Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Získat si důvěru dívky po tom, co jste jí lhali, není vůbec snadné. Ať už jste jí lhali kvůli tomu, že jste trávili čas s jinou ženou, kvůli tomu, že jste ji podváděli, nebo kvůli něčemu jinému, co zranilo její city, nebude pro vás snadné si její důvěru opět získat. Není to ovšem nemožné. Pokud jste ochotní být ke své dívce upřímní, dát jí dostatek času a prostoru a v budoucnu jí už nikdy nelhat, pomalu ale jistě se vám může podařit si ji opět získat. Jak tedy na to? Řiďte se radami uvedenými v tomto článku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Promluvte si s ní

 1. 1
  Omluvte se. Pokud chcete získat zpět důvěru své dívky, ze všeho nejdříve byste se jí měli upřímně omluvit a vyjádřit lítost nad tím, že jste jí lhali. Ať už jste ji podvedli, lhali jí o tom, že jste strávili víkend u svých rodičů, když jste ve skutečnosti byli s kamarády v Las Vegas, nebo jste jí zatajili nějaký důležitý detail, nevyhnutelně se cítí ublížená, zmatená a pravděpodobně má pocit, že vás vůbec nezná. Dejte jí najevo, že chápete, jak těžké to pro ni je a že litujete svého činu.
  • Neomlouvejte se jí proto, že máte pocit, že je to správné – udělejte to proto, že to tak skutečně myslíte. Když to nebudete myslet upřímně, vaše dívka to pozná.
  • Až se své dívce budete omlouvat, dívejte se jí do očí, mluvte klidně a pomalu a otočte se k ní čelem, aby viděla, že jí věnujete veškerou pozornost.
  • Nemusíte se omlouvat stokrát za sebou – jde o kvalitu, ne o kvantitu.
  • Dejte jí najevo, že rozumíte její bolesti a utrpení, které jste jí způsobili. Když si bude myslet, že ji nechápete, nebude vás chtít poslouchat.
  • Neměli byste sice mluvit jen o sobě, ale měli byste jí dát najevo, že vás skutečně mrzí, co jste provedli.
 2. 2
  Upřímně jí řekněte, proč jste jí lhali. Není nutné zacházet do přílišných detail, pokud máte pocit, že byste jí tím zbytečně ublížili ještě více, ale měli byste být schopní jí vysvětlit, proč jste se rozhodli jí lhát. Možná jste ji chtěli chránit, nebo jste měli pocit, že by jí upřímnost ublížila, nebo jste se za pravdu styděli a chtěli jste ji skrýt. Ať už byly vaše důvody jakékoli, dejte své dívce najevo, proč jste se zachovali tak, jak jste se zachovali – ukážete jí tím, že jste vyspělí a snažíte se nad svým činem přemýšlet a že nejste ochotní vše hodit za hlavu, aniž byste se z toho poučili.
  • Když své dívce upřímně řeknete, proč jste jí lhali, bude mít pocit, že se budete upřímně chovat i v budoucnu.
  • Když jí řeknete, proč jste udělali to, co jste udělali, bude pro ni snadnější pochopit váš úhel pohledu.
  • Měli byste vědět, kdy je lepší se upřímnosti vyhnout. Pokud jste například trávili čas s jinou ženou, protože se ve vztahu nudíte, měli byste si to raději nechat pro sebe.
 3. 3
  Slibte své dívce, že už se to nikdy nebude opakovat – a myslete to vážně. Za prvé byste měli zajistit, že se podobná situace skutečně už nebude nikdy opakovat. Pokud o sobě pochybujete a myslíte si, že byste mohli udělat stejnou chybu, ušetřete svoji dívku a raději na sobě nejprve zapracujte, než se budete pouštět do jiného vztahu. Pokud máte pocit, že by vám vaše dívka neměla věřit, nemůžete si myslet, že vám věřit bude. Jakmile si budete jistí, že se podobná situace už nebude nikdy opakovat, měli byste jí slíbit, že jste připravení své chyby hodit za hlavu.
  • Mluvte upřímně a neslibujte nic, co nehodláte dodržet.
  • Dejte své dívce najevo, že si uvědomujete, že činy jsou důležitější, než slova, ale ujasněte si, že od nynějška budou vaše činy souhlasit s vašimi sliby.
 4. 4
  Slibte jí, že se změníte. Řekněte jí, že budete pracovat na tom, abyste se zlepšili a stali se člověkem, který jí nebude nikdy lhát. Buďte otevření v tom, že jde o dlouhodobý proces a že se vám nepodaří se změnit přes noc, ale dejte jí najevo, že jste ochotní se pro ni změnit. Pokud máte přesný plán, který vám umožní se změnit, jako například vedení deníku, psychoterapii, nebo jen snahu stát se upřímnějším a přemýšlivějším člověkem, řekněte jí to, abyste zněli upřímněji.
  • Znovu si musíte ujasnit, že se to nepodaří přes noc, ale že na tom skutečně chcete pracovat, protože je pro vás velmi důležité získat si její důvěru zpět.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Získejte si její důvěru zpět

 1. 1
  Dopřejte jí dostatek prostoru. Až své dívce řeknete vše, co máte na srdci, měli byste jí dát nějaký čas. To nejhorší, co v tuto chvíli můžete udělat, je volat jí, nebo ji neustále navštěvovat – mohla by mít pocit, že ji dusíte. Raději jí dejte najevo, že se k ní rádi vrátíte, až na to bude připravená. Neznamená to, že byste se měli vyhnout veškeré komunikaci, ale znamená to, že byste měli trochu ustoupit a počkat, až bude připravená s vámi mluvit.
  • Můžete jí jednou za pár dní zavolat, nebo poslat zprávu, ale udělejte to jen v případě, že budete mít pocit, že s vámi chce mluvit (i když bude trochu váhat).
  • Pokud chcete být milí, můžete jí poslat květiny, ale neměli byste to přehánět. Pokud se na vás zlobí, není připravena přijímat dary.
  • Můžete pro ni udělat něco malého, například jí napsat dopis, abyste jí dali najevo, že na ni myslíte, ale zároveň ji nedusili.
  • Když se k ní budete chtít vrátit, chovejte se mile a přátelsky, ale nemluvte s ní příliš dlouho a nepřepadejte ji.
 2. 2
  Dejte tomu čas. Je důležité dát své dívce nejen prostor, ale také čas. Musíte mít trpělivost a počkat si, až se k vám vrátí, místo abyste na ni tlačili a předstírali, že je vše přesně tak, jak by mělo být. Mějte trpělivost a i v případě, že spolu trávíte spoustu času, byste neměli spěchat. Neptejte se jí, jestli vám odpouští a nesnažte se například plánovat velké akce a výlety, nebo romantická rande. Jděte na to pomalu a počkejte, až se vaše dívka sama vyjádří.
  • I v případě, že spolu opět trávíte čas, byste neměli očekávat, že bude vše stejné jako dříve. Dávejte si velký pozor na dotekly, lichotky a obecné trávení času se svojí dívkou.
  • Nebuďte z toho frustrovaní. Je přirozené, že si přejete, aby byla vaše lež zapomenuta, ale uvědomte si, že takto vztahy bohužel nefungují.
  • Chovejte se přirozeně. Nemusíte o své lži neustále mluvit. Dávejte si pozor, abyste k tomu nepřistupovali příliš samozřejmě a počkejte si, až vám vaše dívka bude opět důvěřovat.
 3. 3
  Buďte spolehliví. Pokud chcete, aby vám vaše dívka opět důvěřovala, musíte být naprosto spolehliví, a to i v případě, že jste dříve nebyli. Znamená to, že jí musíte být k dispozici, když vás bude potřebovat, musíte dodržovat všechny své sliby a musíte chodit vždy včas – raději spíše o trochu dříve. Když jí zalžete a potom nebudete spolehliví, nebude vám chtít věřit.
  • Snažte se svoji dívku podporovat a pomáhat jí. Dejte jí najevo, že jste jí vždy nablízku. Pokud jste s ní například dříve nechodili na zápasy jejího oblíbeného týmu, zajděte tam s ní a dejte jí najevo, že vám na ní záleží.
  • Umožněte jí, aby se otevřela a mluvila s vámi o svých problémech. Dáte jí tím najevo, že vám může začít opět důvěřovat.
  • Měli byste být spolehliví, ale to neznamená, že byste jí měli sloužit, nebo za ní chodit jako ocásek – zachovejte si svoji vlastní identitu, ale zároveň se snažte jí pomáhat. Neměla by si myslet, že se jí snažíte zavděčit, není to zrovna přitažlivé.
 4. 4
  Buďte dostupní. Pokud si chcete opět získat důvěru své dívky, měli byste jí být nablízku. Nemusíte jí sice posílat kopii svého kalendáře, ale měla by mít pocit, že ví, kde se většinu času nacházíte, jinak začne mít opět strach. Když vám zavolá nebo napíše, měli byste se jí co nejdříve ozvat. Když ji necháte čekat déle než několik hodin, nebo dokonce dnů, začne mít pocit, že vám stále nemůže důvěřovat.
  • Můžete jí nezávazně říct, co máte v plánu, až nebudete spolu. Pokud jdete na fotbalový zápas s kamarády, řekněte jí to a kupte jí například plyšovou hračku s logem jejího oblíbeného týmu. Pokud jdete na návštěvu ke svému strýci, který bydlí na pláži, pošlete jí fotku oceánu a napište jí, že byste chtěli, aby byla s vámi.
  • Nechovejte se tajemně. Pokud spolu trávíte čas, ale vy musíte odejít, řekněte jí, kam jdete.
  • Neznamená to, že by vás měla neustále sledovat, nebo by vám měla dát do auta GPS – znamená to jen to, že by měla mít obecné povědomí o tom, co děláte, aby vám mohla důvěřovat.
  • Pokud budete několik dní pryč, nezapomeňte se jí alespoň ozvat. Snažte se jí volat alespoň jednou denně, nebo jí poslat zprávu, abyste jí dali najevo, že na ni myslíte.
 5. 5
  Buďte i nadále upřímní. Až spolu začnete opět trávit více času, měli byste se chovat stále upřímně. Mluvte s ní o tom, proč se cítíte smutně, zmateně, nebo ublíženě a když se budete cítit zvláštně nebo nepříjemně, také jí o tom řekněte. Vaše dívka bude chtít vědět, jak se cítíte, aby pochopila, co se vám honí hlavou. Když k ní opět nebudete upřímní a ona to zjistí, váš vztah bude u konce.
  • Mějte trpělivost a stále s ní mluvte o tom, co se vám honí hlavou. Pomalu si tím opět získáte její důvěru. Nemusíte jí říkat vše, co vás napadne, ale měli byste se aktivně snažit s ní mluvit otevřeně.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Udržte si její důvěru

 1. 1
  Zajistěte, aby měla pocit, že je pro vás jedinečná. Povedlo se vám získat si důvěru vaší dívky zpět, ale nevíte, jak si ji udržet? Musíte zajistit, aby měla pocit, že je pro vás jedinečná a že pro vás znamená mnoho a že jí už nikdy nebudete lhát. Pokud toho chcete dosáhnout, měli byste se chovat jako gentlemani, brát ji na romantická rande, lichotit jejímu vzhledu a osobnosti a projevit zájem o její koníčky, myšlenky, cíle a pocity.
  • Pokud jí to sluší, nebojte se jí to říct.
  • Pošlete jí květiny, nebo romantickou báseň (pokud je to váš styl).
  • Zeptejte se jí na názor na něco, na čem vám záleží, ať už je to váš nový účes, nebo aktuální politická situace.
  • Zajímejte se o její život. Ptejte se jí na její rodinu, na její zkoušky ve škole, nebo se začněte zajímat o její dětství.
 2. 2
  Buďte k ní otevření. Pokud si chcete udržet důvěru dívky, musíte se naučit k ní být naprosto otevření. Říkejte jí o sobě věci, které jste mnoha lidem neřekli – nebo které jste dokonce neřekli ještě vůbec nikomu, a snažte se dát jí najevo, že jí důvěřujete a záleží vám na ní. Když s ní budete sdílet své osobní informace, uvidí, že si jejího názoru a reakcí skutečně vážíte a že k ní chcete být upřímní.
  • Nemusíte jí říkat nic, co pro vás nebude příjemné. Jen jí ukažte, že jí důvěřujete i se svými osobními informacemi a s trochou štěstí se vám podaří zajistit, aby to bylo stejné i u ní.
  • Když se budete snažit zajistit, aby vás skutečně poznala, ocení to a uvidí, že jste k ní naprosto upřímní.
 3. 3
  Buďte sami sebou. Pokud si chcete zachovat důvěru své dívky, musíte se chovat přirozeně a být sami sebou. Je pravděpodobné, že budete ve svém životě muset něco změnit, abyste měli jistotu, že jí už nebudete lhát, ale neměli byste se kvůli dívce měnit z podstaty. Pokud máte pocit, že věnujete veškerou svoji energii tomu, abyste ji získali a že se měníte tak, až je vám to nepříjemné, nejste sami sebou a nakonec nebudete spokojení ani vy, ani ona.
  • Zeptejte se sami sebe, zda se cítíte přirozeně a zda máte pocit, že dívka důvěřuje vám takovým, jací skutečně jste – ne někomu, koho jste si vytvořili jen abyste ji získali.
 4. 4
  Uvědomte si, že je už příliš pozdě. Bohužel není pravidlem, že se vám po lhaní podaří získat si důvěru dívky zpět. Pokud je to už týdny, nebo dokonce měsíce a vy stále nemáte jasno a máte pocit, že vám dívka nedůvěřuje, stále vás kontroluje a vy se musíte neustále omlouvat za to, co se v minulosti stalo, pravděpodobně je příliš pozdě na to váš vztah obnovovat. Bude lepší ho ukončit dříve, než budete oba dva zranění ještě mnohem více a způsobíte si zbytečnou bolest tím, že se budete snažit spravit něco, co není možné spravit.
  • Pokud máte pocit, že jste měli trpělivost a dali jste vašemu vztahu vše a dívka vám stále nedůvěřuje, pravděpodobně bude nejlepší se rozejít.
  • Pokud váš vztah skutečně nefunguje, bude pro vás lepší začít znovu s někým jiným – pokud se ovšem dokážete poučit ze svých chyb.
  • Až si uvědomíte, že je příliš pozdě na to něco napravovat, měli byste vztah ukončit co nejdříve. Bude to pro vás oba lepší, než bolest zbytečně prodlužovat.
  Reklama

Tipy

 • Pokud se vás vaše dívka bude ptát na něco, na co nezná odpověď, nelžete jí. Uvědomte si, že to pozná.
 • Dejte jí najevo, že vám na ní záleží a že jste jí nechtěli ublížit.
 • Buďte upřímní. Jedině tak se vám podaří váš vztah obnovit.
 • Pokud to bude možné, neměli byste nikdy lhát.
 • Nesnažte se jí omluvit pomocí SMS zpráv – buďte muž, udělejte to osobně a myslete to upřímně.
Reklama

Varování

 • Neočekávejte, že vám vaše dívka ihned odpustí (nebo že vám vůbec kdy odpustí).
 • Vyhýbejte se lhaní ze zásady. Vztahy fungují díky vzájemné důvěře a úctě, ne díky neupřímnosti!
 • Dokažte své dívce, že nelžete a poskytněte jí důkazy.
 • Napravte všechny své lži tím, že ji budete překvapovat různými věcmi. Nemusíte jí neustále kupovat květiny, ale můžete jí například napsat dopis. Uvidíte, že nakonec zjihne, protože jí bude jasné, že chcete své chyby napravit.
Reklama

Související články

Jak zapomenout na někoho, koho milujeteJak zapomenout na někoho, koho milujete
Jak zjistit, jestli vás expartner má stále rádJak zjistit, jestli vás expartner má stále rád
Jak se rozejítJak se rozejít
Jak se šetrně rozejít s přítelkyníJak se šetrně rozejít s přítelkyní
Jak poznat, kdy je čas na rozchodJak poznat, kdy je čas na rozchod
Jak ukázat ex, že jste se pohnuli dálJak ukázat ex, že jste se pohnuli dál
Jak utěšit kamaráda po rozchoduJak utěšit kamaráda po rozchodu
Jak přestat mluvit sprostěJak přestat mluvit sprostě
Jak zapomenout na dívku, kterou milujeteJak zapomenout na dívku, kterou milujete
Jak zajistit rozchod nějakého páruJak zajistit rozchod nějakého páru
Jak poznat, zda vás muž využívá kvůli sexuJak poznat, zda vás muž využívá kvůli sexu
Jak nechat jít někoho, koho jste hluboce milovaliJak nechat jít někoho, koho jste hluboce milovali
Jak zajistit, aby vám odpustila dívka, která se na vás moc zlobíJak zajistit, aby vám odpustila dívka, která se na vás moc zlobí
Jak se vypořádat s odmítnutímJak se vypořádat s odmítnutím
Reklama

O tomto wikiHow

Moshe Ratson, MFT, PCC
Spoluautorem článku je :
Terapeut pro manželství a rodinu
Tento článek spoluautorem článku je Moshe Ratson, MFT, PCC. Moshe Ratson je výkonným ředitelem spiral2grow Marriage & Family Therapy, kliniky koučování a terapie v New Yorku. Svůj titul MS v oboru manželské a rodinné terapie získal na Iona College a svou profesi vykonává již více než 10 let. Tento článek byl zobrazen 2 432 krát
Stránka byla zobrazena 2 432 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama