 5. 5
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte pokožku v místě vytrhávání zarudlou, natřete si ji trochou gelu z aloe vera, nebo olejem z čajovníku.
 • Vytrhávejte chloupky obočí tak, abyste napodobovali přirozenou strukturu kostí vašeho obličeje. Uvidíte, že to bude vypadat mnohem lépe.
 • Pokud chcete mít obočí dokonalé, zastřihněte si ho. Nejprve si chloupky vyčešte směrem nahoru a najděte si ty, které jsou příliš dlouhé. Vezměte si malé nůžtičky a zastřihněte tyto chloupky nad nejhustější částí obočí. To samé zopakujte znovu, ale tentokrát si chloupky učešte směrem dolů. Nakonec si obočí učešte ve směru růstu.
 • Natřete si obočí před vytrháváním znecitlivujícím krémem, abyste necítili bolest.
 • Použijte korektor a hrajte si s tvarem svého obočí, aniž byste museli cokoli vytrhávat.
 • Dejte si pozor, abyste neměli příliš krátké obočí – obočí by mělo být dlouhé a mělo by hezky rámovat obličej.
 • Pokud máte bolestivou a zarudlou pokožku, natřete si obočí zklidňujícím krémem.
 • Neměli byste vytrhávat vždy celé jedno obočí a potom druhé. Když budete obočí vytrhávat postupně na střídačku, dosáhnete lepších výsledků a vaše obočí bude vypadat symetricky.
 • Nejlepší doba na trhání obočí je hned po sprchování, kdy je pokožka zvlhčená a póry jsou otevřené.
 • Zarudnutí a bolesti se můžete zbavit pomocí ledového obkladu.
 • Aloe vera zajistí, že budete mít pleť pod obočím i po vytrhávání krásně jemnou a hladkou.
 • Používejte ostrou a kvalitní pinzetu.
 • Pokud nemáte kartáček na obočí, učešte si ho kartáčkem na zuby.
Reklama

Varování

 • Úhel vytrhávání je velmi důležitý – díky správnému úhlu se vyhnete zarostlým chloupkům a podráždění pokožky. Vytrhávejte chloupky v ostrém úhlu, ale nikdy ne přímo nahoru.
 • Když budete opakovaně vytrhávat chloupky, mohli byste poškodit vlasový váček a chloupek už by vám nikdy nedorostl zpět.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 66 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 21 863 krát
Stránka byla zobrazena 21 863 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama