Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ne s každým roztřepeným konečkem je třeba hned běžet do kadeřnictví. Když si je zastřihneš doma, budou znovu vypadat jako čerstvě ostříhané a zachrání ti to nejen vlasy, ale i peněženku.

Metoda 1 ze 5:
Ustřihnout roztřepené konce

 1. 1
  Pořiď si kadeřnické nůžky. Obyčejnými nůžkami by sis mohla vlasy leda tak poškodit a nadělat si víc roztřepených konečků. Můžeš si je koupit přes internet nebo v nejbližším salónu krásy.
 2. 2
  Střihej kolmo k pramenu vlasů. Tím zůstanou konečky silnější, než kdybys je stříhala zešikma.
 3. 3
  Zastřihni je zhruba půl centimetru nad místem roztřepení, abys získala zdravý koneček. Některé roztřepené konce budou delší než půl centimetru, zastřihni je všechny stejně.
 4. 4
  Pokud máš tmavé vlasy, snaž se je stříhat na světlém podkladu a naopak.
  Reklama

Metoda 2 ze 5:
Odstříhat po malých částech

 1. 1
  Odeber si malý pramen vlasů a zakruť ho. Roztřepené konečky ti vylezou ven, takže je snadno zastřihneš.
  • Jestliže máš světlejší vlasy, na tmavém podkladu uvidíš vlasy lépe. Pokud máš vlasy tmavé, kontrast se světlým pozadí ti pomůže jednotlivé konečky rozlišit.
 2. 2
  Rozprostři pramen vlasů mezi prsty. Ukazováček nech nahoře na vybraném prameni vlasů a prostředníček umísti přímo pod něj z druhé strany pramene, prsteníček nahoru. V podstatě budeš mít pramen propletený mezi těmito třemi prsty. Jakmile budeš klouzat prsty směrem dolů, uvidíš vylézat roztřepené konce, tak je ustřihni. Stejně pokračuj až ke konci. Bude to zátěž na oči!
 3. 3
  Ten samý pramen vlasů nyní zakruť opačným směrem. Tím objevíš další roztřepené konce, které jsi předtím mohla opominout.
 4. 4
  Začni znovu s jiným pramenem. Několik prvních pokusů ti zabere dost času. Záleží na množství roztřepených konečků a vlasů, nicméně časem bys celý proces měla zvládnout za 10 až 60 minut.
  Reklama

Metoda 3 ze 5:
Přistřihnout

 1. 1
  Popros přítele, kamarádku nebo člena rodiny, ať ti přistřihne vlasy. Je dobré, aby už měl za sebou nějakou zkušenost se stříháním. Jestli jsi opatrná, můžeš si vlasy zastřihnout sama.
 2. 2
  Umyj si vlasy a použij bezoplachový kondicionér. Pročeš je hřebenem s širokými zuby, dokud na nich ještě drží kondicionér. Tím se vlasy rozdělí do více pramenů.
 3. 3
  Uchop jeden z pramenů, natáhni jej dopředu a konce pevně přidrž mezi dvěma prsty. Stiskni je přesně nad místem, kde je chceš zastřihnout a ustřihni je.
 4. 4
  Natáhni další pramen dopředu a opakuj to samé.
 5. 5
  Důležité je mít vlasy důkladně rozčesané a konečky nezamotané, stejně jako si oddělovat přistřižené prameny od ještě nezastřižených a také je ustřihnout ve stejné délce.
  Reklama

Metoda 4 ze 5:
Jak předejít třepení

 1. 1
  Každý den věnuj vlasům účinnou hydrataci. Po použití šamponu nezapomeň nanést kondicionér. Vlasy se mohou třepit a lámat z různých důvodů, ale nejčastější příčinou je právě nedostatečná hydratace.
  • Používej kondicionér vhodný pro tvůj typ vlasů. Suché vlasy snesou kondicionéry s přírodními oleji (bambucké nebo kokosové máslo, atd.). Nanášej je spíše na konečky než na temeni hlavy, zatímco mastné nebo normální vlasy potřebují lehčí kondicionéry a ne příliš kondicionéru na pokožce.
  • Hydratuj vlasy minimálně vždy, kdy použiješ šampon. Vlasy jsou tvořeny proteiny a potřebují vyživovat stejně jako tvé orgány v těle. Jestliže si myješ vlasy obden, aplikuj kondicionér po každém mytí.
 2. 2
  Obal vlasy ochranným filmem. Dala sis takovou práci s hydratací vlasů, tak ji nenech přijít vniveč! Použij produkty jako bambucké máslo, olivový nebo kakaové olej, čímž zabráníš úniku vody a kondicionéru z vlasů.
 3. 3
  Chraň konečky, když si upravuješ vlasy. Udělej si drdol nebo culík na temeni, čímž je ochráníš před vysušením a poničením. Některé dívky si po mytí nechávají schnout vlasy přes noc, uvázané do drdolu.
 4. 4
  Používej regenerační kůru. Alespoň jednou týdně oživ vlasy nějakou vyživovací maskou, která je hydratuje a chrání. Díky tomu se obejdeš 2 nebo 3 dny bez šamponu a kondicionéru, aniž by tvé vlasy ztratily potřebné zvlhčení.
 5. 5
  Vyhni se přílišnému stylování. Lidé s nadmíru zdravými vlasy mají obvykle jedno společné: neupravují si vlasy víc, než je nutné.
  • Chraň je před žárem. Jak známo, poškození teplem, způsobené například žehlením, způsobuje třepení konečků. Při sušení nastav fén na nejnižší výkon. Pokud to jde, nech vlasy, ať se vysuší přirozeně na vzduchu. Když vylezeš ze sprchy, rychle protři vlasy ručníkem, postříkej přípravkem pro snadné rozčesávání, několikrát projeď hřebenem a nech je sušit se.
  • Nekartáčuj si vlasy, když jsou mokré. Vlasy jsou v této fázi velmi křehké, takže s nimi zacházej opatrně. Rozčeš je kartáčem s velkými štětinami, aby se neroztřepily nebo jinak nepolámaly.
  Reklama

Metoda 5 ze 5:
Alternativní metoda

 1. 1
  Popadni zhruba 5 cm široký pramen vlasů (musí být suché). Začni vzadu na hlavě a zbytek vlasů svaž nebo sepni mimo.
 2. 2
  Pramen natáhni před sebe a stiskni prsty ne dál než půl centimetru od konce.
 3. 3
  Nasměruj nůžky k zemi a ustřihni všechny vlasy od prstu dolů.
  Reklama

Tipy

 • Jdi do světlého pokoje, pro případ že by bylo špatně vidět na to, co stříháš.
 • Doporučuje se používat speciální nůžky určené pro stříhání vlasů, neboť obyčejné domácí nůžky vlasy polámou. Měj na paměti, že kadeřnické nůžky jsou velmi ostré, aby zabránily zamotání nebo klouzání vlasů, takže pokud se omylem střihneš, bude to poměrně hluboký řez na kůži. Zacházej s nimi opatrně!
 • Přípravky, které inzerují, že roztřepané konečky „vyléčí“, lžou. Konečky pouze dočasně slepí, ačkoliv mohou vlasy docela zkrotit.
 • Zajdi ke kadeřníkovi, jestli chceš, aby o ně bylo náležitě postaráno.
 • Jsi kudrnatá? Pak si nestříhej vlasy zasucha, ale dokud jsou ještě mokré, tudíž je můžeš rozčesat až ke konečkům, než je odstřihneš. Raději střihej méně – ještě se zkrátí, až uschnou.
Reklama

Varování

 • Bohužel, když jdeme k profesionálovi a požádáme ho, aby nám zastřihl konečky – řekněme, třeba o dva centimetry–, je z toho nakonec regulérní stříhání. Částečně proto, že se kadeřník nebo kadeřnice domnívá, že všechno vědí lépe, z části také proto, že jsme se nevyjádřili dost jasně nebo jsme nebyli dostatečně důrazní.
 • Pokud jsi ještě dítě, požádej nějakého dospělého o pomoc. Nakonec to dopadne mnohem lépe, protože ten druhý je v pozici, odkud lépe vidí, kde střih zanechá „díru“ nebo zkrátí vlasy příliš.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 14 970 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 14 970 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama