Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mašle z vlasů je vtipná a váš účes rozhodně dokáže osvěžit. Pokud nechcete klasický drdol typu baletka nebo francouzský cop, zkuste si učesat mašli. Stačí k tomu jen pár jednoduchých kroků a váš účes vám bude každý závidět!

Postup

 1. 1
  Narovnejte si vlasy. Pro učesání mašle jsou nejlepší narovnané vlasy, protože se s nimi snáze manipuluje a snáze drží požadovaný tvar. I když to samozřejmě není nebytné, raději si před česáním vlasy alespoň trochu vyžehlete (nemusí to být dokonalé), než se do mašle pustíte.
 2. 2
  Vyhlaďte si vlasy. Vykartáčujte si hřívu, abyste ji zbavili zacuchaných vlasů. Máte-li velmi tuhé nebo krepaté vlasy, použijte vyhlazovací sérum, které vlasům dodá požadovanou strukturu.
 3. 3
  Stáhněte si vlasy dozadu. Vyhrňte si vlasy na vršek hlavy. Pokud máte ofinu, nechte ji venku. Použijte gumičku a začněte si vlasy stahovat do culíku, ale přestaňte zhruba v polovině. Pokud si běžně culík utahujete na tři otočky gumičkou, tentokrát udělejte jen jednu otočku. Pokud otáčíte gumičku čtyřikrát, udělejte otočky dvě.
 4. 4
  Vytvořte tvar oblouku. Až se budete blížit ke dvěma posledním otáčkám gumičky, protáhněte vlasy jen do jedné třetiny a zastavte. Otočte gumičkou, protáhněte zbytek vlasů o 1/3 skrz, a pak gumičku pusťte. měli byste teď mít dva stejně velké oblouky vlasů a konec "culíku" bude čouhat uprostřed.[1]
 5. 5
  Vytvořte středovou část mašle. Vezměte volný konec vlasů a omotejte ho okolo místa mezi dvěma oblouky. Konce zasuňte pod jeden nebo oba oblouky a sponkou připevněte na místě.
 6. 6
  Upravte si mašli. Pokud nejsou oblouky vlasů na místě tak, jak byste si přáli, nastavte je tak, jak chcete a použijte několik sponek, kterými účes udržíte na místě. Nalakujte lakem ve spreji a je to!![2]
 7. 7
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Použijte jen kousek vlasů, pokud chcete menší mašli. Při česání malé ozdobné mašličky je nejlepší nechat volný konec volně viset a splynout se zbytkem vlasů.
 • Než si mašli učešete do práce nebo do školy, párkrát si ji doma zkuste. Tak budete přesně vědět, kolik laku na vlasy je potřeba a jak dlouho účes vydrží.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 22 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 424 krát
Stránka byla zobrazena 2 424 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama