Stáhnout PDF Stáhnout PDF

„Skejtové“ boty Vans mohou být vázány mnoha různými způsoby, včetně základního křížového vázání, nebo čistě vypadajícího pruhové šněrování. Můžete se naučit obě metody, stejně jako základní tipy šněrování vašich „vansek“ a jak o ně pečovat.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Pruhové šněrování „vansek“

Stáhnout PDF
 1. 1
  Spočítejte, kolik párů dírek vaše boty mají. „Vansky“ se sudým počtem oček mohou být šněrovány křížově. Pokud mají vaše boty lichý počet, můžete stále uplatnit základní princip, ale budete muset techniku vázání trochu přizpůsobit.
 2. 2
  Zasuňte každý konec tkaničky ze shora směrem dolu skrz jedno ze spodních oček. Tkanička by teď měla tvořit pruh přes spodní část s konci tkaničky jdoucími směrem dovnitř. Levou tkaničku nechte na levé straně a pravou na pravé.
 3. 3
  Pravou tkaničku podvlékněte pod botou tak, že ji vysunete druhou dírkou na pravé straně. Skrytí vnitřního šněrování je to co dává této technice svůj unikátní vzhled.
  • Nezáleží na tom, jestli začnete pravou stranou po své pravé ruce, nebo pravou stranou boty. Ujistěte se, že postupujete důsledně a výsledek bude stejný.
 4. 4
  Podvlékněte levou tkaničku pod botou. Měli byste ji vytáhnout třetím očkem na levé straně. Nyní byste měli mít na levé straně mezi počátečním pruhem a touto tkaničkou jedno očko volné.
 5. 5
  Překřižte pravou tkaničku na levou stranu a protáhněte ji skrz druhou dírku. Nyní byste měli mít ve svém šněrování dva pruhy a obě tkaničky by měly být na levé straně.
 6. 6
  Překřižte tkaničku vycházející ze třetí dírky na pravou stranu. Protáhněte ji skrze třetí dírku. Teď byste ve šněrování měli mít tři pruhy a každá tkanička by měla být na jiné straně boty.
 7. 7
  Pokračujte opakováním tohoto vzorce. Podvlékněte pravou tkaničku pod botou tak, že ji vytáhnete pátou dírkou na levé straně. Poté podvlékněte pravou tkaničku a vytáhněte šestou dírkou na pravé straně. Překřižte obě tkaničky, provlékněte odpovídajícími dírkami na druhé straně a vytvořte tak další pruhy.
  • Pokud mají vaše boty více než šest dírek, opakujte, kolikrát bude třeba, pokračujte ve výměně stran pokaždé, když uděláte dvě řady.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Křížové šněrování „vansek“

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zasuňte každý konec tkaničky ze shora směrem dolu skrz spodní očka. Protáhněte oba konce tkaniček skrz očka, která jsou nejblíž špičce tenisky. Tkanička by teď měla tvořit pruh přes spodní část s konci tkaničky jdoucími směrem dovnitř. Zatáhněte za konce tkaničky směrem nahoru přes vytvořený pruh a poté dolu směrem ke špičce.
 2. 2
  Překřižte pravou část tkaničky přes levou stranu. Zasuňte ji dolu skrze druhé očko boty. Pravá tkanička by nyní měla křižovat jazyk boty a ta levá vycházet mezi pruhem a křižující tkaničkou. Zatáhněte za křižující tkaničku doleva (směrem od boty) abyste si jí dali stranou.
  • Většinou je to nejjednodušší, když si botu sundáte a dáte proti sobě. Nezáleží na tom, jestli začínáte stranou po pravé ruce, nebo pravou stranou boty. Jen pokračujte důsledně a výsledek bude stejný.
 3. 3
  Překřižte levou tkaničku k pravé straně. Zasuňte ji dolu a protáhněte skrze druhé očko, stejně jako na druhé straně. Měli byste mít jeden rovný pruh a dvě zkřížené tkaničky. Zatáhněte za nově překříženou tkaničku doprava (směrem od boty) tak abyste si udělali místo.
 4. 4
  Pokračujte ve šněrování podle tohoto vzorce. Začněte překřížením tkaničky z pravé strany na levou a protáhněte očkem, ujistěte se ale, že druhá tkanička teď vychází ze dvou křížů. Přitáhněte tuto tkaničku směrem doleva a udělejte si tak místo, poté překřižte levou tkaničku na pravou stranu. Opakujte, dokud nebude bota zcela zašněrovaná.
  • Šněrování bot tímto způsobem vám zajistí, že zkřížené tkaničky půjdou jedním směrem a bude vždy dominovat ta, která jde na druhou stranu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Základy šněrování

Stáhnout PDF
 1. 1
  Udržujte tkaničky nezkroucené. Přímé ploché vázání je pro Vans klasické, nenechte proto vaše tkaničky zavázané nedbale, to by totiž nevypadalo správně. Pokud chcete, aby vaše „vansky“ vypadaly svěže a nově, mějte tkaničky tak rovné jak to jen jde.
  • Pokaždé když protahujete tkaničky očkem, ujistěte se, že jste je utáhli a nezkroutili se vám. Postupujte pomalu.
  • Neutahujte tkaničky příliš, mohly by se vám pokroutit a vypadalo by to nerovnoměrně, i když jsou ve skutečnosti docela rovné.
 2. 2
  Sundejte si boty a otočte si je proti sobě. Je totiž jednoduší boty šněrovat když jsou položené na zemi špičkou směrem k vám, než když by byly naopak. Pokud chcete, aby vypadaly dobře, sundejte si je a otočte.
 3. 3
  Použijte silné bílé tkaničky. Bílé tkaničky Vans jsou tou nejlepší volbou pro vaše „vansky“, ale i jiné tkaničky do tenisek budou v pořádku. Obecně platí, že jsou tkaničky do „skejtových“ bot nadýchané a bílé, zatímco některé basketbalové tkaničky můžou být opravdu tenké a kulaté, a jiné „teniskové“ tkaničky zase slabé.
  • Můžete samozřejmě použít jakoukoliv barvu, ale nejběžněji jsou s „vanskami“ spojované nové bílé tkaničky.
 4. 4
  Měňte tkaničky pravidelně. Mít čerstvý pár tkaniček vypadá vždy „cool“. Tkaničky je dobré měnit klidně každých několik týdnů, obzvláště pokud jezdíte pravidelně na skatu a tkaničky trháte nebo odíráte.
 5. 5
  Měňte způsob, jakým si tkaničky vážete. Abyste z vašich bot dostali maximum, je dobré střídat styly, kterými si tkaničky vážete, takže nebudete šněrování opakovat.
  • Pokud šněrujete na styl pruhů, pokaždé tkaničky obracejte abyste je udrželi stále jako nové.
  • Pokud šněrujete křížovým stylem, měňte směry vázání kříže, tak aby pravá strana nebyla vždy přes tu levou a naopak. Pomůže vám to, abyste neměly boty nerovnoměrné.
  Reklama

Tipy

 • Boty Vans "Authentic" a "Era" jsou šněrované zvenku, protože jsou jinak šité; boky boty jsou tak blízko u sebe, že by první kříž při šněrování zevnitř ven nešel vidět.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 29 122 krát
Kategorie: Obuv
Stránka byla zobrazena 29 122 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama