Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete mít plnější a větší rty? Neexistuje sice žádný způsob, jak si permanentně zvětšit rty, ale existuje několik krátkodobých i dlouhodobých metod, které vám mohou dodat plnější a objemnější rty. V tomto článku najdete všechny tyto možnosti.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Péče o rty

 1. 1
  Dělejte si peeling rtů. Když odstraníte mrtvé kožní buňky ze rtů, nejen že zlepšíte jejich celkový vzhled, ale zajistíte, že budou vypadat hladší a růžovější. Kromě toho také podpoříte krevní oběh a vytvoříte dočasný efekt otoku. Zkuste si jemně čistit rty zubním kartáčkem, abyste se zbavili mrtvých kožních buněk.
  • Po každém peelingu si rty vždy natřete vazelínou nebo balzámem na rty bez parfému, abyste je měla stále měkké a jemné.
  • Můžete si peeling na rtech dělat také vlhkou žínkou, nebo krystalovým cukrem.
 2. 2
  Používejte make-up. Když budete nosit výraznou růžovou nebo červenou rtěnku, vaše rty budou vypadat mnohem plněji a výrazněji. Ještě lepšího efektu dosáhnete pomocí rtěnky a konturovací tužky. Vyberte si rtěnku i tužku v jednom odstínu a důkladně je rozetřete, abyste okolo rtů neměla nevzhledný obrys jinou barvou.
  • Pokud chcete vytvořit iluzi větších rtů, naneste si konturovací tužku na vnější okraj vašeho přirozeného tvaru rtů. Nezapomeňte použít rtěnku a důkladně tužku rozetřete.
  • Nejprve použijte rtěnku nebo lesk na rty a potom přidejte tužku na rty. Trochu tím konturovací tužku zjemníte a dosáhnete přirozenějšího vzhledu.
  • Nepoužívejte hnědé konturovací tužky. Držte se růžových a červených odstínů, které jsou jen o něco tmavší, než vaše přirozená barva rtů.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Dodání objemu

 1. 1
  Kupte si lesk na rty, který zvětšuje rty. Těmto leskům se říká „jed na rty.“ Podpoří krevní oběh ve rtech tím, že je mírně podráždí. Výsledkem je dočasný jemný otok a zarudnutí rtů, díky kterému rty vypadají plnější a objemnější. Otok způsobují látky v lesku na rty, například skořice, zázvor, máta, nebo pepř. [1] Po nanesení produktu možná pocítíte nepříjemné brnění nebo pálení.
  • Tyto produkty jsou určené pro vytvoření plnějších rtů na 2-6 hodin. Když je budete používat často, nedosáhnete permanentně plnějších rtů. Obecně byste to s nimi neměli přehánět, protože žádné dráždivé produkty nejsou vhodné. [2] Nechejte si tyto lesky na rty na speciální příležitosti, jako jsou svatby a velké večírky.
  • Tyto lesky můžete použít samotné, nebo si je dávat pod rtěnku, lesk na rty, nebo konturovací tužku.
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Cviky na rty

 1. 1
  Procvičujte své rty. Už jste někdy viděli, jak velké rty mají hráči na flétnu? Je to proto, že často procvičují svaly v okolí rtů, protože to hra na jejich nástroj vyžaduje. Svaly díky posilování rostou a rty se tak zvětšují. Když budete procvičovat rty, zvětší se vám asi za čtyři týdny. Musíte ovšem cviky opakovat pravidelně – když je budete dělat každý den, brzy uvidíte první výsledky.
  • Pískejte si tři nebo čtyři minuty několikrát během dne. Zapojíte tím svaly okolo rtů a posílíte je, takže se vám rty zvětší.
  • Špulte rty a pohybujte s nimi ze strany na stranu pět vteřin v kuse. Opakujte tento cvik desetkrát denně. Brzy se vám svaly okolo rtů posílí a zvětší.
  • Stlačte rty k sobě a pohybujte s nimi pět vteřin do stran. Opakujte tento cvik desetkrát denně.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Zvětšení rtů

 1. 1
  Nechejte si píchnout injekce, které vám vyplní rty. Tento zákrok zahrnuje použití dermální výplně, která vylepší tvar a plnost rtů. Tyto injekce většinou působí 6-12 měsíců a existuje několik druhů výplní, které si můžete nechat aplikovat. [3] Mezi oblíbené dermální výplně patří:
  • Kyselina hyaluronová. Tato výplň se považuje za nejbezpečnější, protože obsahuje látku, která se v těle přirozeně vyskytuje.[4]
  • Kolagen. Kolagen se v minulosti používal nejčastěji, ale dnes už není tak oblíbený, protože má potenciálně vážné vedlejší účinky. [5]
  • Tuková výplň. Tato procedura zahrnuje přenos tuku z jednoho místa na těle do rtů pomocí liposukce. [6] Jde o nejinvazivnější metodu ze všech, která vyžaduje nějakou dobu rekonvalescence. [7]
 2. 2
  Zjistěte si co nejvíce informací. Než se rozhodnete podstoupit kosmetickou operaci, měla byste se poradit s několika lékaři a zvážit různé možnosti. Každý lékař preferuje jiný typ zákroku, takže si musíte zjistit co nejvíce informací a nespoléhat se pouze na jednoho lékaře.
  Reklama

Varování

 • Při peelingu rtů postupujte opatrně. Příliš suché rty by vám mohly začít krvácet. Pokud chcete dlouhodobě vylepšit hydrataci rtů, pijte každý den alespoň 8 sklenic vody.
 • Pokud po použití produktů na zvětšení rtů pocítíte dlouhodobé pálení, zarudnutí, nebo otok, přestaňte je používat.
 • Chirurgické zvětšení rtů může mít následující vedlejší příznaky: bolest, modřiny, krvácení, zarudnutí, nepříjemné pocity, infekci, vznik bulek a nepravidelný tvar rtů [8] Pokud nejste ochotná riskovat tyto vedlejší příznaky, nepodstupujte chirurgické zvětšení rtů.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 10 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 30 498 krát
Stránka byla zobrazena 30 498 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama