Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přejete si mít světlejší vlasy? Světlá blond barva je velmi okouzlující – možná proto je stále v módě. Naštěstí je snadné si vlasy zesvětlit doma, budete potřebovat jen několik věcí, které koupíte v drogerii. Můžete si vlasy zesvětlit chemicky, nebo můžete použít domácí prostředky, jako je peroxid vodíku. Existují ovšem i přírodní metody zesvětlování vlasů, jako je například citronová šťáva.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Zesvětlování vlasů pomocí profesionálních produktů

 1. 1
  Proveďte průzkum a najděte pro sebe ty nejlepší produkty. Najděte několik fotografií barev na vlasy, které chcete pomocí peroxidu vytvořit, a hledejte online, abyste zjistili, jak se tyto barvy nazývají a jaké produkty nejlépe fungují. Zvažte také, s jakou barvu vlasů začínáte.
  • Consider looking up something like: “What hair products work best for bleaching black hair?” or “How to bleach red hair platinum blonde.”
 2. 2
  Kupte si v drogerii vše, co budete potřebovat. Pokud si chcete doma zesvětlit vlasy pomocí profesionálních produktů, budete potřebovat několik věcí. Všechny tyto věci jsou nezbytné a budete je v průběhu zesvětlování potřebovat. Kupte si:
  • Zesvětlující prášek: seženete ho v sáčku, nebo v tubě.
  • Krémový aktivátor: tento produkt si vyberte podle přirozené barvy svých vlasů. Pokud máte již blond nebo světle hnědé vlasy, použijte aktivátor s číslem 10, 20 nebo 30. Pokud máte tmavě hnědé, nebo černé vlasy, použijte aktivátor s číslem 40. Čím nižší číslo použijete, tím méně si vlasy poškodíte – nikdy tedy nepoužívejte silnější aktivátor, než ten s číslem 40. Někteří lidé dokonce doporučují používat pouze aktivátor 10. Pokud si nevíte rady, zeptejte se prodavačky v drogerii nebo v obchodě pro kadeřnice, jaký aktivátor byste si měli koupit.
  • Toner: toner vám pomůže zbavit se žluté barvy po zesvětlení vlasů. Kupte si ho zejména v případě, že chcete dosáhnout platinové blond. Některé tonery barvu vytónují spíše do bíla, některé jí zase dodají stříbrný nádech.
  • Korektor pro červený nádech: tento produkt se přidává přímo do zesvětlujícího prášku, aby byl účinnější a nemuseli jste vlasy zesvětlovat dvakrát.
  • Fialový šampon: šampon určený speciálně pro zesvětlené vlasy.
  • Štětec na barvení, miska a potravinová folie.
  • Kupte si raději dvě balení zesvětlujícího prášku a aktivátoru pro případ, že by vám došly zásoby. Někteří lidé mají vlasy, které zesvětlovač absorbují více a je tedy dobré mít po ruce náhradní produkty. Jistě si nechcete zesvětlit půlku hlavy a zjistit, že vám došel zesvětlovač.
 3. 3
  Začněte s neupravenými vlasy. Bez ohledu na to, jakou metodu zesvětlování chcete použít, budete mít vlasy vysušené a poškozenější, než před zesvětlením. Když budete mít před zesvětlováním vlasy zdravé, vyhnete se jejich přílišnému poškození. Nebarvěte si vlasy, ani si je nijak neupravujte alespoň měsíc před plánovaným zesvětlováním. Používejte šetrné produkty s přírodními přísadami, abyste měli jistotu, že máte vlasy co nejzdravější.
 4. 4
  Vyživte si vlasy hloubkovým kondicionérem. Jeden nebo dva dny před zesvětlováním použijte hloubkový kondicionér, abyste vlasům dodali co nejvíce vlhkosti. Existuje mnoho druhů těchto produktů, od levnějších (za 50-100Kč) až po ty dražší (za několik stovek korun). Hloubkové kondicionéry většinou obsahují různé potraviny. Vyhledejte si na internetu recepty na domácí vlasové masky, které si můžete vyrobit sami například z banánu, avokáda, majonézy, jogurtu, vajec, kokosového oleje, nebo jiných potravin. Tento krok vám pomůže vyhnout se přílišnému poškození a vysušení vlasů po zesvětlování, protože vlasům dodá vlhkost a elasticitu. [1]
 5. 5
  Zjistěte, zda nemáte alergii na některý z produktů. Tento krok vám sice zabere spoustu času, ale pokud si vlasy zesvětlujete poprvé, je velmi důležitý. Může vám pomoci vyhnout se vážné kožní vyrážce (nebo ještě horší reakci) v případě, že byste měli alergii na zesvětlovač, nebo jiný produkt, který budete potřebovat. Naneste si malé množství každého produktu kůži za uchem a nechejte ho působit 24-48 hodin. Potom se podívejte, zda nemáte alergickou reakci, jako například vyrážku, svědění, pálení atd. Pokud zaznamenáte podobné příznaky, třebaže jen mírné, měli byste si zvolit jinou metodu zesvětlování vlasů.
 6. 6
  Namíchejte si zesvětlovač. Přečtěte si pokyny uvedené na obalu zesvětlovače a použijte přesně uvedené množství. Většinou se zesvětlovač míchá v poměru 1:2 s aktivátorem, ale někdy se postup může lišit. Namíchejte si zesvětlovač ve staré misce dřevěnou vařečkou, kterou již nebudete používat v kuchyni. Přidejte korektor červených odstínů a dejte si dobrý pozor, abyste měli správné množství všech produktů. Zesvětlující směs by nakonec měla mít modro-bílou barvu.[2]
 7. 7
  Zakryjte si kůži a oblečení. Peroxid vám může udělat světlé skvrny na oblečení a podráždit pleť, takže si dejte pozor, abyste se tomu vyhnuli. Vezměte si gumové rukavice a přikryjte si ramena starým ručníkem. Podél linie vlasů a na krk si natřete vazelínu, abyste ochránili svoji pleť.
 8. 8
  Proveďte test na jednom prameni vlasů. Vezměte si jeden malý pramen vlasů ze zadní strany hlavy a naneste na něj peroxid od kořínků směrem ke konečkům. Nechejte produkt působit 20-30 minut. Potom ho z vlasů vymyjte a podívejte se, jakého zesvětlení jste dosáhli. Porovnejte barvu s bílým ručníkem, abyste zjistili, zda se vám výsledná barva líbí ještě dříve, než si peroxid nanesete na celou hlavu. Také díky tomu zjistíte, jak dlouho byste měli zesvětlovač nechat působit. [3]
 9. 9
  Sponkami si sepněte prameny vlasů. Rozdělte si vlasy na několik pramenů a připněte si je k hlavě sponkami. Použijte sponky, které snadno sundáte, ideální jsou skřipce, se kterými budete moci manipulovat jednou rukou. Pramen, který budete zesvětlovat jako první, si nechejte volný.
 10. 10
  Naneste si zesvětlovač na vlasy. Než začnete, přesvědčte se, že máte vlasy úplně suché. Použijte štětec na barvení a naneste si na pramen zesvětlovač od kořínků ke konečkům. Nezesvětlené vlasy mějte připnuté, aby se vám nemotaly do pramene, se kterým zrovna pracujete a měli jste přehled o tom, jak postupujete. Prameny se zesvětlovačem obalte potravinovou folií, nebo je připněte k hlavě sponkami.
  • Nevtírejte si zesvětlovač do pokožky hlavy, protože peroxid je agresivní látka, která by vám mohla podráždit kůži.
  • Pokud chcete zesvětlit pouze některé prameny, oddělte si je od vlasů, které zesvětlovat nechcete. Obalte si tyto prameny potravinovou folií, aby se na ně peroxid nedostal. Prameny, které zesvětlit chcete, si zesvětlete a také je obalte potravinovou folií, aby vám neušpinily ostatní vlasy. U této metody je nejlepší, když vám se zesvětlením někdo pomůže.
  • Je dobré nanést si zesvětlovač pouze na přední stranu hlavy, nechat ho působit a opláchnout a potom zesvětlit zadní stranu hlavy. Nanést peroxid na celou hlavu vám zabere spoustu času a možná nestihnete nabarvit zadní stranu hlavy dříve, než bude potřeba smýt zesvětlovač z přední strany hlavy. [4]
 11. 11
  Nechejte si peroxid na vlasech 15-30 minut. Zabalte si vlasy do potravinové folie a počkejte, až zesvětlovač začne působit. Čím déle necháte folii na vlasech, tím světlejší vlasy budete mít. Po patnácti minutách si vlasy zkontrolujte – ručníkem si zesvětlovač setřete z jednoho pramínku a podívejte se, jak světlé vlasy máte. Pokud jsou stále ještě tmavší, než je chcete mít, naneste na pramínek opět zesvětlovač a nechejte ho působit ještě 10 minut. Každých 10 minut vlasy kontrolujte, dokud nebudete s výslednou barvou spokojení, ale nikdy nenechávejte peroxid na vlasech déle, než 45 minut.
 12. 12
  Vymyjte si zesvětlovač z vlasů a umyjte si je. Vypláchněte si z vlasů veškerý zesvětlovač vlažnou vodou a použijte speciální šampon na zesvětlené vlasy. Potom si vlasy vysušte a zkontrolujte si výslednou barvu. Pokud s ní budete spokojení, můžete si nyní vlasy upravit jak jste zvyklí.
  • Uvědomte si, že v závislosti na vaší barvě vlasů se vám vlasy mohou zesvětlit v různých odstínech. Tmavě hnědé vlasy mohou mít kaštanový nádech, ale příliš mnoho peroxidu může způsobit i oranžovo-hnědý výsledek. Středně hnědé vlasy mohou být světle hnědé, světle hnědé vlasy mohou být tmavě blond. Z červených vlasů peroxid často udělá oranžové vlasy, ale s dostatkem peroxidu mohou být i jahodově blond a z tmavých blond vlasů budou světle blond vlasy. [5]
 13. 13
  Rozhodněte se, zda potřebujete použít toner. Někteří lidé musejí použít speciální toner, aby dosáhli požadované barvy vlasů, nebo aby se zbavili nežádoucího odstínu po původním zesvětlení. U každého to ovšem fungovat nemusí, takže se může stát, že budete mít vlasy bílo-šedé. [6] Toner se používá až po zesvětlení vlasů v případě, že je nechcete zesvětlovat více. Měli byste si vlasy také umýt a vysušit, abyste mohli zhodnotit výslednou barvu.
 14. 14
  Namíchejte si toner. Použijte misku, ve které jste míchali zesvětlovač a špachtli, kterou jste použili při prvním kroku a namíchejte si toner, aktivátor a korektor červených tónů ve správném poměru. Pečlivě si přečtěte pokyny uvedené na obalu produktů, abyste nepopletli množství.
 15. 15
  Naneste si toner na vlasy. Měli byste mít téměř suché vlasy, takže po zesvětlení počkejte dostatečně dlouho. Použijte čistý štětec na barvení a naneste si toner po pramenech na celé vlasy. Nabarvené prameny si vždy připněte sponkami, aby se vám nepletly mezi prameny, na kterých toner ještě nemáte. Toner nemusíte na vlasy nanášet tak rychle, jako zesvětlovač, takže u tohoto kroku nemusíte příliš pospíchat.
 16. 16
  Nechejte toner působit zhruba 30 minut. Délka působení se liší podle toho, jaký produkt používáte, ale většinou je dobré nechat ho působit 30 minut. Počkejte, až toner na vlasech ztmavne na tmavě fialovou barvu. Po 15 minutách zkontrolujte výslednou barvu tak, že jeden pramen otřete do ručníku. Potom vlasy kontrolujte každých 10 minut, dokud nedosáhnete požadované barvy.
 17. 17
  Vymyjte si toner z vlasů chladnou vodou tak, abyste je měli úplně čisté. Studená voda je lepší, než teplá voda, protože díky ní zastavíte proces zesvětlování, takže vám chemikálie vlasy nezesvětlí více, než chcete.
 18. 18
  Umyjte si vlasy fialovým šamponem. Fialový šampon je speciální tónovací šampon s fialovým pigmentem, který z vlasů odstraňuje rezavý nádech. Když si na zesvětlené vlasy dáte trochu fialového pigmentu, vytáhněte z nich modré tóny a dodáte jim studenější barvu. Opláchněte si vlasy teplou vodou, aby se vlasová vlákna otevřela a nasála více fialových tónů. Potom na vlasy naneste fialový šampon, nechejte ho asi pět minut působit a vypláchněte ho studenou vodou. Studená voda vlasová vlákna opět uzavře a uzamkne v nich fialové tóny. [7] MDejte si pozor, abyste měli vlasy důkladně opláchnuté, protože fialový šampon by vám mohl ušpinit ručníky a také byste v případě světle blond vlasů mohli mít vlasy s nádechem levandulové barvy.
  • Existuje několik různých značek fialových šamponů v různém cenovém rozpětí, například Clariol Professional Shimmer Lights za zhruba 200Kč, nebo také Unite Blonda Toning Shampoo za cca 700Kč. Nejlepší je koupit si tento šampon v obchodě s kadeřnickými potřebami. Nechejte si poradit od prodavačky a vyberte si nejvhodnější fialový šampon pro váš typ vlasů.
 19. 19
  Začněte o své vlasy dobře pečovat. Po zesvětlení budete mít vlasy vysušené a poškozené a budete muset často používat hloubkové kondicionéry a vlasové masky, abyste jim dodali vlhkost a elasticitu. Používejte přírodní nebo koupené vlasové masky alespoň jednou týdně a nechávejte si je působit vždy 20-30 minut. Můžete dosáhnout lepších výsledků, když vlasy během vyživování maskou budete zahřívat fénem. Pokud si vyrábíte vlastní vlasové masky z potravin, dávejte si pozor, aby se vám nezkazily. V lednici vám vydrží maximálně několik dnů, takže je potom raději vyhoďte a připravte si nové.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Zesvětlování vlasů peroxidem

 1. 1
  Kupte si peroxid vodíku. Peroxid vodíku je chemikálie, která se používá v domácnosti na odstraňování skvrn, nebo na čištění řezných ran, ale můžete si s ní i zesvětlit vlasy. Seženete ho v drogerii nebo v lékárně a nebude vás stát moc peněz. Nekupujte si peroxid silnější než 3% a raději si dvakrát zkontrolujte, co je na lahvičce napsáno. Silnější roztok by vám značně poškodil vlasy. [8]
 2. 2
  Začněte s neupravenými vlasy. Bez ohledu na to, jakou metodu zesvětlování chcete použít, budete mít vlasy vysušené a poškozenější, než před zesvětlením. Když budete mít před zesvětlováním vlasy zdravé, vyhnete se jejich přílišnému poškození. Nebarvěte si vlasy, ani si je nijak neupravujte alespoň měsíc před plánovaným zesvětlováním. Používejte šetrné produkty s přírodními přísadami, abyste měli jistotu, že máte vlasy co nejzdravější.
 3. 3
  Vyživte si vlasy hloubkovým kondicionérem. Jeden nebo dva dny před zesvětlováním použijte hloubkový kondicionér, abyste vlasům dodali co nejvíce vlhkosti. Existuje mnoho druhů těchto produktů, od levnějších (za 50-100Kč) až po ty dražší (za několik stovek korun). Hloubkové kondicionéry většinou obsahují různé potraviny. Vyhledejte si na internetu recepty na domácí vlasové masky, které si můžete vyrobit sami například z banánu, avokáda, majonézy, jogurtu, vajec, kokosového oleje, nebo jiných potravin. [9] This step will help minimize ending up with extremely dry and brittle hair after you bleach it by increasing your hair’s moisture and elasticity. [10]
 4. 4
  Zjistěte, zda nemáte alergii na některý z produktů. Tento krok vám sice zabere spoustu času, ale pokud si vlasy zesvětlujete poprvé, je velmi důležitý. Může vám pomoci vyhnout se vážné kožní vyrážce (nebo ještě horší reakci) v případě, že byste měli alergii na zesvětlovač, nebo jiný produkt, který budete potřebovat. Naneste si malé množství každého produktu kůži za uchem a nechejte ho působit 24-48 hodin. Potom se podívejte, zda nemáte alergickou reakci, jako například vyrážku, svědění, pálení atd. Pokud zaznamenáte podobné příznaky, třebaže jen mírné, měli byste si zvolit jinou metodu zesvětlování vlasů.
 5. 5
  Nalejte si peroxid do rozprašovače. Použijte úplně nový rozprašovač, nebo důkladně vymytý a vysušený rozprašovač, abyste se lépe trefili na vlasy a nanesli peroxid co nejvíce rovnoměrně. Přichystejte si vatové tamponky, abyste mohli postupovat skutečně precizně. Několikrát si z rozprašovače vystříkněte do umyvadla, abyste měli jistotu, že funguje správně.
 6. 6
  Zakryjte si kůži a oblečení. Peroxid vám může udělat světlé skvrny na oblečení a podráždit pleť, takže si dejte pozor, abyste se tomu vyhnuli. Vezměte si gumové rukavice a přikryjte si ramena starým ručníkem. Podél linie vlasů a na krk si natřete vazelínu, abyste ochránili svoji pleť.
 7. 7
  Navlhčete si vlasy a rozdělte si je na prameny. Navlhčete si vlasy vlažnou vodou a jemně si je osušte ručníkem. Nechejte si je několik minut vysychat tak, aby byly vlhké, ale ne mokré. Sponkami nebo skřipci si je připněte k hlavě, aby se vám nepletly. Použijte skřipce, se kterými budete moci během zesvětlování manipulovat jednou rukou. Pramen, který budete zesvětlovat jako první, si nechejte volný.
  • Můžete si na vlasy nanést také rozpuštěný kokosový olej, abyste je během zesvětlování chránili. Vezměte si lahvičku s olejem a ponořte ji do horké vody, aby se olej rozpustil a zkapalněl. Potom si ho naneste na celé vlasy a důkladně ho do nich vetřete. Zabalte si vlasy do potravinové folie a nechejte olej několik hodin působit. Před zesvětlováním si ho potom nevymývejte. [11]
 8. 8
  Proveďte test na jednom prameni vlasů. Vezměte si jeden malý pramen vlasů ze zadní strany hlavy a naneste na něj peroxid od kořínků směrem ke konečkům. Nechejte produkt působit 20-30 minut. Potom ho z vlasů vymyjte a podívejte se, jakého zesvětlení jste dosáhli. Porovnejte barvu s bílým ručníkem, abyste zjistili, zda se vám výsledná barva líbí ještě dříve, než si peroxid nanesete na celou hlavu. Také díky tomu zjistíte, jak dlouho byste měli zesvětlovač nechat působit. [12]
  • Uvědomte si, že v závislosti na vaší barvě vlasů se vám vlasy mohou zesvětlit v různých odstínech. Tmavě hnědé vlasy mohou mít kaštanový nádech, ale příliš mnoho peroxidu může způsobit i oranžovo-hnědý výsledek. Středně hnědé vlasy mohou být světle hnědé, světle hnědé vlasy mohou být tmavě blond. Z červených vlasů peroxid často udělá oranžové vlasy, ale s dostatkem peroxidu mohou být i jahodově blond a z tmavých blond vlasů budou světle blond vlasy. [13]
 9. 9
  Nastříkejte si peroxid na vlasy. Nastříkejte si peroxid z rozprašovače na první pramen vlasů a dejte si pozor, abyste ho celý rovnoměrně pokryli. Čím více roztoku použijete, tím světlejší vlasy budete mít. Dejte si pozor, abyste peroxid stříkali pouze na vlasy a ne na pokožku hlavy – mohl by vám ji podráždit. Postupujte pomalu a sledujte, jak peroxid na vlasech působí.
  • Až budete mít peroxid na prvním prameni vlasů, rozpusťte si další pramen vlasů a také na něj naneste peroxid. Tímto způsobem pokračujte tak dlouho, dokud nebudete mít peroxid na všech vlasech.
  • Pokud si chcete zesvětlit jen několik pramínků, namočte si do peroxidu vatový tamponek a potřete si s ním prameny, které chcete mít světlejší.
  • Pokud chcete zesvětlit více pramenů, ale ne všechny vlasy, oddělte si prameny, které chcete mít světlejší a zbytek vlasů si zabalte po pramenech do potravinové folie, aby se vám na ně peroxid nedostal. Nastříkejte si peroxid na volné prameny a obalte si je potravinovou folií, aby se nedotýkaly ostatních vlasů. V případě této metody bude nejlepší, když vám někdo pomůže.
 10. 10
  Nechejte peroxid působit zhruba 30 minut. Čím déle ho na vlasech necháte, tím světlejší je budete mít. Neměli byste ho ovšem nechávat působit déle než 45 minut. Když vám začne dráždit pokožku hlavy, ihned si ho vymyjte.
  • Můžete proces zesvětlení urychlit tím, že si vlasy budete zahřívat fénem. Přestože dosáhnete zrychlení, musíte si uvědomit, že vám horko může vlasy značně poškodit. [14] Není nutné používat fén a pokud si nejste jistí tím, jak bude peroxid na vašich vlasech působit, raději fén nepoužívejte.
 11. 11
  Vymyjte si peroxid z vlasů. Studenou vodou si vymyjte veškerý peroxid z vlasů a potom použijte vlasovou masku, abyste jim dodali vlhkost. Nechejte si je uschnout přirozeně a nakonec si je upravte tak, jak jste zvyklí.
 12. 12
  Po týdnu celý postup zopakujte. Pokud se vám nepodařilo vlasy zesvětlit tak, jak jste si představovali, můžete na ně nanést peroxid ještě jednou. Je ovšem lepší počkat alespoň týden, než se vlasy z prvního zesvětlování trochu zotaví. Zesvětlováním se vlasy značně poškozují a když si je budete zesvětlovat více než jednou denně (nebo i více než jednou týdně), mohli byste si je vážně poškodit (mohly by vám dokonce i vypadat). [15]
 13. 13
  Začněte o své vlasy dobře pečovat. Po zesvětlení budete mít vlasy vysušené a poškozené a budete muset často používat hloubkové kondicionéry a vlasové masky, abyste jim dodali vlhkost a elasticitu. Používejte přírodní nebo koupené vlasové masky alespoň jednou týdně a nechávejte si je působit vždy 20-30 minut. Můžete dosáhnout lepších výsledků, když vlasy během vyživování maskou budete zahřívat fénem. Pokud si vyrábíte vlastní vlasové masky z potravin, dávejte si pozor, aby se vám nezkazily. V lednici vám vydrží maximálně několik dnů, takže je potom raději vyhoďte a připravte si nové.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Zesvětlování vlasů v salonu

 1. 1
  Objednejte se na konzultaci k dobrému kadeřníkovi. Většina kadeřníků umí dobře zesvětlovat vlasy, ale někteří jsou rozhodně lepší, než jiní. Objednejte se k dobrému kadeřníkovi na konzultaci a proberte s ním metodu zesvětlování, která se bude hodit pro vaše vlasy. Zeptejte se ho, jak často klientům zesvětluje vlasy, jak postupuje s různými typy vlasů atd. Také si nechejte doporučit vhodnou péči o vlasy před zesvětlením i po zesvětlení.
  • Měli byste se také zeptat, zda máte dostatečně zdravé vlasy na zesvětlení. Někteří kadeřníci odmítají zesvětlovat barvené vlasy, protože by je mohli příliš poškodit. [16]
 2. 2
  Vyberte si odstín, kterého chcete dosáhnout. Existuje spousta odstínů světlých vlasů. Můžete mít bílé, světle blond, platinové, nebo jinak světlé vlasy. Ukažte kadeřníkovi fotku osoby, která má barvu vlasů, kterou požadujete, aby mohl zvolit vhodnou metodu zesvětlování.
 3. 3
  Připravte se na to, že u kadeřníka strávíte spoustu času. Zesvětlování je zdlouhavý proces, který vám zabere dost času. Kadeřník vám bude muset vlasy umýt, namíchat zesvětlující roztok a nanést vám ho na hlavu. Potom si nějakou dobu posedíte v křesle (většinou zhruba 30 minut). Nakonec vám kadeřník vlasy znovu umyje a vysuší.
  • Pokud máte velmi tmavé vlasy a chcete dosáhnout velkého zesvětlení, pravděpodobně budete muset kadeřníka navštívit dvakrát. [17]
  • Kadeřník vám může také udělat kvalitní melír. Je mnohem jednodušší, když vám vlasy melíruje někdo jiný, protože vám na ně vidí ze všech stran a dokáže pramínky zesvětlit rovnoměrně.
 4. 4
  Začněte o své vlasy dobře pečovat. Po zesvětlení budete mít vlasy vysušené a poškozené a budete muset často používat hloubkové kondicionéry a vlasové masky, abyste jim dodali vlhkost a elasticitu. Používejte přírodní nebo koupené vlasové masky alespoň jednou týdně a nechávejte si je působit vždy 20-30 minut. Můžete dosáhnout lepších výsledků, když vlasy během vyživování maskou budete zahřívat fénem. Pokud si vyrábíte vlastní vlasové masky z potravin, dávejte si pozor, aby se vám nezkazily. V lednici vám vydrží maximálně několik dnů, takže je potom raději vyhoďte a připravte si nové.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Zesvětlování vlasů citronovou šťávou

 1. 1
  Začněte s neupravenými vlasy. Bez ohledu na to, jakou metodu zesvětlování chcete použít, budete mít vlasy vysušené a poškozenější, než před zesvětlením. Když budete mít před zesvětlováním vlasy zdravé, vyhnete se jejich přílišnému poškození. Nebarvěte si vlasy, ani si je nijak neupravujte alespoň měsíc před plánovaným zesvětlováním. Používejte šetrné produkty s přírodními přísadami, abyste měli jistotu, že máte vlasy co nejzdravější.
 2. 2
  Vyživte si vlasy hloubkovým kondicionérem. Jeden nebo dva dny před zesvětlováním použijte hloubkový kondicionér, abyste vlasům dodali co nejvíce vlhkosti. Existuje mnoho druhů těchto produktů, od levnějších (za 50-100Kč) až po ty dražší (za několik stovek korun). Hloubkové kondicionéry většinou obsahují různé potraviny. Vyhledejte si na internetu recepty na domácí vlasové masky, které si můžete vyrobit sami například z banánu, avokáda, majonézy, jogurtu, vajec, kokosového oleje, nebo jiných potravin. [18] Tento krok vám vlasy ochrání před přílišným poškozením. [19]
 3. 3
  Připravte si šťávu z několika citronů. Podle délky vašich vlasů a stupně zesvětlení budete potřebovat šťávu ze 2 až 5 citronů. Překrojte citrony napůl a vymačkejte z nich šťávu do misky. Potom z misky vyndejte všechny pecky.
  • Nepoužívejte umělou citronovou šťávu z lahvičky – obsahuje konzervační látky, které by vám poškodily vlasy.
 4. 4
  Nařeďte citronovou šťávu vodou. Kdybyste si na vlasy dali čistou citronovou šťávu, značně by se vám vysušily, takže musíte šťávu naředit. Přidejte do misky tolik vody, kolik citronové šťávy v ní máte.
 5. 5
  Nalijte si roztok do rozprašovače. Nejlepší je koupit si nový rozprašovač, ale můžete použít i nějaký, který máte doma, ale musíte ho důkladně vymýt. Pokud používáte reckylovaný rozprašovač, ujistěte se, že jej před použitím důkladně vymyjete mýdlem. Poté do něj nalijte roztok citronové šťáv, dobře protřepejte a několikrát stiskněte dávkovač, abyste zjistili, zda rozprašovač funguje správně.
 6. 6
  Nastříkejte si citronovou šťávu na místa, která chcete mít nejsvětlejší. Vlasy by měly být zcela vlhké. Čím více šťávy použijete, tím světlejší vlasy budete mít.
  • Pokud si chcete zesvětlit jen několik pramenů vlasů, namočte si do citronové šťávy vatový tamponek a potřete si s ním prameny, které chcete mít světlejší.
 7. 7
  Jděte ven na slunce. Sluneční světlo aktivuje zesvětlující látky v citronové šťávě a pomůže vám dosáhnout lepšího výsledku. Počkejte, až vám citronová šťáva na vlasech úplně uschne – mělo by to trvat zhruba 30 minut. Nezapomeňte se natřít opalovacím krémem a vzít si dlouhé oblečení, abyste se na slunci nespálili. Uvědomte si, že tento proces vaše vlasy značně vysuší. Když zůstanete na slunci příliš dlouho, budete je sice mít světlejší, ale také si je více poškodíte.
 8. 8
  Umyjte si vlasy. Až vám citronová šťáva na vlasech uschne, umyjte si je šamponem a použijte hydratační kondicionér. Nakonec si je upravte tak, jak jste zvyklí.
  • Až budete mít vlasy suché, podívejte se na výslednou barvu. Pokud je chcete mít ještě světlejší, po několika dnech celý postup zopakujte. Neměli byste si citronovou šťávu na vlasy dávat častěji, než jednou za dva nebo tři týdny.
  Reklama

Tipy

 • Po zesvětlení si nechejte vlasy zastřihnout, abyste se zbavili roztřepených konečků a měli je zdravější.
 • Pokud vám přírodní metody zesvětlování vlasů vyhovují více, než chemické zesvětlování, můžete vyzkoušet kromě citronové šťávy také med, olivový olej, nebo heřmánkový čaj. [20]
Reklama

Varování

 • Nezapomeňte, že vaše pleť bude po zesvětlení vlasů vypadat jinak. Je možné, že vám vaše staré líčení a barevné kombinace oblečení již nebudou tolik slušet. Kromě toho také budou všechny nedostatky pleti se světlými vlasy mnohem více vidět.
 • Pokud plešatíte nebo používáte nějaký produkt pro urychlení růstu vlasů, nezesvětlujte si vlasy, jinak byste o ně mohli přijít. Když si vlasy zesvětlíte správným způsobem, nemělo by se to stát, ale možné to je. Pokud nevíte, jak vaše vlasy na zesvětlující roztok zareagují, doporučujeme zajít si do kadeřnictví a nechat si je zesvětlit profesionálně.
 • Někteří lékaři tvrdí, že těhotné a kojící ženy by si neměly zesvětlovat vlasy a používat chemické barvy. Malé množství chemikálií se totiž dostane do těla skrz kůži a může se dostat až k plodu, nebo do mateřského mléka. Jde ovšem o tak malé množství, že riziko přenosu z matky na dítě je minimální. Pokud z toho máte obavy, můžete se poradit se svým lékařem, nebo používat pouze přírodní barvy.
 • Nepokoušejte se zesvětlit si obočí nebo řasy. Zesvětlovač by se vám mohl dostat do očí a způsobit extrémní podráždění, nebo vás dokonce oslepit. Měli byste se poradit se svým kadeřníkem nebo s kosmetičkou a tyto procedury provádět pouze profesionálním způsobem.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 591 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 6 591 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama