Pokud se chystáte na nějaký koncert nebo ples, kouřové líčení vám může dodat dramatický vzhled. Skvělé kouřové líčení není jen pro vizážisty, ale pro všechny, kteří mají správné nástroje a vědí, jak na to. Naučte se vytvořit si kouřové líčení pro všechny příležitosti.

Metoda 1 ze 3:
Začínáme

 1. 1
  Vyberte si barvy. Můžete použít jakoukoli barvu, ale budete potřebovat alespoň tři odstíny. Klasické kouřové líčení se dělá černými a šedými stíny, ale často uvidíte také hnědé a bronzové barvy.
  • Zeleným očím sluší šedé a švestkové líčení, zatímco modré oči lépe vyniknou s bronzovými barvami. Hnědým očím zase sluší tmavě modrá a šedá barva.
  • Od každé barvy byste měli mít tři odstíny – světlý, střední a tmavý.
  • Vyhněte se příliš jasným barvám, pokud máte světlou nebo tmavou pleť. Kouřové líčení by mělo zdůraznit váš obličej, ne od něho odvádět pozornost.
 2. 2
  Použijte správné vybavení. Jistě by bylo pohodlné vybrat si první tři stíny které najdete a použít houbičkový aplikátor, ale perfektního vzhledu docílíte pouze s těmi správnými nástroji.
  • Práškové stíny se nejlépe roztírají, což je pro kouřové líčení nezbytné. Můžete použít i zapečené nebo krémové stíny, ale pro dokonalý vzhled byste si měli najít práškové.
  • Pomocí černé tužky zvýrazníte kouřové líčení. Můžete použít tekuté, krémové nebo klidně v tužce. Krémové linky vám dodají přesnou linku, zatímco tužkou vytvoříte jemnější vzhled.
  • Používejte kvalitní štětce na make-up. Když budete používat staré nebo špinavé štětce a houbičky, nepodaří se vám stíny hezky rozetřít. Nejlepší štětec na kouřové líčení je malý jemný blending brush, který je na konci zakulacený. Jistě ho najdete v každém lepším obchodě s potřebami pro líčení.
  • Před nanesením stínů použijte korektor a také bázi pod oční stíny. Obojí naneste štětcem na korektor.
  • Mějte po ruce velký štětec na tvář, odličovač a tyčinky do uší, abyste mohli v případě potřeby ihned upravit chyby a stíny, které vám spadnou na tvář.
 3. 3
  Naneste podkladový make-up. Než začnete líčit oči, měli byste sjednotit barvu obličeje. Pod oči a na červená místa naneste korektor a na celou tvář naneste podklad a pudr.
  • Můžete použít také rozjasňovač a bronzer, které dodají vašemu obličeji hloubku. Bronzer naneste na tváře a tvářenku vetřete do líček. Nepřehánějte to s těmito produkty, aby tvář působila přirozeně.
  • Upravte si obočí, protože k nim kouřové líčení bude přitahovat pozornost. Když budete mít příliš světlé nebo tenké obočí, budete vypadat nepřirozeně.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Klasické kouřové líčení

 1. 1
  Naneste nejsvětlejší stín. To je ten, který je z trojice stínů nejsvětlejší. Použijte štětec na oční stíny a naneste ho do vnitřního koutku očí a na horní i spodní víčka. Trochu dejte také pod obočí.
 2. 2
  Naneste prostřední stín. Tímto stínem pokryjte celé víčko. Dobře ho rozetřete s nejsvětlejším stínem, aby byly přechody jemné. Naneste stín pouze k přirozené prohlubni na víčku, ne až pod obočí!
 3. 3
  Začněte přidávat nejtmavší barvu. Začněte u vnějšího koutku oka a dělejte písmeno „C“ nad víčkem okolo přirozené prohlubně víčka.
  • Nejtmavší stíny by měly končit u řas. Kdykoli budete nanášet tmavé stíny, začněte zde a postupujte směrem nahoru a dovnitř.
  • Nepřehánějte to s tmavým stínem. Asi jedna třetina oka by měla být nalíčená nejtmavším stínem. Díky tomu budete mít oči velké a zářivé.
  • Pro dramatičtější vzhled tmavý stín nezakulacujte do písmene C, ale spíše víčko vykreslete do špičky směrem k obočí. Nejtmavší bod by stále měl být na konci řas.
  • Naneste trochu tmavého stínu na spodní víčko. Začněte i zde od vnějšího koutku a naneste stín jen asi do poloviny oka. Tím vyrovnáte tmavost horního a spodního víčka.
 4. 4
  Rozetřete stíny. Umyjte si štětec na stíny mýdlem nebo čistidlem na štětce a pečlivě ho osušte o nějakou látku. Potom jím rozetřete všechny barvy tak, aby přechody nebyly téměř vidět.
  • Začněte roztírat nejsvětlejší barvy. Mezi světlou a tmavou barvou by neměly být viditelné přechody. Jemně štětcem dělejte písmeno C nad víčkem, docílíte tím jemného ombré efektu.
  • Nejtmavší stín rozetřete směrem k obočí. Měl by se jemně vlévat do kůže a neměl by se překrývat s nejsvětlejším stínem, který máte pod obočím.
 5. 5
  Přidejte oční linky. Pokud chcete kočičí oči, protáhněte si linku od vnějšího koutku směrem nahoru k obočí. Měla by končit tak, aby ji stíny zakrývaly (asi tam, kde máte nejtmavší bod na víčku). Můžete si nakreslit linku tužkou a jemně ji rozmazat štětcem nebo prstem, vytvoříte tím přirozenější vzhled.
  • Dramatičtějšího vzhledu dosáhnete, když si uděláte linky na vnitřních víčkách. Použijte linky a nakreslete si je do vnitřních víček očí. Některým lidem to může být nepříjemné, protože se s líčidly pohybujete velmi blízko oční bulvy.
  • Vnitřní koutky oka takto vykreslete bílou tužkou. Vaše oči tak budou zářit, i když máte na horním víčku tmavé stíny.
 6. 6
  Přidejte řasenku. Opatrně naneste řasenku. Je dobré s ní trochu hýbat, aby se barva dostala na všechny řasy. Nedávejte si ale více než dvě vrstvy, jinak budete mít řasy slepené a nebudete vypadat přirozeně. Jednu vrstvu dejte také na spodní řasy, aby byly trochu vidět.
 7. 7
  Odstraňte přebytečnou barvu. Pokud vám na tváře spadly stíny nebo trocha řasenky, použijte velký štětec na make-up a jemně si je otřete. Pokud máte rozmazanou řasenku pod očima, vezměte si tyčinku do uší navlhčenou v odličovači a velmi jemně se skvrny zbavte. [1]
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Dramatické kouřové líčení

 1. 1
  Naneste nejsvětlejší stín. Použijte stejnou techniku jako u klasického kouřového líčení a naneste tento stín do vnitřních koutků a také přímo pod obočí. Také naneste trochu na spodní víčko.
 2. 2
  Nejtmavší barvu naneste podél řas. Místo toho, abyste začali prostřední barvou naneste nejtmavší stín štětcem podél řas po celé délce víčka. Snažte se nanášet barvu co nejblíž k řasám a potom ji roztírejte směrem k prohlubni víčka.
  • Na spodní víčka dejte jen trochu, ale pouze k vnějšímu koutku oka. Jemně rozetřete stín asi do poloviny víčka.
  • Nejtmavší barvu použijte pouze do poloviny víčka. Neměli byste ji roztírat po celém víčku, protože byste pak neměli místo na prostřední barvu.
 3. 3
  Přidejte prostřední barvu. Vezměte si prostřední stín a začněte ho nanášet od poloviny víčka a postupujte směrem k prohlubni. Měli byste stín nanášet tak, abyste ho mohli dobře rozetřít s nejtmavší barvou.
  • Tuto barvu můžete rozetřít směrem nahoru až za prohlubeň víčka. Cílem je, aby se stíny postupně zesvětlovaly od víčka k obočí.
  • Pomocí trochy prostředního stínu rozetřete stíny i na spodním víčku.
 4. 4
  Rozetřete všechny barvy. Vyčistěte si štětec na stíny šamponem nebo čistidlem na štětce a pořádně si ho vysušte. Potom začněte jemně a dlouze roztírat stíny dlouhými tahy přes celé víčko a dejte si záležet na zamazání všech přechodů.
  • Rozetřete všechny stíny horizontálně, ale snažte se vytvořit dojem rozetření směrem nahoru.
  • U řas byste měli mít nejtmavší místo celého víčka. Pokud je to nutné, přidejte trochu tmavého stínu přímo k řasám až po rozetření.
  • Nezapomínejte roztírat směrem ven a také kolem okrajů oka, aby se vám stíny jemně vpily do kůže. To samé platí pro tmavé barvy na spodním víčku.
 5. 5
  Přidejte oční linky. Pro dramatický vzhled je nejlepší použít rozmazanou linku. Použijte silnou tužku na oči a nakreslete si pouze na horní víčko tlustou linku. Potom ji prstem nebo štětcem rozmažte do ztracena.
  • Vnitřní víčka si můžete také namalovat, pokud chcete docílit ještě dramatičtějšího vzhledu. Nakreslete si linku hned k oční bulvě hned pod horní řasy.
  • Pokud si chcete kreslit linku i na spodním víčku, nakreslete ji jen po hranici nejtmavšího stínu. Jemně ji rozetřete do ztracena a smíchejte se stínem, aby nepůsobila tak tvrdě.
 6. 6
  Přidejte řasenku. Opatrně naneste řasenku. Je dobré s ní trochu hýbat, aby se barva dostala na všechny řasy. Nedávejte si ale více než dvě vrstvy, jinak budete mít řasy slepené a nebudete vypadat přirozeně. Jednu vrstvu dejte také na spodní řasy, aby byly trochu vidět.
 7. 7
  Zbavte se přebytečného líčení. Pokud máte na tvářích stíny nebo rozmazanou řasenku, jemně je otřete štětcem a v případě nutnosti použijte tyčinku do uší navlhčenou v odličovači a opatrně se zbavte nečistot. Potom vše znovu upravte roztíracím štětcem. [2]
  Reklama

Tipy

 • Nezapomeňte, že je jednodušší trochu přidat, než trochu ubrat. Začínejte zvolna a postupně přidávejte tmavší barvy.
 • Kupte si kvalitní štětce na make-up. Pomohou vám docílit dokonalejšího vzhledu.
 • Používejte kvalitní make-up. Zajděte si do dobré parfumerie, do Sephory nebo MAC a kupte si to nejlepší, co můžete mít.

Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 962 krát
Stránka byla zobrazena 2 962 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama