Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Složená krabička ve stylu japonského origami, též nazývaná „masu box“ je ve své jednoduchosti a funkčnosti prostě nádherná. A jediné, co potřebujete, je čtverec papíru. Vyrobená krabička poslouží jako úkryt na drobnosti nebo si k ní můžete stejným způsobem vyrobit víčko z trochu většího archu papíru, a někoho obdarovat malým dárečkem. Čtěte dál a naučte se složit krabičku z papíru.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Strukturální sklady

 1. 1
  Začněte archem papíru čtvercového tvaru. Můžete použít speciální papír na origami, nebo obyčejný kancelářský papír, který diagonálně přeložíte a přebytečný kus odstřihnete.
 2. 2
  Přeložte papír napůl. Sklad prsty vyrovnejte. Pak papír znovu otevřete.
 3. 3
  Přeložte papír napůl v opačném směru. Sklad uhlaďte prsty a papír otevřete. Měli byste teď mít dva vodicí sklady, které se protínají uprostřed archu.[1]
 4. 4
  Přeložte rohy směrem do středu. Každý přehněte tak, aby se všechny rohy stýkaly uprostřed papíru. Sklady vyhlaďte prsty. Papír pak otočte, abyste čtvereček měli před sebou. Tentokrát jej neotvírejte.[2]
 5. 5
  Horní a spodní okraj přehněte do středu papíru. Sklady zpevněte prsty a pak ohněte do výchozí polohy. Máte před sebou 4 trojúhelníky.
 6. 6
  Horní a spodní trojúhelníky rozložte. Postranní nechte tak, jak jsou.
 7. 7
  Delší, rovné okraje složte směrem do středu. Vznikne vám cosi ve tvaru kravaty se dvěma špičkami.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Skládání stěn krabičky

 1. 1
  Jeden konec ohněte podél skladu. Jinými slovy, najděte druhý sklad od špičky „kravaty“ a konec papíru podél něho ohněte směrem vzhůru. Zpevněte sklad prsty tak, aby papír vzpřímeně stál.
 2. 2
  Otevřete levou stranu krabičky. Jednou rukou držte první, zvednutou část, zatímco otevřete složený okraj směrem vlevo. Vznikla vám tak "stěna" krabičky. Založte její konec tak, že bude těsně přiléhat k první části a vznikne úhledný roh.
 3. 3
  Postavte pravou stěnu krabičky. Držte první zvednutou část a tentokrát otevřete pravý složený okraj. Bude to další, nová stěna. Založte její konec tak, aby těsně přiléhal k první stěně a vytvořte tak další roh. Zvedněte protilehlou zašpičatělou stěnu. Bude to poslední stěna krabičky, přímo naproti té první. Vytvořte rohy krabičky proti poslední stěně. Založte konce pravé a levé stěny dovnitř a proti poslední stěně , aby vznikly úhledné rohy.
 4. 4
  Založte přečnívající části do krabičky. Trojúhelníkovité části papíru přeložte podél stěn krabičky a dovnitř, aby tak držely levou i pravou stěnu na místě.
 5. 5
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Při skládání papíru buďte pečliví, aby byl výsledek co nejúhlednější. Každý sklad by měl těsně přiléhat ke skladu, rohu či linii, ke které přiléhat má. Sklady vždy pečlivě uhlaďte prsty.
 • Vyrobte si víčko – složte stejnou krabičku, jen z nepatrně většího archu papíru.
 • Je-li váš papír z jedné strany barevný, tato část by při začátku skládání měla být otočená směrem dospod.
 • Možná bude zapotřebí trojúhelníkové přesahy přilepit ke dnu krabičky lepidlem nebo páskou.
 • Začněte diagonálními sklady, stejně jako rovnými ihned na začátku. Velmi vám to na konci pomůže.
Reklama

Varování

 • Nedávejte do krabičky nic těžkého, jinak se zdeformuje. Pamatujte, že je to papír.
 • Dávejte pozor, ať se o papír neříznete.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 106 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 36 235 krát
Kategorie: Papírová řemesla
Stránka byla zobrazena 36 235 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama