Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Byli jste v minulém životě astronautem? Pionýrem? Herečkou, nebo královnou? Chtěli byste to zjistit? Objevování minulých životů je zábava. Je to snadné, uvolňující a nepotřebujete k tomu žádného hollywoodského terapeuta. V tomto článku se dozvíte, jak si během chvíle vzpomenout na své minulé životy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Udělejte to sami

Stáhnout PDF
 1. 1
  Připravte si místnost. Zajistěte, aby v místnosti byla příjemná teplota – ani zima, ani teplo. Zatáhněte závěsy, vypněte televizi i rádio, vypněte si telefon a pokud máte generátor bílého hluku, zapněte si ho tak nahlas, abyste vyrušili všechny zvuky zvenčí. Zkuste následující nastavení:
  • Bílý hluk – zní jako televize zapnutá na stand-by.
  • Hnědý hluk – připomíná zvuk oceánu v dálce.
 2. 2
  Uvolněte mysl a najděte si nějaké klidné místo. Posaďte se, nebo si lehněte v temné místnosti a zajistěte, že budete sami a nikdo vás nebude rušit. Vyberte si dobu, kdy se budete cítit příjemně a klidně a nebudete unavení. Když budete mít hlad, nebo když vám v hlavě bude stále dokola hrát nějaká písnička, nebudete schopni se soustředit.
 3. 3
  Uvolněte tělo. Lehněte si na postel, nebo si sedněte do křesla a několik minut se uvolňujte, abyste se připravili na objevnou cestu.
 4. 4
  Připravte se. Zavřete oči a udělejte si pohodlí. Lehněte si na záda, paže položte vedle sebe a představujte si, jak se koupete v ochranném světle:
  • Představujte si, že všude kolem vás je bílé světlo. Vnímejte ho okem své mysli, pozorujte, jak vám ozařuje chodidla, nohy, kolena, stehna, trup, paže, krk, obličej a celou hlavu. Toto bílé světlo vás ochrání před negativními vlivy. Představuje lásku, vřelost a osvícení a poskytne vám ochranný obal, který zabrání tomu, aby se vám stalo něco zlého.
  • Představujte si světlo uvnitř své mysli. Pociťujte jeho vřelost a nechejte ho, aby zaplavilo celé vaše tělo. Opakujte si následující slova: „Vdechuji silnou ochrannou energii. Tato energie okolo mě buduje ochrannou auru, která mě za každých okolností ochrání před vším špatným.“
  • Zopakujte si tato slova pětkrát za sebou na pět nadechnutí. Potom se zaměřte na vizualizaci a cítění této energie a snažte se vnímat ji barevněji a silněji. Vyberte si další barvu, která vás napadne a opakujte tento postup, dokud nebudete připraveni na další krok.
 5. 5
  Vydejte se na cestu. Představte si sami sebe v dlouhé chodbě, na jejímž konci jsou velké dveře. Měli byste tyto dveře vidět před sebou co nejdetailněji.
  • Vaše chodba může být zlatá a filigránová, nebo gotická, jako například v nějaké katedrále. Může být celá z drahých kamenů, nebo může být dřevěná a připomínat les – je jen na vás, co si budete představovat.
  • Ať už bude vaše chodba vypadat jakkoli, měli byste ji používat při každém hledání minulých životů. Představujte si tuto chodbu v očekávání toho, co najdete na jejím konci. Až dojdete ke dveřím a vezmete za kliku, objevíte svůj minulý život.
 6. 6
  Projděte svou chodbou. Každý krok, který uděláte, by měl být vědomý a kontrolovaný. Dívejte se na to, jak šlapete nohama po zemi a představujte si každý detail vaší cesty k velkým dveřím – vůni chodby, zvuky okolí, barvu světla, nebo „vůni“ toho, co je okolo vás.
  • Až dojdete na konec a budete mít pocit, že jste připraveni, vezměte za kliku. Dívejte se sami na sebe, jak otvíráte dveře, pociťujte chlad a texturu kliky a zvuk otvíracího mechanismu. Až se dveře uvolní, zhluboka se nadechněte a jemně je otevřete.
 7. 7
  Vítejte ve svém minulém životě. Akceptujte to první, co na druhé straně dveří uvidíte a důvěřujte tomu, že jde o něco z vašich minulých životů.
  • Může to být něco tak abstraktního, jako například žlutá barva, nebo něco tak konkrétního, jak obraz milovaného dítěte ve vaší náruči. Vše, co uvidíte, berte jako základ, na kterém budete moci stavět a pociťujte to všemi smysly. Podržte si tento obraz v hlavě a otevřete se jemu. Přijměte vše, co vám vaše mysl nabídne.
  • Možná zjistíte, že se ze žluté barvy stane žlutý koberec. Až dojdete dále ve svých vizích, možná zjistíte, že jde o slunce, které svítí na koberec. Později si možná uvědomíte, že jde o koberec v londýnském bytě... a tak dále.
  • Je možné, že v tuto chvíli budete pochybovat, ale můžete si být jistí, že se vám právě vynořují vzpomínky z minulých životů.
 8. 8
  Mějte trpělivost. Pokud nevidíte vůbec nic, vzpomeňte si na něco, co vás vždy bavilo, například na nějaký váš koníček, nebo na oblíbené místo. Můžete se zeptat sami sebe, proč máte tuto věc tak rádi. Je možné, že jde o pozůstatek z vašeho minulého života.
  • Pokud stále nic nevidíte, zkuste metodu s botou: podívejte se dolů na své nohy a vyberte si první pár bot, který vám přijde na mysl. Možná uvidíte sandály a uvědomíte si, že máte na sobě tuniku. Možná uvidíte černé lodičky na vysokém podpatku a uvědomíte si, že na sobě máte dlouhé večerní šaty.
  • Pokud sami sebe uvidíte v krásném domě s krásnou ženou a nebudete vědět, jak jste se tam dostali, omylem jste sklouzli do písně Talking Heads. Usmějte se pokračujte v objevování.
  • Až si na něco vzpomenete, i když to bude jen pár bot, a budete si jistí tím, že na tmo něco je, můžete příští meditaci zahájit v tomto bodě. Každé další sezení začínejte něčím, co jste již viděli a postupujte vždy od známého k neznámému.
 9. 9
  Akceptujte to, co uvidíte. Možná se vám bude zdát, že si tyto obrazy vymýšlíte. Někdy to tak skutečně bude, ale musíte si uvědomit, že jde o součást procesu vzpomínání na minulé životy.
  • Tyto vize mají ve svém jádru téměř vždy trochu pravdy. Poznáte to jistě až když za sebou budete mít spoustu meditací o minulých životech a začnete vnímat vzorce a detaily, které se opakují stále dokola.
  • Mezitím musíte věřit tomu, že vše, co vidíte, je pravda – když tomu věřit nebudete, nikam se nedostanete. Vaše analytická mysl sestřelí každou vaši vzpomínku jako produkt přebujelé fantazie.
 10. 10
  Vraťte se do přítomnosti. Pokud se nechcete zbavit nějaké nepříjemné vzpomínky, většinou vám dojde energie a vrátíte se zpět do přítomnosti sami od sebe. Zjistíte, že se obrazy přestaly vynořovat, nebo vaši analytickou mysl podráždilo něco, co jste viděli... a jste zpět. Nebudete mít jinou možnost, než otevřít oči.
  • Pokud se to nestane a vy budete připraveni se vrátit do přítomnosti, představte si ty samé dveře, kterými jste do minulého života vešli. Otevřete je a vraťte se zpět svojí chodbou. Řekněte si, že až dojdete k místu, ze kterého jste vyrazili, budete se cítit příjemně a svěže a vzpomínky z minulých životů si budete pamatovat naprosto detailně a jasně.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Hypnoterapie

Stáhnout PDF
 1. 1
  Navštivte hypnoterapeuta. Někdy je ke vzpomínkám na minulé životy nutné využít nástroje, které většina lidí neovládá – například autohypnóza není jednoduchá. Zkušení hypnoterapeuté, kteří se specializují na regrese do minulých životů, vám s tím mohou pomoci. Zde je několik věcí, které při sezení můžete očekávat:
  • Terapeut vám pravděpodobně pustí klidnou hudbu, uvede vás do uvolněného stavu a zajistí, abyste se cítili bezpečně a pohodlně. Nebraňte se tomu a najděte vnitřní klid.
  • Zbavíte se myšlenek, které ovládáte a umožníte, aby regrese proběhla přirozeně.
  • Uvolníte svaly v těle, zejména ramenní a krční svaly, které často zadržují největší napětí.
  • Během hlubší relaxace bude terapeut mluvit o světlu, které vámi prochází, prozařuje celé vaše tělo a obklopuje vás.
  • Až budete uvolnění a připravení, terapeut otevře dveře do vašich minulých životů a provede vás celou touto cestou.
  • Terapeut vás povzbudí, abyste objevovali své vzpomínky a vybavovali si je co nejdetailněji.
  • Terapeut vás možná vrátí zpět do dělohy a provede vás porodem do minulého života.
  • Až objevíte svůj minulý život, terapeut vás jím provede a umožní vám vnímat ho co nejintenzivněji. Až se probudíte, budete si pamatovat všechny detaily svého minulého života.
  • Na konci sezení vás terapeut pomalu a zvolna vrátí zpět do přítomné reality a do vašeho aktuálního života.
 2. 2
  Gratulujeme! Právě jste prožili svůj minulý život.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Buďte metafyzičtí

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zaměřte se na náboženství. Pro některé lidi nejsou minulé životy místem, na které se mohou podívat, ale spíše součástí toho, kým jsou. Mnoho kultur v historii lidstva věří na reinkarnaci.
  • Islám a křesťanství reinkarnaci neuznávají, ale hinduisté, někteří židé a někteří buddhisté ano.

Tipy

 • Pokud zjistíte něco velmi znepokojivého, vzpomeňte si na auru, která vás obklopuje. Můžete odejít, kdykoli budete chtít. Nemusíte zůstávat v minulém životě a sledovat vše, co se vám přihodí.
 • Až si dáte pauzu, nebo až si zapíšete své myšlenky, zamyslete se nad speciálními věcmi, se kterými máte určité spojení. Mohou to být jazyky, hudba (velmi časté), místa, nebo vůně. Možná máte tendenci mít některé věci rádi a jiné nesnášet. Tyto sklony vám pomohou odhalit vaši skrytou, ale přesto známou část – vaše minulé životy.
 • Neměli byste provádět autohypnózu příliš často a několik dní po sobě. Když se budete snažit příliš usilovně, vybavíte si nepřesné vzpomínky. Mezi jednotlivými sezeními byste si měli dopřát dostatek času (týdny, nebo měsíce). Možná si uvědomíte, že si informace z minulého života vybavíte několikrát úplně stejně. Podle toho poznáte, že jde o pravdivé vzpomínky.
 • Připravte se na to, že objevíte pravdu v tom, co uvidíte (nebo ucítíte či uslyšíte). Až pravdu najdete, poznáte to. Pocítíte reinkarnační vzpomínku a prožijete prozření spojené s vaším aktuálním životem.
 • Ze začátku vám to možná nepůjde, ale nesmíte to vzdávat.
 • Nesnažte se příliš usilovně, mělo by vám to jít téměř samo.
 • Regrese do minulých životů jsou spojeny se vzpomínkami duše a s astrálním cestováním. Jde jen o vás. Freud, Jung a další psychologové se shodují na tom, že nevědomí, kde jsou uloženy informace a vzpomínky, není snadno dosažitelné, ale je možné ho dosáhnout.
 • Při každém pokusu vybavit si minulé životy používejte stejné ochranné fráze a představujte si stejné věci, abyste vytvořili podmíněný reflex.
 • Pokud chcete, aby vaše duševní procesy byly citlivé na vzpomínky z minulého života, můžete použít hyper empirickou indukci,

která je založena na konkrétním návrhu bdělosti, expanze mysli a zvýšeného vnímání a citlivosti.

 • Možná se vám podaří dosáhnout dobrých výsledků pomocí metody Best Me, která díky autohypnóze umožní snadnější zapojení celé osoby do obsahu reinkarnačního zážitku.
Reklama

Varování

 • Uvědomte si, že se vám během regrese do minulých životů nebo autohypnózy může stát spousta zvláštních věcí. Nejčastější jev je podobný mimotělním zážitkům. *Jde o pocit vznášení se nad svým skutečným tělem jako duše, která poletuje nad tělem ležícím v posteli. Nejde samo o sobě o vzpomínku na minulý život, ale přiblíží vás to duchovním prožitkům a umožní vám to vzpomenout si na své minulé životy. *Tento zážitek většinou doprovází zrychlený tep a rychlé pohyby očí, jako v REM fázi spánku.
 • Existují záznamy o tom, že si děti pamatují své minulé životy. Vybavují si události, jména a místa, která nikdy předtím neviděly a nezažily. Může jít o velmi malé děti – například dva roky staré.
 • Existuje staré čínské přísloví, které říká: „Nezáleží na tom, zda je kočka černá, nebo bílá. Důležité je, zda loví myši.“ Ze striktně psychologického hlediska nezáleží na tom, zda jsou hypnoticky navozené zážitky z minulých životů skutečné, nebo jsou jen formou zkušenostního divadla. Pokud člověku pomohou vyřešit nějaký problém, jsou přínosné bez ohledu na to, zda je možné je nějak vysvětlit.
 • Dalším běžným jevem, který se může objevit, je „fragmentace.“ Vaše vzpomínky budou intenzivnější, zrychlí se vám tep a začnete mít pocit, že jste velmi, velmi malí, jako kdyby celá vaše bytost byla jen malým prachem vědomí v místě vašich očí. Obrazy, které uvidíte, budou fragmentované, jako rozbitá skleněná tabule. Možná začnete vidět abstraktní věci, tvary a formy, jako v nějakém zvláštním snu. Postupně budou tyto fragmenty nahrazeny vzpomínkami na minulé životy. Celý tento zážitek může být trochu znepokojivý. Musíte si uvědomit, že cokoli divného a abstraktního představuje něco skutečného. Nenechejte se tím znepokojit. Jednoduše tento obraz vymažte a zastavte se. Když pomyslíte na své tělo (a na to, jak v něm jste), ihned se do něj vrátíte.
 • Nepleťte si pravdu s tím, co chcete vidět, neboli jak řekl Bob Dylan: „Nepleťte si ráj s domem na konci ulice.“
 • Pokud si vzpomenete na něco velmi nepříjemného, uvědomte si, že na to můžete okamžitě přestat myslet a kdykoli se z hypnózy můžete probudit. Přestože vás bude chránit bílé světlo, je možné, že narazíte na něco příliš bolestivého na to, abyste to snášeli. V takovém případě prostě otevřete oči. Pokud se rozhodnete, že chcete tyto nepříjemné obrazy vidět až do konce, ale neprožívat je, a že jste v bezpečí ve svém kokonu z bílého světla, uvidíte je jako film, který vám přehrávají profesionální herci. Říkejte si, že vám nic nemůže ublížit a zvládnete to.
 • Mnoho lidí v dnešní západní kultuře nevěří na minulé životy, protože zatím nebylo možné vědecky dokázat, že reinkarnace existuje, i když na ni polovina světa věří. (Nikdo například nepřinesl do přítomnosti ze svých cest do minulých životů žádný artefakt.)
 • Jako v případě dalších forem náboženských zkušeností je nutné být otevření (nebo alespoň tolerovat) objevování vzpomínek z minulých životů, pokud nám pomohou lépe porozumět naší aktuální existenci.
Reklama

O tomto wikiHow

Stephanie Riseley, MFA
Spoluautorem článku je :
Certifikovaná Hypnoterapeutka
Tento článek spoluautorem článku je Stephanie Riseley, MFA. Stephanie Riseley je hypnoterapeutka, životní a spirituální kouč se sídlem v Los Angeles v Kalifornii. Stephanie spojuje neurovědu se spiritualitou, aby pomohla lidem objevit jejich vlastní sílu a účel duše. Psychiatrem Brianem Weissem, MD a the Brian Weiss Institute byla certifikována v minulých životních regresních terapiích a také pomáhá k uzdravení lidí pomocí modifikace kognitivního chování a uvědomění. S více než 30 lety zkušeností provedla Stephanie výzkum v DSM III (R), manuálu psychiatrických poruch, v UCLA's Neuropsychiatric Institute. Získala BA z University of California, Berkeley a MFA z University of California, Los Angeles. Tento článek byl zobrazen 263 042 krát
Stránka byla zobrazena 263 042 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama