Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Měření vnitřní délky nohavic se provádí kvůli výběru správné velikosti oblečení a jeho šití na míru, nebo v některých sportech, jako je například cyklistika. Naučit se změřit si svou vnitřní krokovou délku, ať už sami nebo s další pomocí, je užitečné, aby bylo vaše oblékání pohodlnější a nákupy jednodušší. Vyzkoušejte jednu z níže popsaných metod, abyste zjistili svou vnitřní krokovou délku.

Metoda 1 ze 2:
Měření vnitřní délky nohavice pomocí vašich kalhot

 1. 1
  Vyberte si kalhoty. Zvolte takové kalhoty, které vám dokonale padnou; nejsou ani příliš dlouhé ani příliš krátké a jsou právě tak těsné, aby byly pohodlné. Na těchto kalhotách budete měřit délku švu, proto se ujistěte, že vám opravdu dobře sedí.
 2. 2
  Kalhoty přehněte. Přehněte kalhoty vertikálně na půlku, takže z nich uvidíte jen jednu nohavici.
 3. 3
  Vyhlaďte je. Položte přehnuté kalhoty na žehlicí prkno nebo na podlahu. Důkladně je uhlaďte, aby na nich nezůstaly žádné záhyby a zvrásnění a ohyb byl rovnoměrně napnutý.
 4. 4
  Vezměte krejčovský metr. Přiložte pokovený konec měřícího pásma ke spodní linii rozkroku kalhot.[1]
 5. 5
  Proveďte měření. Natáhněte metr podél švu až ke spodnímu okraji vnitřní strany nohavice.
 6. 6
  Zapište si výsledek. Délka, kterou naměříte od rozkroku kalhot po spodní okrajový šev nohavice, je vaše vnitřní kroková délka.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Měření vnitřní délky nohavice s pomocí kamaráda

 1. 1
  Odložte si. Svlékněte si kalhoty nebo si oblékněte těsné sportovní kalhoty, nejlépe legíny. Pokud si při měření necháte své běžné oblečení, výsledek může být nepřesný.
 2. 2
  Požádejte kamaráda, aby vám s měřením pomohl.
 3. 3
  Postavte se vzpřímeně. Jestliže se budete při měření hrbit, délka, kterou naměříte, bude příliš krátká. Opřete se zády o zeď, abyste udrželi správný postoj.
 4. 4
  Vezměte desky. Mezi stehny stiskněte pevnou podložku nebo velmi tenkou knihu s tvrdou obálkou. Desky zasuňte, jak nejvýš to jde, až pod stydkou kost. Pokud jste muž, posuňte si šourek stranou, aby bylo měření přesné. Ujistěte se, že celá délka hrany desek je opřená o zeď.
 5. 5
  Proveďte měření. Zatímco stojíte vzpřímeně, váš kamarád přidrží konec metru u horního okraje desek, těsně pod vaším rozkrokem.
 6. 6
  Změřte délku nohavice. Metr natáhněte podél vnitřní strany stehna až k místu, kde se chodidlo dotýká země. Délka, kterou naměříte od rozkroku kalhot k zemi, je vaše vnitřní kroková délka.[2]
  Reklama

Tipy

 • Nezapomeňte, že vnitřní délka nohavice závisí na druhu oděvu nebo zamýšleném využití. Například u kalhot, ke kterým plánujete nosit boty s vysokými podpatky, bude délka švu o 2,5 až 5 cm delší než u kalhot, ke kterým nosíte nízkou obuv. Vnitřní šev u šortek bude mnohem kratší než vnitřní šev u nohavic džínů.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 6 582 krát
Kategorie: Textil
Stránka byla zobrazena 6 582 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama