X
wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 593 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
V tomto článku je 9 referencí jejichž znění najdete ve spodní části stránky.
Tento článek byl zobrazen 64 284 krát
Nechce se ti dnes do školy? Nemáš hotový úkol? Máš mít dneska tělocvik? Nebo jsi prostě jen líný? Nauč se nasimulovat nemoc a užij si volný den!
Postup
Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Začni marodit už večer
-
1První lehké příznaky dej najevo už večer. Pokud plánuješ druhý den zůstat doma, řekni rodičům, že ti není zrovna do zpěvu.[1]
- Neříkej jim to však moc brzy, některé nemoci mají tendenci přes noc odeznít (např. bolest břicha). Začni si stěžovat okolo půl sedmé večer nebo těsně po večeři.
- Pokud už máš nějakou dřívější zkušenost s virovou infekcí nebo podobným stavem, zopakuj příznaky, které tě provázely opravdovou nemocí v minulosti. Nebude to pak tak nápadné. Ideální situace nastává, pokud jsi se v poslední době setkal s někým nemocným a rodiče o tom ví. Jednoduše nasimuluj příznaky, které jsi viděl u nemocného kamaráda, aby to vypadalo, že tě nakazil.
- Trochu si nafackuj. Počáteční stadium nachlazení se vyznačuje červenajícími se tvářemi. Toho snadno docílíš tím, že si vlepíš několik mírných facek, když se nikdo nebude dívat. Nepřeháněj to, přece si nechceš ublížit doopravdy! Případně můžeš také použít tvářenku.
- Chovej se trochu neohrabaně a unaveně.
-
2Vyhni se oblíbeným činnostem. Obětuješ-li něco, co bys normálně dělal, rodiče pak spíš uvěří, že jsi nemocný.[2]
- Nech při večeři na talíři alespoň půlku svého oblíbeného jídla. Až se rodiče budou ptát, co se děje, odpověz, že tě bolí břicho. Nezapomeň si v pokoji schovat zásoby jídla, budou se ti hodit po nedokončené večeři.
- Pokud jsi měl v plánu vyrazit s kamarády ven, zruš to.
- Omluv se večer ze společnosti rodičů, ideálně vstaň od sledování svého oblíbeného seriálu.
-
3Začni s psaním domácího úkolu, ale nedokončuj ho. To postačí k pokrytí snahy ukázat, že se druhý den do školy skutečně chystáš.
- Jestliže obyčejně pracuješ na domácích úkolech v noci, normálně začni, ale nech občas poklesnout hlavu, abys navodil dojem, že se necítíš dobře a narušuje to tvou studijní činnost.
- Pokud jsi vzorný a běžně stíháš své úkoly včas, pokračuj v psaní, ale stejně si v půlce postěžuj na bolest nebo otupělost.
- Nedokončený úkol bude nakonec pro rodiče dalším důvodem, proč tě nechat doma.
- Tohle funguje nejlépe, pokud si rodiče zakládají na tvém prospěchu.
-
4Jdi brzy spát. Rozhodneš-li se jít spát mnohem dříve než obvykle, bude to pro mámu s tátou varovný signál, že něco skutečně není v pořádku.
- Nic k tomu neříkej nebo jen to, že se necítíš dobře a potřebuješ si lehnout.
- Taky můžeš zkusit získat požadovanou pozornost rodičů tím, že kolem nich beze slova projdeš přímo do své postele.
- Nečisti si zuby. Pokud si toho všimnou, nejspíš ti to přijdou do pokoje připomenout a v tu chvíli si uvědomí, že něco není v pořádku a ty jim povíš, že se necítíš dobře.
- Snaž se být netrpělivý, možná až trochu podrážděný při předstírání jak moc se ti chce do postele. Nesmíš to ale přehnat. Rodiče s tebou musí soucítit v tvé nemoci a ne tě trestat za nevhodné chování!
-
5Vstaň uprostřed noci. Vzbuď sebe a své rodiče okolo jedné hodiny ráno a pověz jim, že ti není dobře.
- Pokud předstíráš žaludeční problémy, oznam jim, že jsi právě zvracel (v záchodě můžeš nechat zbytek falešných zvratků, pokud je umíš vyrobit).[3]
- Rozbreč se (jestli to umíš) pro realistický dojem. Mysli na umírající mazlíčky nebo něco podobně smutného.
- Tahej se za řasy dolních víček, dokud to nebude bolet. To by mělo způsobit, že se oči zaplní slzami.
- Falšuješ-li chřipku nebo dýchací problémy, kašli co nejvíc nahlas to půjde tak, aby to rodiče slyšeli do své ložnice. Těsně předtím, než se přijdou podívat, co se děje, si prudce tři obličej, aby vypadal zarudlý a nemocný.
-
6Zůstaň celou noc vzhůru. Vytvoří se ti známé „pytle pod očima“ a ty budeš zas o krok blíže svému cíli. Na falešné kruhy pod očima dobře fungují také fialové nebo šedé oční stíny.
- Pokud půjdeš spát o hodinu nebo dvě později než normálně, kruhy pod očima nebudou sice tak velké, ale stejně budou působit nafoukle a splní svůj účel.
- Jestli se chceš ale opravdu vyhnout ospalosti v těžce vydobytém dni volna, spi alespoň 4 hodiny.
Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Ráno opět vyvolej svou nevolnost
-
1Vstaň dřív než rodiče a připrav umělé zvratky. Naaranžuj je do záchodu a předstírej zvracení. Pokud je to nevzbudí, běž je vzbudit a oznam jim, co se právě „stalo“.
-
2Nespěchej s oblékáním. Rozhodně nedělej nic dobrovolně pro to, abys ukázal, že jsi připravený jít do školy. Místo toho se tvař tak, jakoby to byl vůbec ten nejtěžší úkon.
- Pak se pomalu, ale zase ne příliš, obleč. Přeskoč jeden knoflík na košili, nečeš se nebo aspoň ne pořádně, nezavazuj si boty.
- Tvař se sklesle. Mysli na něco smutného a nech do očí vyhrknout slzy. Neuškodí je také chvíli mnout, budou vypadat trochu krvavě.[4]
-
3Zfalšuj zmíněné kruhy pod očima. I přesto, že ses v noci dobře vyspal, je snadné dosáhnout značně ospalého zjevu.
- Vezmi mamce světle levandulové nebo modré stíny.
- Vmíchej je do trošky vody, aby barva vybledla do více přirozeného odstínu.
- Dobře směs vetři, ale dbej, aby byla pořád viditelná.
- Také můžeš pod oči vetřít trochu vazelíny.
-
4Na snídani se vybodni. Nedostatek chuti je obzvlášť významným příznakem nevolnosti. Rodiče budou mít obavy, když se nedotkneš snídaně, zvlášť pokud ti připravili tvou oblíbenou pochoutku.
-
5Pokud ti navrhnou, abys zůstal doma, protestuj. Hlavně to nesmíš přijmout jen tak s pokrčenými rameny.[5]
- Napadni jejich rozhodnutí (tedy pouze pokud jsi je o tom, že chceš zůstat doma, nepřesvědčil výslovně jako první ty). To podpoří fakt, že se s tebou něco vážně děje.
- Řekni: „Ale mami, budu mít pak na práci tolik úkolů“ nebo „Vždyť mám dneska test z matiky!“ Jestliže rodiče ví, že ti na testech nezáleží, řekni „Ale já mám dneska zkoušku s kapelou (hodinu výtvarky, tělocvik...)“, prostě něco, o čem ví, že máš rád.
- Nepřeháněj to. Nerozhlašuj náhodně, že chceš absolvovat testy, když ví, že se jim snažíš vyhnout i normálně. Můžeš se prozradit, když na to nepůjdeš opatrně.
Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Předstírání konkrétních nemocí
-
1Falešná vyrážka. Alergická reakce nebo jiná nakažlivá vyrážka ti určitě pomůže zůstat doma.
- Nejdříve si škrábej hrudník, dokud jasně nezrudne.
- Snaž se to dělat krouživým pohybem, zrudnutí pak vypadá realističtěji.
- Nakonec „vyrážku“ podpoř něčím dalším, např. rýmou nebo bolestí hlavy.
-
2Simulujte horečku. Pokud se ti podaří dobře zahrát nevolnost, nejspíš se nevyhneš tomu, že ti budou chtít měřit teplotu. Buď ve střehu a připravený rychle nasimulovat horečku.[6]
- Ještě před měřením teploty se zkus dostat do koupelny.
- Vezmi si s sebou nějakou nádobku. Naplň ji teplou vodou a vypláchni ústa, hlavně pod jazykem. To zvýší teplotu v puse.
- Nezapomeň před odchodem spláchnout záchod a umýt si ruce. Hlavně se nechovat podezřele!
- Poznámka: tohle samozřejmě funguje jen pokud tě budou měřit ústně.
- Pokud jsou rodiče tak hodní a vystačí si s pouhým přiložením ruky na čelo, chvíli si ho mimo dohled drhni rukou nebo ho nahřej fénem.[7]
- Potři si teplou vodou podpaží, čelo a tváře. Prostě všude tam, kde by mohlo měření teploty proběhnout a zároveň si tak zajistíš opocený vzhled.
- Cílem je dosáhnout teploty nad 37°C, ale nižší než 39°C. Teplota pod 37°C se nepovažuje za horečku a nad 39°C zase hrozí riziko, že bys byl nucený jít k lékaři.[8]
-
3Simuluj migrénu. To je velice snadné, protože se nedá jednoduše ověřit, jestli lžeš nebo ne. Stačí předstírat symptomy a rodiče ti uvěří.[9]
- Světlo a hlasité zvuky by ti teď rozhodně neměly dělat dobře. Předstírej, že ti vadí.
- Oznam, že tě bolí jen jedna konkrétní část hlavy, např. nad pravým obočím. To je nezbytné pokud chceš realisticky předstírat migrénu.
- Občas se dotkni čela a zamrač se u toho bolestí.
- Projevuj se, jako bys měl závratě a řekni, že máš rozmazané vidění. Pomalu jdi, nenadále se zastav, zavři oči a snaž se „znovunabýt rovnováhu“ tím, že se chytíš něčeho nebo někoho nablízku.
- Zeptej se rodičů, jestli by se nemohli trochu ztišit.
- Pokud tohle stále probíhá den před plánovaným volnem, běž si lehnout a zhasni všechny světla.
- Požádej o léky, ale ve skutečnosti je neber.
-
4Předstírej průjem. Skvělá příležitost je třeba hned po snídani.
- Zničehonic se rozběhni na záchod.
- Nějaký čas tam zůstaň, spláchni a pořádně vystříkej prostor osvěžovačem vzduchu, který „překryje“ neexistující zápach.
- Pokud jsi zručný, můžeš zkusit dokonce falešný průjem vytvořit.
-
5Zánět spojivek. Jev, kteřý je běžný a také extrémně nakažlivý! Pokud tě někdo bude podezřívat ze zánětu spojivek, máš volno ze školy téměř jisté.
- Nanes červenou rtěnku a trochu vazelíny okolo víček na jednom oku.
- Nepřeháněj a skutečně to udělej jen s jedním okem. Zánět jen výjimečně napadá obě oči zároveň.[10]
-
6Bolest břicha, nausea, křeče. Mimo tvé přísežné slovo je jediným příznakem těchto problémů zvracení, které nasimuluješ velmi snadno.
- Hned po jídle si začni stěžovat na nevolnost.
- Až se nikdo nebude dívat, strč si prst do krku a vyvolej dávení, pokud ale ucítíš, že by ses mohl vážně pozvracet, prsty okamžitě vytáhni. Prováděj to šetrně, aby ses neporanil.
- Měj po ruce připravené falešné zvratky pro doladění výsledného efektu. Vyplivni do záchoda připravené zvratky nebo ovesnou kaši a ukaž to rodičům.
- Falešné zvratky můžeš také trochu nalít na podlahu (nebo do postele, pokud chceš zůstat vysoce realistický). Ráno řekni, že si na nic nepamatuješ a snaž se být vstřícný k osobě, která to po tobě bude uklízet. Buď ale opatrný, uklízející osoba by mohla zjistit, že zvratky nejsou skutečné.
- Pokud jsi dívka, můžeš rodičům říct, že máš kvůli „svým dnům“ hrozné křeče. Táta o tom pravděpodobně ani nebude chtít mluvit a máma vše pochopí. Ani jeden ti to nebude schopný vyvrátit.
-
7Nachlazení a chřipka. Existuje spousta způsobů, jak nasimulovat tyto vysoce nakažlivé stavy, které ti pomůžou s výmluvou na možnou nákazu spolužáků zůstat doma.[11]
- Vysmrkej se do několika kapesníků a rozházej je okolo nočního stolku a postele. Rodiče tě nepustí do školy, budou si myslet, že jsi se nachladil a měl celou noc rýmu.
- Dýchej jen pusou, nos máš přece ucpaný.
- Jestliže nejsi ve stejné místnosti jako rodiče a na něco se tě zeptají, stiskni si při odpovědi lehce nos.
- Oblékni si několik vrstev oblečení. Navodíš tím dojem, že máš zimnici.
- Hlasitě kýchej a před rodičemi významně popotahuj. To dělej i když jsi v jiné místnosti.
- Roztahuj si rty, aby vypadaly popraskaně a kruť si nosem dokud nezrudne.
- Zmiň se o tom, že tě „bolí kosti“ a že máš celkové, neurčité bolesti.
-
8Bolest v krku. Je třeba dát pozor na to, aby příznaky nepřipomínaly streptokokovou infekci, to by tě poslalo rovnou do lékařské ordinace.
- Nech při procházení otevřenou pusu, hrdlo po chvíli vyschne.
- Nejez a nepij.
- Spolkni několik červeně zbarvených kapek proti kašli, krk bude vypadat zarudle.
- Při polykání dělej grimasy jako při něčem nechutném. Mluv hlubokým, skřehotavým tónem a neustále usrkávej vodu.
- Řekni, že tě trochu škrábe v krku a že to připomíná jako bys spolknul sklo.
Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Pokračuj v tom celý den
-
1Předvídej chování rodičů. Existuje reálná šance, že tě budou chtít rodiče během dne kontrolovat a ujistit se, že nesimuluješ nebo že už se ti daří lépe.
- Pokud jsou s tebou doma, jen lež a předstírej spánek. Buď připravený na jakoukoli kontrolu.
- Pokud jsou v práci, dej jim o sobě vědět telefonicky. Budeš vypadat zodpovědně.
- Když ti budou volat z práce oni, počkej až telefon zazvoní 3x nebo 4x a snaž se znít co nejunaveněji dokážeš.
-
2Dej najevo známky zlepšení. Pokud zůstaneš doma, předstírej, že hodně spíš a začni se postupně „uzdravovat“.
- Okolo poledne můžeš vypustit jeden nebo dva příznaky.
- Pokud bys nevykazoval známky zlepšení ani ke konci dne, rodiče by tě mohli chtít vzít k lékaři, který by zjistil pravdu.
- Jestli máš podezření, že tě rodiče chtějí k lékaři skutečně vzít, zkus nemoc postupně, ale rychleji, vypustit.
-
3Neunáhli se. Měl bys ležet doma v posteli, pamatuješ?
- Nevycházej ven nebo se tam alespoň nenech načapat. Sousedi, kteří tě uvidí, by mohli žalovat.
- Nezapomeň schovat veškeré hry a podobnou zábavu než se rodiče vrátí domů. Pokud uvidí, že se skvěle bavíš, dostanou podezření, že celou dobu podvádíš.
- Vymaž historii v internetovém prohlížeči, aby nezjistili, že jsi celý den seděl u počítače.
Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Obelsti svou učitelku a školní zdravotnici
-
1Vyžádej si povolení k odchodu na ošetřovnu. Tam to může být poměrně drsné, protože školní zdravotníci jsou zvyklí odhalovat podvodníky. Nemusí je však být až tak těžké obelstít, pokud si u nich plánuješ udělat dvě různé návštěvy v průběhu dne.[12]
- Vyčkej hodinu nebo dvě po začátku výuky a potom se zeptej učitele, zda si můžeš dojít na záchod.
- Po o něco delší době než obvykle se vrať do třídy a oznam učiteli, že jsi zvracel, a že potřebuješ odejít na ošetřovnu.
-
2Zeptej se sestry, jestli si můžeš lehnout. Začni raději podobným, lehčím požadavkem, než abys rovnou vyhrknul, že chceš jít domů.
- Zdravotníkům řekni, že se necítíš dobře, točí se ti hlava a chce se ti spát.
- Požádej je, jestli by sis nemohl chvíli odpočinout, než se vrátíš do výuky. To vytvoří zdání, že pro tebe není nezbytně nutné jít domů, a že se snažíš svůj stav spíše zvládnout, než abys ho simuloval.[13]
-
3Předstírej, že jsi unsul. Tvoje nevolnost pak bude působit realisticky.
- Nepřeháněj to s falešným chrápáním, stačí si jednoduše zakrýt obličej kusem polštáře nebo přikrývky.
- To navíc vytvoří dojem, že jsi citlivý na světlo (příznak migrény) a snažíš se z toho vyspat.
-
4Podstup veškeré testy. Sestra možná bude chtít provést několik lékařských testů, aby potvrdila tvoje vyprávění.
- Bude-li ti měřit krevní tlak, zkus zadržet po celou dobu dech. To pomůže krevní tlak snížit a podpořit výmysl o nevolnosti.[14]
- Řekni, že jsi zvracel. Sami se na to pravděpodobně nezeptají.
- Pravděpodobně ti také budou chtít změřit teplotu. Buď na to připravený a vypláchni si předem ústa teplou vodou nebo chvíli rychle pobíhej. Výše zmíněné metody už znáš.
-
5Druhá návštěva zdravotníka. Pokud tě pošlou zpět do třídy, nevzdávej to! Znamená to pouze to, že si uděláš další krátký výlet na ošetřovnu, po kterém tě určitě pošlou domů.
- Řekni zdravotníkům, že ses snažil, ale stále se cítíš moc zle na to, aby ses mohl soustředit na vyučování.
- Dej najevo, že začínáš mít některý z výše popsaných příznaků chřipky, nausey apod.
- Drž se jednoduchosti. Nepřehrávej prožívání příznaků, prostě tvrď, že je ti špatně, že tě bolí hlava, že se nemůžeš kvůli bolesti soustředit, atd.
- Může tě chvíli lákat požádat o to, aby z ošetřovny zavolali rodičům, to ale v žádném případě nedělej! Zapůsobilo by to přesně opačně a pojali by podezření, že podvádíš a snažíš se jen dostat domů.[15]
Reklama
Tipy
- Pokud máš makeup, nanes pod oči bledý základ a vetři do něj trochu černých očních stínů. Nemocné vzezření můžou ale dobře navodit i růžové stíny.
- Když ti položí rodiče ruku na paži a zeptají se co cítíš, odpověz, že je to chladné, v ŽÁDNÉM případě teplé.
- Neškemrej přehnaně, abys mohl zůstat doma. Rodiče poznají, že si vymýšlíš.
- Pokud tě rodiče doma nenechají, zkus jim později zavolat ze školy a zopakovat své příznaky. To je může přesvědčit.
- Pečlivě važ slova. Nepřeháněj. Vhodné jsou věty typu „Au, hrozně mě bolí břicho, je mi zle“. Pokud ale začneš tím, že řekneš „Ó, cítím se tak nemocně, určitě jsem něco špatného snědl“, okamžitě začne série otázek o tom, kde a co jsi snědl a zvažování, zda tě vzít k lékaři.
- Přečti si další články na WikiHow o tom, jak předstírat nemoc a jak na rodiče.[16]
- Nikomu neříkej, že simuluješ. Kamarádi, kterým se odhalíš můžou žalovat tvým nebo svým rodičům.
- Vodnatých očí dosáhneš snadno tím, že si stáhneš oční víčka dolů takovou silou, až tě to začne bolet. Potom několikrát rychle za sebou mrkni.
- Nápomocné bude i to, pokud jsi už někdy v minulosti odmítl odejít domů i přes výslovné doporučení učitele. Teď ti uvěří.
- Pij horký čaj, přes hlavu si dej studený hadr a polykej kapky na kašel. Také neuškodí prohlásit, že máš zalehlé uši.
- Nepředstírej nevolnost moc často. Počkej vždy alespoň 3 měsíce.
- Horečka způsobuje pocity chladu a třes. Zabal se do deky, přidáš tím na efektu.
- Vždy se snaž vypadat unaveně a slabě, vyfoukej si vlasy fénem, navodí ti to lehký pocit horečky.
- Nepřehrávej-drž se při zemi.
- Make up vždycky pomůže. Trocha vazelíny se světle zelenými očními stíny rozetřená pod nosem tvoří vzhled, jako by ses právě chystal zvracet.
Reklama
Varování
- Nesimuluj stejnou nemoc vícekrát za sebou, rodiče tě odhalí než se naděješ.
- Virové nákazy typicky odezní po cca 24 hodinách. Nepředstírej virové onemocnění žaludku déle než po tuto časovou výseč.
- Za žádných okolností neber skutečné medikamenty ani si nevyvolávej zvracení. Neexistuje bezpečný lék. Všechny mají vedlejší účinky a můžeš si jimi ublížit. Vyvolávání zvracení je také nebezpečné a může vést k poškození žaludku nebo chrupu.
- Nepředstírej urologickou infekci (např. tím, že bys chodil neustále na záchod a tvrdil, že cítíš silné pálení). Jedná se o vážný stav a nechtěné návštěvě lékaře by ses určitě nevyhnul. Ten by ti navíc mohl předepsat antibiotika, což by tvé rodiče stálo peníze a těžko bys vysvětloval, proč je nemůžeš brát.
- Rodiče ti možná budou chtít vnutit nějaké prášky. Za žádných okolností je ale nesmíš skutečně spolknout. Řekni, že to bez nich zvládneš. Z prášků by se ti mohlo skutečně přitížit. Vždycky zkus polknutí prášku nasimulovat a tajně ho vyplivnout. Existují léky, které je možné brát i preventivně, většinou kapky proti kašli. I přesto ale neber více než 10 kapek denně.
- Nepředstírej nevolnost déle než 3 dny. Opět by ses nevyhnul návštěvě lékaře.
- Pokud se jen snažíš něčemu vyhnout, uvědom si, že tě to jednou stejně nemine. Je lepší několikrát se zhluboka nadechnout, mentálně připravit a myslet na to, že všechno skončí se zazvoněním školního zvonku. Hoď všechno, z čeho jsi nervózní, za hlavu a běž do školy.
- Nesmí se ti zničehonic udělat dobře. To by bylo podezřelé. Postupně odkládej maximálně 2 symptomy najednou.
- Nezmeškej celý školní týden. Pokazí ti to zábavu ze získaného jednoho dne volna a navíc zjistíš, že jsi ve škole moc pozadu a musíš dodělávat spoustu práce. Nejlepší k předstírání nemoci je pátek nebo pondělí, prodloužíš si tím víkend.
Reklama
Reference
- ↑ http://www.buzzfeed.com/natashan3/simple-tips-to-look-too-sick-for-workschool-7mc8
- ↑ http://www.advicenators.com/qview.php?q=585535
- ↑ http://www.buzzfeed.com/natashan3/simple-tips-to-look-too-sick-for-workschool-7mc8
- ↑ http://thestir.cafemom.com/being_a_mom/151821/a_kids_guide_to_faking
- ↑ http://thestir.cafemom.com/being_a_mom/151821/a_kids_guide_to_faking
- ↑ http://www.healthguidance.org/entry/15573/1/How-to-Fake-a-Fever.html
- ↑ http://www.experienceproject.com/question-answer/How-Do-I-Trick-My-Mom-Into-Letting-Me-Stay-Home(from-School)/1259917
- ↑ http://thestir.cafemom.com/being_a_mom/151821/a_kids_guide_to_faking
- ↑ http://www.health.com/health/gallery/0,,20537878,00.html
- ↑ http://www.associates-degree-in-nursing.org/illness/
- ↑ http://www.webmd.com/cold-and-flu/features/is-your-kid-sick-just-faking-it
- ↑ http://www.associates-degree-in-nursing.org/illness/
- ↑ http://www.associates-degree-in-nursing.org/illness/
- ↑ http://abcnews.go.com/WN/secret-lowering-blood-pressure-breathing-exercises/story?id=11656769
- ↑ http://www.associates-degree-in-nursing.org/illness/
- ↑ http://www.webmd.com/cold-and-flu/features/is-your-kid-sick-just-faking-it
O tomto wikiHow
V jiných jazycích
Português:Fingir Estar Doente para Não Ir à Escola
中文:装病不去学校
Bahasa Indonesia:Pura‐Pura Sakit Supaya Bisa Bolos Sekolah
Tiếng Việt:Giả Ốm để Nghỉ Học
日本語:仮病を使って学校を休む
Stránka byla zobrazena 64 284 krát.
Pomohl vám tento článek?
Reklama