Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Cop na straně je roztomilý způsob zaplétání vlasů, kdy vlasy splývají přes rameno. Vypadá obzvláště pěkně s ofinou na stranu, nebo jako romantický, nedbalý vzhled. Vyzkoušejte některou z těchto metod a zapleťte si vlasy na straně.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Standardní cop na straně

 1. 1
  Rozčešte si vlasy. Prvním krokem je důkladné rozčesání celé délky vlasů. Pokud budete mít vlasy zacuchané, bude se vám plést obtížně.
 2. 2
  Udělejte si pěšinku. Protože tento styl zaplétání je asymetrický a na jedné straně, udělejte si pěšinku na jedné straně. Nezáleží na tom, zda zvolíte levou nebo pravou stranu. Cop nebude směřovat přímo od temene dolů.
  • Pokud zamýšlíte vytvořit si romantický vzhled, nechte pěšinku nedbale upravenou. Pokud chcete vyzkoušet něco zábavného, udělejte si cikcak pěšinku.
 3. 3
  Shrňte všechny vlasy k jedné straně. Pokud nemáte pěšinku úplně na straně, shrňte vlasy ke vzdálenější straně od pěšinky. Ujistěte se, aby i nejkratší vlasy dosáhly do copu.
  • Pokud máte pěšinku napravo, shrňte vlasy na levou stranu hlavy. Pokud máte pěšinku nalevo, shrňte vlasy k pravé straně.
  • Pokud máte vlasy střední délky a jsou příliš krátké na to, abyste si zapletli cop na straně, zkuste si raději udělat dva copy nebo culíky.
 4. 4
  Rozdělte vlasy do třech pramenů. Seberte vlasy do dlaně a rozdělte je do tří stejných pramenů.
  • Oblast pod vaším uchem bude výchozím bodem a jakousi kotvou vašeho copu. Copem tedy nehýbejte, jakmile začnete plést.
 5. 5
  Zapleťte vlasy. Začněte pod uchem a zapleťte si vlasy tak, jak to obvykle děláte. Uchopte jeden z vnějších pramenů a překřižte jej přes ten prostřední, poté uchopte vnější pramen na druhé straně a přetáhněte jej doprostřed.[1] Opakujte postup a přehazujte prameny vlasů.
 6. 6
  Až dosáhnete požadované délky, přestaňte. Je nejlepší přestat plést, dokud vám stačí délka vlasů. Vlasy by vám z copu jinak vypadávaly.
 7. 7
  Zajistěte konec copu. Až dopletete, kolem konce copu omotejte gumičku a cop tak zajistěte. Upravte poletující nebo vyčnívající vlasy a pokud chcete, účes přelakujte.
  • Pokud chcete uhlazený vzhled, použijte k připevnění poletujících vlasů sponky nebo lak na vlasy. Pokud chcete nedbalý vzhled, nechte vlasy, jak jsou.
 8. 8
  Povytáhněte z účesu několik kratších pramenů. Tímto krokem zjemníte celý účes a orámujete svůj obličej. Pokud máte tedy dlouho ofinu nebo sestříhané vlasy, povytáhněte pár pramenů ven. Můžete je také lehce natočit kulmou.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Francouzský cop na straně

 1. 1
  Rozčešte si vlasy. Předtím, než začnete plést, důkladně si rozčešte vlasy, abyste odstranili všechny uzlíky a zamotané vlasy. Rozhodněte se, přes které rameno chcete cop nechat splývat.
  • Pokud si chcete udělat pěšinku, měla by být na opačné straně od vlasů, které budete zaplétat. Pokud vám cop bude viset přes pravé rameno, pěšinku byste měli mít nalevo a naopak.
  • Pokud si nechcete dělat pěšinku, sčešte si jednoduše vlasy k té straně, na které budete zaplétat.
 2. 2
  Shrňte vlasy. Cop by měl začínat pod uchem nad protilehlým ramenem, odkud jste shrnuli vlasy. Pokud chcete, aby vám cop splýval přes levé rameno, začněte jej plést pod pravým uchem. Začněte s malými pramínky vlasů.
  • Chcete dosáhnout toho, aby se vám cop obtáčel kolem temene hlavy a splýval přes jedno rameno. Vytvoříte tak romantický vzhled účesu.
  • Druhou možností je začít plést francouzský cop od vrcholu hlavy. Můžete začít od pěšinky.[2] Následujte tytéž instrukce pro pletení francouzského copu, pokud chcete začít od pěšinky. Jediným rozdílem je to, že začnete plést o několik centimetrů výše.
 3. 3
  Rozdělte tuto část vlasů do tří pramenů. Prameny by měly být stejně široké a můžete začít plést jako obvykle. Uchopte jeden vnější pramen a přeložte jej přes prostřední, poté uchopte pramen z protilehlé strany a zopakujte opět přeložením doprostřed. Dále zatím nepleťte.
 4. 4
  Začněte plést francouzský cop. Zbytek copu bude polofrancouzský, přidávat vlasy budete do horní části účesu. Před každým přeložením doprostřed přidejte pramen vlasů z volně visících pramenů, které vám splývají přes rameno.
  • Prameny přidávejte pravidelné a stejně silné, aby účes vypadal pěkně.
  • Prameny utahujte, ale nechte je oddělené.[3]
  • V momentě, kdy se dostanete na druhou stranu hlavy, by cop měl obsahovat všechny vaše vlasy.
  • Pokud začínáte francouzský cop plést od vrcholu hlavy, pleťte horizontálně, jakmile se dostanete do oblasti ucha. Pokud jsou vaše vlasy velmi krátké, můžete v této oblasti přestat a zajistit je pírkem či gumičkou.[4]
 5. 5
  Ze zbytku vlasů upleťte klasický cop. Jakmile se dostanete k opačnému uchu, začněte plést klasický cop. Až dopletete, cop bude začínat u jednoho ramene a bude splývat přes druhé.
 6. 6
  Doplňte účes gumičkou. Cop zajistěte gumičkou a upravte všechny poletující vlasy. Účes můžete přelakovat.
  • Pokud si přejete nedbalejší vzhled, povytáhněte a uvolněte z copu pár pramenů.[5] Tímto trikem vlasům dodáte objem.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Holandský cop na straně

 1. 1
  Sčešte si vlasy ke straně. Ujistěte se, že vlasy důkladně rozčešete a nebudou v nich uzlíky. Pěšinka není třeba, tento styl vypadá lépe na vlasech bez ní.
  • Pro tento typ účesu se více hodí dlouhé nesestříhané vlasy. Pokud máte vlasy sestříhané, budou vám z copu vypadávat.
 2. 2
  Shrňte vlasy dohromady. S pletením budete začínat nad obočím proti rameni, přes které vám cop bude splývat. Seberte asi 3 – 5 cm pramen vlasů. Tento pramen rozdělte na tři menší.
  • Pokud vám vlasy visí přes pravé rameno, cop bude začínat nad levým obočím a naopak.
 3. 3
  Začněte plést. Pravý pramen provlečte pod prostředním a poté levý pramen pod pravým. Přidejte další pramen k prostřednímu, který by měl nyní být pravý pramen.[6]
  • Holandský cop je vlastně francouzský cop naruby. Místo, abyste vlasy překládali horem, přidáváte další a provlékáte je spodem. Takto bude cop sedět na vlasech a nebude schovaný pod nimi.
 4. 4
  Přidávejte další vlasy. Při pletení přidávejte a provlékejte další prameny. Cop pleťte podél linie vlasů, kolem obličeje. Přidávejte vlasy k vnějším pramenům a pokračujte v pletení, dokud nespotřebujete všechny vlasy.
 5. 5
  Dokončete účes klasickým copem. Jakmile do copu zahrnete všechny vlasy, dokončete účes zapletením klasického copu. Na konci cop zajistěte gumičkou.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Cop ze čtyř pramenů na straně

 1. 1
  Sčešte všechny vlasy ke straně. Pokud máte vlasy zacuchané, důkladně je rozčešte.
  • Pokud chcete, můžete si udělat pěšinku. Pokud si uděláte pěšinku na jedné straně, všechny vlasy shrňte k druhé straně na protilehlé rameno.
 2. 2
  Rozdělte vlasy na dva prameny. Tyto dva prameny rozdělte na další dva prameny, tak abyste měli celkem čtyři stejnoměrné.
 3. 3
  Začněte plést cop. Tento cop může být na pletení trochu náročný, proto je dobré si prameny očíslovat od 1 do 4 směrem zleva. Přehněte 2 přes 1, poté 4 přes 3. Každé přeložení by mělo být zprava doleva. Poté přeložte 1 přes 4, zleva doprava.[7]
  • Opakujte postup, dokud nespotřebujete všechny vlasy. Pokaždé, když začínáte znovu křížit, musíte přečíslovat prameny.
 4. 4
  Zajistěte cop gumičkou. Až dopletete konec copu, zajistěte jej gumičkou, aby se vám nerozpadl.
  Reklama

Tipy

 • Nevytahujte pramínky z účesu až po jeho dopletení - mohly by být příliš dlouhé a účes tak poškodit.
 • Pleťte cop pravidelně a úhledně, ale neutahujte příliš, jinak by byl tuhý.
 • Nepoužívejte lak na mokré vlasy, cop by ztvrdl.
 • Máte-li vlasy sestříhané postupně, použijte balzám pro uhlazení, aby nestejně dlouhé konce netrčely z copu ven.
 • Tenké pramínky, které z copu koukají, uhlaďte lakem na vlasy.
 • Copy a culíky na stranu se nedají zaplést z vlasů kratších než pod ramena.
 • Zbytek vlasů pod gumičkou můžete natočit kulmou.
 • Pokud chcete nedbalejší vzhled, cop můžete prsty poupravit.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hřeben/Kartáč
 • Gumičky
 • Lak na vlasy (nepovinné)
 • Sponky/perka (nepovinné)

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 70 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 118 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 6 118 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama