Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Těhotenství, hormonální změny a stárnutí, to vše může způsobovat povislá ňadra. I když je stárnutí pokožky a prsní tkáně přirozené, existuje několik způsobů, jak jeho projevy zmírnit a opět získat pevnější ňadra. Pro ženy, které chtějí opravdu výrazné zlepšení, pak existuje i možnost chirurgického zákroku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Zabraňte povislým prsům

 1. 1
  Při cvičení noste podpůrnou podprsenku. Při každém poskočení nebo kroku se prsa vytahují a pohybují. Ženy s velkým poprsím by proto při sportu neměly zapomínat na podprsenku se silnými ramínky, která ňadra podepře.[1]
  • Sportovní podprsenka by měla sedět o něco těsněji, než běžné prádlo. Měla by navíc obepínat i hrudní koš.[2]
 2. 2
  Spěte na zádech. Pokud spíte nejraději na boku, je možné, že ňadro, které je nahoře, se bude víc prověšovat a povolovat. Když budete spát na zádech, ňadra si déle udržíte pevná a hezká.
 3. 3
  Hlídejte si váhu. Diety a jojo efekt vedou ke vzniku strií a snížení pružnosti kůže. Pokaždé když přiberete, vaše prsa budou po opětovném zhubnutí opticky povislejší, protože kůže se musela roztáhnout okolo nadbytečné tukové tkáně.
 4. 4
  Jakmile podprsenka ztratí pružnost, vyhoďte ji a kupte si novou. Pokud už zapínání podprsenky nedrží a podprsenka je vám volná, je na čase ji vyměnit. Velikost prsou se mění vlivem hormonů, změnami tělesné hmotnosti a také těhotenstvím, takže pokud je vám podprsenka nepohodlná nebo přestane sedět, zbavte se j.
  • Prodlužte životnost svých podprsenek tím, že je před praním zapnete. Pokud je nemůžete prát v ruce, perte je v pračce na nejjemnější cyklus a dejte je do sáčku na praní, aby se příliš nevytahaly.[3]
 5. 5
  Používejte krémy a séra proti stárnutí krku a dekoltu. Vybírejte si takové, které obsahují látky pro podporu tvorby kolagenu. Díky nim bude váš dekolt vypadat stále mladistvě.
 6. 6
  Potírejte si hrudník studenou vodou. Studená voda nebo dokonce i led mohou zabránit povislým prsům.
  • Po osprchování si vždy hrudník postříkejte studenou vodou (pokud se sprchujete teplou).
  • Můžete si prsa také masírovat kostkami ledu.
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Zpevnění svalů hrudníku

 1. 1
  Začněte dělat kliky. Vyzkoušejte tři různé druhy kliků, abyste zpevnili různé svalové skupiny hrudníku a zad. Dělejte kliky na kolenou, pokud zatím nemáte sílu dělat klasické.
  • Dělejte klasické kliky. Klekněte si na všechny čtyři a pak se narovnejte v kolenou a držte svou váhu jenom na chodidlech a na rukou. Ruce si dejte přímo pod ramena, prsty musí být narovnané a mířit přímo dopředu. Udělejte pět velmi pomalých kliků tak nízko, jak jen dokážete. Pak udělejte deset dalších, rychlejších kliků.
  • Zkuste kliky ve vojenském stylu. Roztáhněte ruce na trochu větší šířku, než je šíře ramen. Pak otočte prsty tak, aby směřovaly dovnitř pod úhlem 45 stupňů. Udělejte pět velmi pomalých kliků a pak 10 rychlých kliků.
  • Zakončete sérii tricepsovými kliky. Dejte ruce na šířku ramenou. Jak snížíte tělo do kliku, dávejte si pozor, aby lokty směřovaly rovně dolů, těsně podél hrudního koše. Udělejte pět pomalých a deset rychlých kliků.
 2. 2
  Udělejte cvik chest fly. Lehněte si na podlahu. Vezměte si do každé ruky činku o váze 1,5 až 3 kg.
  • Lehce ohněte lokty. Zvedněte ruce tak, aby se činky navzájem dotkly těsně nad hrudníkem.
  • Pomalu ruce spusťte dolů, dokud nebude horní část paží kolmá k hrudníku. Spodní polovina paží by měla spočívat jen kousek nad podlahou. Odcvičte 2 – 3 série po deseti opakováních.
  • Pokud je pro vás cvičení příliš lehké, pořiďte si těžší činky.
 3. 3
  Zkuste cvik jménem “C” sweep. Místo toho, abyste ruce spouštěli k bokům, pokládejte je na podlahu za hlavou. Činky by měly zůstat několik centimetrů od sebe, až ruce spustíte dolů, aby nedocházelo ke svalovým disbalancím.
  • Nezvedejte hrudní koš, až budete ruce dávat za hlavu. Pracujte horními břišními svaly, aby zůstala záda a hrudník propojeny.[4]
  • Udělejte tři sady po deseti opakováních.
 4. 4
  Používejte stroje TRX. Místo činek na tricepsové a bicepsové kliky můžete v místní posilovně cvičit na posilovacích strojích. Přejděte nohama kupředu a pak se v zádech lehce ohněte dozadu.[5]
  • Horní část paží držte blízko u hrudníku a dělejte cviky na bicepsy.
  • Rozevřete ruce a zvedněte je podél boků. Dělejte cviky na obě strany hrudníku.
  • Ohněte se dopředu na páskách, abyste ruce sevřeli a posilovali tak tricepsy. Začněte zápěstími u podpažních jamek a tlačte dolů, dokud ruce nenarovnáte.
  • Sedněte si s nohama před sebe, narovnejte záda a připravte se na shoulder press. Zvedněte tělo tak, až budou ruce v úhlu 90 stupňů a pak zase klesněte dolů.
  • Odcvičte 2 až 3 série po 10 opakováních.
 5. 5
  Procvičujte hrudník třikrát týdně a pokaždé mezi tím jeden den odpočívejte. Posilování vám pomůže zpevnit svaly hrudníku a paží. Jak se pozdvihnou vaše hrudní svaly, i vaše ňadra budou vypadat pevnější a kulatější.
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Lékařské/chirurgické řešení

 1. 1
  Navštivte nejprve kožního specialistu, máte-li pocit, že vám kůže na prsou povoluje. Lékař vám může navrhnout chemický peeling nebo léčbu laserem, aby se povislá kůže zpevnila. [6]
 2. 2
  Zvažte kosmetický zákrok na pozdvihnutí ňader. Mastopexie zdvihne pokožku, vlákna a prsní tkáň a tím ji zpevní. Pokud už neplánujete mít další děti, zdvihnutí ňader může váš dekolt výrazně omladit a zpevnit.
  • Mastopexie nezmění velikost vašich prsou. [7]
 3. 3
  Zeptejte se doktora na výplň vlastním tukem. Lékař nejprve odebere tuk z jiné části těla a pak ho vpraví do prsou. Hrudník bude o hodně plnější a pevnější.

Varování

 • Invazivní a chirurgická řešení byste měli zvažovat až tehdy, když neinvazivní metody selhaly. Zahrnují riziko infekce a mohou vyžadovat další léčbu v budoucnosti.

Věci, které budete potřebovat

 • Sportovní podprsenka
 • Podložka na cvičení
 • Činky
 • Tenzní pásky

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 099 krát
Stránka byla zobrazena 9 099 krát.

Pomohl vám tento článek?