Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud jste ztratili váš telefon, nebo se obáváte, že vaše dítě plánuje jít za školu, můžete použít technologii GPS a sledovat váš telefon nebo jej lokalizovat s velkou přesností. Metody záleží na tom, zda sledujete váš vlastní telefon nebo telefon někoho jiného. Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jak lokalizovat ztracený telefon nebo zbloudilé dítě.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Sledování ztraceného telefonu Android

 1. 1
  Otevřete tzv. Manažera zařízení Android. Manažer zařízení Android je nástroj, který vám umožní sledovat vaše ukradené zařízení Android. Můžete si stáhnout aplikaci Manažera zařízení Android do jiného zařízení Android, nebo se do něj můžete dostat přes webový prohlížeč.
 2. 2
  Přihlaste se. Když poprvé otevřete Manažera zařízení Android, budete vyzváni se přihlásit do vašeho účtu Google. Ujistěte se, že se jedná o ten stejný účet, který je spojený s vaším ztraceným zařízením.
 3. 3
  Najděte vaše zařízení. Po přihlášení, Manažer zařízení Android se pokusí vaše zařízení lokalizovat. Poslední známá lokalita bude ukázána ve středu mapy. Detaily vašeho zařízení se ukáží v malém okně v levém horním rohu.
 4. 4
  Zvolte pokyn. Existuje několik pokynů, které můžete zvolit s vaším ztraceným telefonem:
  • Zazvonění – Tento pokyn umožní zazvonění telefonu, tím pádem je mnohem jednoduší jej najít, pokud je poblíž.
  • Uzamknutí – Tento pokyn vytvoří nový zamykací kód na vašem zařízení, tím pádem znemožní ostatním, aby se do něj mohli dostat. Můžete také přidat zprávu, která se zobrazí na uzamknuté obrazovce.
  • Smazat – Tento úkon smaže údaje z vašeho telefonu v případě, že je kompletně ztracený nebo ukradnutý. Buďte při této možnosti opatrní, protože ji nelze vrátit zpět.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Sledování ztraceného iPhonu

 1. 1
  Přihlaste se na webové stránce iCloud. Pokud používáte iPhone a máte Apple identifikační číslo, můžete sledovat váš ztracený telefon přes webový prohlížeč nebo přes iPad. Sledování lokality musí být zapnuté, nicméně je zapnuté jako výchozí pro všechny zařízení s Apple identifikačním číslem.
  • Pro přihlášení do webové stránky iCloud, budete muset zadat vaše Apple identifikační číslo a heslo.
 2. 2
  Otevřete záložku Najděte můj iPhone. Naleznete ji na hlavní stránce webové stránky iCloud. Můžete si také stáhnout aplikaci Najdi můj iPhone na kamarádově iPadu nebo iPhonu.
 3. 3
  Vyberte váš telefon. Nahoře na stránce Najdi můj iPhone naleznete link "Všechna zařízení". Klikněte na tento link a zvolte zařízení, které chcete sledovat. Mapa vám ukáže poslední známou lokalitu zařízení.
  • Pokud máte vybitou baterku ve vašem zařízení nebo je vaše zařízení vypnuté, ukáže vám to poslední známé místo, kde byl telefon přihlášen.
 4. 4
  Zvolte si výkon. Klikněte na tečku, která reprezentuje vaše zařízení na mapě a potom klikněte na tlačítko "Já", které se zobrazí. V pravém horním rohu mapy vyskočí okno, s nabídku několika možností, které si můžete vybrat provést s vaším ztraceným telefonem:
  • Přehrajte zvuk – Váš iPhone vyšle zvuk, který vám pomůže zjistit, kde je váš telefon, pokud je poblíž.
  • Ztracený režim- Tento výkon uzamkne váš iPhone a zobrazí telefonní číslo, na kterém vás lze zastihnout.
  • Smažte iPhone – Pokud vám bylo vaše zařízení odcizeno, nebo si myslíte, že je již ztraceno trvale, můžete zvolit možnost smazat všechny obsahy. Tento úkon pomůže zamezit tomu, aby se citlivé informace nedostaly do špatných rukou. Buďte při této možností opatrní, protože ji nelze vrátit zpět.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Sledování ztraceného telefonu Windows

 1. 1
  Otevřete webovou stránku Windows telefonu. Pokud máte telefon Windows a s tím spojený účet Microsoft, můžete sledovat váš telefon přes webový interface, který je k dispozici na webové stránce telefonu Windows.
 2. 2
  Projděte si nabídku Můj telefon. Tato nabídka je umístěna v pravém horním rohu stránky. Vyberte "Najděte můj telefon" z nabídky. Budete vyzváni se přihlásit s vaším účtem Microsoft. Ujistěte se, že se přihlásíte se stejným účtem jako s tím, který je spojený s vaším telefonem.
 3. 3
  Zvolte pokyn. Jakmile je váš telefon lokalizován, mapa zobrazí jeho lokalitu a detaily telefonu budou zobrazeny nad mapou. Máte několik možností, ze kterých si můžete vybrat:
  • Tisknout – Tento pokyn vytiskne mapu, která zobrazuje poslední známou lokalitu telefonu.
  • Zazvonit- Tento pokyn umožní zazvonění telefonu, tím pádem je mnohem jednoduší jej najít, pokud je poblíž.
  • Uzamknout - Tento pokyn vytvoří nový zamykací kód na vašem zařízení, tím pádem znemožní ostatním, aby se do něj mohli dostat. Můžete také přidat zprávu, která se zobrazí na uzamknuté obrazovce.
  • Smazat- Tento úkon smaže údaje z vašeho telefonu v případě, že je kompletně ztracený nebo ukradnutý. Buďte při této možnosti opatrní, protože ji nelze vrátit zpět.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Sledování vašeho telefonu Samsung

 1. 1
  Přidejte si váš účet Samsung do vašeho telefonu. Abyste mohli použít službu od Samsungu Najdi můj mobil, budete muset mít váš Samsung účet spojený s vaším telefonem. To můžete provést tak, že otevřete nabídku Nastavení a zvolíte "Účty a sync" a poklepejte na "Přidejte účet" a následně poklepejte na "Účet Samsung". Budete vyzváni, abyste zadali vaše přihlašovací údaje pro Samsung, nebo můžete vytvořit nový účet.
 2. 2
  Povolte dálková ovládání. Tato možnost musí být povolena, abyste mohli použít službu Najdi můj mobil. Když se zaregistrujete do účtu Samsung na vašem telefonu, je to povoleno jako výchozí. Můžete zkontrolovat, zda je to zapojené tak, že otevřete nabídku Nastavení a poklepáte na "Lokalita zabezpečení" a následně kliknete na tlačítko "Dálková ovládání".
 3. 3
  Otevřete webovou stránku Můj mobil. Můžete se do ní dostat přes zařízení Samsung. Budete vyzváni, abyste se přihlásili s vaším účtem Samsung. Ujistěte si, že se jedná o ten stejný účet, který je spojený s vaším telefonem.
 4. 4
  Lokalizujte váš telefon. Klikněte na tlačítko "Lokalizovat moje zařízení" v levém menu. Otevře se mapa, zobrazující poslední známou lokalitu vašeho telefonu.
 5. 5
  Zvolte výkon. Můžete použít levé menu, ze kterého si můžete vybrat z mnoha výkonů pro váš ztracený telefon:
  • Uzamkněte můj mobil- Tento pokyn vytvoří nový zamykací kód na vašem zařízení, tím pádem znemožní ostatním, aby se do něj mohli dostat. Můžete také přidat zprávu, která se zobrazí na uzamknuté obrazovce.
  • Zazvoňte můj telefon - Tento pokyn umožní zazvonění telefonu, tím pádem je mnohem jednoduší jej najít, pokud je poblíž.
  • Záznamy hovorů – Použitím této možnosti, můžete zkontrolovat všechny vaše nedávné hovory. To vám umožní zjistit, zda jiní lidé používají vaše zařízení bez vašeho svolení.
  • Smažte mé zařízení – Tato možnost smaže údaje z vašeho telefonu v případě, že je kompletně ztracený nebo ukradnutý. Buďte při této možnosti opatrní, protože ji nelze vrátit zpět. Můžete zvolit možnost smazat úschovnu medií nebo kompletně smazat váš telefon zpět k výrobnímu nastavení.[1]
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Sledování telefonu někoho jiného

 1. 1
  Nainstalujte sledovací aplikaci třetí strany na telefonu, který chcete sledovat. Je k dispozici mnoho programů třetích stran, které vám umožní sledovat zařízení, které mají tento program nainstalovány. Každý telefon, který chcete sledovat, bude potřebovat mít tuto aplikaci nainstalovanou. Mezi populární aplikace patří: GPS Tracking Pro (Android) a GPS TRACKER (iOS).
  • K dispozici jsou také GPS sledovací aplikace, které se umí zamaskovat, jako například GPS Tracker Hidden pro Android. Abyste mohli nainstalovat sledovací aplikaci, která je zamaskována na vašem iPhonu, který budete chtít sledovat, bude muset být odblokovaný.
  • Není k dispozici žádná metoda, která by mohla sledovat telefon, aniž byste osobně nainstalovali aplikaci na telefonu, který chcete sledovat, nebo byste měli schválení osoby, kterou chcete sledovat.
  • Sledování bez schválení je ve většině zemí ilegální.
 2. 2
  Pro sledování rodinných telefonů, kontaktujte vašeho poskytovatele služby. Pokud máte rodinný plán s vaším poskytovatelem služby mobilního telefonu, můžete mít možnost ke sledování telefonů k dispozici na těchto telefonech. To se hodí především pro děti, které mají telefony jako součást vašeho plánu a chcete mít představu o tom, kde jsou. Mezi některé z hlavních služeb patří:
 3. 3
  Pozvěte vaše přátele, aby se přihlásili ke stejné sociální síti. Jsou k dispozici sledovací aplikace, které vám umožní sdílet vaše lokality s jinými uživateli ve vaší síti. Může se to hodit rodinám s mnoha smartphony, které umožní mít přehled jeden o druhém. Každý rodinný příslušník nebo kamarád se bude muset přihlásit k této službě a souhlasit se sdílením lokalit. Mezi populární programy patří:
  • Find My Friends
  • Live360
  • Cozi
  • Google+
  • Glympse
  Reklama

Tipy

 • Ujistěte se, že pokud platíte za sledovací služby, jsou zahrnuty všechny strany—sledující (rodič, zaměstnavatel, partner) a mobilní uživatel (dítě, zaměstnanec, partner)—dohodněte se, že necháte sledovací zařízení aktivované nebo si slibte, že nebudete manipulovat se zařízením nebo jej nevypnete.
 • Informujte se a používejte korporátní služby—mnohé z nich jsou nabízeny poskytovateli populárních smartphonů, které jsou používány velkými organizacemi pro efektivní komunikaci s velkou globální pracovní silou. Tyto služby jsou přizpůsobené k modelům telefonů a k požadavkům uživatelů.
Reklama

Související články

Jak na Androidu vypnout nouzový režimJak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s AndroidemJak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak přenést fotky z Androidu na SD kartuJak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak získat efekty na SnapchatuJak získat efekty na Snapchatu
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak zavolat zpátky blokované čísloJak zavolat zpátky blokované číslo
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak vyčistit cache v ChromeJak vyčistit cache v Chrome
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak zablokovat neznámé volajícíJak zablokovat neznámé volající
Jak nahrávat hovory na iPhonuJak nahrávat hovory na iPhonu
Jak připojit váš telefon k televiziJak připojit váš telefon k televizi
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 414 krát
Stránka byla zobrazena 7 414 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama