Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zítra máte důležitou prezentaci a máte hromadu dokumentů včetně návrhů v PDF, architektonické výkresy, a zprávy inženýrů a shrnutí z 5 dalších oddělení. Všechno jsou to jednotlivé soubory. Nemusíte hned utíkat do kopírovacího centra a nechat vše tisknout a vázat. Zde jsou způsoby, jak to všechno na počítači zvládnout.

Metoda 1 ze 4:
Použití Online programů třetích stran

 1. 1
  Vyhledejte online "Sloučit soubory PDF" (nebo angl. Merge PDF files) s použitím oblíbeného vyhledavače. Existuje velké množství programů, které vám zdarma a snadno pomohou sloučit soubory a rychlé řešení byste měli nalézt hned na první straně výsledků vyhledávání. Mezi stránky s dobrou pověstí patří:
  • PDF Joiner
  • SmallPDF
  • FoxyUtils
 2. 2
  Otevřete stránku, kterou jste si vybrali a klikněte na "Sloučit PDF (Merge PDFs)" na hlavní straně. Jak je již zvykem, neměli byste důvěřovat stránce, která vyžaduje osobní informace jiné, než je maximálně vaše e-mailová adresa. Pokud nemáte ze stránky dobrý pocit, vyskakuje vám velké množství oken, inzerátů nebo žádostí o osobní informace, raději takovou stránku opusťte a najděte jinou. Existuje dostatek zdrojů online, takže není důvod zůstávat na nedůvěryhodné stránce.
 3. 3
  Až budete vyzváni, vyberte své soubory. Pořadí si můžete vybrat později. Použijte tlačítka "Procházet," "Vybrat soubory," "Nahrát," atd. a najděte všechny soubory PDF, které chcete sloučit do jednoho dokumentu. Na mnoha stránkách je také možné kliknout a přetáhnout PDF soubory do okna.
 4. 4
  Uspořádejte si seznam. Vaše soubory by měly být nyní na seznamu s možností "Přesunout nahoru" nebo "Přesunout dolů" pro jednotlivé soubory. Seřaďte je podle svého přání.
 5. 5
  Pokud budete vyzváni, nastavte konečnou kvalitu. Vyberte rozlišení, které pro svůj PDF soubor potřebujete. Nejvyšší kvalitou je Kvalita při tisku, kvalita Office je uprostřed a Web kvalita je nejmenší velikost souboru.
  • Ne všechny stránky pro sloučení PDF vám volbu kvality nabídnou.
 6. 6
  Vytvořte své PDF. Každá stránka je jiná, ale nemělo by být těžké přijít na to, jak funguje. Jakmile máte své stránky seřazené ve správném pořadí, klikněte na "Vytvořit," "Spojit," "Sloučit," "Uložit PDF," nebo jakékoliv podobné tlačítko uvidíte vedle svých souborů. Budete vyzváni, abyste své nově sloučené PDF uložili.
  • Pokud svůj nový soubor nemůžete najít, podívejte se také do složky Stažené soubory.
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Použití Adobe Acrobat

 1. 1
  Nainstalujte si plnou verzi Adobe Acrobat. Většina počítačů má Adobe Reader nebo Acrobat Reader, ale Acrobat byl vytvořen speciálně pro úpravu a správu souborů PDF. Od roku 2015 je jediným programem pro sloučení PDF placený program Adobe Acrobat DC.[1] Většina počítačů je však dodávána s předem instalovaným programem. Pokud jej váš počítač nemá, budete si jej muset buď zakoupit, nebo se přesunout k dalšímu kroku.Použít můžete standardní verzi nebo verzi Pro.
  • Pokud si nejste jisti, zda Acrobat DC již nemáte, pravým tlačítkem klikněte na (PC) nebo Ctrl-klik (Mac) na jednom z vašich PDF a sjeďte na možnost "Otevřít pomocí." Všechny programy kompatibilní s PDF se objeví.
  • Zatímco Adobe nyní Acrobat zpoplatnil, můžete si stáhnout 30 denní zkušební verzi, díky které své soubory PDF budete moci sloučit okamžitě, pokud spěcháte.[2]
 2. 2
  Na hlavní liště nástrojů klikněte na "Vytvořit PDF". Pokud na své liště nástrojů možnost "Vytvořit PDF" nemáte, přejděte do "Náhled" → "Nástroje" → "Vytvořit PDF." To platí pro novější verze programu.
  • Pokud tyto možnosti nemáte, zkuste přejít do "Náhled" → "Tlačítka úkolů" → "Zobrazit všechna tlačítka úkolů."
 3. 3
  Vyberte možnost Sloučit soubory do jediného PDF. V menu "Vytvořit" vyberte možnost "Sloučit soubory...". Může být také označena jako "Spojit soubory". Budete moci vybrat více souborů ze svého PC a sloučit je do jednoho PDF.
  • Pokud máte neplacenou verzi Acrobatu, musíte kliknout na "Nástroje" ve "Vytvořit PDF." V následujícím menu uvidíte "Spojit soubory" a pokud na něj kliknete, budete přesměrováni na stránku, která vám nabídne zakoupení odpovídajícího softwaru.[3]
 4. 4
  Použijte "Procházet" a najděte a vyberte soubory PDF, které chcete sloučit. Vyhledejte tyto soubory na svém PC. Jakmile u souboru kliknete na OK, přesune se do bílého rámečku napravo. To je úsek, kde všechny soubory pro sloučení můžete seřadit.
 5. 5
  Seřaďte soubory. Jakmile jste přetáhli všechny soubory, které chcete sloučit, použijte tlačítka "Odstranit," "Přesunout nahoru," a "Přesunout dolů" nalevo pro seřazení souborů do správného pořadí.
  • Odškrtněte "Zařadit všechny otevřené soubory PDF", pokud nechcete, aby Adobe zařadil PDF soubory, které můžete mít otevřené na pozadí.
 6. 6
  Klikněte na OK. Vaše PDF soubory budou seřazeny v jednom souboru. Klikněte na "Uložit jako..." v Souboru a pojmenujte svůj nový soubor PDF.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Náhled (Pouze pro Macintosh)

 1. 1
  Vyberte své dokumenty na ploše nebo ve Finderu. Ve Finderu tažením myši označte všechny dokumenty, které chcete sloučit dohromady. Můžete také použít shift a kliknout pro výběr všech dokumentů v řadě nebo Cmmd a kliknout pro výběr několika jednotlivých souborů.[4]
  • Nezáleží na tom, v jakém pořadí soubory vyberete, můžete je přeorganizovat později.
 2. 2
  Přetáhněte vybrané soubory do ikony aplikace Náhled. Náhled je ikonka, která vypadá jako sbírka fotografií. Můžete ji najít v Aplikacích, pokud ji nemáte, protože se spouští standardně se všemi Macy. Přetažením souborů do ikony spustíte Náhled a otevřete všechny soubory v jednom dokumentu.
  • Spusťte Náhled normálně, program naleznete ve Finderu. Z menu Otevřít najděte soubor a otevřete jej pomocí Náhledu.
  • Poté, co označíte všechny PDF, Cmmd a kliněte na jeden ze souborů a vyberte "Otevřít pomocí..." → "Náhled."
 3. 3
  Načtěte všechny soubory PDF, které chcete sloučit do jednoho. Kliknětena ikonu postranní lišty na vrcholu okna. Měli byste vidět sloupec na levé straně okna s vašimi vybranými PDF. Zde můžete:
  • Přidat soubor. Přetáhněte soubor, který chcete přidat nad postranní lištu a poté jej umístěte buď nad nebo pod první dokument, který jste přidali – v závislosti na tom, kde chcete, aby se objevil.
  • Smazat soubor. Jednoduše soubor označte a klikněte na tlačítko "Smazat".
  • Přeskládat soubory. Jednoduše táhněte a pusťte stránku tam, kde ji chcete mít.
 4. 4
  Seřadit stránky. Jakmile jste do dokumentu vložili stránky, můžete na ně kliknout a táhnout je uvnitř lišty, abyste je seřadili tak, jak potřebujete. To je pořadí, v jakém budou vaše stránky ve finálním sloučeném souboru, s první stránkou na vrchu.
 5. 5
  Klikněte na "Soubor," poté na "Uložit jako" a dokončete sloučení PDF. V poslední verzi Mac OS X (10.7), je váš soubor automaticky uložen do prvního dokumentu, který jste otevřeli. Abyste jej mohli uložit s novým názvem, klikněte na Uložit jako a vytvořte konečné PDF.[5]
 6. 6
  Můžete také použít "Vložit" pro vložení PDF do dokumentu, ve kterém si právě čtete. Otevřete jeden ze svých dokumentů v Náhledu. Vyberte kartu "Upravit" na horní straně obrazovky a vyberte "Vložit." Vyberte "Stránka ze skeneru" nebo "Stránka ze souboru". Vyberte stránku ze souboru, kterou vytáhnete ze svého PDF a vložíte ji dokumentu, který již máte otevřený.[6]
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Stažení softwaru třetích stran

 1. 1
  Použijte bezplatný program pro sloučení PDF, pokud potřebujete spojit mnoho PDF nebo potřebujete pracovat offline. Tyto programy jsou jednoduché na použití a chovají se stejně, jako jejich online protějšky. Dobrou zprávou je, že jsou většinou zdarma. Nicméně, jako všechny programy stažené z internetu s sebou při stahování nesou určité riziko. Použijte proto pouze stránky, kterým věříte. Neměly by obsahovat nadměrné množství vyskakovacích oken a nikdy by po vás neměly chctít osobní informace včetně e-mailové adresy.
 2. 2
  Vyhledejte a stáhněte si program pro sloučení PDF dokumentů. K dispozici je několik dobrých možností. Mezi některé prověřené a důvěryhodné patří:
  • Nitro PDF (stažení softwaru)
  • PDFSam
  • PDF Shuffler (uživatelé Linuxu)
  • PDFill PDF Tools[7]
 3. 3
  Otevřete vámi vybraný program a vyberte "Sloučit PDF." Může být také označeno jako "Spojit" nebo "Sloučit soubory,", ale v každém případě jej nebude těžké najít. Klikněte na "Sloučit PDF" a najděte soubory, které chcete sloučit pomocí vyskakovacího vyhledávače.
 4. 4
  Procházejte složku s PDF soubory. Jeden z nich otevřete, abyste přenesly PDF soubory na seznam.
 5. 5
  Odškrtněte všechny PDF dokumenty, které chcete vyloučit ze seznamu pro konečnou sloučenou verzi. Omezení velikosti a počtu dokumentů neexistuje.
 6. 6
  Pojmenujte soubor a vyberte složku, do které jej chcete uložit. Můžete kliknout na tlačítko "sloučit", nebo na "uložit." Postup bude odlišný. Vyberte umístění a jméno pro svůj sloučený dokument PDF a máte hotovo.
  Reklama

Tipy

 • V bezplatné verzi Adobe PDF sloučit dokumenty PDF nelze.
 • Photoshop má schopnost otevřít a zkombinovat soubory PDF. Je snadné s ním pracovat, pokud umíte pracovat v Photoshopu.

Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 13 630 krát
Stránka byla zobrazena 13 630 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama