Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už jste někdy sledovali Star Wars a říkali si: "To je skvělé, ale chtěl bych to vidět animované pomocí alfanumerických znaků."? Díky nějakým poblázněným fanouškům můžete sledovat epizodu IV vynesenou do písmen, číslic a symbolů pomocí programu Telnet. Přejděte ke kroku jedna a dozvíte se, jak na to.

Postup

 1. 1
  Otevřete příkazový řádek. Příkazový řádek otevřete stisknutím kláves ⊞ Win + R a následným zadáním cmd. U Windows 8 stiskněte ⊞ Win + X a následně vyberte příkazový řádek ze zobrazené nabídky.
  • Chcete-li sledovat film ASCII Star Wars, budete muset být připojeni k Internetu.
 2. 2
  Nainstalujte Telnet. Většina nejnovějších verzí Windows již Telnet, který umožňuje připojit se filmu ASCII Star Wars, obsahuje. Jedná se o systémy Windows Vista, 7 a 8. Pokud jste přihlášeni jako správce, můžete pro instalaci Telnet použít příkazový řádek.
  • Zadejte pkgmgr /iu:"TelnetClient" a stiskněte ↵ Enter.
  • Zadejte heslo správce pro potvrzení, že chcete pokračovat, pokud již máte přístup správce.
  • Restartujte příkazový řádek. Příkazový řádek zavřete zadáním příkazu exit, nebo kliknutím na tlačítko zavřít v rohu okna.
 3. 3
  Spusťte Telnet. Po instalaci zadejte telnet do příkazového řádku a stiskněte ↵ Enter. Spustí se tím rozhraní Telnet.
 4. 4
  Otevřete připojení. Na příkazovém řádku Microsoft Telnet, zadejte o a stiskněte ↵ Enter. Příkazový řádek se změní na ( to ).
 5. 5
  Jděte na adresu ASCII Star Wars. Zadejte towel.blinkenlights.nl a stiskněte ↵ Enter. Film ASCII Star Wars se spustí po úvodních titulkách. Příjemnou zábavu!
  Reklama

Tipy

 • Jakmile je Telnet nainstalován na Windows, můžete otevřít okno Spustit stisknutím ⊞ Win + R a zadat telnet towel.blinkenlights.nl. Nemusíte tedy spouštět Telnet pomocí příkazového řádku.
 • Na stejnou adresu se můžete připojit i prostřednictvím klientů Telnet na OS X a Linux a užít si skvělou zábavu.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 604 krát
Stránka byla zobrazena 4 604 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama