Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud se chystáte na nějaký koncert nebo ples, kouřové líčení vám může dodat dramatický vzhled. Skvělé kouřové líčení není jen pro vizážisty, ale pro všechny, kteří mají správné nástroje a vědí, jak na to. Naučte se vytvořit si kouřové líčení pro všechny příležitosti.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Začínáme

 1. 1
  Vyberte si barvy. Můžete použít jakoukoli barvu, ale budete potřebovat alespoň tři odstíny. Klasické kouřové líčení se dělá černými a šedými stíny, ale často uvidíte také hnědé a bronzové barvy.
  • Zeleným očím sluší šedé a švestkové líčení, zatímco modré oči lépe vyniknou s bronzovými barvami. Hnědým očím zase sluší tmavě modrá a šedá barva.
  • Od každé barvy byste měli mít tři odstíny – světlý, střední a tmavý.
  • Vyhněte se příliš jasným barvám, pokud máte světlou nebo tmavou pleť. Kouřové líčení by mělo zdůraznit váš obličej, ne od něho odvádět pozornost.
 2. 2
  Použijte správné vybavení. Jistě by bylo pohodlné vybrat si první tři stíny které najdete a použít houbičkový aplikátor, ale perfektního vzhledu docílíte pouze s těmi správnými nástroji.
  • Práškové stíny se nejlépe roztírají, což je pro kouřové líčení nezbytné. Můžete použít i zapečené nebo krémové stíny, ale pro dokonalý vzhled byste si měli najít práškové.
  • Pomocí černé tužky zvýrazníte kouřové líčení. Můžete použít tekuté, krémové nebo klidně v tužce. Krémové linky vám dodají přesnou linku, zatímco tužkou vytvoříte jemnější vzhled.
  • Používejte kvalitní štětce na make-up. Když budete používat staré nebo špinavé štětce a houbičky, nepodaří se vám stíny hezky rozetřít. Nejlepší štětec na kouřové líčení je malý jemný blending brush, který je na konci zakulacený. Jistě ho najdete v každém lepším obchodě s potřebami pro líčení.
  • Před nanesením stínů použijte korektor a také bázi pod oční stíny. Obojí naneste štětcem na korektor.
  • Mějte po ruce velký štětec na tvář, odličovač a tyčinky do uší, abyste mohli v případě potřeby ihned upravit chyby a stíny, které vám spadnou na tvář.
 3. 3
  Naneste podkladový make-up. Než začnete líčit oči, měli byste sjednotit barvu obličeje. Pod oči a na červená místa naneste korektor a na celou tvář naneste podklad a pudr.
  • Můžete použít také rozjasňovač a bronzer, které dodají vašemu obličeji hloubku. Bronzer naneste na tváře a tvářenku vetřete do líček. Nepřehánějte to s těmito produkty, aby tvář působila přirozeně.
  • Upravte si obočí, protože k nim kouřové líčení bude přitahovat pozornost. Když budete mít příliš světlé nebo tenké obočí, budete vypadat nepřirozeně.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Klasické kouřové líčení

 1. 1
  Naneste nejsvětlejší stín. To je ten, který je z trojice stínů nejsvětlejší. Použijte štětec na oční stíny a naneste ho do vnitřního koutku očí a na horní i spodní víčka. Trochu dejte také pod obočí.
 2. 2
  Naneste prostřední stín. Tímto stínem pokryjte celé víčko. Dobře ho rozetřete s nejsvětlejším stínem, aby byly přechody jemné. Naneste stín pouze k přirozené prohlubni na víčku, ne až pod obočí!
 3. 3
  Začněte přidávat nejtmavší barvu. Začněte u vnějšího koutku oka a dělejte písmeno „C“ nad víčkem okolo přirozené prohlubně víčka.
  • Nejtmavší stíny by měly končit u řas. Kdykoli budete nanášet tmavé stíny, začněte zde a postupujte směrem nahoru a dovnitř.
  • Nepřehánějte to s tmavým stínem. Asi jedna třetina oka by měla být nalíčená nejtmavším stínem. Díky tomu budete mít oči velké a zářivé.
  • Pro dramatičtější vzhled tmavý stín nezakulacujte do písmene C, ale spíše víčko vykreslete do špičky směrem k obočí. Nejtmavší bod by stále měl být na konci řas.
  • Naneste trochu tmavého stínu na spodní víčko. Začněte i zde od vnějšího koutku a naneste stín jen asi do poloviny oka. Tím vyrovnáte tmavost horního a spodního víčka.
 4. 4
  Rozetřete stíny. Umyjte si štětec na stíny mýdlem nebo čistidlem na štětce a pečlivě ho osušte o nějakou látku. Potom jím rozetřete všechny barvy tak, aby přechody nebyly téměř vidět.
  • Začněte roztírat nejsvětlejší barvy. Mezi světlou a tmavou barvou by neměly být viditelné přechody. Jemně štětcem dělejte písmeno C nad víčkem, docílíte tím jemného ombré efektu.
  • Nejtmavší stín rozetřete směrem k obočí. Měl by se jemně vlévat do kůže a neměl by se překrývat s nejsvětlejším stínem, který máte pod obočím.
 5. 5
  Přidejte oční linky. Pokud chcete kočičí oči, protáhněte si linku od vnějšího koutku směrem nahoru k obočí. Měla by končit tak, aby ji stíny zakrývaly (asi tam, kde máte nejtmavší bod na víčku). Můžete si nakreslit linku tužkou a jemně ji rozmazat štětcem nebo prstem, vytvoříte tím přirozenější vzhled.
  • Dramatičtějšího vzhledu dosáhnete, když si uděláte linky na vnitřních víčkách. Použijte linky a nakreslete si je do vnitřních víček očí. Některým lidem to může být nepříjemné, protože se s líčidly pohybujete velmi blízko oční bulvy.
  • Vnitřní koutky oka takto vykreslete bílou tužkou. Vaše oči tak budou zářit, i když máte na horním víčku tmavé stíny.
 6. 6
  Přidejte řasenku. Opatrně naneste řasenku. Je dobré s ní trochu hýbat, aby se barva dostala na všechny řasy. Nedávejte si ale více než dvě vrstvy, jinak budete mít řasy slepené a nebudete vypadat přirozeně. Jednu vrstvu dejte také na spodní řasy, aby byly trochu vidět.
 7. 7
  Odstraňte přebytečnou barvu. Pokud vám na tváře spadly stíny nebo trocha řasenky, použijte velký štětec na make-up a jemně si je otřete. Pokud máte rozmazanou řasenku pod očima, vezměte si tyčinku do uší navlhčenou v odličovači a velmi jemně se skvrny zbavte. [1]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Dramatické kouřové líčení

 1. 1
  Naneste nejsvětlejší stín. Použijte stejnou techniku jako u klasického kouřového líčení a naneste tento stín do vnitřních koutků a také přímo pod obočí. Také naneste trochu na spodní víčko.
 2. 2
  Nejtmavší barvu naneste podél řas. Místo toho, abyste začali prostřední barvou naneste nejtmavší stín štětcem podél řas po celé délce víčka. Snažte se nanášet barvu co nejblíž k řasám a potom ji roztírejte směrem k prohlubni víčka.
  • Na spodní víčka dejte jen trochu, ale pouze k vnějšímu koutku oka. Jemně rozetřete stín asi do poloviny víčka.
  • Nejtmavší barvu použijte pouze do poloviny víčka. Neměli byste ji roztírat po celém víčku, protože byste pak neměli místo na prostřední barvu.
 3. 3
  Přidejte prostřední barvu. Vezměte si prostřední stín a začněte ho nanášet od poloviny víčka a postupujte směrem k prohlubni. Měli byste stín nanášet tak, abyste ho mohli dobře rozetřít s nejtmavší barvou.
  • Tuto barvu můžete rozetřít směrem nahoru až za prohlubeň víčka. Cílem je, aby se stíny postupně zesvětlovaly od víčka k obočí.
  • Pomocí trochy prostředního stínu rozetřete stíny i na spodním víčku.
 4. 4
  Rozetřete všechny barvy. Vyčistěte si štětec na stíny šamponem nebo čistidlem na štětce a pořádně si ho vysušte. Potom začněte jemně a dlouze roztírat stíny dlouhými tahy přes celé víčko a dejte si záležet na zamazání všech přechodů.
  • Rozetřete všechny stíny horizontálně, ale snažte se vytvořit dojem rozetření směrem nahoru.
  • U řas byste měli mít nejtmavší místo celého víčka. Pokud je to nutné, přidejte trochu tmavého stínu přímo k řasám až po rozetření.
  • Nezapomínejte roztírat směrem ven a také kolem okrajů oka, aby se vám stíny jemně vpily do kůže. To samé platí pro tmavé barvy na spodním víčku.
 5. 5
  Přidejte oční linky. Pro dramatický vzhled je nejlepší použít rozmazanou linku. Použijte silnou tužku na oči a nakreslete si pouze na horní víčko tlustou linku. Potom ji prstem nebo štětcem rozmažte do ztracena.
  • Vnitřní víčka si můžete také namalovat, pokud chcete docílit ještě dramatičtějšího vzhledu. Nakreslete si linku hned k oční bulvě hned pod horní řasy.
  • Pokud si chcete kreslit linku i na spodním víčku, nakreslete ji jen po hranici nejtmavšího stínu. Jemně ji rozetřete do ztracena a smíchejte se stínem, aby nepůsobila tak tvrdě.
 6. 6
  Přidejte řasenku. Opatrně naneste řasenku. Je dobré s ní trochu hýbat, aby se barva dostala na všechny řasy. Nedávejte si ale více než dvě vrstvy, jinak budete mít řasy slepené a nebudete vypadat přirozeně. Jednu vrstvu dejte také na spodní řasy, aby byly trochu vidět.
 7. 7
  Zbavte se přebytečného líčení. Pokud máte na tvářích stíny nebo rozmazanou řasenku, jemně je otřete štětcem a v případě nutnosti použijte tyčinku do uší navlhčenou v odličovači a opatrně se zbavte nečistot. Potom vše znovu upravte roztíracím štětcem. [2]
  Reklama

Tipy

 • Nezapomeňte, že je jednodušší trochu přidat, než trochu ubrat. Začínejte zvolna a postupně přidávejte tmavší barvy.
 • Kupte si kvalitní štětce na make-up. Pomohou vám docílit dokonalejšího vzhledu.
 • Používejte kvalitní make-up. Zajděte si do dobré parfumerie, do Sephory nebo MAC a kupte si to nejlepší, co můžete mít.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 000 krát
Stránka byla zobrazena 5 000 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama