Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Abychom započali přirozený proces tvorby dredů, musíme nejdříve rozdělit vlasy do rovnoměrných částí a následně dbát na to, aby zůstaly na svém místě. V momentě, kdy se začnou dready formovat, zavdají předpokladu nedbalému, univerzálnímu účesu. V následujících řádcích Vám představíme tři rozdílné metody, jak zaplétat dready a to; tupírováním, metodou přirozeného zanedbání, kroucením a zatrhnutím.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Tupírování nebo také zpětné česání

 1. 1
  Začněte s čistými, suchými vlasy. Pár týdnů před zaplétáním dredů myjte vlasy obnovujícím šamponem, ale vyhněte se aplikaci kondicionéru. Výše zmíněné přípravky jsou navržené tak, aby vaše vlasy hydratovaly a obohatily je o hladký a zářivý vzhled. Tato skutečnost vám proces zauzlování při zaplétání dredů pouze zkomplikuje.
 2. 2
  Rozdělte si vlasy do čtverců. Pro rozdělení vlasů do rovnoměrných pramenů použijte hřeben a poté je upevněte pomocí gumiček. Z jednotlivých pramenů následně vzniknou dready. Dopředu si tedy rozmyslete, jak velké tyto prameny budou, abyste dosáhli vyžadovaného vzhledu.
  • Ze čtverců o velikosti 2,5 cm vytvoříte středně velké dready. Pokud chcete docílit trošku větší velikosti, nebojte se průměr zvětšit a naopak. V zásadě platí, čím menší dready, tím více času strávíte jejich zaplétáním.
  • Pokud netoužíte po rovnoměrně rozložených řadách, vytvořte cik cak efekt nebo schéma naskládaných cihel. Nepravidelné schéma bude ve výsledku vypadat více přirozeně než rovnoměrné řady šachovnice.
 3. 3
  Natupírujte jednotlivé prameny vlasů. Uchopte pramen a zasuňte tupírovací, či jiný kvalitní hřeben do vlasů cca 2,5 cm od temene hlavy. Hřebenem tahejte vlasy směrem k hlavě, dokud se hřebenem stažené vlasy nenahromadí u kořínků. Pokračujte, dokud nejsou vlasy dostatečně nahromaděné a poté hřeben zasuňte o 2,5 cm výše a znovu natupírujte. Opakujte proces dokud nenatupírujete celou část vlasů.
  • V průběhu tupírování druhou rukou stáčejte vlasy do spirály.
  • Pokračujte v tupírování jednotlivých částí, dokud nejste hotovi se všemi částmi vlasů. Řekněte si o pomoc přítele, pokud se unavíte.
 4. 4
  Upevněte dready. Na konec každého dreadu umístěte gumičku. Ujistěte se, že jsou gumičky pořádně utažené, jelikož musí zůstat na svém místě po dobu tří měsíců, což je doba, po kterou dready takzvaně zrají.
 5. 5
  Dready nagelujte. Použijte gel, který obsahuje přírodní suroviny (např. aloe) a který zkrotí zkroucené a uvolněné pramínky vlásky. Vpravte gel do všech vymezených částí vlasů.
 6. 6
  Pečujte o dredy. Po třech měsících se dready začnou sami upevňovat. Procesu upevňování ulehčíte následujícími způsoby.
  • Pravidelně myjte šamponem na vlasy. Používejte obnovující šampon na vlasy a poté aplikujte kondicionér.
  • Dodejte vlasům vláhu pomocí esenciálních olejů, například levandulového. Nepoužívejte jedlé kuchyňské oleje, abyste předešli případnému zápachu.
  • Zkroťte uvolněné vlasy. Použijte háčkovací jehlu či pinzetu, abyste dosáhli upraveného vzhledu.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Přirozené zanedbání

 1. 1
  Zapomeňte na to, jak jste si dříve myli vlasy. Vynecháním kondicionéru po umytí vlasů šamponem dáte ten správný základ přirozenému formování dredů. V momentě, kdy jsou Vaše vlasy moc mastné či zvlhčené nemají prostor pro vyžadované zacuchání.
  • Vyhněte se hydratačním šamponům na vlasy. Tyto přípravky ve většině případů obsahují kondicionér, který se ve vlasech drží i po opláchnutí.
  • Několik týdnů před tím než se rozhodnete své vlasy “zadreadit” přestaňte používat kondicionér.
 2. 2
  Vlasy nežehlete. Proces “zadreadění” pro Vás bude složitější, pokud požíváte žehličku na vlasy nebo jiné chemické přípravky narušující přirozenou strukturu vlasů. Dejte svým vlasům, co nejvíce svobody, aby měly prostor se samovolně “zadreadit”.
 3. 3
  Vlasy nečesejte. “Zadreaděné” vlasy jsou jinými slovy do hloučků smotané vlasy. Jejich nečesáním tedy předejdete tomu, aby se tyto smotané hloučky rozplétaly. Až budete připraveni vlasy “zadreadit”, odložte všechny kartáče na vlasy a jiné přípravky, které vlasy udržují nezacuchané.
 4. 4
  Vlasy rozdělte do jednotlivých částí. V momentě, kdy se Vaše vlasy začnou utvářet do dreadů, můžete je rozdělit do rovnoměrných částí a tím dosáhnout více upraveného vzhledu. Jednotlivé části vlasů nemusí být totožné velikosti už jen z toho důvodu, že krása této metody tkví v minimu vynaloženého úsilí.
 5. 5
  Jednotlivé části vlasů zatočte. Pokud chcete pomoci správnému “zadreadění”, zatočte jednotlivé části vlasů pomocí Vašich dlaní. Tento postup můžete opakovat několikrát týdně a tím docílit více upraveného a rovnoměrného vzhledu. To ale není nutností, pokud se chcete vydat, co nejvíce nenucenou cestou.
 6. 6
  Dbejte o dredy. Abyste dready udržely v dobrém stavu i po jejich utvoření, myjte si pravidelně vlasy šamponem. Pokud máte v plánu strávit den venku nebo se účastnit jiné aktivity, při které by se mohly dready zašpinit, nezapomeňte na přikrývku hlavy.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Kroucení a zathrnutí

 1. 1
  Rozdělte vlasy do jednotlivých částí. Pro každý dread utvořte samostatnou část vlasů. Velikost každé části následně udá velikost dredu.Oddělte jednotlivé prameny vlasů malou gumičkou na vlasy.
 2. 2
  Část vlasů zatočte a zatrhněte. Vymezenou část vlasů nadzvedněte, zatočte a poté použijte obě ruce a rozdělte jej. Do každé ruky uchopte jeden konec a zatáhněte v protějším směru. Tím docílíte toho, že se vlasy vertikálně zacuchají a zauzlují.
  • Uzlíky vlasů se táhnutím jednotlivých částí vlasů posouvají ke kořenům vlasů a tam se postupně hromadí. Pokračujte ve stejném duchu, jednotlivé části vlasů zatočte, rozdělte, zatáhněte od sebe a znovu zatočte. Toto opakujte tak dlouho, dokud není celá část vlasů zacuchaná a zauzlovaná.
  • Postup opakujte, dokud všechny části vlasů, od konečků po kořínky, neprošly procesem zatočení, rozdělení a zatáhnutí.
 3. 3
  Upevněte dredy. Umístěte gumičky, jak na začátek, tak na konec každého dredu. Gumičky nesundávejte po dobu několika měsíců, což je doba, kdy dredy takzvaně zrají.
 4. 4
  Dbejte o dready. Abyste udrželi dready v dobrém stavu, používejte obnovující šampon na vlasy a esenciální oleje ve spreji. Pokud máte v plánu strávit den mimo domov nebo v jiném prostředí, kde riskujete zašpinění dredů, noste pokrývku hlavy, abyste tomuto předešli.
  Reklama

Tipy

 • Dreadů docílíte pouze časem. Dready je možné pouze nechat narůst a tudíž je nelze vyrobit. Výše zmíněné postupy slouží pouze pro nastartování tohoto procesu a dávají podstatu ucelenosti a efektu správného dreadu, který se projeví postupem času.
 • Nechoďte spát s mokrými vlasy; riskujete tvorbu plísně.
 • Vyvarujte se používání vosku a balíčkům, které obsahují výbavu pro tvorbu dreadů. Tyto produkty jsou málokdy opravdu určené pro tvorbu dreadů. Většinou se jedná o podvod nebo o zdravotně závadné produkty. Pokud použijete vosk na dready, usadí se vám v nich.
 • Přípravky obsahující mořskou sůl pomáhají urychlit proces formování dreadů.
 • Mějte na paměti, že tupírování zásadně narušuje strukturu vlasů, tak buďte opatrní.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Nikia Londy
Spoluautorem článku je :
Specialistka na augmentaci vlasů
Spoluautorem tohoto článku je Nikia Londy, jeden z našich spoluautorů. Spoluautoři článků na wikiHow úzce spolupracují s našimi editory, aby se docílilo toho, že obsah našich článků je maximálně přesný a srozumitelný. Tento článek byl zobrazen 5 932 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 5 932 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama