Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Skenery se staly nezbytnou součástí dnešního neustále se vyvíjejícího digitálního světa, Ať již jsou potřeba v podnikovém prostředí nebo pro rekreační účely, používání skeneru je velmi důležité v moderním podnikatelském světě a naštěstí je to velmi jednoduché. Pokud nemáte vlastní skener, můžete jej nalézt například v místní knihovně nebo v místním kopírovacím centru. Ve své podstatě, skenování je jednoduše přenášení fyzických dokumentů do digitálního obrazu. Tento proces je proveden stejnou technologií, kterou používají kopírovací stroje a to tak, že se získává intenzivní obraz dokumentu. Nicméně, namísto vytištění kopie, skener ji přenese do počítače, kde může být použita k mnoha dalším účelům.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Příprava ke skenování

 1. 1
  Pořiďte si skener. Abyste mohli skenovat dokumenty, budete si nejdříve muset koupit skener. Můžete si vybrat mezi samostatnými skenery nebo kombinovaným systém nabízející funkci skenování (například fax, tiskárna nebo kopírovací stroj). Tyto přístroje mohou být zakoupeny z obchodu s kancelářskými potřebami, elektro obchodu, stejně jako z mnoha online zdrojů.
 2. 2
  Budete potřebovat správný software. Budete potřebovat software k tomu, aby mohl skener fungovat. Většinou je k dispozici u nového skeneru, pokud jste si tedy nekoupili již použitý skener (proto je dobré se na software zeptat). Budete také potřebovat software pro editaci skenů, pokud máte v plánu s nimi nějak dále složitě pracovat.
 3. 3
  Potřebujete dokumenty, které lze oskenovat. Budete potřebovat dokumenty, které chcete oskenovat, protože je potřeba je umístit do skeneru (podobně jako u kopírovacího stroje). Také se budete muset ujistit, že vaše dokumenty lze oskenovat. Pokud nejsou rovné, větší než plocha pro skenování nebo musí obsahovat speciální bezpečností prvky, jako například speciální reflektivní materiál v šecích, potom takové položky nelze skenovat.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Skenování vašich dokumentů

 1. 1
  Otevřete skener. Jakmile máte váš skener k dispozici a je zapojen do vašeho počítače, můžete začít skenovat vaše dokumenty. Otevřete vrchní část skeneru, stejným způsobem jakým byste otevírali kopírovací stroj, aby byl vidět skleněný povrch pro skenování.
 2. 2
  Umístěte položky na skenovací podložku nebo sklo. Umístěte stranu dokumentu, kterou chcete oskenovat dolů na sklo. Tím umožníte fotoaparátu pod ním, aby položku viděl. Umístěte dokument do správného místa; místo pro papír standardní velikosti, stejně jako několik jiných běžných velikostí, bude označeno podél okrajů skla. Tu část dokumentu, která se nevejde na sklo, nebude možné oskenovat. Jakmile umístíte položku, zavřete horní část skeneru.
 3. 3
  Otevřete váš skenovací software. Nyní, když je položka ve správné poloze, otevřete váš skenovací software ve vašem počítači. Lze se do něj dostat mnoha způsoby. Zkuste nainstalovat software například tak, aby byla ikona softwaru vždy jednoduše k dispozici.
 4. 4
  Upravte nastavení skenování. Upravte nastavení podle potřeby pro dokument, který plánujete skenovat. Textové dokumenty mohou být často skenovány v černobíle podobě, přičemž některé skenovací softwary umožňují skenování fotografií a také skenování plakátů. Software se liší podle značek a zařízení, takže si s tím můžete trochu zaexperimentovat.
 5. 5
  Vyberte “Skenovat”. Jakmile máte upravené nastavení, budete muset vašemu softwaru nebo skeneru dát pokyn, aby začal skenovat dokument. Můžete mít k dispozici tlačítko “Skenovat” na samotném přístroji. Pokud si nebudete vědět rady, přečtěte si uživatelský manuál.
 6. 6
  Proveďte další úpravy, pokud je potřeba. Jakmile je položka oskenována, většinou vám váš software nabídne možnost provést další úpravy, jako například změnu orientace obrázku. Proveďte úpravy, které pokládáte za vhodné a potom dejte pokyn vašemu softwaru, aby soubor uložil.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Úprava dokumentů

 1. 1
  Upravte text. Jakmile je váš dokument oskenován, můžete použít program jako Adobe Acrobat a změnit soubory do formátu PDF nebo je dát dohromady do několikastránkového dokumentu. Můžete také nastavit Acrobat pro rozpoznání oskenovaného textu a umožnit, aby byl dohledatelný nebo jednoduchý na úpravu.
 2. 2
  Upravte obrázky. Otevřete obrázek s použitím buď základního softwaru pro fotografie z vašeho počítače, nebo mnohem složitějšího programu, jako například Photoshop. Zde můžete změnit kontrast, hladiny a množství jiných aspektů obrázku.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 18 260 krát
Kategorie: Kancelář
Stránka byla zobrazena 18 260 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama