Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Gyoza jsou čínské knedlíčky, které se často připravují smažené a během smažení se rády přichytávají na dno pánve. Jsou to nadýchané a velmi chutné kapsičky s božskou náplní a podávat je můžete jako předkrm, součást hlavního jídla, nebo jako svačinku pro jakoukoliv příležitost. Řiďte se následujícími kroky a naučte se, jak smažit knedlíčky gyoza.

Přísady

 • Čínské knedlíčky gyoza
 • 2 lžíce oleje (sezamového, arašídového, olivového nebo rostlinného)
 • Voda

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Příprava knedlíčků a pánve

 1. 1
  Vyrobte si knedlíčky gyoza. Výroba čínských knedlíčků může být zábava pro vás i pro vaše hosty. Na internetu naleznete mnoho článků s návodem na to, jak si knedlíčky vyrobit doma. Můžete je ale samozřejmě zakoupit i v prodejně s exotickými potravinami mražené a předem připravené, I ty budou velmi chutné.[1]
 2. 2
  Připravte si omáčku na namáčení. Tradičně se knedlíčky gyoza podávají s chutným dipem, do kterého si je hosté namáčejí. Omáčka je většinou namíchaná ze směsi 2/3 sojové omáčky, 1/3 čínského rýžového octa, čerstvě nastrouhaného nebo konzervovaného zázvoru a sezamového oleje, obvykle ozdobeno nasekanou pažitkou. Pokud máte rádi ostré chutě, můžete přidat ještě čínskou chilli omáčku.
 3. 3
  Rozpalte pánev wok nebo jinou nepřilnavou pánev na smažení na středně vysokou teplotu. Pánev by měla být opravdu horká. Abyste to zjistili, kápněte do pánve trochu vody. Pokud se okamžitě odpaří s hlasitým zasyčením, pánev je připravená na smažení.
 4. 4
  Nalijte do woku nebo do pánve dvě lžíce oleje. Pro autentičtější čínský recept použijte sezamový nebo arašídový olej. Můžete ale samozřejmě použít i olivový nebo rostlinný, záleží jen na vás. Nejzdravější možností je olej olivový, (má největší obsah mastných kyselin, prospěšných srdci, ze všech rostlinných olejů). Asi minutu nechte olej rozpálit (je možné, že se na něm začnou tvořit bubliny.)[2]
 5. 5
  Vkládejte do pánve knedlíčky gyoza. Dávejte pozor, aby mezi každým jednotlivým knedlíčkem bylo dostatek místa a aby se jeden druhého navzájem nedotýkaly. Pokud se jeden druhého budou dotýkat během smažení, později je nedokážete oddělit od sebe, aniž byste je nepotrhali (takže chutná náplň vypadne ven.)
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Smažení knedlíčků gyozy

 1. 1
  Usmažte knedlíčky v oleji. Měli byste je smažit přibližně 2 až 5 minut, nebo dokud jejich spodní část nezmění barvu na zlatohnědou.
 2. 2
  Přidejte do woku nebo pánve asi tři lžíce vody. Jakmile vodu nalijete dovnitř, okamžitě pánev zakryjte dobře padnoucí poklicí. Pára, kterou vytvoří voda, se postará o to, aby byly knedlíčky uvařené skrz naskrz. Je důležité, aby poklice žádnou páru nepropouštěla ven – pokud pára unikne, knedlíčky se budou vařit delší dobu nebo se rozvaří na kaši.[3]
 3. 3
  Duste knedlíčky tak dlouho, až se odpaří všechna voda. Začnete slyšet praskání a knedlíčky opět naberou zlatohnědou barvu. Tradičně se radí knedlíčky neotáčet, ale nechat zezlátnout pouze jejich spodní stranu.[4]
  • Máte-li knedlíčky raději dobře propečené, opatrně je nadzdvihněte a otočte vařečkou nebo špachtlí, aby zhnědly po obou stranách.
  • Pokud chcete, aby byly knedlíčky ještě křupavější, sundejte poklici a nechte je smažit na středně vysokou teplotu.
 4. 4
  Stáhněte knedlíčky z ohně. Přesuňte knedlíčky na servírovací podnos a okamžitě podávejte (nejlépe chutnají jetě úplně horké.)
 5. 5
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Chcete-li, můžete knedlíčky osmažit i z druhé strany.
 • Nesnažte se usmažit příliš mnoho knedlíčků najednou, jinak se některé mohou spálit, pokud je nevytáhnete z oleje včas.
 • Knedlíčky gyoza se rády přichytávají na pánev. Pánve, pokryté vrstvou nepřilnavého teflonu, nebo správně připravená a naolejovaná litinová pánev jsou proto na jejich smažení nejvhodnější – riziko připálení je na nich nejmenší.
 • Nesmažte knedlíčky příliš dlouho, jinak zčernají.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Wok nebo pánev na smažení
 • Špachtle

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 967 krát
Kategorie: Světové recepty | Recepty
Stránka byla zobrazena 3 967 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama