Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Některé velice významné historické osobnosti a důležití lidé si vytvářeli svá alter ega z velmi rozličných důvodů. Dobře vybudované alter ego udrží vaší pravou identitu v utajení nebo vám pomůže mentálně rozčlenit obzvláště náročné myšlenky, názory a jednání. Ať už jste amatérský superhrdina, hledající způsob, jak ukrýt své obyčejné pravé já nebo podvratný a kontroverzní spisovatel, který chce chránit svou reputaci před odvetou společnosti, neschopné přijmout vaší vizi světa, dobré alter ego vám může pomoct dosáhnout kýžených cílů. Náš průvodce vám pomůže vytvořit alter ego na míru, ať už jsou vaše důvody jakékoli.

Část 1
Část 1 ze 2:

Navrhování vaší nové osobnosti

 1. 1
  Definujte si hlavní úkoly vašeho alter ega. Proč si vůbec alter ego vytváříte? Jakých cílů tím chcete dosáhnout? Tvoříte si alter ego jen tak pro zábavu nebo ze seriózních důvodů? Odpovědi na tyto otázky ovlivní vaše rozhodování. Například pokud se pokoušíte vytvořit autorský pseudonym, aby se vaše pravé jméno nemuselo objevit na nějakém uměleckém díle, které by mohlo být považované za kontroverzní, nebudete potřebovat nic jiného, než vymyslet nějaké falešné jméno. Na druhou stranu můžete být například hudebník, který se sobě snaží vytvořit úplně novou šokující osobnost, která by rozšířila váš kreativní záběr, a v takovém případě budete muset přistoupit na vystavění kompletního a detailního příběhu vašeho nového alter ega. Proto při definování vašeho alter ega nejprve důkladně zvažte své ambice.
  • Obecně můžeme říct, že neexistuje alter ego, které by bylo příliš promyšlené nebo překombinované. Do doby, než vám vaše nová osobnost začne mentálně splývat s tou pravou, nezáleží na tom, jak detailní nebo bláznivé druhé já pro sebe vytvoříte.
 2. 2
  Dejte svému alter egu osobnost a hlas. Nejdůležitější devizou vaší nové osobnosti je její charakter - jak mluví a jak se chová? Bude nové alter ego pouze vaší náhradou - jinými slovy, bude úplně stejné jako vy, kromě jména? Nebo se bude jednat o skutečně unikátní osobnost s charakterem naprosto odlišným od toho vašeho? Rozhodnutí udělejte na základě svých cílů (jak bylo popsáno výše). Píšete-li poloautobiografickou knihu, vaše nová osobnost by měla pravděpodobně jednat a mluvit jako vy. Pokud pro sebe ale vytváříte alter ego ve formě superhrdiny, mělo by být přehnaně úderné a nápadné-rozhodně víc, než jste doopravdy vy sami.
  • Alter ega jsou velmi často obdařena schopnostmi, které jejich pravý majitel ve skutečnosti postrádá. Osvojením si této náhradní osobnosti může její autor překonat různé překážky, způsobené nedostatky skutečné osobnosti. Například pokud jste ve skutečnosti bázliví a stydliví, můžete si osvojit namyšlené a sebevědomé alter ego, když se zrovna chystáte na večírek, kde bude spousta neznámých lidí.
 3. 3
  Dejte svému alter egu konkrétní vzhled. Jak by mělo vypadat? Mělo by mít skromný, ale zapamatovatelný vzhled nebo by mělo vyčnívat z davu? Vzhled vaší nové osobnosti by měl odpovídat jejímu charakteru - pokud plánujete vytvořit slizkého prodejce aut, měli byste pro něj zvolit například křiklavé obleky a dozadu ulízané vlasy, doplněné obrovským neupřímným úsměvem. Pokud je vaše alter ego větší než reálný člověk (je to například mimozemšťan nebo superhrdina), budete pravděpodobně muset navrhnout přehnaně nápadný kostým nebo oblek, kterým podtrhnete jeho zvláštní schopnosti a nadlidský charakter.
  • Pokud plánujete svou osobnost přijmout za svou i ve skutečném životě a oblékat se jako ona, berte při jejím plánování na vědomí váš vlastní vzhled. Ujistěte se, že takovou osobnost dokážete věrně zpodobnit změnou oblečení, použitím make-upu apod. Jestliže jste dvěstěkilový zápasník sumo, vaše alter ego v podobě vyhublého počítačového hackera by mělo zůstat pouze v říši představ a fikce.
 4. 4
  Vytvořte pro svou novou osobnost vhodný příběh. Náhradní osobnosti jen zřídkakdy existují v kreativním vakuu. Doplněním vhodného a působivého příběhu pro vaše alter ego dodáte jeho vzhledu a charakteru punc reálnosti. Také vám to pomůže v rozhodování o jeho vhodných vlastnostech, pokud si s nimi zatím nevíte příliš rady. Historický příběh a podklad pro vaší novou osobnost může být nepřesný nebo naopak velmi detailní. Může být běžný nebo zcela výjimečný. V navrhování alter ega neexistují žádné "správné" příběhy. Musí být pouze logicky příznačné pro vzhled a charakter osobnosti, kterou má reflektovat. Při psaní příběhu pro vaše alter ego se sami sebe ptejte na otázky typu:
  • Odkud moje alter ego pochází?
  • Jakým způsobem až doposud žije?
  • Jakými zkušenostmi je jeho charakter zformován?
  • Kdo ho zná a s kým navázalo společenské vztahy?
 5. 5
  Vymyslete vhodné jméno. Vymýšlení jmen je asi tou nejzábavnější částí tvorby alter ega! Dobré, zapamatovatelné jméno promění vaše alter ego z obyčejně zajímavého na ikonické. Sepište si seznam jmen, včetně nápadů, které vám nyní přijdou hloupé nebo nevhodné - ty totiž mohou vaše myšlenky zavést ke skutečně zajímavým a inspirativním jménům. Přemýšlejte nad jmény, které by mohly sedět k účelu vaší nové osobnosti. Pokud jste drsným špionem převeleným na americký středozápad, neměli byste volit nudá a nicneříkající jména jako třeba "Chris Stephens." Také byste neměli (samozřejmě) volit jména, která budou přehnaně přitahovat pozornost, jako například "Xavier Rex Riviera de la Cruz", ani přehnaně ironická nebo rádoby vtipná, jako "Guy McNormalson."
  • Jména smyšlených osobností často reflektují jejich roli nebo charakter. Rapper Nas sám sebe občas uvádí jako "Nas Escobar" - odkaz na drogového magnáta Pablo Escobara, který má ukazovat na rapperovu zkaženou osobnost.
  • Dalším běžným trikem je výběr jména, které nějakým způsobem odkazuje na vaše skutečné jméno. Jméno vašeho alter ega může být anagramem vlastního jména nebo nějaké slovo či fráze (třeba tak, jako je to v sérii knih o Harry Potterovi, kde hlavní záporná postava užívá anagram svého jména Já lord Voldemort-Tom Rojvol Raddle; v originále I am Lord Voldemort-Tom Marvolo Riddle). Vybrané jméno ale může ve výsledku klidně implicitně ukazovat na vaše skutečné jméno. Například Jennifer Lopez používá jméno J. Lo nebo Lola.
 6. 6
  Doplňte svému alter egu i drobné detaily. Na hloubce svému novému já dodáte unikátními a specifickými schopnostmi a vlastnostmi. Skuteční lidé mají různé zvláštnosti a způsoby chování, takže svému alter egu dodáte na realistickém dojmu, když je bude mít také. Musíte vybrat takové detaily, které budou odpovídat charakteru a chování vaší nové osobnosti-například prošedivělý bývalý žoldák může lehce kulhat, což je pozůstatek starého, blíže neurčeného zranění. Může se ale také stát, že svému alter egu budete chtít dát vlastnosti a schopnosti, které jsou s jeho příběhem v kontrastu nebo s ním zjevně nekorespondují. Stejnému žoldákovi tak můžete například přidat dětinské nadšení pro hraní infantilních her nebo něco podobného. Dobrá alter ega jsou komplikovaná a často si sami odporují, stejně jako je to u skutečných lidí.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Osvojování si nové identity

 1. 1
  Podrobte své alter ego výcviku. Po tom, co jste si vytvořili osobité alter ego, je čas na to, abyste si ho začali osvojovat. Trénujte mluvení, chování a psaní, které jste přiřkli své náhradní osobnosti. Sesumírujte si pořádně své chování a "mluvu"-měli byste například vymyslet, jak se vaše alter ego bude na základě svého příběhu a charakteru chovat nebo mluvit v určitých situacích. Připravte si potřebný materiál a látky k výrobě kostýmu pro vaši novou osobnost (pro tyto účely můžete navštívit nějaké second handy nebo obchody s levným oblečením a látkami). Jen vy můžete rozhodnout, jak daleko se svou novou postavou zajdete a s trochou štěstí se vaše alter ego stane slavnějším než vy sami!
  • Zvažte, zda se ukázat na nějakém maškarním večírku nebo shromáždění fanoušků v novém kostýmu a s novou osobností.
 2. 2
  Zůstaňte ve své roli. Vaše alter ego bude vnímané mnohem realističtěji, když se své nové roli skutečně oddáte. Pokud budete neustále přeskakovat mezi svou skutečnou osobností a novým alter egem, lidé vás budou považovat za osobu v kostýmu, namísto aby vás chápali jako komplexní postavu se vším všudy. Odmítejte všechny výzvy k tomu, abyste se chovali jako normálně. V tom si pomůžete, pokud budete ve své roli již několik hodin (nebo dnů) předtím, než svou novou osobnost dáte okolí na odiv - jednoduše se oblečte do kostýmu už doma a také se podle toho chovejte. V nové roli můžete vyřizovat i běžné pochůzky. Na novou identitu si snáze zvyknete, když v ní budete plnit jinak běžné, jednoduché úkony. Náročnější úkony a společenské události potom budete řešit mnohem přirozeněji.
  • Zkuste své běžné zvyky a rutiny změnit tak, aby odpovídaly vašemu novému alter egu. Pokud se o sebe vaše nová osobnost stará jinak než jste ve skutečnosti zvyklí, udělejte takové změny i v reálném životě. Respektovaní charakterní herci, jako například Daniel Day Lewis, jsou známí tím, že se vžívají do svých rolí a přijímají jejich návyky. Při přípravě na film Věk nevinnosti se Lewis koupal v kolínské a při vyřizování svých běžných povinností a pochůzek nosil oblečení ze sedmdesátých let devatenáctého století!
 3. 3
  Hledejte inspiraci u slavných. Během historie si osvojily svá alter ega stovky lidí. Chybí-li vám inspirace, začtěte se do historických knih a sbírejte různé postřehy, jak se do své nové identity pořádně ponořit. Spousta falešných identit, jako je například ta Davida Bowieho - "Ziggy Stardust", se stala skutečnou ikonou v mnoha kulturních odvětvích, například v hudebním průmyslu, módě nebo jiných formách umění. Některé z nich, jako například postavy Borat a Bruno herce a režiséra Sachy Barona Cohena, svého tvůrce slávou a uznáním překonaly. Pochopte historický kontext - vaše alter ego je pravděpodobně ovlivněno některými historickými alter egy, a to ať už vědomě nebo nevědomě.
  • Chovejte některá oblíbená historická alter ega v upřímné úctě skrze malé odkazy, detaily atd., ale tak jako u každého uměleckého díla si dejte pozor, abyste nekopírovali tvorbu někoho jiného.
  • Prospěšné je také hledat příklady toho, kdy se alter ega nepovedla nebo nebyla úspěšnná. Příkladem může být například hvězda country hudby z 90. let, Garth Brooks, jehož temnější druhé já, "Chris Gaines", bylo širokou veřejností zesměšňováno. Chris Gaines byl vážný a úzkostný alt-rockový obraz Gartha Brookse, který byl často porovnáván s jeho významným a zaslouženým postavením v oblasti country hudby a na základě toho velmi zesměšňován. Sestavte si seznam v minulosti vymyšlených osobností vašeho odvětví (psaní knih, hudba...), ať už byly úspěšné nebo ne.
  Reklama

Tipy

 • Nezapomeňte, že i vaše alter ego musí mít nějaké chyby.
 • Pokud máte nějaké vady, které byste chtěli překonat, vaše alter ego by je rozhodně mít nemělo.
 • Bavte se!
 • Buďte kreativní, ale upřímní sami k sobě.
 • Zkuste o životě svého alter ega napsat knihu nebo nakreslit komiks.
 • Nevymýšlejte si laciné a kýčovité příběhy.
Reklama

Varování

 • Pokud bude vaše alter ego přehnaně bezchybné, mohli byste tím srážet své skutečné sebevědomí.
 • Nenechte se životem vaší nové osobnosti příliš strhnout. Pamatujte, že na vás, vašem životě, přátelích a rodině záleží mnohem víc než na vašem alter egu.Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 22 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 402 krát
Kategorie: Citové zdraví
Stránka byla zobrazena 12 402 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama