Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Origami draci jsou tím, že jsou mírnou variací na jeřába, velmi snadní na výrobu. Zajišťují jedinečný kousek v každé origami kolekce, nebo prostě na hraní. Tady je návod, jak si vyrobit vašeho prvního.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Základy

 1. 1
  Vezměte si kousek papíru na origami. Pokud jste v origami nováček, budete chtít začít s pořádným kusem papíru. S menším papírem je těžší pracovat.
  • Zamyslete se nad barvami draka. Červená, zlatá a černá jsou dobrá volba. To platí i pro papír, který má detailní abstraktní vzor.
 2. 2
  Vytvořte začátek origami jeřaba. To je obvykle první věc, kterou se naučíte, když studujete origami. Vytvořte základnu ptáka. Pokud to neumíte, podívejte se na kroky 1-18 v tutoriálu jak složit papírového jeřába.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Tělo a křídla

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Hlava a ocas

 1. 1
  Začněte pracovat na krku. Udělejte to tak, že stáhnete špičku papíru dolů. Měla by jít zhruba do poloviny. Udělejte záhyb. Když to vytáhnete dopředu méně, bude to spíš vzpřímený drak; když více, bude se zdát, jako když se snaží na něco dosáhnout nebo zaostřuje dolů.
  • Když budete překládat hlavu, přeložte dolů více, než si myslíte, že budete potřebovat. Část z toho bude roh. Správně je zhruba polovina.
 2. 2
  Z hlavy složte špičatý konec, abyste vytvořili roh. Měl by trčet přímo nahoru. Pokud není dost dlouhý, přeskládejte místo. Začíná to vypadat jako drak?
 3. 3
  Na ocase vytvořte několik záhybů. To dodá více plazí vzhled, na rozdíl od rovného ptačího ocasu. Přeložte ho nahoru a potom znovu dolů.
 4. 4
  Rozložte hřbet na zadní straně směrem k ocasu. To dodá dimenzi dolní části zad a také odstraní trochu nežádoucí výšky. Dá to vaší práci tvar, objem a udělá ji také zajímavější.
 5. 5
  Udělejte záhyby na křídlech tak, abyste jim dodali přirozený vzhled kloubů. Existuje spousta způsobů, jak to můžete udělat - pokud děláte více než jeden, přeložte každý trochu jinak.
  Reklama

Tipy

 • Nakreslete některé rysy, které drak má, jako jsou zuby, a vybarvěte je.
 • Zkuste ho poskládat z červeného, zlatého, černého nebo modrého papíru, abyste napodobili nejběžnější barvy draků.
Reklama

Varování

 • Dávejte pozor na pořezání se o papír.... bolí to!!!
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Origami papír nebo papír do tiskárny.
 • Nůžky, pokud používáte papír do tiskárny.
 • Dobrovolné: Fixy nebo voskovky.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 961 krát
Kategorie: Papírová řemesla
Stránka byla zobrazena 7 961 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama