Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje spousta důvodů, proč ženy chtějí menší prsa. Větší prsa způsobují zdravotní problémy, jako je bolest zad, špatné držení těla a dýchací potíže. Kromě toho jsou větší prsa těžší a postupem času povislejší. Pokud bojujete s velkými prsy a chcete je mít menší, v tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Poraďte se s lékařem

 1. 1
  Zjistěte, zda nejsou na vině vaše léky. Některé druhy léků, zejména antikoncepce, mohou způsobit zvětšení prsou i o několik velikostí. Pokud berete takové léky, promluvte si s lékařem o alternativních možnostech.
  • Zkuste například nitroděložní tělísko, které se zavede do dělohy a účinkuje 7-10 let.
  • Uvědomte si, že velikost prsou ovlivňují i jiné hormonální faktory, například kojení nebo těhotenství.
 2. 2
  Zjistěte, zda nemáte rakovinu prsu. Pokud je vám více než 35 let (ale i pokud jste mladší), rakovina prsu může způsobit disproporčnost prsou. Pokud máte jedno prso mnohem větší, než druhé, nebo v jednom prsu cítíte bulku, zajděte si co nejdříve k lékaři.
 3. 3
  Zjistěte si, jaké jsou možnosti léčby. Zeptejte se svého lékaře, zda vám může doporučit různé možnosti pro zmenšení poprsí. Možná existují léky, nebo přírodní preparáty, které vám mohou pomoci. Nejprve ovšem budete muset zkusit jiné metody.
 4. 4
  Zamyslete se nad plastickou operací. Pokud jste mladá, nemusíte si s plastickou operací dělat starosti. Za nějakou dobu se naučíte mít své tělo ráda. Chirurgický zákrok byste měla zvážit pouze v případě, že vám poprsí způsobuje velké bolesti zad nebo krku. V takovém případě by vám operaci dokonce mohla zaplatit zdravotní pojišťovna.
 5. 5
  Zkuste problém vyřešit cvičením. Pokud netrpíte vážnými zdravotními potížemi, nejlepším řešením pravděpodobně bude zhubnout. Pokud jste již štíhlá, neměla byste se pokoušet hubnout. Pokud ale máte nadváhu, zhubnutí vám pomůže dosáhnout menšího poprsí a pevnějšího zdraví.
  • V následujících sekcích se dozvíte, jak zdravě a bezpečně hubnout.
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Změna stravování

 1. 1
  Jezte méně kalorií, než kolik spálíte. Pokud chcete zhubnout, budete muset jíst méně kalorií, než kolik spálíte. Kalorie jsou palivem pro naše tělo a když jich budete jíst méně, vaše tělo bude muset začít využívat tukové zásoby. Můžete to udělat tak, že budete aktivnější, že budete jíst méně, nebo ideálně oběma těmito způsoby (což je nejzdravější).
  • Kalorický deficit je pouze dočasný. Jakmile dosáhnete své cílové hmotnosti, měla byste příjem kalorií srovnat s výdejem.
 2. 2
  Omezte konzumaci soli, tuku a cukru. Měla byste začít tím, že omezíte množství slaného, tučného a sladkého jídla, které jíte. Sůl způsobuje zadržování vody v těle, cukr obsahuje zbytečné kalorie, které vám způsobí větší chuť k jídlu a tuk... ten snad není potřeba vysvětlovat.
  • Nejvíce soli najdete ve zpracovaném mase (párky, salámy a slanina), v pizze, v polévkách, brambůrcích a dalších jídlech. Neměla byste jíst více než 2300 mg soli denně. V žádném případě se ovšem soli nevzdávejte úplně, vaše tělo ji potřebuje, zejména pokud cvičíte.
  • Cukr najdete ve sladkostech, ale také v kávě (například Starbucks), v limonádách a také ovocných šťávách. Z hlediska cukru dokonce není vhodné jíst ani příliš mnoho ovoce.
  • Nezdravé tuky jsou obsaženy v prorostlém mase, v másle, majonéze a smažených potravinách. Zdravé tuky najdete v rybách a ořechách. Tyto druhy tuků jsou pro vaše tělo prospěšné.
 3. 3
  Jezte výživné potraviny. Když budete jíst výživné potraviny, budete se cítit plní a nebudete toho muset sníst příliš mnoho. Nebude stačit pouze začít jíst ovoce a zeleninu – mezi celerem a brokolicí je velký rozdíl.
  • Mezi výživné obiloviny patří ovesná kaše, quinoa, žito a hnědá rýže. Pokud si chcete koupit chléb, vyberte si nějaký celozrnný. Celozrnný chléb je nejzdravější a je mnohem lepší, než ostatní druhy chlebů.
  • Pokud chcete jíst ovoce a zeleninu, kupujte citrony, brusinky, banány, kapustu, špenát, brokolici, chřest a růžičkovou kapustu.
  • Nejlepšími zdroji bílkovin je kuřecí maso, ryby, vejce, ořechy a fazole. Tyto potraviny obsahují málo nezdravých tuků, ale dostatek bílkovin, které vaše tělo potřebuje.
  • Mezi vhodné mléčné produkty patří bílý jogurt (přidejte si k němu čerstvé ovoce), sýr Cottage a odtučněné mléko.
 4. 4
  Jezte vyváženou stravu. Nejde pouze o to, že byste měla jíst zdravé potraviny. Musíte také jíst správné porce. Vaše tělo potřebuje sacharidy z obilovin, vitamíny a vlákninu ze zeleniny a určité množství bílkovin. Naopak potřebuje velmi málo sladkých potravin a mléčných produktů. Zjistěte si, jak byste si měli nastavit jídelníček a vyhýbejte se rychlým dietám, které doporučují vyřazovat určité skupiny potravin. Vaše tělo potřebuje všechny druhy potravin, jinak nebudete zdraví.
 5. 5
  Jezte menší porce. Většina lidí jí zbytečně příliš velké porce jídla. Když budete jíst velké porce, roztáhnete si žaludek a budete mít hlad i když vaše tělo nebude potřebovat více jídla. Používejte menší talíře a naučte se jíst menší porce. Pokud budete mít i 15 minut po jídle stále hlad, můžete si dát ještě jednu malou porci jídla.
  • Je důležité naučit se komunikovat se svým tělem. Musíte poznat, kdy máte ještě hlad. Existuje velký rozdíl mezi pocitem plnosti a pocitem přejedení, ale lidé na to často zapomínají.
  • Vyhýbejte se restauracím. Když půjdete do restaurace, požádejte obsluhu, aby vám zbytek jídla zabalila, nebo si objednejte pouze předkrm. Ve většině restaurací se předkrmy blíží zdravým porcím více, než hlavní jídla.
 6. 6
  Jezte častěji. Když budete jíst častěji, budete mít menší hlad. [1] . Je to dobré také pro váš metabolismus, protože lidé se vyvinuli tak, aby jedli častěji a po menších porcích. Když budete každé 2-3 hodiny jíst malé porce jídel, dodržíte množství kalorií a nebudete mít nikdy hlad.
  • Ráno si například dejte malou misku ovesné kaše, v 10.00 si dejte banán, k obědu si dejte krůtí sendvič, odpoledne si dejte misku sýra Cottage a plátek celozrnného chleba a k večeři si dejte salát.
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Cvičení

 1. 1
  Procvičujte celé tělo. Je důležité si uvědomit, že přestože některé diety a tréninkové plány slibují zhubnutí jediné části těla, ve skutečnosti to není možné. Je skutečně nemožné zhubnout tuk pouze z jedné části těla. Když budete hubnout, zhubnete celé tělo. To samé platí i v případě, že nechcete zhubnout na prsou, ale například pouze na břiše. Budete muset procvičovat celé tělo.
  • Pokud jste již štíhlá, cvičení a dieta vám nepomohou zmenšit poprsí. Vaše tělo již spálilo maximální množství tuku.
 2. 2
  Začněte více chodit. Nemusíte trávit 10 hodin týdně v posilovně. Můžete spalovat kalorie tím, že budete aktivnější. Začněte například více chodit. Když budete chodit alespoň 30 minut denně, pomůže vám to zbavit se přebytečného tuku.
  • Dobrým tipem je například přestat jezdit výtahem a začít chodit pouze po schodech.
  • Další možností je chodit na většinu míst pěšky. Pokud někam jedete autem, zaparkujte dál a využijte příležitost trochu se projít.
 3. 3
  Spalujte kalorie při běžných denních činnostech. Hubnout můžete i při svých každodenních činnostech. Můžete si pořídit pracovní stůl s běžícím pásem, nebo místo na židli sedět na cvičebním míči. Můžete do svého denního plánu také začlenit trochu více cvičení – když budete například čekat, až se vám ohřeje jídlo, udělejte si 20 dřepů. Každý pohyb se počítá!
 4. 4
  Spalujte kalorie při cestování a přesunech. Jde o skvělý způsob, jak více cvičit. Můžete jezdit do práce nebo do školy na kole, chodit nakupovat pěšky, nebo klidně i běhat po cestě do práce (pokud se po příchodu budete moci osprchovat).
  • Pokud se přesouváte na dlouhou vzdálenost, můžete jet kus cesty autobusem a zbytek jít nebo běžet.
 5. 5
  Cvičte efektivně. Mnoho lidí to s cvičením brzy vzdává, protože dělají cviky jako sedy-lehy, které jsou složité a neúčinné, takže jim trvá dlouhou dobu, než zaznamenají první výsledky. Účinné cviky vám zaberou méně času, takže pro vás bude snadné se cvičení věnovat pravidelně a dosáhnete s nimi skvělých výsledků.
  • Mezi tyto cviky patří například dřepy, planky a kliky s výskokem.
 6. 6
  Udržte si motivaci. Udržet si motivaci je naprosto nezbytné, protože pokud chcete zhubnout, budete muset vytrvat a změnit celý svůj životní styl. Třicetidenní diety a tréninkové plány vám sice ze začátku pomohou, ale když potom se cvičením a zdravou stravou přestanete, všechna kila naberete zase zpět. Vyberte si cvičení, které vás baví a u kterého vydržíte.
  • Poslouchejte při cvičení svoji oblíbenou hudbu, nebo cvičte s kamarádkou. Pomůže vám to překonat lenost a dodržovat tréninkový plán.
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Optické triky

 1. 1
  Noste pevnou sportovní podprsenku. Kvalitní sportovní podprsenky jsou nejlepším způsobem, jak udržet poprsí na místě a opticky ho zmenšit. Kupte si podprsenku od nějaké dobré značky. Nekvalitní sportovní podprsenky se brzy zničí.
 2. 2
  Kupte si podprsenku, která opticky zmenšuje poprsí. Můžete si koupit i běžnou podprsenku, která „zmenšuje“ poprsí. Opět si musíte koupit kvalitní podprsenku od dobré značky. Tyto podprsenky ovšem seženete pouze v rozmezí košíčků C-DD.
 3. 3
  Noste kvalitní podprsenku, která vám bude dobře sedět. Když budete nosit podprsenku správné velikosti, dosáhnete podobného výsledku, jako s drahou zmenšující podprsenkou. Bude to pro vás také mnohem pohodlnější.
  • Některé výzkumy tvrdí, že až 80% žen nosí špatnou velikost podprsenky. [2]
 4. 4
  Zkuste si ovázat hrudník. Pokud jste opravdu zoufalá a žádná z uvedených metod vám nepomohla, zkuste si ovázat hrudník. Nepoužívejte běžné obvazy, které jsou určeny ke stlačování úrazů. Kupte si speciální obvaz, který vám nepoškodí žebra a plíce.
  • Nikdy nemějte hrudník ovázaný déle než 6-8 hodin.
  • Tento trik se nehodí pro ženy s velmi velkým poprsím. Nejlépe bude fungovat u žen s košíčky B-DD. U větších prsou pravděpodobně nezaznamenáte žádný rozdíl.
 5. 5
  Vyhýbejte se problematickému oblečení. Samozřejmě byste se neměla rozhodovat v módě pouze podle svých prsou, máte právo oblékat se jak chcete. Některé menší změny ale mohou opticky zmenšit vaše poprsí.
  • Nenoste příliš těsné oblečení, ale ani příliš volné oblečení.
  • Měla byste se vyhýbat oblečení s velkým výstřihem a různými dekoracemi v oblasti hrudníku.
  • Místo toho zkuste přitáhnout pozornost ke svým bokům. Díky tomu bude vaše poprsí vypadat opticky menší. [3]

Tipy

 • Pokud si nejste jistá, zda vám určité cviky pomohou zmenšit poprsí, zeptejte se trenéra v posilovně.

Varování

 • Hubnout byste měla postupně. Náhlé změny velikosti prsou způsobují povolené svalstvo, kůži a povislá prsa. Nehubněte více, než 0.9-1.5 kg za týden.
 • Hormonální antikoncepce uvolňuje do těla hormony, které mohou zvětšovat poprsí. Pokud berete antikoncepci a nechcete se jí vzdát, zeptejte se svého lékaře na alternativní možnosti.
 • Když si budete ovazovat hrudník, mohla byste si poškodit žebra. Snažte se tomu vyhnout.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 15 730 krát
Stránka byla zobrazena 15 730 krát.

Pomohl vám tento článek?