Pokud provozujete nějakou obchodní činnost, je možné, že vaši zákazníci či fanoušci vytvořili Facebookové stránky, které však ubírají fanoušky a čtenáře vaší hlavní Facebookové stránce. Nejčastěji k tomu dojde tehdy, pokud máte kamennou prodejnu a nějaký uživatel Facebooku si během registrace stránku vaší firmy splete s jinou, kterou založil někdo jiný (třeba nějaký váš fanoušek). Sloučení těchto stránek vám umožní mít všechny své fanoušky i zákazníky na jednom místě a řízení marketingu tak bude mnohem snadnější.

Část 1 ze 2:
Příprava stránek

 1. 1
  Ujistěte se, že vaše stránky splňují požadavky pro sloučení. Facebook sloučí stránky pouze v následujících případech:
  • Na všech stránkách, které chcete slučovat, musíte mít práva "Manažera".
  • Stránky musí mít podobný obsah. Nemůžete například sloučit stránky, z nichž jedna bude reprezentovat nevládní organizaci a druhá nahrávací společnost.
  • Stránky musí mít podobné názvy. Můžete například součit stránky s názvem "Superstránka" a "Superstránka1". Nelze ale sloučit stránky s názvy "Superstránka" a "Naprosto odlišná stránka". Pokud se názvy neshodují, změňte název jedné ze stránek tak, aby byly názvy téměř identické. Přejděte na konkrétní stránku, klikněte na Upravit → Aktualizovat informace o stránce. Do pole "Název" napište nový název. Název se dá měnit pouze v případě, že se stránka líbí méně než 200 uživatelům.
  • Pokud je to možné, musí mít stránky i stejnou adresu.
 2. 2
  Nárokujte si stránky, které se snažíte sloučit. Pokud se snažíte sloučit firemní stránku, kterou ale vytvořil zákazník, budete si ji muset nejdříve nárokovat. K tomu bude zapotřebí nějak dokázat, že jste skutečně zástupcem dané firmy.
  • Abyste si mohli nějakou stránku nárokovat, přejděte na ni a klikněte na tlačítko Menu("...") v horní části stránky. Zvolte "Je tohle vaše firma?" a poté vyplňte formulář. Možná budete vyzváni k předložení dokumentů dokazujících, že jde skutečně o vaši firmu. Pokud bude váš nárok uznán jako oprávněný, budete si moct danou stránku sloučit s vaší hlavní stránkou.
 3. 3
  Zjistěte si, která stránka zůstane zachována. Pokud slučujete stránky, zůstane zachována stránka s největším počtem "lajků" a ostatní do ní budou sloučeny. Sloučené stránky budou trvale smazány. Zůstane jen stránka, kterou jste zvolili jako hlavní a do ní budou zmigrováni všichni fanoušci, hodnocení i registrace.
 4. 4
  Uložte si obsah starých stránek. Všechny fotky i příspěvky na starých stránkách budou trvale smazány. Proto si nezapomeňte všechny fotky, které by se vám mohly hodit, stáhnout na svou hlavní stránku, případně i zkopírovat text důležitých příspěvků či komentářů.
  Reklama

Část 2 ze 2:
Sloučení stránek

 1. 1
  Otevřete stránku s největším počtem "lajků". Proces slučování bude probíhat z této stránky. Otevřete Admin Panel dané stránky.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Upravit stránku". Zvolte "Upravit nastavení".
 3. 3
  Klikněte na odkaz "Sloučit duplicitní stránky". Najdete ho v dolní části nabídky. Pokud je volba nedostupná, Facebook nenašel žádné stránky, které by mohly být sloučeny. Znovu si zkontrolujte, že stránka, kterou chcete slučovat, splňuje všechny podmínky.
 4. 4
  Potvrďte sloučení stránek. Zobrazí se seznam všech duplicitních stránek. Zatrhněte všechny stránky, které chcete sloučit do vaší hlavní stránky. Když kliknete na tlačítko "Sloučit stránky", proběhne migrace fanoušků, hodnocení i registrací do vaší hlavní stránky, zatímco veškeré příspěvky na slučovaných stránkách bude trvale smazány.
  • Schalovací proces sloučení stránek může trvat až 14 dní. O úspěšném či neúspěšném sloučení budete informováni emailem.
  Reklama

Tipy

 • Sloučení stránek je nevratné. Slučované stránky budou trvale smazány.Reklama

Související články

Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak sdílet na Facebooku
Jak odstranit fotky z Facebooku
Jak odhalit falešný facebookový účet
Jak si změnit jméno na Facebooku
Jak najít přátele na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na Facebooku
Jak si změnit heslo na Facebooku
Jak někoho odblokovat na Facebooku
Jak skrýt přátele na Facebooku
Jak získat více "lajků" na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

Nicole Levine, MFA
Spoluautor od:
Technologická spisovatelka a editorka
Tento článek spoluautor od Nicole Levine, MFA. Nicole Levine je technologická spisovatelka editorka pro wikiHow. Má více než 20 let zkušeností s tvorbou technické dokumentace a vedením týmy podpory v hlavních webhostingových a softwarových společnostech. Nicole je držitelkou MFA v oboru Kreativní psaní na Portland State University a vyučuje kompozici, psaní beletrie a tvorba magazínů v různých institucích. Tento článek byl zobrazen 2 119 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 2 119 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama