Jak si vytvořit ledovou kávu

V tomto článku:Káva louhovaná za teplaZa studena louhovaná kávaKáva frapéInstantní Jamajka shakerZlepšováky

Je čas na hrnek kávy, ale sakra venku je vedro, že by se daly smažit vejce na chodníku, je příliš horko na teplou kávu! Mohli byste sednout do auta a vyrazit do nejbližšího Starbucksu, ale myšlenka těch kožených sedaček spalujících zadní stranu vašich nohou je ještě méně lákavá, než vajíčka z chodníku. Takže proč opouštět pohodlí vašeho domova? Udělejte si svůj vlastní kofeinový nápoj přímo ve vaší kuchyni! Je to velmi snadné a můžete ušetřit svůj čas a také peníze. Čtěte dál: ukážeme vám několik způsobů, jak to udělat!

1
Káva louhovaná za tepla

 1. 1
  Vylouhujte si horkou, čerstvou kávu. Udělejte ji silnější než obvykle: budete ji ředit ledem. Síla směsi záleží na tom, kolik kostek ledu plánujete použít.
  • Pokud chcete ve vaší kávě cukr, přidejte ho teď, protože se krystalky snáze rozpouští v teplé tekutině.
 2. 2
  Přelijte čerstvě vylouhovanou kávu do karafy. Nechte kávu vystydnout na pokojovou teplotu (přibližně hodinu), potom dejte na další dvě hodiny do lednice, aby pořádně vychladla.
 3. 3
  Dejte si hrnek! Naplňte vysokou sklenici vychlazenou kávu, přidejte pár kostek ledu a mléko nebo smetanu, pokud chcete. Dobře promíchejte a podávejte.

2
Za studena louhovaná káva

 1. 1
  Vylouhujte ji za studena. Tato metoda zajistí sladkou, chutnou ledovou kávu až s o 67% nižší kyselostí než káva louhovaná za tepla. Louhování za studena také odstraňuje trochu hořkosti, nežádoucí vlastnosti, kterou najdete u kávy louhované za horka.
 2. 2
  Smíchejte vodu a kávu. Dejte odměrku hrubě mleté kávy vyhovující vaší chuti do džbánu. Tmavě pražená káva vám dá bohatší kávovou příchuť.
 3. 3
  Přidejte vodu. Nalijte 9 hrnků studené kávy nebo kávy o pokojové teplotě do džbánu.
 4. 4
  Vylouhujte. Přikryjte džbán a nechte alespoň 12 hodin na studeném místě louhovat.
  • Po louhování musíte oddělit zrnka od vody.
 5. 5
  Sceďte kávu. Sceďte kávu tak, že ji prolijete skrz síto s jemnými otvory do jiné nádoby.
  • Dejte do síta filtr na kávu (dvě papírové utěrky také fungují) a opatrně prolijte směs skrz, abyste oddělili zbytky zrnek.
  • Zůstane vám sladký, plný koncentrát kávy.
 6. 6
  Podávejte! Do sklenice přidejte požadované množství ledu a jeden díl kávového koncentrátu na tři díly vody nebo mléka. Pokud chcete, přidejte cukr.

3
Káva frapé

 1. 1
  Nalijte zhruba hrnek čerstvě vylouhované kávy do mixéru.
  • Přidejte drcený led.
  • Přidejte 1/4 hrnku mléka.
 2. 2
  Mixujte zhruba 10 vteřin. Budete chtít, aby led byl jako sněhová koule z hrubého sněhu.
  • Pro extra sladkou chuť přidejte pár lžic cukru. Pokud mátě nějaké ochucovadlo, jako je francouzská vanilka, ochucená smetana atd., nebojte se ho přidat.
  • Znovu mixujte do hladka.
 3. 3
  Podávejte a vychutnejte si hezky rozmixovanou kávu, kterou jste si udělali.

4
Instantní Jamajka shaker

 1. 1
  Rozpusťte instantní kávu a cukr ve vodě.
 2. 2
  Smíchejte s 200 ml vychlazeného mléka a drceným ledem.
 3. 3
  Pokud máte shaker, shakujte, shakujte! Pokud máte hrnek nebo džbánek.. míchejte, míchejte, míchejte!

5
Zlepšováky

 1. 1
  Přidejte aroma. Použijte kousky pomerančové kůry, pomerančovou šťávy a pomerančovou zmrzlinu pro pomerančovou chutnou ledovou kávu.
 2. 2
  Kupte si malinovou zmrzlinu a čerstvé maliny. Přidejte je k vychlazené kávě pro toto jinak chutnající ledové kafe.
 3. 3
  Pouze pro dospělé: Přidejte 2 díly vychlazené kávy, 2 díly Baileys, 2 díly vodky a špetku vanilky.

Tipy

 • Pokud preferujete ve své ledové kávě cukr, vmíchejte ho do ní, dokud je káva teplá, protože se lépe rozpustí; nebo zkuste smíchat cukr s mlékem, než ho budete míchat do kávy.
 • Přebytečnou nebo nepoužitou kávu vezměte a dejte ji do tvořítka na led, tímto způsobem nebudete váš další hrnek ředit.

Varování

 • Nedávejte horkou kávu přímo do lednice, sklenice může prasknout a káva se vylije do lednice. Tomu se říká teplotní šok, přestože k popisu můžete použít jiná slova.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Jídlo

V jiných jazycích:

English: Make Iced Coffee, Italiano: Preparare il Caffè Freddo, Español: hacer café helado, Français: préparer un café glacé, Deutsch: Eiskaffee machen, Português: Fazer Café Gelado, Nederlands: IJskoffie maken, Русский: приготовить кофе со льдом, 中文: 制作冰咖啡, Bahasa Indonesia: Membuat Es Kopi, ไทย: ชงกาแฟเย็น, 日本語: アイスコーヒーを作る, हिन्दी: बनाए कोल्ड कॉफ़ी, 한국어: 아이스 커피 만드는 방법, العربية: عمل القهوة المثلجة, Tiếng Việt: Pha cà phê đá, Türkçe: Buzlu Kahve Nasıl Yapılır

Stránka byla zobrazena 3 198 krát.
Byl tento článek přesný?