Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Obvazování hrudníku je způsob jak zmenšit nebo zploštit hrudník pro všechny lidi různých totožností a v různých situacích. Takže ať už měníte pohlaví, potřebujete zmenšit prsa do určitého oděvu, nebo se prostě jen chcete zbavit nechtěné pozornosti, může být řešením vašeho problému bezpečně a zdraví nezávadně provedené zabandážovaní hrudníku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Použití neoprenového bederního pásu

  1. 1
    Dejte si bederní pás na hrudník. Omotejte si ho okolo sebe tak, aby suchý zip byl pod jednou z paží.
    • Neoprenové bederní pásy působí jako stahovací prádlo pro zlepšení cirkulace krve cvičících lidí. Taky je nosí lidé, kteří necvičí, aby jejich pas vypadal lépe a štíhle.
  2. 2
    Pás ustřihněte tak, aby vám na hrudi seděl. Pokud je pás pro vaši hruď příliš dlouhý, ustřihněte konec bez suchého zipu, aby seděl. Chcete zabránit dvojímu omotání hrudníku, protože výsledný efekt by byl přesně opačný, než chcete.
    • Pokud pás po stranách nebo zpod ramene vykukuje, vytvořte nůžkami v rozích hladký oblouk.
  3. 3
    Abyste snížili podráždění, naneste tělové mléko a dětský pudr. Neoprenový pás může způsobit, tření a hromadění vlhkosti okolo prsou. Předtím, než si na sebe pás vezmete, na sebe naneste dětský pudr, aby pomohl s pohlcováním přebytečné vlhkosti. Pravidelně používejte po sundání pásu tělové mléko, aby se kůže neodírala a nevysychala.
    • Nepoužívejte tělové mléko a dětský pudr na jednou, nebo když na sobě máte pás. Pás byste tím mohli poničit a z kombinace tělového mléka a pudru by mohla vzniknout pasta.
  4. 4
    Budete-li nosit neoprenový bederní pás jako bandáž, buďte opatrní. Abyste předešli trvalým zdravotním problémům a poškozením, je nezbytně nutné, abyste nosili bandáž bezpečně. Příliš těsný pás může zamezit přísunu vzduchu nebo zlomit žebra, s postupem času poničit tkáň prsou a způsobit hromadění tekutiny v prsou.
    • Pás nikdy nenoste déle než 8 hodin. Budete-li pás nosit dlouhou dobu, vystavujete se riziku vzniku modřin nebo zabránění proudění kyslíku do těla.
    • Nikdy s oblečeným pásem nespěte.
    • Přes pás nikdy nedávejte obvaz nebo lepicí pásku. Vlastně byste lepicí pásku nebo obinadlo k vyrovnávání hrudníku neměli používat nikdy. Zabraňují totiž kyslíku dostat se do těla.
    Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Jiné způsoby

  1. 1
    Přes bandáž si oblečte několik vrstev triček. Funguje to velmi dobře, když už jste hrudník zabandážovali. Je to také alternativa, pokud nemáte nic k bandážování. Díky těsnému tričku nebo tílku pod několika volnými tričky nebo košilí může vaše hruď vypadat menší. Iluzi menší oblasti hrudníku můžete dále podpořit pomocí:
    • Pozornost od svého hrudníku můžete odvést vzorovaným a barevným oblečením. Budete-li na sobě mít triko s logem přesně přes hrudník, možná na svá prsa více upozorníte. Abyste zploštili tělo po celé délce, vyzkoušejte triko, které je potisknuté celé. Nebo noste pro optickému zploštění hrudníku trika v tmavších barvách.
    • Noste šátky, vesty a kravaty. Tyto kousky oblečení pomáhají zakrýt, nebo odvést pozornost od vašeho hrudníku.
    • Noste oblečení s kapsami na hrudníku. Místo toho, aby se jiní dívali na váš hrudník, jejich zrak možná přiláká kapsa. Tento způsob je nejúčinnější, když se jedná o volné tričko.
    • Noste mikiny s kapucí. Ty jsou většinou docela volné. Větší mikina přes těsné tílko může relativně dobře zakrýt váš hrudník.
  2. 2
    Noste sportovní stahovací prádlo. Sportovní stahovací prádlo se nosí především během cvičení, aby zlepšilo oběh krve a pomohlo uvolnit po cvičení ze svalů napětí. Toto těsně sedící oblečení se dá sehnat ve všech obchodech se sportovními potřebami.
    • Stejného účinku můžete docílit nošením těsného vršku od plavek. Aby byl účinek vidět, budou plavky ale možná muset být o několik velikostí menší a zastřižené okolo elastických lemů, aby se snížil tlak na končetiny.[1]
    Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Nošení sportovní podprsenky

  1. 1
    Sežeňte kvalitní sportovní podprsenku. Natěsno padnoucí sportovní podprsenka může váš hrudník velmi dobře zploštit. Aby podprsenka zmenšovala hrudník ještě víc, můžete vyzkoušet podprsenku, která je o velikost menší, než potřebujete. Její nošení by ale nemělo být bolestivé a nikdy by vám nemělo zamezovat v dýchání.
    • Až si budete sportovní podprsenku zkoušet, rozhodně se několikrát zhluboka nadechněte, abyste se ujistili, že vás neomezuje v dýchání.
    • Až si budete sportovní podprsenku zkoušet, pohybujte se v ní – ohněte se, shrbte se, poskočte a sedněte si. Díky tomu budete vědět, jak vám podprsenka bude sedět a jak se v ní budete cítit, až se budete hýbat. Je možné, že vám bude pohodlná a bude vypadat dobře během stání, ale při pohybu během dne to může být jinak.
    • Shánějte podprsenky vyrobené ze spandexu. Spandex se dokáže roztáhnout i tvarovat.
    • Pokud je vám sportovní podprsenka hodně těsná, tak ji nenoste příliš dlouho. Obecné pravidlo pro většinu způsobů bandážování hrudníku je nenosit bandáž déle, než 8 hodin.
  2. 2
    Oblečte si další sportovní podprsenku. Pokud jedna sportovní podprsenka nepomůže, vyzkoušejte obléct si k lepšímu vyrovnání hrudníku dvě. Vyzkoušet můžete:
    • Obléct si první sportovní podprsenku normálně a druhou obráceně.
    • Větší velikost druhé sportovní podprsenky. Pokud je příliš těžké obléknout si druhou podprsenku přes první, vezměte o číslo větší podprsenku a vyzkoušejte, jak sedí a jak se v ní cítíte.
  3. 3
    Vždy si při bandážování hrudníku dávejte pozor. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv metodu, je důležité, abyste postupovali bezpečně. Těsná nebo dlouhodobá bandáž může způsobit trvalé poškození tkáně, problémy s dýcháním, modřiny a zlomeniny žeber.
    • Přes sportovní podprsenky nenoste elastické obvazy. Bandážování hrudníku pomocí jakýchkoliv obvazů může být nebezpečné a může poškodit prsní tkáň, plíce a žebra.
    • Nikdy ve sportovní podprsence nespěte.
    • Hrudník si bandážujte maximálně na 8 hodin.
    • Nechte se změřit. Odborník vám může pomoci najít podprsenku, která vám bude sedět lépe a efektivněji zarovná váš hrudník.
    Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Používání profesionální bandáže

  1. 1
    Zjistěte, kde se dají sehnat hrudní bandáže. Na internetu je několik firem, které navrhují bandáže speciálně pro transsexuální muže. Někteří transsexuálové také prodávají použité bandáže, které už jim nesedí, nebo které už nepotřebují. Bandáž také možná seženete u nějakého místního prodejce akceptujícího různé sexuality.
    • Bandáže nejsou používány jenom transsexuálními muži, ale také muži se zvětšenými prsními žlázami vlivem hormonů (gynecomastií). K sehnání jsou speciální bandáže pro muže s gynecomastií.
    • Pokud si bandáž nemůžete dovolit, existuje spousta programů, do kterých se můžete přihlásit, abyste získali bandáže levně nebo zdarma. Tyto programy jsou ale většinou určeny pro transsexuální muže s nízkým příjem v průběhu změny pohlaví.
  2. 2
    Vyberte správnou velikost bandáže. Víte-li jakou velikost má vaše podprsenka, bude vám většina obchodníků schopná převést velikost podprsenky na velikost bandáže. Nakupujete-li na internetu, je možné, že má obchodník na stránce tabulku nebo nástroj na převod velikostí.
    • Další možností je, že si zjistíte velikost bandáže tak, že se změříte. Začněte přesným měřením nejplnější části hrudníku, když jste oblečení. Pak se změřte pod hrudníkem, tam kde je ohyb. Pro zjištění vaší velikosti nakonec tyto dvě čísla sečtěte a výsledek vydělte dvěma.[2]
    • Je důležité, aby měla bandáž správnou velikost. Bandáž není vždy pohodlná, ale vždy byste v ní měli být schopni dýchat. Nikdy by vám neměla bránit tak moc, abyste dýchat nemohli.
  3. 3
    Rozhodněte se, jestli chcete dlouho nebo krátkou bandáž. Krátké bandáže končí už v pasu nebo hned pod hrudníkem. Delší bandáže končí několik centimetrů pod pasem a asi 2 centimetry od pupíku (záleží na vašem těle).
    • Krátké bandáže se často vyhrnují a je potřeba je rovnat, zatímco dlouhé bandáže zůstanou na místě po dlouhou dobu. Zkroucená bandáž může být nehezky vidět přes oblečení. Možností jak tomu zabránit je bandáž dva centimetry od konce ohnout, aby se nevyhrnovala.
    • Rozhodněte se pro delší nebo kratší bandáž podle toho, jaké máte tělo, a co vám více sedí. Máte-li silnější tělo, je možná vhodnější delší bandáž, protože se nebude tak často vyhrnovat.
  4. 4
    Bandáž si oblečte. Bandáže se oblékají jinak než podprsenky nebo sportovní podprsenky. Začněte následovně:
    • Nasaďte si bandáž na ruby a vzhůru nohama.
    • Do bandáže vkročte a táhněte spodek směrem k pasu.
    • Použijte ramenní rukávy, abyste bandáž vytáhli.
    • Prostrčte ruce skrz rukávy.
    • Vysuňte spodek bandáže, aby seděl na místě. Někteří lidé ho nechávají ohnutý, aby předešli tomu, aby se jim ve společnosti shrnul.
  5. 5
    Upravte bandáž tak, aby na prsou seděla. Až si bandáž poprvé oblečete, možná budou vaše prsa vypadat jako jedno nebo budou zdeformovaná. Aby bandáž lépe seděla, dá se upravit několika způsoby:[3]
    • Aby hrudník vypadal rovnější, prsa od sebe oddělte. Vsuňte ruku do bandáže a oddělte prsa od sebe, směrem k pažím.
    • Hrudník bude vypadat rovněji, když prsa zatlačíte dolů. Vsuňte ruku do bandáže a posuňte prsa trochu dolů.
    • Abyste předešli vybouleninám nebo tření, tak některé části bandáže ustřihněte nebo upravte. Je možné, že bandáž bude příliš dlouhá a bude v podpaží sedět příliš natěsno. Pomocí nůžek, jehly a nitě můžete bandáž upravit, aby lépe seděla.
    • Přidejte bandáži suchý zip, spandex, nebo jiné materiály, aby lépe seděla. Možná je vám spodní část bandáže příliš těsná, ale jinak vám sedí perfektně, nebo se spodek neustále vyhrnuje. Na spodek bandáže můžete pro vyřešení těchto problémů přidat suchý zip nebo spandex.
  6. 6
    Využijte tipů a triků k tomu, aby bylo nošení bandáže efektivnější a pohodlnější. Některým lidem jenom bandáž nestačí, především mají-li větší velikost prsou. Nebo je bandáž příliš nepohodlná nebo nepraktická k nošení. Níže následují nějaké tipy, které mohou zlepšit vaší zkušenost s nošením bandáže:
    • Noste pod bandáží tričko. Díky tomu bude nošení bandáže pohodlnější a také se tím snižuje pravděpodobnost toho, že se bandáž bude posouvat.
    • Abyste vypadali plošeji, noste několik vrstev oblečení. Volné nebo plandavé oblečení vám může pomoci zakrýt poprsí.
    • Abyste lépe viděli na svůj hrudník, podívejte se do zrcadla. Když se na něj podíváte zvrchu, může vypadat větší. Takže svůj vzhled přizpůsobujte podle toho, co vidíte v zrcadle.
    • Až si budete bandáž zkoušet, tak se pohybujte, ohýbejte, sedněte si a skákejte. Je možné, že vypadá dobře, když stojíte, ale až se začnete hýbat tak může vypadat, a nebo sedět jinak.
    • Předtím, než si bandáž oblečete, dejte si na tělo kukuřičný škrob nebo dětský pudr, aby absorboval vlhkost nebo pot. Některé bandáže nemusí být prodyšné a způsobí, že se v teplém počasí nebo při námaze budete potit. Kukuřičný škrob a dětský pudr vám mohou pomoci předejít podráždění pokožky z důvodu těsnosti bandáže.
  7. 7
    Při nošení bandáže postupujte bezpečně. Abyste předešli trvalým zdravotním problémům a poškozením, je nezbytně nutné, abyste nosili bandáž bezpečně. Příliš těsná bandáž může zamezit přísunu vzduchu nebo zlomit žebra, s postupem času poničit tkáň prsou a způsobit hromadění tekutiny v prsou.[4] [5]
    • Bandáž na sobě nemějte déle než 8-12 hodin. Budete-li bandáž nosit příliš dlouho, vystavujete se riziku vzniku modřin a zabránění proudění kyslíku do těla.
    • Bandážování hrudníku je jenom krátkodobé řešení. Dlouhodobé bandážování může vést k trvalému poškození tkáně. Jestli máte z jakéhokoliv důvodu v úmyslu si hrudník bandážovat denně, zvažte, že se porozhlédnete po bezpečnější dlouhodobé metodě.
    • Nikdy nespěte s oblečenou bandáží. Nošení bandáže v noci může mít negativní vliv na dýchání a/nebo podráždit kůži.
    • Přes bandáž nikdy nedávejte obvaz nebo lepicí pásku. Vlastně byste lepicí pásku nebo obinadlo pro vyrovnávání hrudníku neměli používat nikdy. Zabraňují totiž proudění kyslíku do těla.
    Reklama

Tipy

  • Bandáž můžete nosit při plavání. Účinnost nebo těsnost bandáže se po plavání ale může snížit. Nebojte se, bandáž se po dobrém umytí a uschnutí vrátí do původního stavu.
Reklama

Varování

  • Podle většiny lidí se kvůli pravidelnému bandážování snižuje hustota prsní tkáně, což vede k menším a svěšeným prsům. Zvažte, že se porozhlédnete po bezpečnějším dlouhodobém řešení jako je rada od nějakého zdravotníka, nebo v případě změny pohlaví s expertem na toto téma. I pokud budete nosit bandáž denně jen po dobu pár měsíců, můžete trvale změnit tvar prsou.
  • Nikdy byste neměli používat elastickou bandáž. Během toho, co se při dýchání roztahuje váš hrudní koš, se materiál takovéto bandáže natáhne. Kvůli tomu časem ztratí pružnost. Při každém použití bude sedět těsněji a může vážně poničit svaly a zhoršit činnost plic.
  • Nespěte v žádném druhu bandáže. Ač jsou gynekomastické bandáže a bandáže určené speciálně pro transsexuály mnohem bezpečnější než elastické bandáže, stejně byste v nich neměli spát. Nebudete schopni cítit, začnou-li být nepohodlné, nebo by se během spánku mohly posunout a zabránit dýchání.
  • Ačkoliv bandážování hrudníku nebylo žádným výzkumem přímo spojeno s rakovinou prsu, bandážováním hrudníku můžete vytvořit bulky, které jsou sice v podstatě neškodné, ale mohou vést k drahým, nepříjemným, a konečně zbytečným zdravotním problémům.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 54 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 13 012 krát
Stránka byla zobrazena 13 012 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama