Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Facebook je jedničkou v oblasti komunikací lidí, sdílení jejich životů, hledání nových přátel a získání kontaktů na ty staré. Někdy si prostě chcete všechny tyto vymoženosti Facebooku užít, aniž byste museli klikat na "To se mi líbí", komentovat příspěvky a psát co se vám zrovna honí hlavou, ale přesto chcete vypadat jako skutečná osoba. Pro tento účel budete potřebovat "alta", tedy anonymní účet na Facebooku s dostatečným počtem přátel a aktivitou, aby vše vypadalo přesvědčivě.

Část 1
Část 1 ze 2:
Vytvoření identity

 1. 1
  Vyberte si jméno. Jméno vašeho alta může být, jaké se vám zlíbí. Do komunity se můžete infiltrovat jako Jan Novák, ale také můžete vystupovat pod netradičním jménem, jako například Edvard Nedělka. Je potřeba si však uvědomit, čím více neobvyklé jméno, tím víc klesá pravděpodobnost, že váš profil bude považován za skutečný.[1]
  • Ať už si vyberete jméno jakékoliv, neexistuje žádné omezení při shodě jmen.
 2. 2
  Vytvořte si e-mailovou adresu s vaším novým jménem. K tomuto účelů může posloužit například Yahoo, Gmail či Hotmail. Nejen že je tento způsob vytvoření falešné identity zdarma, k získání jiného jména oficiálně, vede dlouhá cesta skrz úřady a soudy.
 3. 3
  Přidejte fotky z vašeho života. I přesto, že máte změněné jméno, fotky vás mohou prozradit.
  • Vyvarujte se použití fotek z Googlu, různých webových stránek či jiných sociálních sítí. V takovém případě se stáváte snadno odhalitelnými díky službě Google Obrázky. Pro ověření, zda je fotografie snadno odhalitelná, přejděte na stránku images.google.com a přetáhněte svou fotografii do vyhledávače. Pokud taková fotografie už na webu existuje, služba Google Obrázky ji odhalí.
  • Některé z možností zahrnují seznamovací stránky jako Zoosk nebo Match.com, Flickr, Tumblr a i tu "další" sociální síť, Myspace.
  • O něco těžší je pro Google Obrázky najít snímky z nově nahraných YouTube videí. Klíčové slovo pro obrázek, které chcete najít na YouTube (či jiné stránce pro sdílení videí) zvolte datum nahrání videa. Může být těžké najít relevantní video, takže nebude snadné nalézt ani příslušné fotografie.
  • Vyhněte se používání jiných Facebook účtů. Algoritmy na rozpoznávání obličeje by mohli způsobit, že náhodně označí něčí fotografii, která by vás pak mohla prozradit, což by znamenalo, že vaše fake i primární účty jsou stejné.
  • Zejména pokud jste teenager nebo je vám sotva dvacet let, často nahráváte obrázky různých příšer, upírů a podobně. Avšak i tyto obrázky jsou snadno detekovatelné pomocí služby Google Obrázky.
  • Jakmile zvolíte vhodný profilový obrázek, ujistěte se, že existují i další podobné fotografie či obrázky tohoto člověka. Pokud budete používat fotografie více lidí, kteří mají být jako vy, věnujte velkou pozornost detailům - typ nosu a rtů, barva pleti, střih a barva vlasů, výška, váha, barva očí a další důležité atributy.
  • Mnoho lidí používá na jejich profil fotografii dítěte nebo dokonce kočky, oblíbený sportovní tým, ba dokonce různé rostliny. Neexistuje žádné pravidlo, které by říkalo, že musíte mít na svém profilu přímo obličej.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 2:
Tvorba vašeho profilu

 1. 1
  Vytvořte si alternativní život. Tak jak vytváříte profil vašeho alta, stejně tak potřebujete, aby zapadl do nějakého okolí.
  • Váš alt může žít s vámi ve vašem městě, ale klidně také na druhé straně světa.
  • Vyhledejte různé základní školy, střední školy či dokonce vysoké školy v této oblasti a přidejte je na vaši stránku.
  • Vyberte si několik různých věcí pro každou kategorii v oblasti zájmů. Vyberte si kapelu, která se vám líbí, ale hlavně dejte pozor, aby odpovídala stylu postavy, kterou vytváříte.
 2. 2
  Tvořte své vlastní já! Mluvte o sobě, ale pamatujte, že nemluvíte o vás skutečném, ale o vaší fiktivní postavě. Může být mladší nebo starší než vy, ale také může být opačného pohlaví.
  • Čím více podrobností zveřejníte, tím více bude váš falešný účet považován za skutečný. Jen si dejte pozor, abyste se do těch výmyslů nezamotali.
 3. 3
  Přidejte lidi. Vyhledejte lidi v okolí, ve kterém žije váš alt. Najděte lidi, kteří by mohli vypadat zajímavě. Čím víc přátel mají, tím lépe. Cílem je vybudovat síť v uvozovkách přátel a tím, že najdete lidi s velkým počtem přátel, docílíte hned dvou věcí:
  • Za prvé, pokud je jejich seznam přátel dlouhý, nezjistí, že jste na jejich seznamu i vy. Zjistěte, jaké mají zájmy a spojte se s nimi. Například: „Ahoj, pamatuješ si mě? Potkali jsme se minulý týden na koncertu.“ Budou si myslet, že se tak skutečně stalo a přítele máte na světě!
  • Za druhé, mají-li mnoho přátel, budete mít brzy společné přátele, dokonce i kamarády, kteří nejsou až tak známí. Takto můžete jednoduše říci: „Ahoj, pamatuješ si mě? Byl jsem s Martinem minulý týden na koncertě.“
  • Spřátelte se s lidmi obou pohlaví. To vám opět přidá na věrohodnosti vašeho profilu.
  • Nepřidávejte lidi, které znáte! Pokud vám přece jen více lidí říká, že nejste skutečný, prostě je ignorujte a jděte dál. Přidejte další lidi a poznejte se spolu prostřednictvím zpráv či na chatu.
 4. 4
  Buďte aktivní. Čas od času si aktualizujte svůj profilový obrázek i úvodní fotku a přidejte účast na nějaké akci v okolí.
  • Nastavte si Twitter, Yelp a Instagram účty a hlaste se z různých míst po vašem městě. Při dodržení těchto rad, budete budit dojem, že jste opravdu skuteční.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 20 774 krát
Kategorie: Sítě
Stránka byla zobrazena 20 774 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama