Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte aplikaci, kterou byste rádi skryli před zvídavýma očima? Možná, že chcete někam založit některé z předinstalovaných aplikací, abyste se na ně nemuseli dívat. V každém případě můžete aplikace ve svém Android zařízení skrýt, ačkoliv na to zřejmě budete potřebovat speciální aplikaci.

Metoda 1 ze 2:
Skrytí jakékoliv aplikace

 1. 1
  Ověřte si, zda můžete skrýt aplikace, aniž byste museli cokoliv instalovat. Některá zařízení mají vlastní launchery, které umí aplikace skrýt, avšak to je stále méně častá. Například starší zařízení Samsung Galaxy umělo skrývat aplikace, nicméně tato funkce byla z novějších verzí odstraněna. Zkuste postupovat podle níže uvedených kroků. Pokud v kterémkoliv místě nebudete schopni tyto kroky splnit, budete muset nainstalovat vlastní launcher, abyste mohli aplikace skrýt.
  • Otevřete menu se svými aplikacemi tím, že klepnete na tlačítko s mřížkou na domovské obrazovce.
  • V pravém horním rohu klepněte na tlačítko Menu (⋮), nebo zmáčkněte fyzické tlačítko ke spuštění Menu.
  • Klepněte na „Skrýt aplikace“ či „Skrýt/zobrazit aplikace“.
  • Zaškrtněte políčka vedle těch aplikací, které chcete skrýt, a následně klepněte na „Hotovo“.
 2. 2
  Najděte launcher, který vám umožní aplikace skrýt. Zařízení Android standardně nedokážou aplikace skrýt. Abyste mohli aplikace skrýt, budete potřebovat launcher, který tuto možnost podporuje. Launcher je aplikace, která řídí vaši domovskou obrazovku a menu s aplikacemi.
  • Mezi oblíbené launchery, které umožňují skrýt aplikace, patří Apex Launcher, Nova Launcher Prime (verze, která je zdarma, to neumožňuje), ADW.Launcher a GO Launcher.[1]
 3. 3
  Na stránce, kde se dá launcher stáhnout, klepněte na „Instalovat“, čímž aplikaci stáhnete a nainstalujete. Launcher se stáhne jako kterákoliv jiná aplikace.
 4. 4
  Jakmile se launcher stáhne, stiskněte ve svém zařízení tlačítko Domů (Home). Zvolte, jakou aplikaci chcete použít.
 5. 5
  V seznamu nabízených aplikací zvolte svůj nový launcher. Tím zobrazíte svou domovskou obrazovku za použití nově instalovaného launcheru. Nebuďte překvapeni, pokud bude vše vypadat úplně jinak než dřív. Nebojte se, o nic jste nepřišli.
 6. 6
  Skryjte své aplikace pomocí nového launcheru. Postup se mírně liší podle toho, jaký launcher zvolíte:
  • Apex Launcher – Otevřete aplikaci „Apex nastavení“. Klepněte na „Nastavení seznamu aplikací“ a poté na „Skryté aplikace“. Zaškrtněte aplikace, které chcete skrýt.[2]
  • Nova Launcher Prime – Otevřete aplikaci „Nova nastavení“. Klepněte na „Menu aplikací a widgetů“. Sjeďte dolů do sekce „Menu skupin“ a klepněte na „Skrýt aplikace“. Zaškrtněte aplikace, které chcete skrýt.[3]
  • ADW.Launcher – Otevřete Menu aplikace a klepněte na tlačítko Menu (⋮). Zvolte možnost „Nastavení skupiny“. Odškrtněte všechny aplikace, které chcete skrýt.
  • Go Launcher – Otevřete Menu aplikace. Na obrazovce Menu aplikace přejeďte prstem nahoru či klepněte na tlačítko Menu v pravém dolním rohu. Klepněte na „Skrýt aplikaci“ a vytvořte odemykací gesto, pokud jste tak zatím neučinili. Zaškrtněte aplikace, které chcete skrýt, a poté klepněte na „OK“.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Skrytí předinstalovaných aplikací

 1. 1
  Otevřete Nastavení. Pokud máte ve svém zařízení předinstalované aplikace, které nepoužíváte, můžete je deaktivovat, čímž je skryjete. Pamatujte, že toto funguje pouze u předinstalovaných aplikací. Pokud chcete skrýt aplikaci, kterou jste stáhli, řiďte se podle návodu z předchozí sekce.
 2. 2
  Otevřete sekci „Aplikace“. Zobrazí se vám seznam aplikací, které jsou nainstalované ve vašem zařízení.
  • V některých zařízeních je třeba klepnout na „Správce aplikací“, aby se zobrazily nainstalované aplikace.
 3. 3
  Klepněte na aplikaci, kterou chcete skrýt. V seznamu najděte aplikaci, kterou chcete skrýt. Pamatujte, že touto metodou můžete skrýt pouze předinstalované aplikace. Pokud chcete skrýt aplikaci, kterou jste nainstalovali sami, řiďte se podle návodu z předchozí sekce.
  • Přejížděním prstu můžete přepínat mezi Staženými, Spuštěným a Všemi aplikacemi.
 4. 4
  Klepněte na tlačítko „Deaktivovat“ či „Zakázat“. Tím deaktivujete aplikaci, která tak nebude ve vašem systému viditelná. Již nebudete moc tuto aplikaci používat, zároveň se však nebude nikde zobrazovat.
  • Pokud nevidíte tlačítko k deaktivaci, nejedná se o aplikaci, která byla ve vašem zařízení předinstalována.
 5. 5
  Najděte své deaktivované aplikace v sekci „Deaktivované“. Seznam „Deaktivovaných“ aplikací v menu Aplikace zobrazí všechny aplikace, které jste deaktivovali. Zde je můžete znovu povolit, pokud je to potřeba.
  Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak hackovatJak hackovat
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Reklama

O tomto wikiHow

Nicole Levine, MFA
Spoluautor od:
Technologická spisovatelka a editorka
Tento článek spoluautor od Nicole Levine, MFA. Nicole Levine je technologická spisovatelka editorka pro wikiHow. Má více než 20 let zkušeností s tvorbou technické dokumentace a vedením týmy podpory v hlavních webhostingových a softwarových společnostech. Nicole je držitelkou MFA v oboru Kreativní psaní na Portland State University a vyučuje kompozici, psaní beletrie a tvorba magazínů v různých institucích. Tento článek byl zobrazen 13 164 krát
Stránka byla zobrazena 13 164 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama