Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Státní vlajka Spojených Států Amerických se skládá při mnoha formálních a slavnostních příležitostech. Výsledkem by měl být úhledný trojúhelník, který si můžete vystavit i mezi jednotlivými vyvěšeními vlajky.

Postup

 1. 1
  Držte vlajku spolu s dalším člověkem. Správné složení vlajky vyžaduje dva páry rukou.[1] Držte vlajku ve výšce pasu tak, aby byla rovnoběžně se zemí.
 2. 2
  Přeložte vlajku podélně napůl. Spodní část vlajky s pruhy přehněte přes horní část s hvězdami, oba okraje přitom pevně držte. Okraj s pruhy spojte s horním okrajem o kus pod ním. Jednak tak zajistíte, že vlajka bude mít všude stejnou tloušťku a jednak že nebude vidět žádná červená barva.
 3. 3
  Přeložte vlajku podélně tak, aby modré pole bylo nahoře. Sklad musí být pevný a rohy vlajky spolu musí krásně lícovat.
 4. 4
  Přeložte vlajku do trojúhelníku. Roh s pruhy ohněte směrem k protilehlému rohu pod hvězdičkami. Je důležité začít s přeloženým okrajem, aby nakonec všechny sklady přiléhaly tam, kde mají.
 5. 5
  Vnější špičku teď obraťte dovnitř. Přeložte trojúhelník, který jste právě vytvořili paralelně s otevřeným okrajem tak, aby vznikl druhý trojúhelník.
 6. 6
  Pokračujte a dál celou vlajku skládejte do trojúhelníku. Celá sekvence skladů by se měla opakovat třináctkrát, což reprezentuje původních třináct kolonií.
 7. 7
  Složte vlajku pořádně. Z hotové, složené vlajky by měla být vidět pouze modrá část s hvězdami. Konec zasuňte mezi sklady, aby vlajka pevně držela. Udělejte sklad pod úhlem 45° a pak látku zasuňte dovnitř. Můžete si u toho pomoci kreditní kartou. Na složené vlajce nesmí být vidět žádná červená barva, musí zobrazovat čtyři hvězdy, směřující vzhůru a rovné rohy, aby ji mohli pozůstalí snadno vložit do rakve a vlajka byla vidět.
  Reklama

Tipy

 • Nevystavujte vlajku pokud prší nebo je bouřka a podobně.
 • Při vztyčování vlajky, jejím stahování nebo slavnostním vynášení na přehlídce, když je recitován slavnostní slib a když hraje národní hymna by všichni v uniformě měli salutovat (nevojáci si překříží na hrudi pravou ruku a položí ji na srdce).
 • S vlajkou zacházejte vždycky s úctou.
 • Tento postup platí pro vlajku s poměry stran 5 ku 9 nebo vlajce "pohřební velikosti". Pokud máte menší vlajku nebo vlajku s jiným poměrem stran, budete muset techniku skládání přizpůsobit.
 • Tuto vlajku nikdy nepoužívejte jako součást kostýmu nebo sportovního dresu. Motiv s vlajkou, správně připevněný, mohou samozřejmě nosit vojáci, hasiči, policisté a členové ruzných národních organizací.
 • Vlajku vždycky noste vztyčenou a volnou. Nenoste ji horizontálně.
 • Vlajku udržujte v čistotě a bezpečí. Nedopusťte, aby se potrhala, ušpinila nebo poškodila.
 • Zničenou americkou vlajku vhodným způsobem zlikvidujte. Odstřihněte modré pole vlajky od části s pruhy a pak obě části spalte.
 • Nikdy vlajky nepoužívejte k reklamním účelům ani ji nepoužívejte na běžné věci z domácnosti a oblečení.[2]
Reklama

Varování

 • Nikdy nedopusťte, aby se vlajka dotkla země.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 715 krát
Kategorie: Úklid
Stránka byla zobrazena 3 715 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama