Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V dnešní době je osobní podpis velmi častou a praktickou záležitostí. Vyjadřuje vaši osobnost. Ať už se zajímáte o dovedení vlastnoručního podpisu k dokonalosti, vytvoření e-podpisu pro svůj blog nebo web, nebo chcete přidat podpis do e-mailu, níže najdete všechny potřebné kroky.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Ručně napsaný podpis

 1. 1
  Určete si obsah svého podpisu. Pokud se podíváte na podpisy tisíců různých lidí, pravděpodobně si všimnete, že se velmi liší nejen vzhledem, ale také svým obsahem. Někteří lidé se podepisují celým jménem, někteří jen příjmením a někdo dokonce k podpisu používá jen iniciále. Začněte tím, že se rozhodnete, co přesně chcete do svého podpisu zahrnout.
  • Pokud máte obavy z padělání, je možná lepší vytvořit si delší, čitelný podpis tak, že do něj zahrnete celé své jméno a příjmení a budete psát jasně. Je mnohem těžší napodobit detaily dobře propracovaného podpisu, než nějakou nečitelnou muří nohu.
  • Podpis, který obsahuje pouze vaše iniciále, (s prostředním jménem, či bez něj) jsou obecně považovány za formálnější a používají se více při obchodování, než podpisy s plným jménem.
  • V některých případech lidé, kteří nemají rádi své křestní jméno, jej zcela vynechají a použijí k podpisu jen příjmení, nebo zahrnou iniciál křestního jména.
 2. 2
  Vytiskněte si svůj podpis. Předtím, než se podepíšete, svůj podpis si vyzkoušejte nanečisto. Vytiskněte si podpis v mnoha formách a stylech písma a zjistíte, jaký se vám líbí nejvíce. Vytisknutím podpisu také určíte, zda chcete někde přidat stín, změnit barvu a čemu byste se měli vyhnout.
  • Zjistěte hlavní výhody tištěného podpisu. Líbí se vám sklon, tvar, styl a barva písma? Zaměřte se také na jednotlivá písmena a jejich tvar. Všímejte si detailů, abyste si mohli vytvořit osobní podpis.
  • Zaměřte se také na velikost svého rukopisu. Studie ukazují, že lidé s velmi malým písmem jsou často přehlíženi, zatímco lidé s velkým písmem jsou často arogantní a hrají si na snoby. Snažte se, aby váš vytištěný/ rukou podepsaný podpis měl střední velikost a byl svou velikostí podobný vašemu rukopisu.[1]
 3. 3
  Určete, jak chcete svůj podpis mít čitelný. Předtím, než podpis vytisknete a podepíšete se jím, měli byste se snažit o určitou míru čitelnosti. Podpisy některých lidí jsou stejně čitelné, jako jejich písmo, zatímco podpisy jiných lidí vypadají jako nečitelné škrábance. Chcete sice, aby nebylo možné váš podpis napodobit nebo padělat (což může s čitelností souviset), ale chcete si stále stát za svou osobností a nevytvářet nečitelné škrábance.[2]
  • Aby byl váš podpis obtížnější na přečtení, můžete buď psát písmena velmi blízko vedle sebe, nebo je naopak zploštit a roztáhnout.
  • Pokud nechcete, aby byl váš podpis snadno čitelný, můžete určitá písmena vynechat, nebo psát škaredě. Tyto taktiky nejsou profesionální a váš podpis nebude vůbec vypadat hezky.
 4. 4
  Začněte na svém podpisu dělat změny. Na kus papíru si vyzkoušejte podpis nanečisto různými způsoby a vyzkoušejte udělat změny, které si přejete. Začněte menšími písmeny a upravte styl písma postupně (spíše než abyste začali něčím velkým a zcela novým.) Některé změny, které můžete provést, mohou zahrnovat:
  • Výrazně zvětšete velká počáteční písmena jmen.
  • Na konec písmen přidejte ozdobnou kudrlinku (zejména u ‘T,’ ‘Y,’ ‘E,’ a ‘G’).
  • Změňte tvar kruhových/eliptických písmen (zejména u ‘O,’ ‘U,’ ‘C,’ ‘R,’ ‘B,’ a ‘P’).
  • Zahrňte tradiční kurzívu a kaligrafii do svého podpisu.
  • Části svého jména podtrhněte.
  • Přidejte dodatečné tvary a ozdobné prvky.
 5. 5
  Zdokonalte svůj podpis. Až budete mít rozhodnuto, co do svého podpisu chcete přidat nebo z něj naopak vyjmout, začněte se zařazováním všech aspektů do svého pravopisu. Neprovádějte obrovskou změnu ve svém podpisu okamžitě, protože vám to bude připadat nepřirozené a jistě určité změny, které jste chtěli provést, zapomenete. Místo toho pomalu přidávejte a ubírejte určité prvky během několika týdnů, dokud si nevytvoříte osobní podpis.
  • Denně svůj podpis procvičujte a proces navyknutí si tak urychlíte.
  • Vytrvalost je klíčovým prvkem při změně podpisu. Pokud se vám nedaří mít podpis stejný mezi jednotlivým procvičováním, měli byste možná snížit počet změn, které jste chtěli udělat.
  • Pokud máte pochybnosti, více znamená méně. Můžete chtít mít do detailů propracovaný podpis, ale to se zřejmě prvních pár měsíců nestane. Držte se jednoduchosti a časem přidejte další detaily.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Vytvoření e-mailového podpisu

 1. 1
  Zvažte obsah svého podpisu. Na rozdíl od ručně vytvořeného podpisu, který použijete na web nebo blog, e-mailový podpis nemá za cíl napodobit váš ručně vytvořený podpis, ale spíše zahrnuje určitou osobní informaci na konec každého e-mailu, který odešlete. Tento podpis má obvykle vaše plné jméno, kontaktní informace a e-mailovou adresu. Ve svém e-mailovém podpisu se vyhněte osobním informacím, heslům nebo citátům.[3]
 2. 2
  Vytvořte si podpis v Outlooku. Pokud máte Microsoft Outlook, můžete snadno vytvořit e-mailový podpis. Abyste podpis v Outlooku vytvořili, otevřete program a postupujte podle následujících kroků:
  • Jděte do menu ‘Nástroje’, poté vyberte ‘Možnosti,’ a poté vyberte ‘Formát E-mailu’
  • Klikněte na tlačítko ‘Podpisy’, který se nachází asi v polovině dialogového okna.
  • Vyplňte informace o svém podpisu. Až budete mít hotovo, klikněte na ‘Ok’, a poté znovu na ‘Ok’ v předchozím okně.
 3. 3
  Vytvořte podpis v Gmailu. Abyste vytvořili podpis ve svém účtu Gmail, otevřete svůj e-mail a následujte tyto instrukce:
  • V pravém horním rohu obrazovky klikněte na ozubené kolečko, a poté sjeďte dolů a klikněte na ‘Nastavení’
  • Najděte sekci ‘Podpis’ v nastavení a vyberte ji
  • Vyplňte informace o svém podpisu, klikněte na ‘Uložit Změny’ na spodní straně aby se změny projevily.
 4. 4
  Vytvořte podpis v Hotmailu. Pokud vás zajímá, jak vytvořit podpis v Hotmailu, otevřete svůj účet a řiďte se následujícím postupem:
  • Klikněte na ozubené kolečko v levém horním rohu a sjeďte dolů pro výběr tlačítka ‘Více nastavení e-mailu‘.
  • Najděte tlačítko ‘Písmo zprávy a Podpis’ a vyberte jej.
  • Zadejte svůj podpis ve formátu, jak jej chcete vidět v e-mailu a klikněte na ‘Uložit’[4]
 5. 5
  Vytvořte podpis v Yahoo Mailu. Přihlaste se do svého účtu Yahoo a následujte tyto instrukce, abyste vytvořili svůj osobní podpis:
  • V pravém horním rohu vyberte tlačítko ‘Možnosti’ a poté najděte tlačítko ‘Možnosti mailu’ a vyberte jej.
  • Na levé straně stránky najděte tlačítko ‘Podpis’ a vyberte jej.
  • Přidejte svůj podpis ve formě, jak jej chcete v e-mailu mít a vyberte možnost ‘Ukázat podpis ve všech odchozích e-mailech’, aby se automaticky odeslal s vašimi e-maily.
  • Podpis uložte vybráním tlačítka ‘Ok’.[5]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Vytvoření podpisu na blog

 1. 1
  Použijte online nástroj k vytváření podpisů. S nedávným boomem blogů se také objevila velká pomoc pro vytváření blogů – včetně vytvoření osobních podpisů pro blogy. Pokud nechcete mít svůj podpis online, nebo vám schází grafické schopnosti, můžete navštívit webovou stránku, která vám vytvoří spousty podpisů, ze kterých si budete moci vybrat. Jednoduše navštivte web pro vytváření podpisů, (jako je například Signature Maker)[6] nebo Sign Now[7] ), a následujte postup pro vytvoření podpisu.[8]
 2. 2
  Vytvořte podpis jako obrázek. Pokud jste fanoušky grafického designu, zapojte svůj talent a vytvořte si osobní podpis na svůj blog ve svém oblíbeném foto-editačním/grafickém programu. Použijte nabídku stylů písma, které váš program má, nebo vyzkoušejte, jaké to je podpis nakreslit vlastní rukou elektronicky. Můžete si jej poté uložit jako obrázek a nahrát jej na blog v přizpůsobené velikosti.
 3. 3
  Naskenujte vlastnoruční verzi svého podpisu. I když možná nechcete, aby se vám podpis pohybovat po internetu, můžete si napsat atraktivní verzi svého podpisu na papír a naskenovat jej do počítače. Poté si jej můžete stáhnout do foto-editačního softwaru na svém počítači, upravit jej, aby byl ostřejší a poté jej nahrát jako obrázek na svůj blog.
  • Některé telefony nabízejí aplikace, které vytvářejí obrázky jako ze skeneru pro váš blog, které si můžete uložit do počítače.
 4. 4
  Přidejte svůj podpis automaticky na blog. Pokud nechcete svůj podpis manuálně přidávat na blog s každým příspěvkem, můžete přidat kód, který udělá veškerou práci za vás. Zkopírujte a vložte: <img class="left" alt="post signature" src="YOUR IMAGE URL"> na šablonu příspěvků pro váš blog.[9]
  Reklama

Tipy

 • Podívejte se na podpisy jiných lidí a snažte se získat inspiraci. Například Walt Disney měl ve svém podpisu velmi výrazné “D,”. John Hancock nebo Královna Alžběta měli své osobní, zdobné podpisy.
 • Zákon: Podle zákonů v U.S.A., jakýkoliv symbol udáte, včetně "X," a zamýšlíte jej jako podpis, je vaším platným podpisem. Může to být cokoliv a nemusí obsahovat římská písmena. Abyste se však ubránili komentářům úředníků, snažte se vyhnout čemukoliv extravagantnímu (jako například 3 cikcak čáry pod sebou).
  • Pokud například žádáte o nový řidičský průkaz, a podepíšete se například jako Smolík nebo cikcak, může vám úředník za přepážkou oznámit, že tento podpis není přijatelný a budete se muset podepsat znovu.
  • Vláda si může vytvářet své vlastní regulace, snažte se proto svůj podpis oprostit od zbytečných přízdob.
 • Pro svůj podpis můžete použít své iniciále. Pokud je vaše jméno například Trixie Alisha L. Barras, chcete z každého jména použít jen počáteční písmeno, včetně svých prostředních. Vznikne vám tedy TALB, které si můžete přizpůsobit.
Reklama

Varování

 • Pokud budete svůj podpis měnit příliš a příliš často, může dojít i k tomu, že se například nedostanete ke svému bankovnímu účtu.
 • Máte-li příliš složitý a komplikovaný podpis, na určitých úřadech můžete mít problémy s jeho potvrzením a ověřením.
 • Používání přezdívek a gelových per je roztomilé, pokud podepisujete osobní věci, jako jsou pohledy nebo ročenky, ale při podpisu oficiálních dokumentů, jako jsou smlouvy, nejsou dovoleny.
 • Ujistěte se, že se váš osobní podpis shoduje s podpisem udaným na vašem platném občanském průkazu.
Reklama

O tomto wikiHow

Shannon O'Brien, MA, EdM
Spoluautorem článku je :
Životní a kariérní kouč
Tento článek spoluautorem článku je Shannon O'Brien, MA, EdM. Shannon O'Brien je zakladatelem a hlavním poradcem společnosti Whole U. (poradenství v oblasti kariéry a životní strategie se sídlem v Bostonu, MA). Prostřednictvím poradenství, seminářů a e-learningu Whole U. umožňuje lidem, aby pokračovali ve své životní práci a žili vyváženým a účelným životem. Shannon byla recenzenty Yelpu oceněna jako #1 Career Coach a #1 Life Coach v Bostonu. Byla uvedena na stránkách Boston.com, Boldfacers a UR Business Network. Na Harvardské univerzitě obdržela magisterský titul v oboru technologie, inovace a vzdělávání. Tento článek byl zobrazen 42 434 krát
Kategorie: Psaní
Stránka byla zobrazena 42 434 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama