Stáhnout PDF Stáhnout PDF

S rychlým připojením k internetu a trochou práce můžete sledovat většinu filmů a televizních seriálů zdarma přes internet. Existuje mnoho stránek, které nabízejí přístup k vizuálním médiím zdarma. Jde jen o to najít si je. Přečtěte si tento článek a dozvíte se, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Připravte si počítač

 1. 1
  Zjistěte si, zda máte počítač vhodný pro přehrávání videí. Téměř každé video, které můžete na internetu sledovat, je tzv. streaming, takže místo toho, aby se vám do počítače posílala všechna data najednou, se video posílá po kouscích a vy ho sledujete během načítání, aniž byste museli čekat, než se vám celý soubor stáhne do počítače. Streaming sice nevyžaduje extrémně rychlé připojení k internetu, ale pokud chcete sledovat videa bez problémů a nepřerušovaně, budete se muset dobře připravit.
  • Proveďte si test YouTube rychlosti. Navštivte stránku www.youtube.com a vyberte si video, které má alespoň několik minut. Načte se vám video dost rychle a hraje bez přerušování? Pokud ano, máte pravděpodobně dost rychlé připojení na sledování většiny streamových videí. Pokud ne, budete si muset koupit novější počítač, nebo pořídit rychlejší připojení k internetu.
   • Pokud chcete zkontrolovat rychlost svého připojení, navštivte stránku www.speedtest.net a klikněte na zelené tlačítko s nápisem BEGIN TEST. Pokud máte připojení pomalejší než 256Kbps, pravděpodobně to nebude stačit na sledování videí.
    • Mbps je vyšší číslo, než Kbps. Pokud má vaše číslo označení Mbps, pravděpodobně máte dostatečnou rychlost připojení. Pokud ale dostanete například výsledek 0.534Mbps, je to to samé, jako 535.55Kbps.
    • Neklikejte na tlačítko na horní straně obrazovky označené jako START NOW. Nikdy byste neměli klikat na internetu na nic, co se dostane k datům ve vašem počítači.
   • Téměř všechny novější počítače se hodí pro sledování videí. Pokud máte pocit, že máte moc starý počítač, kupte si klidně nějaký levný. Nejdůležitější je, aby byl co nejnovější.
 2. 2
  Stáhněte si veškerý potřebný software. Bohužel ne všechny streamingové společnosti se shodují na tom, jaký formát je pro online videa nejlepší. Výhodou je, že software a plug-iny (malé kousky softwaru), které k přehrávání videí potřebujete, jsou většinou zdarma a seženete je snadno. Zde uvádíme seznam těch nejběžnějších:
  • Adobe Flash Player najdete zde.
  • DivX najdete zde.
  • QuickTime najdete zde.
  • Microsoft Silverlight najdete zde.
  • VLC Media Player najdete zde.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Jak sledovat videa

 1. 1
  Začněte s YouTube. YouTube je největší a nejoblíbenější stránkou pro sledování videí. Najdete tam klipy k populárním písničkám včetně aktuálních hitů.
  • YouTube je také plná domácích videí a různých seriálů. Většinou nemají velkou produkční hodnotu, ale mohou být zajímavá a zábavná.
  • Někdy najdete na YouTube také filmy a seriály, ale oblíbené a známé počiny se z YouTube většinou stahují z důvodu ochrany autorských práv.
 2. 2
  Zkuste Hulu. Hulu je mainstreamová stránka pro sledování videí podobná YouTube, která překlenuje most mezi videi, která jsou zdarma a profesionálním obsahem. Najdete na ní mnoho filmů a seriálů zdarma a když si zaplatíte měsíční členství, můžete toho sledovat ještě mnohem více.
  • Na Hulu najdete spoustu seriálů zdarma, ale většinou ne ty nejznámější. Pokud ale hledáte něco staršího, máte velkou šanci, že to najdete.
  • Na Hulu najdete i filmy – není jich mnoho, ale snadno se v nich zorientujete. I zde byste měli hledat spíše starší tituly.
 3. 3
  Zkuste si projít Vimeo. Vimeo je přímým konkurentem YouTube. Jako u YouTube jsou všechna videa zdarma, ale je možné si zaplatit členství, které vám umožní sledovat videa v lepší kvalitě a nahrávat na Vimeo více svých videí.
  • Na Vimeu najdete nezávislé, ale kvalitní videa, například krátké umělecké filmy atd. Také ale obsahuje spoustu obyčejných videí vytvořených uživateli.
  • TV seriály a filmy na Vimeu téměř nenajdete, ale často narazíte na obskurnější malé projekty.
 4. 4
  Prohledejte si jiné stránky. Existuje spousta dalších, menších stránek, které také poskytují streamingové služby. Téměř všechny jsou zdarma. Zkuste si nějaké najít v Googlu.
  • Mnoho z menších stránek je věnovaných jednomu typu videí, například japonské animaci. Zkuste si najít určitý žánr, který hledáte a vyhledat si stránku věnovanou přímo těmto videím.
  • Někdy je nejlepší hledat si přímo konkrétní film nebo seriál. Zkuste do Googlu napsat například „watch brain slugs from pluto“ a třeba budete mít štěstí.
   • Na druhou stranu ale najdete spoustu falešných stránek, hlavně pokud hledáte nějaký trhák, nebo nějaký nový film. Hledejte velmi opatrně a nikdy neklikejte na nic, čemu nedůvěřujete.
 5. 5
  Zkuste také cizí stránky. Na internetu najdete spoustu cizích stránek, které operují na hraně zákona díky zastaralým zákonům o ochraně autorských práv, které platí například v Číně nebo v Rusku. Jde sice o pochybné stránky, ale někdy na nich najdete i filmy a seriály, které nikde jinde na internetu nenajdete.
  • Při sledování videí na cizích stránkách si dávejte velký pozor. Uživatelé tímto způsobem často nevědomky stáhnou nějaký vir. Nikdy z těchto stránek nic nestahujte a vždy mějte aktuální antivirový program.
  • Tato videa se vám budou načítat velmi pomalu. Na rozdíl od YouTube a dalších populárních stránek, tyto cizí stránky často používají zastaralý hardware a jejich videa se tedy načítají velmi pomalu i na rychlých počítačích.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Stahování

 1. 1
  Uvědomte si rizika. Stahování seriálů a filmů přímo do počítače rozhodně nedoporučujeme, protože je to spojeno s velkými riziky. Stahování videí je pirátství. Kdyby vás chytili, mohli byste platit velké pokuty, nebo jít dokonce do vězení. Přesto to ale mnoho lidí dělá, takže pokud vás zajímá, jak na to, čtěte dál a dozvíte se to.
  • Tento článek vám neposkytne žádné přesné rady, jak si stáhnout software, nebo kde konkrétně hledat soubory ke stahování!
 2. 2
  Používejte Torrent. Torrent je typ souboru, který vašemu počítači řekne, jak si stáhnout kousky celého cílového souboru (například epizody nějakého seriálu) z počítačů ostatních lidí, kteří tento soubor již mají. Když si tuto práci počítače rozdělí mezi sebe, mohou tak získat kompletní soubor za krátkou dobu. Je ale důležité, aby soubor sdílelo hodně lidí.
  • Pro stahování torrentů potřebujete speciální software a přístup na stránky, které zobrazují dostupné soubory ke stažení. Jak software, tak stránky jsou zdarma.
  • Torrenty jsou často cílem anti-pirátských opatření. Přesto ale není moc velká šance, že by se úřady dostaly až ke koncovému uživateli. Většinou jdou spíše po celých komunitách a samotných stránkách.
  • Díky torrentu si do počítače můžete velmi rychle stáhnout téměř jakýkoli film nebo seriál, který existuje.
   • Až budete mít svoji kopii staženou, nemusíte jí dále sdílet. Když ji smažete ze softwaru a vypnete ho, budete mít větší bezpečí, ale nezískáte si moc úcty od komunity lidí, kteří si takto stahují soubory. Budete se muset rozhodnout sami.
 3. 3
  Stahujte soubory přímo. Mnoho stránek na internetu slouží jako úložiště pro uživatele. Poskytují bezpečný způsob zálohování souboru pro případ, že se vám původní soubor ztratí, nebo poškodí. Tyto stránky ale také často slouží jako databanky plné filmů a epizod televizních seriálů.
  • Stejně jako u torrentů je stahování souborů chráněných autorským právem nelegální. Na rozdíl od torrentů po vás ale nikdo nechce, abyste své stažené soubory sdíleli s dalšími uživateli.
  • Lidé, kteří na tyto stránky soubory nahrávají a upozorňují na ně ostatní, mají daleko větší šanci, že se dostanou do problémů. Ti, kteří si soubory stahují, sice nepodstupují tak velké riziko, ale přesto nesmíte nikdy předpokládat, že jste absolutně v bezpečí.
  • Obsah sdílený skrz přímé stahování závisí vždy na uživateli, který ho sdílel. Pokud ho ostatní lidé mohou najít, tento uživatel to většinou musí sám povolit.
   • Existuje několik stránek, které poskytují seznam těchto nelegálních kopií souborů, ale většinu z nich nikdo pravidelně nespravuje. Lepší je najít si nějakou komunitu nadšenců a zeptat se na film nebo seriál, který chcete vidět.
  Reklama

Tipy

 • Až do nedávna byl na YouTube stanoven desetiminutový limit pro všechna videa. Proto někdy najdete například seriály rozdělené do několika částí po kratších, desetiminutových videích. Pokud vám nevadí sledovat video takto po částech, většinou s nimi není žádný problém.
Reklama

Varování

 • Stahování souborů z internetu bez placení je nelegální, tím si můžete být jistí. Riskujte pouze v případě, že k tomu budete mít dobrý důvod. Nezapomeňte na to, že si film můžete kdykoli půjčit v půjčovně, nebo za něho zaplatit, což je legální.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Počítač, pokud možno nový
 • Rychlé připojení k internetu
 • Nezbytný software

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 109 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 645 krát
Kategorie: Filmy
Stránka byla zobrazena 6 645 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama