Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mnoho obřezaných mužů zjišťuje, že by rádi vrátili své tělo do přirozené, neupravené podoby. Když uvážíme, že kůže má schopnost růst, pokud je na ni stále vyvíjen jemný tah, účinek může být velký, i když třeba potrvá několik let, než se dostaví. Ačkoli "obnovená"předkožka pravděpodobně nikdy nedosáhne stejné citlivosti jako původní, většina mužů, kteří tuto proceduru podstoupili, je s výsledky velmi spokojena, ať už jde o zvýšenou citlivost, vzhled nebo pocit úplnosti těla.

Část 1
Část 1 ze 4:

Rozhodněte se

 1. 1
  Odpovězte sami sobě na otázku, proč si chcete předkožku nechat znovu narůst. Existuje mnoho důvodů, proč se muži rozhodují, že chtějí předkožku obnovit.
  • Některým mužům se líbí přirozený vzhled penisu a rozhodnou se pro obnovení předkožky z estetických důvodů, zatímco jiní to udělají proto, že byli obřezáni v dětství bez svého souhlasu.
  • Většina mužů se nicméně pro tento zákrok rozhodně proto, že touží po zvýšené citlivosti, kterou si pochvalují ti, kdo si předkožku nechali znovu narůst.
  • Ať už jsou vaše pohnutky jakékoliv, položte si otázku, zda se chcete pustit do procesu, jehož dokončení může trvat několik let a který permanentně změní intimní část vašeho těla.
 2. 2
  Pochopte, na jakém základě obnovení předkožky funguje. V současné době je nejúčinnějším způsobem roztažení stávající kůže a tkáně.
  • Principem je vytažení kůže, která pokrývá tělo penisu, přes žalud a aplikaci konstantního tahu (ať už ručně, nebo s pomocí mechanického zařízení), dokud se nevytvoří nové kožní buňky a kůže penisu nepoporoste.
  • Jakmile se předkožka zvětší natolik, že zakryje žalud, tkáň uvnitř se zjemní a obnoví se některá skrytá nervová zakončení, čímž se zvýší citlivost penisu.
 3. 3
  Zjistěte si co nejvíc. Existuje několik možností, jak předkožku obnovit, musíte se proto rozhodnout, který bude nejlépe vyhovovat vám a vašemu životnímu stylu. Například pokud často používáte veřejné sprchy nebo se převlékáte ve společné šatně, bude pro vás vhodnější zařízení, které můžete rychle nasadit a rychle, nepozorovaně sundat. Student, který bydlí na koleji se spolužíky a nemá moc peněz, dá spíše přednost ručnímu vytahování. Proto je velmi důležité seznámit se s možnostmi a vzít v úvahu následující faktory (mimo jiné), než se skutečně rozhodnete:
  • Cena: Ačkoli některé možnosti nestojí nic (ruční natahování), jiné vyžadují různě drahé (800 – 6000 Kč) zařízení.
  • Vynaložené úsilí: Množství času, které chcete obnovení předkožky věnovat bude mít vliv na to, jaký způsob byste měli zvolit.
  • Aktivity, které během doby obnovení provozujete (práce, sport atd.) Mnoho zařízení pro opětovný růst předkožky vyžaduje nošení závaží na penisu po dobu několika hodin denně, což se příliš neslučuje s aktivním životním stylem.
  • Množství kůže, které máte navíc (například kožní záhyby): Některá zařízení (jako například CAT II, DTR nebo TLC-X) vyžadují určité množství volné kůže, než je budete moci používat. Pokud jste tedy obřezáni velmi těsně, vaše možnosti mohou být omezené, alespoň ze začátku.
  • Zda máte více pokožky nebo sliznice: Pokožka se vyskytuje směrem od jizvy po obřízce dolů ke kořeni penisu a je to "vnější vrstva". Sliznice se nachází mezi jizvou a okrajem žaludu. Tato část kůže bude na vnitřní straně předkožky a bude se dotýkat žaludu.
Část 2
Část 2 ze 4:

Ruční natahování

 1. 1
  Pochopte, jak funguje ruční natahování. Při tomto způsobu jednoduše rukama jemně, ale pevně natahujete kůži. Obvykle se to dělá v patnáctiminutových intervalech třikrát nebo čtyřikrát denně.
  • Ruční natahování je nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak si znovu nechat narůst předkožku, ale vyžaduje velké odhodlání, protože může trvat dlouho, než se dostaví viditelné výsledky.
 2. 2
  Najděte si soukromí. Budete si muset zajistit během dne dostatek času, kdy vás nikdo nebude rušit a kdy budete moci kůži penisu natahovat, aniž by okolí získalo podezření, že se něco děje.
  • Dobrý nápad je natahovat kůži při ranním sprchování, protože voda zabraňuje vysychání a podráždění.
  • Další vhodná doba, kdy kůži natahovat je například při sledování televize nebo při používání toalety (pokud močíte v kabince).
 3. 3
  Zkuste základní způsob natahování. Dobrý způsob pro začátečníky zahrnuje vytvoření kroužku z palce a ukazováčku na obou rukách.
  • Jednou rukou uchopte penis kousek od šourku a druhou rukou udělejte totéž těsně pod žaludem.
  • Pak začněte jemně pokožku tahat každou rukou na opačnou stranu. Vždy nataženou kůži 5 – 30 vteřin podržte a pak na pár sekund povolte, než ji znovu roztáhnete.
  • Tento způsob obnovení předkožky je velmi účinný, protože pracuje s celým obvodem penisu.[1]
 4. 4
  Začněte kůži natahovat každý den jednu nebo dvě hodiny. Doporučení jak dlouho byste každý den měli natahovat, aby výsledky byly co nejlepší, se liší. Někteří muži prohlašují, že je třeba kůži vytahovat nejméně čtyři hodiny denně, jinni hlásí úspěch už s pouhou hodinou denně.
  • Nejlepší je začít pomalu, dokud sin a vytahování kůže nezvyknete. Zabráníte tak podráždění kůže na penisu a nebude vás bolet.
  • Zkuste kůži vytahovat v patnáctiminutových intervalech 4 – 8 krát denně. Postupem času dobu vytahování prodlužujte a zároveň zvyšujte sílu tahu – poznáte, kdy to bude zapotřebí.[2]
Část 3
Část 3 ze 4:

Použití různých zařízení

 1. 1
  Zvažte koupi zařízení na obnovení předkožky. Na trhu je velké množství pomůcek, která zároveň vytahují a tlačí kůži penisu tak, aby rostla jak vnitřní, tak vnější strana předkožky. Některá nejoblíbenější zařízení jsou tato:
  • TLC tugger: Zařízení TLC tugger má silokonovou nádobku, která se nasadí na žalud a přes kterou se natahuje kůže penisu. Na místě ji drží gumový kryt. Pak k TLC můžete připojit jeden konec elastické pásky, kterou omotáte okolo kolena nebo nohy, aby vznikl tah. Lze rovněž používat závaží.
  • TLC-X: Zařízení, které kůži roztahuje i bez použití pásek. Výhoda je v tom, že tuto pomůcku je možné používat i tehdy, až se kůže o trochu prodlouží, takže vám vydrží mnohem déle. Pokud potřebujete silnější tah, můžete použít rovněž závaží nebo pásky. Zařízení je ke koupi na internetu přibližně za 80$.
  • CATIIQ: CATIIQ pracuje s konstantním tahem. Jeho výhoda spočívá v tom, že jeho nasazení na penis je rychlé a snadné. Seženete ho v internetových obchodech přibližně za 80$.
  • DTR: DTR působí dvojitým tahem a je k sehnání na internetu za přibližně 90$.
  • MySkinClamp: Pomůcka, vyrobená z chirurgické oceli, která působí podobně jako CATIIQ a DTR.
  • Foreballs: Tato zařízení už vyžadují alespoň kousek předkožky, která se přetáhne přes jednu z kuliček a přilepí na místě.
  • Penile Uncircumcising Device: Zkráceně PUD, se přiloží k žaludu, pak se přes něj přetáhne kůže, a přilepí na místě. Váha zařízení pak poskytuje potřebný tah.
 2. 2
  Zkuste použít T-pásku. T-páska je zdravotnická lepicí páska ve tvaru písmene T (při pohledu ze strany), která se přilepí k penisu a přetáhne přes žalud. Přesný návod na to, jak si z lékařské pásky vyrobit T-pásku a jak ji používat, naleznete na internetu v mnoha diskusních fórech.
  • Tento postup mnoho mužů označuje za účinný a pohodlný, navíc ho můžete používat celý den v kuse nebo během spánku.
  • Nevýhody zahrnují poměrně složité nalepení a odlepení pásky, které navíc bývá dost nepříjemné a dokáže narušit romantickou atmosféru.
 3. 3
  Zvažte použití O-kroužků. O-kroužky jsou jednoduchá gumová těsnění, která koupíte v každém železářství. Mohou pomoci urychlit proces zjemnění pokožky žaludu a tím obnovení jeho citlivosti.
  • O-kroužky se používají tak, že se kůže penisu přetáhne přes žalud a prostrčí gumovým těsněním. Kůže se bude přirozeně stahovat zpět, čímž vznikne tah, jak se kroužek přitiskne k žaludu.
  • Tento způsob vyžaduje větší množství kůže, než má většina obřezaných mužů na začátku cesty za novou předkožkou, takže se hodí ve chvíli, kdy se vám už nějakou kůži podařilo vypěstovat.
Část 4
Část 4 ze 4:

Na co pamatovat

 1. 1
  Buďte trpěliví. Obnovení předkožky, ať už ručně nebo s pomocí nějakého zařízení – je běh na dlouhou trať a vyžaduje spoustu času a odhodlání.
  • I když někteří muži prohlašují, že je to snadné, nečekejte výsledky okamžitě. Pamatujte, že nezáleží na rychlosti ani na síle, ale na tom, kdo závod doběhne do konce!
  • Pokud máte skutečně pocit, že pro vás některý způsob vytahování kůže nefunguje, zkuste jiný. Možná zjistíte, že ruční tahání nebo jiný typ zařízení je pro vaše konkrétní tělo nejvhodnější.
 2. 2
  Pozor, ať si neublížíte. Vytahování kůže by nemělo být bolestivé a nemělo by vašemu tělu nijak ubližovat, pokud ho provádíte správným způsobem.
  • Naslouchejte svému tělu a okamžitě přestaňte, pokud zaznamenáte bolest, otlaky nebo zarudnutí.
  • Pokud vás procedura bolí, buď taháte příliš silně nebo příliš dlouho, Přestaňte a příště to dělejte opatrněji a jemněji.
 3. 3
  Začněte si vést fotodeník s dokumentací. I když to zní jako bláznivý nápad, mnoho mužů, kteří nic takového nemají později lituje, že si nepořídili obrázek "předtím".
  • Protože proces trvá tak dlouhou dobu, bude vám připadat, že se nic nezměnilo ani po měsících snažení. Když ovšem vytáhnete fotku z té doby, budete příjemně překvapeni.
  • Udělejte si pokaždé detailní fotografie zepředu a z každé strany. Foťte se vždy na stejném místě, ze stejného úhlu a při stejném osvětlení.
  • Sérii fotek pořizujte každý měsíc a nezapomeňte k nim připojit datum. Uložte je v počítači, ke kterému máte přístup jenom vy, nebo do složky, kterou budete chránit heslem.
 4. 4
  Pokud vás tlačí čas, zvažte chirurgické řešení. Jestliže vám připadá, že vytahování kůže trvá příliš dlouho nebo vyžaduje velké odhodlání, případně vám jde čistě o vzhled vašeho penisu, můžete požádat o chirurgickou rekonstrukci předkožky.
  • Chirurgická rekonstrukce předkožky spočívá v odejmutí kůže z jiného místa (nejčastěji ze šourku, protože jeho pokožka je podobná předkožce) na koncovou část penisu.
  • Chirurgický zákrok je mnohem rychlejší, než nechat si předkožku znovu narůst, nicméně je poměrně drahý a hodně můžů bohužel s výsledkem není příliš spokojeno.
  • Rekonstrukce předkožky je dobrou volbou především pro ty, kdo chtějí předkožku obnovit z estetických důvodů, protože tento zákrok bohužel neobnovuje citlivost.[3]

Tipy

 • Každý člověk a každá obřízka je jiná, liší se jak tělesné typy, tak množství odebrané kůže. Vyberte si způsob, který je nejvhodnější právě pro vás. Možná to bude vyžadovat trochu experimentování a zkoušení různých technik, než zjistíte, co je pro vás to pravé.
 • Rekonstrukci předkožky nehradí zdravotní pojišťovna, takže si ji budete muset zaplatit sami z vlastní kapsy.
 • Místo, kde kůže penisu přechází ve sliznici se obvykle nachází přímo tam, kde je jizva po obřízce (Poznámka: Většina mužů z celého světa není obřezána vůbec).
 • Nebojte se zapojit do nějaké diskusní skupiny – ať už skutečné nebo internetové. Seznámíte se tak s dalšími muži, kteří se pro obnovení předkožky rozhodli, nebo ho již mají úspěšně za sebou. Mohou vám poskytnout velmi cenné rady.
 • Připojte se k nějaké iniciativě, která bojuje proti obřízce jako rutinnímu zákroku u malých chlapců.
 • Myslete na to, že si chcete předkožku nechat znovu narůst, ne ji protáhnout – nepřežeňte to.

Varování

 • O předkožce koluje spousta mýtů a polopravd, obzvlášť ve Spojených Státech, kde je obřízka stále běžná. Vaše partnerka bude možná zpočátku nedůvěřivá a budete ji muset přesvědčit, že je to správné rozhodnutí. Nezapomeňte – I když na názoru vašeho protějšku záleží, je to vaše tělo a vaše rozhodnutí.
 • Nepřežeňte to! Pokud na kůži vyvinete příliš velký tlak, můžete ji poškodit, mnohdy nenávratně. Principem je pomalý, stálý a jemný tlak.
 • Vaše obnovená nebo "nová" předkožka nebude stejná, jako ta původní.
 • tento článek v žádném případě neslouží jako náhrada profesionální lékařské péče a doporučení. Choďte pravidelně na lékařské prohlídky a pro podrobnější informace vždy vyhledejte pomoc zkušeného zdravotnického personálu.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 31 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 13 842 krát
Kategorie: Zdraví mužů
Stránka byla zobrazena 13 842 krát.

Pomohl vám tento článek?