Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mnoho lidí by si přálo, aby měli po celý rok krásně zářivé zlaté vlasy, které mají v létě. Pokud se ale nechcete bavit chemickými barvami, můžete zkusit přírodní tipy. Existuje spousta přírodních metod zesvětlování vlasů.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Zesvětlování všech barevných typů

 1. 1
  Jděte ven. V létě mají lidé světlejší vlasy, protože tráví hodně času venku a protože jim slunce vlasy jemně vyběluje a opaluje kůži. Počkejte si, až bude venku svítit slunce, jděte ven a nechejte si na vlasy dopadat sluneční paprsky. Nezapomeňte se natřít opalovacím krémem.
 2. 2
  Jděte si zaplavat. Protože letní počasí, slunce a koupání jdou ruku v ruce, není snadné říct, která z těchto věcí má na vlasy největší vliv. Slunce ovšem není to jediné, co vám může vlasy zesvětlit. Také sůl z moře a chlor z bazénu vám vlasy mírně zesvětlí (sůl přirozeně, chlor uměle). Jděte si zaplavat do moře nebo do bazénu a brzy budete mít světlejší vlasy.
 3. 3
  Umývejte si vlasy octem. Nedávný trend nepoužívání šamponu a mytí vlasů octem vyvolal zjištění, že ocet zesvětlujte vlasy. Když si budete mýt vlasy, oplachujte si je jablečným octem. Když to budete dělat pravidelně, brzy je budete mít světlejší.
 4. 4
  Použijte jedlou sodu. Jedlá soda stejně jako ocet vlasy jemně zesvětlí a je skvělou alternativou chemických šamponů. Když si budete vlasy mýt, nasypejte si na ně trochu jedlé sody a důkladně ji do nich vmasírujte. Výsledná pasta by vám měla vlasy přirozeně zesvětlit.
 5. 5
  Udělejte si medovou masku. Chcete, aby vám vlasy krásně voněly po medu? Udělejte si medovou masku! Smíchejte med s trochou destilované vody a naneste si směs na vlasy. Nechejte ji působit alespoň 30 minut a potom si vlasy opláchněte. Med smíchaný s destilovanou vodou vyvolá chemickou reakci, která vám velmi rychle zesvětlí vlasy. Můžete si ho nanést na vlasy a jít si sednout ven na slunce. [1]
 6. 6
  Zkuste vitamín C. Vitamín C je vhodný nejen pro zdraví, ale dokáže vám také zesvětlit vlasy. Sežeňte si tablety vitamínu C, několik si jich rozdrťte (podle délky a hustoty vašich vlasů) a přidejte si výsledný prášek k šamponu. Když si budete vlasy mýt tímto šamponem, budete je mít brzy světlejší.
 7. 7
  Zkuste peroxid vodíku. Peroxid sice není zrovna přírodní metodou zesvětlování vlasů, ale pomůže vám vlasy zesvětlit bez nutnosti použít několik produktů. Umyjte si vlasy peroxidem a nechejte ho působit asi 10-15 minut. Nakonec si vlasy opláchněte čistou vodou. Nejprve peroxid vyzkoušejte na malém pramínku vlasů a ujistěte se, že jste s výslednou barvou spokojeni.
  • Peroxid vodíku vám může vlasy vysušit. Abyste zabránili poškození, udělejte si na vlasy po skončení procedury masku.
 8. 8
  Uvařte si černý čaj. Černý čas se hodí na spoustu věcí. Obsahuje kyselinu taninovou, která dokáže vlasy zesvětlit. Uvařte si několik šálků silného černého čaje (z několika pytlíků) a nalejte si ho na hlavu. Nechejte čaj působit alespoň 30 minut a nakonec si vlasy opláchněte teplou vodou. [2]
 9. 9
  Použijte olivový olej. Olivový olej vaše vlasy vyživí a také je přirozeně zesvětlí. Naneste si na vlasy olivový olej a nechejte ho alespoň 30 minut působit. Potom si vlasy důkladně opláchněte. Měli byste je mít hned o něco světlejší.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak zvýraznit blond pramínky

 1. 1
  Nastříkejte si na vlasy citronovou šťávu. Ženy tuto metodu používají stovky let. Citronová šťáva je jedním z nejstarších prostředků na přírodní zesvětlování vlasů. Nalejte si šťávu z citronu do rozprašovače a postříkejte si vlasy. Nechejte je uschnout a nakonec je opláchněte vodou.
  • Když budete citronovou šťávu používat často, mohla by vám vysušit vlasy. Můžete ji smíchat s trochou oleje.
 2. 2
  Uvařte si šálek kávy. Pokud máte hnědé vlasy, uvařte si šálek silné kávy. Nechejte ji vychladnout (můžete ji dát i do lednice). Nalejte si kávu do rozprašovače a nastříkejte si ji na vlasy. Potom si jděte sednout na slunce. Nebudete mít sice světlejší všechny vlasy, ale zvýrazní se vaše blond pramínky.
 3. 3
  Udělejte si heřmánkový čaj. Přírodní zesvětlující účinky heřmánků se skvěle hodí pro zesvětlování vlasů. Uvařte si čaj z pěti pytlíků heřmánkového čaje, počkejte až bude studený, nastříkejte si ho do vlasů, důkladně si je pročešte a běžte si sednout na 30 minut na slunce.
 4. 4
  Použijte sušené květy měsíčku. Měsíček vám pomůže zvýraznit vaše světlejší pramínky. Nalejte si do kastrolu šálek vody, šálek jablečného octa a sušené květy měsíčku. Výslednou směs povařte, přeceďte květy měsíčku a nechejte vodu vychladnout. Potom si ji nastříkejte do vlasů, vmasírujte si ji do pokožky hlavy a nechejte vlasy uschnout.
 5. 5
  Zkuste rebarboru. Uvařte si kořen rebarbory, nechejte vodu vychladnout a vyzkoušejte si ji na nenápadném pramínku vlasů. Rebarbora vám vlasy zbarví mírně do žluta, takže pokud je máte hodně světlé, mohli byste je mít ještě tmavší.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak zvýraznit rezavé pramínky

 1. 1
  Udělejte si čaj z lesního ovoce. Čaje na vlasy skutečně fungují. Pokud chcete zvýraznit rezavé pramínky ve svých vlasech, použijte přírodní červený čaj. Najděte si čaj z lesních plodů, například z malin nebo ostružin. Nechejte čaj nějakou dobu louhovat a potom si ho nalejte na vlasy. Po 30 minutách si vlasy opláchněte.
 2. 2
  Zkuste šťávu z červené řepy. Pokud jste někdy vařili řepu, jistě víte, jak vám dokáže zašpinit celou kuchyni. Když si dáte trochu řepové šťávy na vlasy, budete je mít ihned červenější. Smíchejte si šťávu z řepy s destilovanou vodou a naneste si ji na vlasy. Nechejte ji působit 15-20 minut a potom vlasy opláchněte teplou vodou.
 3. 3
  Udělejte si skořicovou masku. Uvařte si čaj z čerstvé skořice, který krásně zvýrazní karamelové pramínky ve vašich vlasech. Udělejte si čaj z několika tyček skořice nebo ze dvou lžiček drcené skořice a několika šálků vody (podle toho, jak máte dlouhé vlasy). Naneste si tento čaj na vlasy a nechejte ho nějakou dobu působit. Potom si vlasy opláchněte.
 4. 4
  Tento trik je trochu podvod, protože henna se používá hlavně jako barva na vlasy a kůži. Smíchejte si hennu s vodou (nebo s čajem) a vytvořte hustou pastu. Tuto pastu si naneste na vlasy, přikryjte si hlavu igelitovou čepicí a čekejte. Čím déle hennu necháte působit, tím rezavější vlasy budete mít. Nakonec hennu vymyjte vodou.[3]
  Reklama

Tipy

 • Pokud si nejste jistí tím, jakého barevného výsledku dosáhnete, vyzkoušejte si danou metodu na malém pramínku vlasů. Když se vám barva nebude líbit, nedávejte si roztok na celou hlavu.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 19 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 32 358 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 32 358 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama